2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Bana kalsa bende koşa koşa gideceğim doktora ama eşim bekle diye ısrar ediyor. Çok şükür bir sorunum yok. Aramızda 3-4 gün var. İnşallah peş peşe sağlıklı bir şekilde alırız meleklerimizi kucağımıza.

aynen ben de hemen gidicem zor dayanıorum ama eşim bekle diyor:KK1: çok şükür bir sorun yoksa inş hayırlısıyla minigi görürsün cnm.amiiiin inşş hepimizde meleklerimizi hayırlısıyla kucagımıza alalımm:KK16::KK16:

kızlar selam sonunda doktora karar verdim maltepede oturuyorum ben özel echomar göztepe hastanesi gülşen hn.var ona randevu aldım p.tesi günü öğrendm hamile olduğumu keseyi görebilir ve kalp atışlarını dinleyebilir miyim? birde bu doktora giden hastaneyi bilen varmı

canım benim eşim yaptırmayalım diyor boş yere insan stres oluyor .ama ben ikili olsunda 3 lü yaptırmayalım diyorum .doktoruma bırakacam artık danışıp.yaş ileri olunca da insan tedirgin oluyor

günaydın hayırlı olsun.hoşgeldin aramıza

canım bende ilkinde 2 aylık olana kadar her hafta gittim.7 yıldan sonra olunca korkudan ,bunda da doktorumu değiştim kadın çok rahat kalp atışını bile 8.haftama attı.bekliyorum çaresiz .seninkide garanti olsun diye bekletebilir hem kese hem kalp atıını duyarsın ikisi birlikte olur ne güzel.benim arkadaşımda tüp tutmadı kendiliğinden kaldı hamile .çok mucize bu bebekler.

Aynen canım ya tam anlamıyla Mucize. Biz kısmet olursa Ekimde evliliğimizin 10. yılını dolduracağız. 6 yıldır korunmuyoruz. Yumurta takipleri, aşılamalar hiç biri kar etmedi. En son yaş 34 olunca tüp bebek yaptık. Kızım şimdi 14 aylık. İkincisi mucize bir şekilde kendiliğinden geldi. Hayırlısıyla kalp atışlarını keseyi bir görsek. Tam emin olacağım. İnsan inanamıyor bir türlü :)

hoşbulduuuk :KK49: biraz riskli bi gebeliğim var. ilk bebeğimi 11. haftasında kaybettim. meğer bende kan pıhtılaşması varmış . hergün karnımdan iğne yapıyorum. :KK5: hepimiz inşallah sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alırız.:nazar::nazar:

benim görümcemde de varmıs pıhtılasma Allahın izniyle tostopalak bi oğlumuz var şimdi 2 yasında o da hergün iğne oluomus.hiç stres yapmayın inş hayırlısıyla her şey yolunda giderr

Aynen canım ya tam anlamıyla Mucize. Biz kısmet olursa Ekimde evliliğimizin 10. yılını dolduracağız. 6 yıldır korunmuyoruz. Yumurta takipleri, aşılamalar hiç biri kar etmedi. En son yaş 34 olunca tüp bebek yaptık. Kızım şimdi 14 aylık. İkincisi mucize bir şekilde kendiliğinden geldi. Hayırlısıyla kalp atışlarını keseyi bir görsek. Tam emin olacağım. İnsan inanamıyor bir türlü :)
Tebrik ederim:)) gercekten.az da olsa anlayabiliyorum sizi.bende kurtaj ve dis gebelik ameliyatindan sonra tek tuple hamile kaldim.cok mutluyum:)).ins kucagimiza almak nasip olur.ins...

Tebrik ederim:)) gercekten.az da olsa anlayabiliyorum sizi.bende kurtaj ve dis gebelik ameliyatindan sonra tek tuple hamile kaldim.cok mutluyum:)).ins kucagimiza almak nasip olur.ins...

maşaAllah :nazar::nazar::nazar: Rabbimin hikmetii işte.İnş hayırlısıyla sağlıkla sıhhatle Rabbim tamamına erdirsin:KK16:

canım panik yapma zaten gidemişsin kontrole drun ona göre önlemini alacaktır...
bizim diğer topikte kaç hamiş arkadaşımız hamileliği sırasında aşırı kanaması oldu hastanede kaldılar...
ama çok şükür hepsi kavuştu bebişine...
sen telaşlanma bişey olmaz bebişine allahın izniyle :KK16:

Canim ne zaman gidecen doktora ihmal etme hemen git bakalim insallah bisi olmaz bebegine.bazilarinda bu lekenlemeler olurmus.nette de okudum hatta korkma sakin dinleb fazla ayakta durma canim.

kizlar tesekkurler desteginiz icin...
bugun 2 de gidicem kismetse randevu yok..arada alicaklar bakalim..
stres yapmamaya calisiyorum... suanda gelen bi akinti yok.. sahaba karsi bide sabah uyaninca geldi.
Rabbim insallah bebisimi bana bagislar.... Saglikla kucagima almami nasip eder.
gecen hafta kalp atislarini duymustuk... o biraz rahatlatiyor ama yinede gerginim yaa bisey olduysa diye :KK43:

merhaba kızlar nasılsınız?
bebişlerde sizlerde iyisinizdir inşallah
bende aşırı bi ekşi isteği var
geçen gün hamile bir bayanla konuştum 5 aylık hamile ve oğlu olacakmış
ben ekşi yiyorum herhalde kız geliyo dedim kadın bende aşırı ekşi yiyorum limon yiyip duruyorum ama cinsiyeti erkek birinci bebeğimde de sürekli ekşi yedim oğlum oldu dedim demek bu geleneksel yöntemler işe yaramıyo:KK9:

ben ilk gebeliğim olduğu için kızım yada oğlum olsun diyemiyorum ama cinsiyetini çok merak ediyorum,burda bir doktor 11 haftalıkken görebiliyormuş bi ay sonra ona gitcem :KK52:

sabah işe gitmeden önce yine çıkardım :KK14: servise bindiğimde arkadaş suratımın soluk olduğunu görünce hastamıyım diye merak etmiş sonra söyledi.her şey pis kokuyor,midemi bulandırıyor dedim.hamile misin yoksa diyince evet dedim :KK17: eve geldim acıkmıştım.işten çıkmadan biraz kraker yemiştim gelince de 4 tane hurma atıştırdım kahvaltıyı hazırlarken sonra onları da çıkardım :KK14: kahvaltımı yaptım şimdi yine midem karışık :KK14: arkadaşım çok rahat hamilelik geçirmiş 2 çocuğunda da 20 kiloyu geçiyordu aldığım kilo doktor artık kilo alma diye kızıyordu bana dedi.iş yerinden başka arkadaşta çok mide bulantısı vardı.bebeği 2,5 kg doğmuş.şimdi ben de korkuyorum :KK14:

kizlar tesekkurler desteginiz icin...
bugun 2 de gidicem kismetse randevu yok..arada alicaklar bakalim..
stres yapmamaya calisiyorum... suanda gelen bi akinti yok.. sahaba karsi bide sabah uyaninca geldi.
Rabbim insallah bebisimi bana bagislar.... Saglikla kucagima almami nasip eder.
gecen hafta kalp atislarini duymustuk... o biraz rahatlatiyor ama yinede gerginim yaa bisey olduysa diye :KK43:

inşş hayırlısıyla bir şey olmaz canım güzel düşünn.güzel haberlerini bekliyoruzzz

sabah işe gitmeden önce yine çıkardım :KK14: servise bindiğimde arkadaş suratımın soluk olduğunu görünce hastamıyım diye merak etmiş sonra söyledi.her şey pis kokuyor,midemi bulandırıyor dedim.hamile misin yoksa diyince evet dedim :KK17: eve geldim acıkmıştım.işten çıkmadan biraz kraker yemiştim gelince de 4 tane hurma atıştırdım kahvaltıyı hazırlarken sonra onları da çıkardım :KK14: kahvaltımı yaptım şimdi yine midem karışık :KK14: arkadaşım çok rahat hamilelik geçirmiş 2 çocuğunda da 20 kiloyu geçiyordu aldığım kilo doktor artık kilo alma diye kızıyordu bana dedi.iş yerinden başka arkadaşta çok mide bulantısı vardı.bebeği 2,5 kg doğmuş.şimdi ben de korkuyorum :KK14:

canımmm üzülme lütfennn inş bu günlerde geçer zaten son aylarda alınıo kilo diye biliorum ben.bir de ben de hurma çok faydalı diye yiyordum sonra arastırdım doguma yakın yemek gerekiyormus hurma beyinde bi bölgeyi uyarıomus kasılmaları arttırıomus ilk zamanlarda yemek düşüğe veya erken doguma neden oluomus( Allah korusun ) bıraktım yemeyi ben.

hoşbulduuuk :KK49: biraz riskli bi gebeliğim var. ilk bebeğimi 11. haftasında kaybettim. meğer bende kan pıhtılaşması varmış . hergün karnımdan iğne yapıyorum. :KK5: hepimiz inşallah sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alırız.:nazar::nazar:
canım bende var pıhtılaşma ,oğlumda kullandım iğne şimdi 3 yaşında :nazar: şimdi yine kullanıyorum .Allah hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin

öyle canım ,bak bende ilkim düşüktü tam 4 yıl hiçbişey yokken hamile kalamadım doktorum aşılama bile gereksiz olur dedi ama nafile aşılama yaptırdım oda tutmadı sonra kendiliğinden hiç ummadığım anda oldu çok şükür,buda çok çok süpriz dahada bir mucize diyorum ''yeter geliyom ben doğuracağın yok'' dedi herhalde geldi.inşallah sonuna kadar sağlıkla geçer .

Ben cinsiyeti cok merak ediyorum yaa..bakalim nezaman ogrencez...12 de ogrenende biliyorum 20 de de..dr a bagli sanirim

Hayatımda gördüğüm en uyuz doktora gitmişim, odasından çıktığımdan beri saydırıyorum adama:KK47: adam bir kelime etmez mi ya, yat dedi yattım 2 saniye bile sürmedi bebeğe baktı, iyi dedi kapattı, ne kilomu aldı, ne son adet tarihimi sordu, ne bebeğin hakkında bilgi verdi, progestan yazar mısınız dedim boşver boşver gerek yok dedi, sekreteri ilaçları yazdı, eczaneye gittim, bir de ne göreyim 5 koca kutu ilaç:KK53: bu ne dedim yaaaaaa, bana bu adam bir şey demedi, bir açıklama yapmadı neymiş bu 5kutu ilaç dedim, kramp gidericiymiş bir tanesi, kan ilacıymış tüp çeklinde olanından, ben hayatta kullanamam kardeşim çıkar sen şunları dedim:KK19:, sadece eleviti ve kalsiyumu aldım geldim. elevit için de erken değil mi yaa, kullanmyacağım 12. haftadan sonra kullanırım. çok sinir oldum, hçi bir şey söylemeden bir açıklama yapmadan ilaç manyağı yapmış beni:KK47:

en iyi bildiğin doktor kendidoktorunmuş kardeş ben bunu bilirim bunu söylerim, hiç değilse nazın geçiyor

Herkese merhaba,
An itibariyle araniza bende katildim Allah nasip ederse mart annesi olacağım sat 10 haziran, 20 temmuzda keseyi gorduk doktorum yillik izinde oldugu icin 3 agustosa randevu verdi bebegimizin kalp atislarini duymak icin sabirsizlaniyoruz herkesin bu duyguyu tatmasi dileklerimle..

X