2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463

özel hastande çıkarır canım.bende daha çıkartmadım bebek kese içinde gözüksün ondan sonra dedi pazartesiye kadar olan iğnemi aile hekimime yazdırdım.bir sonraki randevun ne zaman benim pazatesi

Ayyyy Allah senden razı olsun valla rahatladım :)))) yaa benim yine 1 hafta geriden geliyor bebek :KK43: tam 5 hafta olmam lazımdı dün, tam 4 hafta çıktı. haftaya çarşamba yine çağırdı. heralde kesenin gelişimine bakıcak. Pazartesi günü kalp atışı için mi çağırdı?

Selamm,

Siz hangi doktora gidiyorsunuz anlamıyorum bu doktorların ağzından neden cımbızla laf alınıyor anlamış değilim .bunu çok kez duydum.. Benim doktorum ise tam tersi hamile olduğumu öğrendikten sonra hamilelik hesabını nasıl yaparız diye eline aldı kağıt kalemi şu tarihle şu tarihi çıkartıyosun 7 ye bölüyosun falan diye işlem yaparak gösterdi. Eşim ultrason için yanıma gelmedi dışarda bekledi. doktor eşime kızdı siz bu bebeği beraber yapmadınız mı ne bekliyosun dışarda diye :)) kendi çağırdı..
bi de aynı doktora giden arkadaşım kalp atışlarını dinlerken heyecandan sesi kaydetmeyi unutmuşlar. doktorumuz eşine demişti aç çabuk videoyu da sesini kaydedin siz ne heyecansız çiftsiniz diye şakayla karışık azarlamış:))
bu ilgi müthiş bişey yaaa. doktorun göstermesi gereken şey buyken neden ayrıntılı açıklamıyor sizi büyük bir muamma ile bırakıyor anlamış değilim..

vallah durum böyle.geçen kan hormon tahlilleri yaptırdı ama beta hcg değerini yazmamaış ben göremedim gelişme var mı yok mu bilemiorum şu an... tek bildiği şey alttan bakayım allttan bakayım

Kızlar ya ben çok uyuyorum hoş gerçi sahura kadar oturuyoruz tatilde olduğumuz için ama 1 den önce kafam kalkmıyor:KK16:

Bir de siz çay içiyo musunuz? Benim vazgeçemeyecegim tek şey çay.içiyorum hala ama çok mu zararlı ki?

bana doktorum en fazla 1 fincan dedi. Ben de çok seviyorum çayı. 1 bardak içiyorum sadece canım :)

Kızlar ya ben çok uyuyorum hoş gerçi sahura kadar oturuyoruz tatilde olduğumuz için ama 1 den önce kafam kalkmıyor:KK16:

Bir de siz çay içiyo musunuz? Benim vazgeçemeyecegim tek şey çay.içiyorum hala ama çok mu zararlı ki?

canım benim kafamda yataktan kalmıyor doyamıyorum ne yapayım...
çaya gelince ben de tüketiyorum canım ama kahve içmedim henüz.çayı azcık açık iç.birşey olacağını sanmam yani çaydan

ben de çok fenayım. akşam 9:30 10 a kadar zor dayanıyorum. dün akşam inat ettim uyumicam diye, gözlerim öyle kızarmış kaymış ki eşim uyu artık diye yalvardı resmen :KK1:

[
Ay ben 1 lt zor içiyorum 3 lt nasıl içerim :KK19: dün akşam biraz meyve yedim yatmadan da 1 bardak süt içtim sanki litrelerce şu içmiş gibi şiştim bi garip oldum çatlamak üzereydim:KK1:

Merhaba canım. Seninle aynı galiba bebişlerimizin haftası. Benim sat 20 haziran Sizin ne zaman? Birde ben keseyi göremedim daha. Siz görmüş müydünüz?

vallah durum böyle.geçen kan hormon tahlilleri yaptırdı ama beta hcg değerini yazmamaış ben göremedim gelişme var mı yok mu bilemiorum şu an... tek bildiği şey alttan bakayım allttan bakayım

doktor ilgisizken stresine stres katılıyor hakikaten.. saçma sapan şeylere bile sinirlenen bir bünyeye bu kadar ilgisizlik çoooookk fazla hakikaten.. Çocuk çocuk diye başımın etini yiyen annem çok normal karşıladı hamileliğimi diye moralim bozuldu :))
kadın napsın karşımda parende mi atsın sevinçten ne komiğim yaw :))

bana doktorum en fazla 1 fincan dedi. Ben de çok seviyorum çayı. 1 bardak içiyorum sadece canım :)

Hadi yaa ben de azaltayım bari napalım :KK49:

bende içiyorum çay vazgeçemediklerimden ,kansızlık yapar diyolar ama tek lüksüm çay :nazar:

Aynen benim de tek lüksüm çay.sigara kullanmam.hamile olduğumu öğrendiğim günden beri kola içmem.ama çay:KK16:

ben de çok severim çayı ama öğrendiğimden beri hamileliğimi fazla içmiorum günde sadece bir bardak açık:KK34: fazla içmemek lazımmıs cayı kahveyi

Kahveye karşı direniyorum zaten ona bakalım nereye kadar dayanırım:KK16:

doktor ilgisizken stresine stres katılıyor hakikaten.. saçma sapan şeylere bile sinirlenen bir bünyeye bu kadar ilgisizlik çoooookk fazla hakikaten.. Çocuk çocuk diye başımın etini yiyen annem çok normal karşıladı hamileliğimi diye moralim bozuldu :))

vallah benim hormonlar stres sinir yapmıyor bende (ilkinde aşırı alıngandım ,duygusal...hatta eşim annesine eyvah yandık artık ne istese yapmak zorundayız dediğini duyunca saatlerce ağladım yük oldum değil mi bebeğimin canı bilmem ne istiyor ama yandık diyorsunuz dedim :KK52: ama o bebeğimi kaybettim maalesef ondan mıdır bilmiyorum bunda pek birşey anlamıyorum :KK25: hiç yokmuş gibi geliyor

doktor çok öenmli bence ya.ben ilk fakulteye hormonlarıma baktırmaya gitmiştim beni apartopar muayeneye aldılar alttan baktılar hayatımda bu kadar kötü hissetmemiştim ne bir rahatlatma ne bir açıklama.ondan özele gittim bebiş olunca şükür doktorum iyi inş böyle devam eder bana ilgisiz kötü davransa oturur aglarım ben çok sulugözüm:KK1:

ahahahah:KK9: hiç güleceğim yoktu çok hosuma gitti parende mi atsın demeniz :KK1: daha bizimkiler bilmior.ben eşime kızıorum istediğim tepkileri vermiyor diye hakkaten hormonlar nasıl bişeyse adam ne yapsa yetersiz gelior:KK1:

Hadi yaa ben de azaltayım bari napalım :KK49:

Aynen benim de tek lüksüm çay.sigara kullanmam.hamile olduğumu öğrendiğim günden beri kola içmem.ama çay:KK16:

Kahveye karşı direniyorum zaten ona bakalım nereye kadar dayanırım:KK16:

ben çay içmiyorum ama gün aşırı bir tane türk kahvesi içiyorum. sigarayı bırakalı 3 ay oldu zaten. bir türk kahvesi keyfim o kadar yoksa hep çok sağlıklı beslendim sanki hamile gibi, hala da çok sağlıklı besleniyorum. protein, karbonhidrat, kalsiyum, sebze bakliyat dengeli alımına hep özen gösteririm. iki günde bi kahveden de bişi olmaz heralde :KK1:

vallah benim hormonlar stres sinir yapmıyor bende (ilkinde aşırı alıngandım ,duygusal...hatta eşim annesine eyvah yandık artık ne istese yapmak zorundayız dediğini duyunca saatlerce ağladım yük oldum değil mi bebeğimin canı bilmem ne istiyor ama yandık diyorsunuz dedim :KK52: ama o bebeğimi kaybettim maalesef ondan mıdır bilmiyorum bunda pek birşey anlamıyorum :KK25: hiç yokmuş gibi geliyor

çok geçmiş olsun:KK43: bunda da illa ki vardır bir hayır demekki sağlıklı olmadı ki Allahım senin daha fazla üzülmeni istemedi ve erkenden aldı:KK43:

ben kızgınlığımı,duygusallığımı içimde yaşıyorum genelde eşime,aileme pek belli etmiyorum. senin dediğin gibi yük olacağım benden sıkılacak çok kaprisli olacağım insanlar benden hoşlanmayacak korkusuyla endişelerimi içimde yaşayıp,dışarıya komik bir hamile profili çiziyorum.

bende de asırı eksı ıstegı var eksı lma eksı erık tursu hep oyle seyler yemek ıstıyorum ve aserıyorum. ıkı gun once eksı yesıl erıgı tuza bandırıp yemek ıstedı cnm esım cıktı dolastı hıcbıryerde bulamadı en son aserıyorum.netten sıparıs ettık ama onlar meyvelerı şoklamıs olarak saklıyorlar erımeye yakın tuketmen gerekıyor bıraz buzluydu anlayacagınız ama yıne de ıdare ettı benı:)))))))

bende genelde ekşi elma yiyorum :) ilahi şimdiden ekşi erik siparişleri verilmiş valla aşermeler ciddi ciddi başlamış yani :) dokuz ay boyunca napcaz bakalım :KK9:

Kızlar bu arada bulgur çok fazla folik asit içeriyormuş. Amerika da hamilelere folik asit hapı yerine bulgur yemeleri tavsiye ediliyormuş. bu dönemde faydası çok var. tavsiye ederim.

ahahahah:KK9: hiç güleceğim yoktu çok hosuma gitti parende mi atsın demeniz :KK1: daha bizimkiler bilmior.ben eşime kızıorum istediğim tepkileri vermiyor diye hakkaten hormonlar nasıl bişeyse adam ne yapsa yetersiz gelior:KK1:

Yetersiz bunlar yetersizzz :KK1: Benimkide durup durup kendine sabır diliyor :KK1: Ah fatih ahh vah fatih vah şeklinde ağıtlar yakıyor :KK1::KK1:

[

Merhaba canım. Seninle aynı galiba bebişlerimizin haftası. Benim sat 20 haziran Sizin ne zaman? Birde ben keseyi göremedim daha. Siz görmüş müydünüz?

Merhaba tatlım :KK16: evet aşağı yukarı aynı benim sat 23 haziran.ben de henüz görmedim keseyi çok merak ediyorum.gecikmemin 2. günü verdiğim kan tahlillinde değerim 761 çıktı o gün göremedik haftaya gel dedi doktor.senin kaç çıktı değerin?

Merhaba tatlım :KK16: evet aşağı yukarı aynı benim sat 23 haziran.ben de henüz görmedim keseyi çok merak ediyorum.gecikmemin 2. günü verdiğim kan tahlillinde değerim 761 çıktı o gün göremedik haftaya gel dedi doktor.senin kaç çıktı değerin?

Bende 23 temmuzda gittim. 3 gün geçmişti 1145 çıktı değerim.

X