2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463

ben de geçen c.tesi gittim 13.07 bhcg bakıldı 15.07 de bakıldı katlanmış cuma gel dedi şimdi ne karındna ne de vajinal göremeyiz ama cuma vajinal görürüz dedi yarın ola hayrola bakalım sabahtan gidicem

ooohh sen bugün sadece keseyi değil pıtpıtları da duyacaksın inşallah.
Hayırlı haberlerini bekliyoruz. :)

Ahh canim benim nerdee allaha sukur keseyi gorebildim sadece imza kismindaki bebisi degistiricem zaten bebegin kac haftalik oldugu henuz belli degil :)))) doktor 1 agustosa eandevu verdi ozaman kalp atisini duyariz dedi ozaman muhtemelen bu durumda 5 haftalik ama son adet tarihim 26 mayis son dakika golu atmisiz herhalde :)))))

Ben de bugun doktordaydim 1 agustosa gun verdi sanirim ayniyiz :)

Ben de Çin Takvimi''ne baktım eğlence olsun diye erkek diyor.Sağlıklı olsun da

Ben de yeni katıldım aranıza... Nasip olursa ben de mart annesi olacağım ( Bu arada hala şu cümleleri şuraya yazdığıma inanamıyorum) Polikistik over hastasıyım ve tedavisiz çocuk sahibi olamayacağımı düşünüyordum. Çok şükür 3 aylık soğan kürünün ardından pazartesi günü hamile olduğumu öğrendim. Kan tesitini yaptırdığım gün 5+1 idi, ve kan değerim 932 idi. Şu an 5+4 teyim kendi hesabıma göre. Ama bu değer bana az gibi geliyor nedense, tedirginim. Bi yandan yarın doktora gitmek istiyoruma ama ya kese görünmezse diye gitmek istemiyorum, vajinal muayene de istemiyorum. Ve bi kaç güne taşınıcaz. O kadar yoğunum ki, bana kalsa pazartesi gitmek istiyorum, tavsiyelerinize ihtiyacım var arkadaşlar....

hoşgeldin aramıza ve tebrikler:)muhtemelen yarın bhcg değerin 1500 ü geçmiş olacağından keseyi görebileceksin.ama zaten gidersende sadece keseye bakılacak.pazartesi gitmek senin için daha uygunsa bekle bence.ultrasonu vajinal istemediğin için hem kesen birkç mm daha büyümüş olur daha rahat görülebilir.bol su içerek gitmeyi de unutma lütfen:)

Ultrason terimlerimden anlayan var mi arkadaslar :) bugun heyecandan doktorun ne dedigini anlamadim da :))

ben de geçen c.tesi gittim 13.07 bhcg bakıldı 15.07 de bakıldı katlanmış cuma gel dedi şimdi ne karındna ne de vajinal göremeyiz ama cuma vajinal görürüz dedi yarın ola hayrola bakalım sabahtan gidicem

Bakalim bende ogleden once gidicem.insallah guzel haberlerle geliriz..benimde persembe 13.91di.bidaha baktrmadim..hayirlisi

Çok teşekkür ederim lilapr :) İnşALLAH sen de sorunsuz bir hamilelik geçirirsin, güzel dileklerin için çok sağol:) Aslında o kadar sabırsızım ki gitmek için ama maalesef şu taşınma telaşı elimizi kolumuzu bağladı, evin durumu skandal :) Tek korkum inşALLAH dış gebelik ya da boş gebelik değildir. 8 aydır bekliyoruz. Çok şükür ama korkulacak ağrım ya da kanamam yok, gayet iyiyim. Umarım herşey yolundadır. Bu arada hala annemlere bile söyleyebilmiş değilim. Kalp atışını duyunca bitecek bu endişeler sanırım...

folik plus kullanıyordum, günde 3 tablet halinde. bugün bitti, doktorum folidace ismini vermişti, folic plus bitince kullanırsın demişti, bugün folicdace aldım, bunu günde bir tablet alacakmışım, küçücük bit kadar da bişey, günde bir tane almam iyi tabi, diğeri 3 tablet olunca öğlen almayı unutuyordum, folicdace kullanan var mı?

İnşallah canım yaa sabırsızlanıyorum ama Rabbim hayırlısıyla bana da o günleri gösterir inşallah
Çok sevindim senin adına sağlıcakla kucağına alırsın inşallah

ah bu endişeler:) sanırım doğuma kadar hiç bitmeyecek.ben de yarın kalp atışı için gideceğim.önce keseyi görebilecek miyim? heyecanı vardı .o bitti kalbi duyabilecek miyim ?3 hafta sonra 2 li testlerin sonucu ne olacak diye diye gecireceğiz bu günleri.bu arada seninkinin de dış gebelik olduğunu hiç sanmıyorum.ben 4+5 te ilk gittiğimde kese tam gözükmediğinden dış gebelik olabilir mi diye sormuştum.bhcg değerim 580 di ozaman.ve değerin yüksek ve güzel yüzde 99 dış gebelik değil demişti doktorum.senin değerin daha da yüksek.güzel şeyler düşünelim .sana diyorum da ben de sürekli endişeliyim.:)

bu arada hala mide bulantısı yaşamıyorum.ama mide ağrısı göğüs kafesinde yanma ve gaz cok fazla.gaviscon içiyorum cok rahatsız olursam pekfaydası olmuyor.alternatif çözümü olan var mı mide ağrısı için.?

Son düzenleme:
Ben de Çin Takvimi''ne baktım eğlence olsun diye erkek diyor.Sağlıklı olsun da

benimde çin takvimine göre erkek diyor fakat içimden bir his kızım olacağını söylüyor hep öyle hissediyorum nedense. kızımda sürekli ben kız kardeş isterim. erkekler yaramaz oluyor deyip duruyor. hayırlısı bakalım.

İnşALLAH yarın pıt pıtları da duyarsın da için rahatlamış olur biraz daha canım. Çok garip duygular... Özellikle yarın bambaşka olacak sanırım senin için, bizimki hala inanamıyor hamile olduğuma, sanırım kalp atışlarını duyunca inanıcak. Bu arada çok sağol içimi rahatlattın, inş dediğin gibi değildir dış gebelik.

Mide ağrısı için genelde süt için derler, onu da ziyadesiyle içiyorsundur bu aralar zaten:) Yanma bende de var. Ne yapacağımı ben de kestiremiyorum :S Çok geçmiş olsun canım....

hayırlı olsun bebişin :)

benimde 4 yaşında bir prensesim var. 2.bebiş ise 5 haftalık :) benziyormuyuzzzz :)

kızlar ya bu kalp atışı duyana kadar rahat yok sanırım. göğüslerimin sızısı bazen kesiliyor acaba bişey mi oldu diye endişelenmekten kendimi alamıyorum

kızlar bende baya koyu sarı bir akıntı var, bir dee böyle kokuyor gibi sanki, hani iltihabik bir koku değil ama yine de midem bulanıyor, bazen bembeyaz geliyor, bazen sapsarı :111:

merhaba arkadaşlar
yaklaşık altı gündür ne yesem çıkarıyorum diyebilirim arada başımda dönüyor halsizlik hat safhada

ilk dört gün oruç tuttum ama artık namümkün yemesem dahi sabah kalkınca çıkarıyorum evet çıkarmak istem dışı olunca orucu bozmuyor ama ibadet değil eziyete dönüştüğü noktada bence bırakmak gerekiyor.. sonuçta Allah bize bu ruhsatı vermiş dayanamayanlar da tutmasın... daha sonra ömrümüz yeterse inşaallah kaza ederiz... ama ben ilk gebeliğimde çok rahat tutmuştum çünkü sadece yersem midem bulanıyordu... tutabilenlere maşaallah diyeyim

bu mide bulantısı için doktor bana bir ilaç yazdı eczacı sgk ödemiyor içinde on adet var kırk lira dedi kullanıpda fayda gören var mı acaba
boşuna almış olmayayım bir de gebelikte ilaçlara sıcak bakamıyorum nedense :2:

canım ben şimdiye kadar bi kez çıkardım ağzım burnum ters döndü sanki. ben de oruç tutmuyorum çünkü ebe şu an içtiğin su gebeliğin süresince etkili olacak dedi. ne kadar içersen bebeğin için o kadar iyi dedi tabi abartmamak kaydıyla. ayrıca su kasık ağrısını kesermiş

Ben kullaniyorum canim minnacik icinde b12 de var o yüzden daha ii sanirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…