2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
önceki sayfalarda cinsiyet tahminlerinde bulunulmuş.çin takvimini denedinizmi benim ilk bebeişimde tuttu.şimdi arkadaşım 16 haftalık hamile onunkide tuttu.Çin takvimine göre cinsiyet hesaplama, belirleme | Hafta Hafta ve Ay Ay Hamilelik (gebelik)bu linkten bakabilirsiniz:emir_bebek:

bende de erkek çıkıyor:emir_bebek::emir_bebek: kızımda tutmuştu bakalım bunda tutacak mı:KK9:

ayyy tüylerim diken diken oldu :KK70: ben de bugece rüyamda bebeğimi doğmuş gördüm erkekmiş. var mı gerçekten öyle bişey sağda solda tutunmasıyla alakalı bişey çok merak ediyorum. öncelikle sağlıklı ve hayırlı olsun da kız erkek hiç önemli değil. kızım olursa onu giydirip süslemesini hayal ederdim erkek olunca da artık yine giydiririm yakışıklı yakışıklı :)

evet bence de önemli değil, bir yerde bununla ilgili bir topik var ve ben o topiği takip ettiğim için tahminde bulunmak istedim, tutanların oranı baya yüksek, ben de erkek bebek rüyası gördüm iki kez, hamile olduğumu henüz öğrenmeden de gördüm, öğrendiğim hafta da gördüm,bakalım hayırlısı olsun

bende bende cinsiyet tahmini istiyorum:)))

seninkileri çıkaramadım yaaa:KK9::KK9: bir resimde sağda duruyorlar birinde solda, ya da resimleri ters mi yükledin bilemedim ki?

Senin gonderdigin linkten baktim canim.kizim olcakmis diyor :))) sanirin cogu kisi kizi olsun ister.
Tutmayan varmi ki acaba?
Hadi hayirlisi olsun bakalim.

evet kız annesi olmak harika bir duygu:KK16::KK16: cimcime cimcime, ısıırıp duracaksın popoşşunu:emir_bebek: hele bir de dilllendiklerinde var ya kızımın kaç kez dilini ısırmak geçti içimden:KK9::KK9:

önceki sayfalarda cinsiyet tahminlerinde bulunulmuş.çin takvimini denedinizmi benim ilk bebeişimde tuttu.şimdi arkadaşım 16 haftalık hamile onunkide tuttu.Çin takvimine göre cinsiyet hesaplama, belirleme | Hafta Hafta ve Ay Ay Hamilelik (gebelik)bu linkten bakabilirsiniz:emir_bebek:

Normal Yaşınız 31.
Mart ve Sonrası Doğduğunuz için
Yaşınıza +1 Eklendi
Çin Takvimine Göre Gebelik Yaşınız 32.
Çin Takvimine Göre Çocuğunuzun Cinsiyeti Erkek
Aşağıda ki tablodan 32 yaş ve 6. Aya Bakınız.
Tekrar Hesapla

bakalım benimki böyle çıktı

anneminkiyle kontrol edeyim dedim benimkide kardeşiminkide doğru çıktı

Son düzenleme:

ayy breeze ne güzel görmüşsün maaşallah :KK9: benim kontrol çarşamba günü sabırsızlıktan ölüyorum günlerimiz yakın ben gitsem görürmüyüm acaba ama bu sefer erken gitmeyeceğim geçen sefer aceleci davrandım boş gebelik yaşadım ama çarşambaya kadar nasıl sabrederim bilemiyorum :18:

Benim de 5 aylık kızım var :KK16:
Allah hepinize yavrularınızı kucağınıza almayı nasip eder...:KK71:

ben yaşına bir eklenenden yaptım kız çıktı hayırlısı,erkekte olsa kızda olsa fark etmez ilk cocugum olucagından ikisininde tadını bilmiyorum eli ayaga duzgun olsun saglıklı olsun gerisi boş.

kızlaarrrrr,
geldim doktordan ve Rabbime binlerce şükürler olsun herşey yolunda. veeee pıt pıtlarımızı da duyduk. sabah deli gibi su içtim rahatca görebilelim diye. çok işe yaradı maşallah... ben bu kalp atışlarından sonra hamilelik sevincini yaşamaya başladım, eşim de aynı şekilde:) bugün akşama kadar ağzım kulaklarımda dolaşacam sanırım:))) ultrasonda pıt pıt diye sesleri duyunca bi ara gözlerimi kapattım ve o sesin tadını çıkardım... eşimi görmeliydiniz, gözleri cam gibi parlıyodu ekrana bakarken.. ohh dedik bi rahatladık çok şükür. ya kızlar, çok farklı bi duygu içimde atan bi kalp taşıyorum mucize bu işte:) Çok samimi yazıyorum, Allah bütün hamişlerimize önce keseleri, sonra pıt pıtları, sonra güüzel test sonuçlarını, sonra kolay doğumları nasip etsinnn... Amin...

:nazar::nazar::nazar: gözün aydın canımmmmmm nasıl bi mutluluktur kimbilir :KK16:
rabbim hayırlısıyla sonuna kadar götürsün bebişinin o güzel sesini duymakta nasip olsun inş :KK16::KK16::KK16:
darısı başımaaaaa :KK16::KK16::KK16:

duyarsınız canım benim dün 6+4 tü dr duyulurdu ama makine bozuk dedi :KK43: o yüzden duyamadık biz. gerçekten insan anne olduğunu anlamaya başlıyomuş darısı en kısa zamanda başınıza canım. Allah mucizenizi size bağışlasın inşallah.

bana allahın izniyle duyulur gibi geliyor salı günü 7+3 olucam çünkü :KK16:
inş duyarız mucizemizin pıt pıtlarını teyzesi :KK16::KK16::KK16:

:KK55: uçuyorum hey hey tey tey kesemızı gorduk bugun eşimle.minnak yavrum benım nasılda guzel duruyodu.çok mutluyum kızlar inşallah 1 ağustosta bu sevıncım dahada katlanır dahada mutlu oluruz pıt pıtları duyunca:nazar: doktorumu begendım içime sındı.dedım acıl zamanlar dışında aramam ama aradığmda bu hiç hoş olmadı dıye tepki vermeyın olurmu dedım:KK1: oncekı drum oyle demıstı kanamam oldugunda aradıgımda.guldu yok dedı ben zaten acamazsam hasta vardır yanımda gerı dönüş sağlıyorum dedi:KK54: canım canım cok sevdım.tatile cıkabılırsın dedı çıkcaz inşallah eşimle.gunluk yaşamına devam et dedi.buarada sizlede paylaşayım dip balık yeme dedı.balıkçılar bılırmış dip balık deyınce.çunku içinde ağır metaller oluyprmuş.bide koraspirın versi.cok mutlu ayrıldım rabbime şukur.hepimizde yavrumuzu kucağımıza aldığımız gunu goruruz inşallah arkadaşlar:nazar: buarada 4h5günluk yavrum bugun ultrason kagıdındada oyle yazdı ama nıye dr 4 haftalık dedı anlamadım:KK37:

:nazar::nazar::nazar: tatlım gözün aydın görmüşsünüz keseyi :KK16:
çok sevindim hayırlısıyla tüm süreçleri atlatırsınız inş :KK16:
içine sinen bi dr bulmuşsun negüzel hadi darısı pıt pıtlara :KK9:

kızlar doktordan geliyorum. çok şükür bebişide pıt pıtlarıda gördük :) inşallah ilerde kendisinide görmeyi nasip eder Allah. 6 mm olmuş. Gayet sağlıklı dedi doktor. tahlillerimiz yaptırdım yarında sonuçları göstericem inş bişey çıkmaz. Gerisi tüm keseyi ve pıt pıtları duymayan arkadaşların başına. Dualarım sizinle...

:nazar::nazar::nazar: hayırlı olsun canım duymuşsunuz muhteşem sesi :KK16:
herşey yolundaymış çok şükür...
aminnnnnn darısı başımaaaaaa :KK16::KK16::KK16:

ayy breeze ne güzel görmüşsün maaşallah :KK9: benim kontrol çarşamba günü sabırsızlıktan ölüyorum günlerimiz yakın ben gitsem görürmüyüm acaba ama bu sefer erken gitmeyeceğim geçen sefer aceleci davrandım boş gebelik yaşadım ama çarşambaya kadar nasıl sabrederim bilemiyorum :18:

canım benim de önümüzdeki salıydı aslında ama ben bulantıdan duramadığım için gittim bi çaresi var mı diye. gerçekten çok hızlı büyüyorlar içeride hareket ettiğini bile görürsün merak etme kalp atışı görünüyo. bana kalsa her gün ultrasona girip her gün bakasım var ama yok artık :KK70: biliyorum günler geçmek bilmiyo ama bak sen daha büyümüş olarak görceksin bebeğini. 6+4 te 7 mm benimki. seninki daha iyi gözükür

arkadaşlar yarın doktorum çağırdığı için gidicem ama biraz tedirgin vajinal bakıcak netten araştırdım kafam çok karıştı bir yandan bir sorun varsa da net görünür diyorum bir yandan bir şey olur mu düşüncesi sizler baktırdınız mı alttan bu arada benim en son adet tarihim 11 haziran

ben de bugün yaptırdığım kan tahlili sonrası 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim ve yaklaşık 5 sene öncesinden kalma bir alışkanlıkla yaptığım ilk şey bu sayfaya girmek oldu 4 yaşında dünya tatlısı bir kızım var hayırlısıyla inş. eğer Allah nasip ederse bu da ikinci bebeğim olacak Rabbim hepimize hayırlı ve sağlıklı evlatlar nasip etsin(amin) :KK34:

Normal Yaşınız 34.
Yaşınıza +1 Eklendi
Çin Takvimine Göre Gebelik Yaşınız 35.
Çin Takvimine Göre Çocuğunuzun Cinsiyeti Kız

:KK52::KK9::KK52::KK9::KK52::KK9::KK52::KK9::KK52::KK9::KK52:

çok heyecanlıyım yarın kalp atışını duymaya gideceğiz.5+5 te yani 2 hafta önce keseyi görmüştük.dr biraz küçük olduğunu söylemişti 7.2 mm idi.ya boş cıkarsa kesem ya embriyo gözükmezse çok korkuyorum.biliyorum stres yapmamam ve olumlu düşünmem lazım ama elimde değil.bu arada aşil tendiniti olmuşum kızlar.merdivenden inerken ani bir acı hissettim ayağımda. 3 gün içinde üzerine basamaz hale geldim.ortapediye gittim.neyse jel verdi hamilelikte sakıncası yok zaten jel kana geçmez dedi dr ama prospektüste gebelikte kullanılması önerilmez yazısını okuyunca sürmedim cesaret edip.acaba durup duruken aşil tendonunda ödem oluşması da gebelikle ilgili olabilir mi?

çok heyecanlıyım yarın kalp atışını duymaya gideceğiz.5+5 te yani 2 hafta önce keseyi görmüştük.dr biraz küçük olduğunu söylemişti 7.2 mm idi.ya boş cıkarsa kesem ya embriyo gözükmezse çok korkuyorum.biliyorum stres yapmamam ve olumlu düşünmem lazım ama elimde değil.bu arada aşil tendiniti olmuşum kızlar.merdivenden inerken ani bir acı hissettim ayağımda. 3 gün içinde üzerine basamaz hale geldim.ortapediye gittim.neyse jel verdi hamilelikte sakıncası yok zaten jel kana geçmez dedi dr ama prospektüste gebelikte kullanılması önerilmez yazısını okuyunca sürmedim cesaret edip.acaba durup duruken aşil tendonunda ödem oluşması da gebelikle ilgili olabilir mi?

ben de aynı sorunu geçen ay yaşadım 1-2 ayımı aldı geçmesi krem falan iyi gelmiyor tek iyi gelen buz koymak üstüne.

bu arada yukarıda da yazdım ama tekrar sormak isterim 5+5 de doktor üstten gördü mü keseyi yoksa vajinal mi

vajinal olarak gördü dr.hatta 4+5 te gitmiştim ilk kez ozaman da baktı belli belirsiz kesenin baslangıcını gördüğünü ama net görmek için bir hafta sonrasında gelmemi söylemişti.ben karından bakılmasını istemiştim ama kesinlikle bebeğe zararı olmadığını biraz daha büyüyünce karından bakmaya başlayacağını söyledi.dr um da son derece güvenilir ve birsey olacak korkusuyla tedbiri hiç elden bırakmayan düşük tehlikesi olmamasına rağmen progestanı destek olarak veren herseyi yasaklayan doktorlardan.:)en ufak tehlikesi olsa eminim vajinal bakmazdı.bence ilk dönemlerde siz de ultrason konusunda ahat olabilirsiniz.

vajinal olarak gördü dr.hatta 4+5 te gitmiştim ilk kez ozaman da baktı belli belirsiz kesenin baslangıcını gördüğünü ama net görmek için bir hafta sonrasında gelmemi söylemişti.ben karından bakılmasını istemiştim ama kesinlikle bebeğe zararı olmadığını biraz daha büyüyünce karından bakmaya başlayacağını söyledi.dr um da son derece güvenilir ve birsey olacak korkusuyla tedbiri hiç elden bırakmayan düşük tehlikesi olmamasına rağmen progestanı destek olarak veren herseyi yasaklayan doktorlardan.:)en ufak tehlikesi olsa eminim vajinal bakmazdı.bence ilk dönemlerde siz de ultrason konusunda ahat olabilirsiniz.

aynı şekilde bana da bhcg ye bakıldı görülünce progestan verdi kasık ağrım var dedim belki de ondan verdi progestanı.bir de ilişkiyi yasakladı.nette çok olumsuz şeyler okudum korktum kafam karıştı biraz teşekkür ederim

Normal Yaşınız 34.
Yaşınıza +1 Eklendi
Çin Takvimine Göre Gebelik Yaşınız 35.
Çin Takvimine Göre Çocuğunuzun Cinsiyeti Kız

:KK52::KK9::KK52::KK9::KK52::KK9::KK52::KK9::KK52::KK9::KK52:

Benimkide kizzzz , , sağlıkli olsun ama ilki erkek .bu daha farkli mide bulantim yuzumde sivilce cikti midem bugun berbatti kustumm , sol tarafimda ama oglumda soldaydi hayirlisi olsun ama kiz olsun :)))

arkadaşlar yarın doktorum çağırdığı için gidicem ama biraz tedirgin vajinal bakıcak netten araştırdım kafam çok karıştı bir yandan bir sorun varsa da net görünür diyorum bir yandan bir şey olur mu düşüncesi sizler baktırdınız mı alttan bu arada benim en son adet tarihim 11 haziran

Benimde sat 11 haziran.gecen cuma ogrendigimde doktoruma bi goruneyim dedim.gittim.bana ustten bakti ve keseyi haftaya daha net goruruz deyip yarina gun verdi.bende yarin gidicem.ve ustten bakicagini dusunuyorum.
Sende oyle talep et.gorunur zaten ustten

Benimde sat 11 haziran.gecen cuma ogrendigimde doktoruma bi goruneyim dedim.gittim.bana ustten bakti ve keseyi haftaya daha net goruruz deyip yarina gun verdi.bende yarin gidicem.ve ustten bakicagini dusunuyorum.
Sende oyle talep et.gorunur zaten ustten

bir şey olsa zaten vajinal bakmazdı korkma, ilk hamileliğimde hep alttan bakıldı bana, bu dokyorum farklı hiç alttan bakmıyor merak etme doktoruna güven

X