2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
biz samsundayız ama tokatlıyız 5 yıldır burdayız artık evımıze gıtmek ıstıyoruzz :)))) inşallahhh giderız memleket özlemı bambaşka samsuna canım ne zaman ısterse gelırım buralı değiliz anamız babamız burda diiil çok özluyorum onları

ben yaşadığım kente çok alıştım, çok ta severek yaşıyorum ama aile özlemi bambaşka bir şey, kaç kez babama benzer birini gördüm, kaç kez gözlerim oldu, bazen balkondan aşağıya bakarken babamın arabasına benzer bir araba geliyor, büyük bir burukluk doğuyor içime, uzaktan yürüyen bir adamı, öksüren birini hep babama benzetiyorum ağlamak istiyorum.ailemin yanında yaşamayı ve yaşlanmayı çok isterdim ama bu mümkün değil,hayatım boyunca anneme gidip yemek yedik diyen insanları kıskanacağım, ve hep boynum bükük kalacak, şimdi ise yaz tatilinde bile göremedim, özlemim hat safhada, orda olmak için can atıyorum ama gidemiyorum:KK43::KK43: her zaman her bayramda söylerim, Allahtan en büyük dileğim şudur ki, kızım benim yanımda yamacımda yaşasın, bu çevreden biriyle evlensin, benim çektiğim hasreti yalnızlığı o çekmesin:KK43::KK43::KK43:

Bugun ilkkez doktora gittim ve kesecigimi gordum kizlarrr:-) yarinda gidip ac karnina kan vericem tahliller icin.
Buarada bende istanbulda yasiyorum, 28 yasindayim
Gözünüz aydin ne guzel , , darisi kalp atislarina annesi
benim de bugün ilk kez midem bulandı :KK53::KK53: bakalım devamı yarın gelcek mi:KK9:
Benimde var bir gun iyi gibi sanki var ama cok olmuyor birgun feci Allahimm diyorum.kusamiyorum bir cikarsam rahatlicam .dun berbattim

ben yaşadığım kente çok alıştım, çok ta severek yaşıyorum ama aile özlemi bambaşka bir şey, kaç kez babama benzer birini gördüm, kaç kez gözlerim oldu, bazen balkondan aşağıya bakarken babamın arabasına benzer bir araba geliyor, büyük bir burukluk doğuyor içime, uzaktan yürüyen bir adamı, öksüren birini hep babama benzetiyorum ağlamak istiyorum.ailemin yanında yaşamayı ve yaşlanmayı çok isterdim ama bu mümkün değil,hayatım boyunca anneme gidip yemek yedik diyen insanları kıskanacağım, ve hep boynum bükük kalacak, şimdi ise yaz tatilinde bile göremedim, özlemim hat safhada, orda olmak için can atıyorum ama gidemiyorum:KK43::KK43: her zaman her bayramda söylerim, Allahtan en büyük dileğim şudur ki, kızım benim yanımda yamacımda yaşasın, bu çevreden biriyle evlensin, benim çektiğim hasreti yalnızlığı o çekmesin:KK43::KK43::KK43:

Canim nerdesin sen esinin mesleginden dolayimi uzaktasiniz.bende hep il il gezmek isterdim.aile tabi onemli cocugun oldugunda daha cok ihtiyac duyacaksin .ama hic uzulme bence gezin tozun ne güzel baska yerler baska insanlar ben cok severim :))

sen nerelısın canım nerede yasıyorsun biz eşimle bıraz da yorulduk yhaa önce il içi istedık çıkmadı şimdi il dısı ıstedık mudur olsun çocuklar velıler olsun gercekten boğdular bıdde bız aynı okulda çalışıoz hep göz onundeyız bu yıl okulda tek evlı bayan bendım bırı boşanmıs 3u bekar yasları gelmiş gecıo 1ı 40 ysında evlenmemıs hepsı bı sekılde laf sokuolardı yanı ben kıloluyum bıraz yanı kılodan tut da eşime yakıştıramama gibi daha ne kadar gıcık eden durum vardı yanı aslında bende alıştım buraya ama gittiım yerdede belkı aynı olacak ama ne bılıyım tebdılı mekanda ferahık vardır sonucta çok ıstıyorum çıkmasını hayırlısıysa olsun

Gözünüz aydin ne guzel , , darisi kalp atislarina annesi

Ayy insallah canim ya doktorum bayramdan sonra kalp atislarinida duyariz dedi:-) cok var yaaaa zaman nasil gecicek bakalim:-) :-)

Seninkide cok uzağa atmis ya .2 hafta sonra dedi benimkide 5+6 keseyi gorduk.ondada ben erken gittim 3 gun sonraya vermisti , pazartesiye kalp atisi bizimde insallah hayirlisiyla duyariz gorruz .ikinci ama ilk gibi heyecanli oluyor insan

Kızlaar ne var ne yok nasılsınız? benim bugün diş randevum vardı tabi hamilelik planda olmadığı için dişlerimi yaptırıyım diyodum geçen hafta temizlikle başlamıştık bugün doktora söyledim ilk 3 ay dolgu yapamam dedi.4-5. ayda doktorun izin verirse yapabilirim dedi.

Bu arada bana dünkü doktorum folik asit harici bir de balık yağı al dedi günde 1 tane.siz de alıyo musunuz?ayrıca günde 3-5 tane fındık,ceviz,badem ve yeterli miktarda kalsiyum alın. :KK16: :KK49:

bana da balık yağı kapsülü verdi. bir tane içtim sonra biraz araştırma yaptım. türkiye de üretilen balık yağı hapları balığın karaciğerinden yapılıyormuş ve fazla miktarda A vitamini içeriyormuş. bu da bebeğe zararlı olabilirmiş. o yüzden ben kullanmıyorum.

Canim nerdesin sen esinin mesleginden dolayimi uzaktasiniz.bende hep il il gezmek isterdim.aile tabi onemli cocugun oldugunda daha cok ihtiyac duyacaksin .ama hic uzulme bence gezin tozun ne güzel baska yerler baska insanlar ben cok severim :))

sadece eşimin mesleğinden dolayı değil memleketinden dolayı burdayız:KK31: çok güzel bir şehir, çok memnunum evimizi aldık yerleştik artık buraya, ben de çalışıyorum ,tayin isterken iki şehri de istedik kısmet burayaymış, oraya çıksaydı oraya yerleşecektik, burada hiç yabancılık çekmiyorum amaaa gel gelelim şu gerçek ki yabancıyım:KK19:

sen nerelısın canım nerede yasıyorsun biz eşimle bıraz da yorulduk yhaa önce il içi istedık çıkmadı şimdi il dısı ıstedık mudur olsun çocuklar velıler olsun gercekten boğdular bıdde bız aynı okulda çalışıoz hep göz onundeyız bu yıl okulda tek evlı bayan bendım bırı boşanmıs 3u bekar yasları gelmiş gecıo 1ı 40 ysında evlenmemıs hepsı bı sekılde laf sokuolardı yanı ben kıloluyum bıraz yanı kılodan tut da eşime yakıştıramama gibi daha ne kadar gıcık eden durum vardı yanı aslında bende alıştım buraya ama gittiım yerdede belkı aynı olacak ama ne bılıyım tebdılı mekanda ferahık vardır sonucta çok ıstıyorum çıkmasını hayırlısıysa olsun

Zaten evde kalmislar kompleksleri coktur onlarin oyüzden eksik ararlar .salla gitsin canim inan her okulda ayni problem oluyor cekemeyen , ilgi goremeyen ogretmenler cok.konusur.her yer ayni cok degisik okullarda calistim hepsi ayni

Seninkide cok uzağa atmis ya .2 hafta sonra dedi benimkide 5+6 keseyi gorduk.ondada ben erken gittim 3 gun sonraya vermisti , pazartesiye kalp atisi bizimde insallah hayirlisiyla duyariz gorruz .ikinci ama ilk gibi heyecanli oluyor insan
Hayirlisiyla kalp atislarinida duyariz kucagimizada aliriz insallah cnm:-)
Benim bugun 4+5 ti keseyi erken gordum bence ama diger randevuyu beklicez napalm mecbuuuuuuuurrrrrr:-)

bana da balık yağı kapsülü verdi. bir tane içtim sonra biraz araştırma yaptım. türkiye de üretilen balık yağı hapları balığın karaciğerinden yapılıyormuş ve fazla miktarda A vitamini içeriyormuş. bu da bebeğe zararlı olabilirmiş. o yüzden ben kullanmıyorum.

Canim evet kullanma , amwayin omega3 u var onu tavsiye ederim .imternetten yada yetkili birini taniyorsan al derim .ben tam basliyacaktim kan sivilastirici igne kullananlar doktoruna danissin diyor.sordum icme dedi icerigone bakmadan.c vitamin de iciyordum ben pek sebze yesillik yemedigimdn dolayi

hayırlısı olsun, anlaşılan öğretmensin, öğretmenin halini anca bir öğretmen anlar, insanlarla uğraşmak ne kadar zor biliirim, kimseye yaranamazsın, ama ben artık güçlüyüm , çok şey yaşadım gördüm, velilerin ilgilerinden ve her sene çocuklarını bana kaydettirmek istediklerinden sevilen bir öğretmen olduğumu biliyorum ama artık kendini bilmez veliye de kendini bilmez meslektaşlarıma da tavizim yok,, hemen tavrımı ya da lafımı ortaya koyuyorum, arsızı huysuzu beni de buluyor ama ben muhattap olmuyorum, sıkıntınız varsa idareyle konuşun deyip asla muhattap olmuyorum, arsız veliyi de toplantılarıma çağırmıyorum, yine bu tip arsız huysuzlardan çocuğu hakkında konuşmak isteyen olursa sadece iyi deyip geçiyorum.

ama illa ki kendi memleketin başka olur, akşam çıkıp ailenin yanına gitmek haftasonu yanlarında kalmak kadar güzel mutluluk verici bir duygu olabilir mi?

merhabalar kızlar hepinizeee

çoktandır yazamıyorum sadace okuyup çıkıyorum

zuzuyaa çok üzüldümmm Allah'ım yavrusuna uzun ömür versin :KK43:

başka sıkıntılı bir durum yoktur inş. gözümden kaçann

bu arada beim bulantılarım tacan durumdaa kızımda böyle değildim bu haftalarda

10. haftada başlamıştı bulantılarım şiddetliydi ama 3 hafta fln sürmüştü

şimdi 6. haftadan beri bulantı yaşıyorum böyle mi gidicek hep acaba bilemiyorum :S

bidee her gecee rüyamda bi yemek görüyorum bu ne yaa kimseden duymadım daha önce böyle

resmen gece rüyamda gördüğüm şeyi canım çok çok istiyo sabahına kalkıp yapıyorummm :KK53::KK53:

aşrmede level atladım galibaaa eheheh :KK70:

böyle olan var mı ki benden başkaaa :KK53:

merhabalar kızlar hepinizeee

çoktandır yazamıyorum sadace okuyup çıkıyorum

zuzuyaa çok üzüldümmm Allah'ım yavrusuna uzun ömür versin :KK43:

başka sıkıntılı bir durum yoktur inş. gözümden kaçann

bu arada beim bulantılarım tacan durumdaa kızımda böyle değildim bu haftalarda

10. haftada başlamıştı bulantılarım şiddetliydi ama 3 hafta fln sürmüştü

şimdi 6. haftadan beri bulantı yaşıyorum böyle mi gidicek hep acaba bilemiyorum :S

bidee her gecee rüyamda bi yemek görüyorum bu ne yaa kimseden duymadım daha önce böyle

resmen gece rüyamda gördüğüm şeyi canım çok çok istiyo sabahına kalkıp yapıyorummm :KK53::KK53:

aşrmede level atladım galibaaa eheheh :KK70:

böyle olan var mı ki benden başkaaa :KK53:

Benimde canim keske bisey cekse desem yapsalar yol hoc bir sey istemiyor can
Bir mangal kokusuna canim et cekmisti yedim gecti şimdi yine yapiliyor ama canim cekmiyor.oglumda deli gibi kabak tatlisi yemistim.incir birde ruyamda görmüştüm bende.bu farkli midem berbat sivilceler çıkıyor geciyor değişik

bu topigi en basindan beri takip ediyorum bende mart ayi annesi olucam insallah. bdt 9 mart.

benimde bu haftaya kadar bicak batmalari kasik agrilarim vardi simdi bayagi bi azaldi. belim derseniz yine oyle.
burda da ayni seyleri okuyunca biraz rahatladim. yalniz benim yaklasik 10 gundur ara ara kanamalarim var.
doktorum hic birsey yapamayiz bekliycez demisti aradigimda. 25 temmuzda ilk ultrasonum var. ben yurt disinda yasiyorum
burda kesinlikle kese gormek gibi bi luksumuz yok hic birsey ifade etmiyor keseyi gormek diyorlar. kanama oluncada
dusucek olan bebege asla mudahele yok. anliycaginiz kafam karma karisik persembeyi beklemekten baska bi secenegim yok:KK50:

Sevgiler...

merhaba benim de kanamam oldu.hemen ilaça başladık.iğle hap vs kullanıyorum.yatak istirati verdi.sürekli kontrol altındayım.bebek kanamayla düştümü bişey oldumu diye haftada bir utrasonda bakıyor doktor.allah yardımcımız olsun.ama müdahalede şart.

merhaba benim de kanamam oldu.hemen ilaça başladık.iğle hap vs kullanıyorum.yatak istirati verdi.sürekli kontrol altındayım.bebek kanamayla düştümü bişey oldumu diye haftada bir utrasonda bakıyor doktor.allah yardımcımız olsun.ama müdahalede şart.

Çok geçmiş olsun canım inşallah çabucak atlatırsınn :KK16: Hiç bozma moralini birşeycik olmaz. Dikkat et kendine :KK16:

X