2014 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti nedir?

• Ankete Katılan
    463
Mide ağrısı için genelde süt için derler, onu da ziyadesiyle içiyorsundur bu aralar zaten:) Yanma bende de var. Ne yapacağımı ben de kestiremiyorum :S Çok geçmiş olsun canım....

teşekkür ederim desertrose.umarım hepimiz sorunsuz bir hamilelik ve kolay bir doğum gerçekleştiririz:) bu arada sen de antalyada yaşıyormuşsun sanırım.neresindesin?hangi dr a gidiyorsun?

merhaba herkese...benim son adet tarihim 10 haziran...10 temmuzda evde idrarda gorununce doktora gittim..ultrasonda kese gorunmedi ama rahim kalinlasmis dedi...kanda da cikti gebelik...p.tesi tekrar gideyim mi sizce..2.bevegim bu arada.4,5 yasinda bir oglum var

benimde çin takvimine göre erkek diyor fakat içimden bir his kızım olacağını söylüyor hep öyle hissediyorum nedense. kızımda sürekli ben kız kardeş isterim. erkekler yaramaz oluyor deyip duruyor. hayırlısı bakalım.
ilk cocugumda cin takvimi kiz demisti erkek oldu simdi de kiz diyor yine erkek geliyor heralde :) bir de ilk gebeligimde daha hamile oldugumu bilmiyorken tursu asermistim eksiye de kiz derler ama o da tutmadi bunda da tatli istedi canim isler karisik yani gonlunden gecen kiz tabiki. Erkek cocuk kiza gore cok daha zor.

merhaba herkese...benim son adet tarihim 10 haziran...10 temmuzda evde idrarda gorununce doktora gittim..ultrasonda kese gorunmedi ama rahim kalinlasmis dedi...kanda da cikti gebelik...p.tesi tekrar gideyim mi sizce..2.bevegim bu arada.4,5 yasinda bir oglum var
benim de seninki gibi oldu kandaki cikan oranda onemli. 10 temmuzda 367 12 temmuzda 1200 kusur cikti 2 gun once vajinal ultrasonla keseyi gorebildik. Simdi gidersen muhtemelen seninde vajinalle kese gorunur. Kalp atisi icin en az 1 haftan var.

benim de seninki gibi oldu kandaki cikan oranda onemli. 10 temmuzda 367 12 temmuzda 1200 kusur cikti 2 gun once vajinal ultrasonla keseyi gorebildik. Simdi gidersen muhtemelen seninde vajinalle kese gorunur. Kalp atisi icin en az 1 haftan var.

ben biraz beklemeyi dusunuyorum...ilk bebgim de kurtaj icin gun vermisti doktor...acele etmedim...simdi 4,5 yasinda...bunda ayni stresi yasamak istemiyorum.allah herkesin gonlune gore versin

benimde çin takvimine göre erkek diyor fakat içimden bir his kızım olacağını söylüyor hep öyle hissediyorum nedense. kızımda sürekli ben kız kardeş isterim. erkekler yaramaz oluyor deyip duruyor. hayırlısı bakalım.

Bana da ilkinde erkek gibi geliyordu hatta doktorumuz %90 erkek demişti biz de herkese erkek dedik. 5.ayda kız olduğunu öğrendik:) Çok mutluyum kızım olduğu için ama oğlum da olsa ne güzel olur diye düşünüyorum.Bizimki henüz ne olup bittiğinin farkında değil, 15 aylık oldu daha yeni muzurluk peşinde.
Sağlıklı olsun da diyorum gerisi teferruat:nazar:

ilk cocugumda cin takvimi kiz demisti erkek oldu simdi de kiz diyor yine erkek geliyor heralde :) bir de ilk gebeligimde daha hamile oldugumu bilmiyorken tursu asermistim eksiye de kiz derler ama o da tutmadi bunda da tatli istedi canim isler karisik yani gonlunden gecen kiz tabiki. Erkek cocuk kiza gore cok daha zor.

canım bu topictekine göre de mi tutmadı senin cinsiyet tahmini ?

günaydınnn kızlaaar maşallah baya ilerlemiş yazılar takip etmek zor oluyor.keseleri ve pıtpıtları duyanlar gözünüz aydın diyorum:nazar::nazar::nazar: ve benim gibi görmemiş ve duymamış olanlarada sabırlar diliyorum hayırlısıyla biz de yaşarız inş o güzelliği :KK16::KK16::KK16: kızlaaaar bir şey sorucam hamiş oldugunuzu söyledinz mi çevrenizdekilere nasıl söylediniz tepkileri ne oldu çok merak ediorum.biz eşimle kese ve kalp atısını görene kadar kimseye söylememe kararı aldık:97::97:

kızlar ya bu kalp atışı duyana kadar rahat yok sanırım. göğüslerimin sızısı bazen kesiliyor acaba bişey mi oldu diye endişelenmekten kendimi alamıyorum

cnm bende ayni durumdayim... bazen hic kasik yada karin agrisi yok endiseleniyorum...
oldugu zaman neden basladi biseymi oluyor diye endiseleniyorum..
bu heralde genel butun hamislerin psikolojik durumu...
kendimizi fazla dinliyoruz :KK43:

cnm bende ayni durumdayim... bazen hic kasik yada karin agrisi yok endiseleniyorum...

aynı seyleri ben de yasıyorum malesef sanırım bizim endişemiz Allah nasip ederse inş 9 ay sürer böyle.

günaydınnn kızlaaar maşallah baya ilerlemiş yazılar takip etmek zor oluyor.keseleri ve pıtpıtları duyanlar gözünüz aydın diyorum:nazar::nazar::nazar: ve benim gibi görmemiş ve duymamış olanlarada sabırlar diliyorum hayırlısıyla biz de yaşarız inş o güzelliği :KK16::KK16::KK16: kızlaaaar bir şey sorucam hamiş oldugunuzu söyledinz mi çevrenizdekilere nasıl söylediniz tepkileri ne oldu çok merak ediorum.biz eşimle kese ve kalp atısını görene kadar kimseye söylememe kararı aldık:97::97:

canım biz daha söylemedik...kalp atışını dinleyelim en azından bayrama kadar bekleyeceğiz.

aynı durumdayız :KK34:

Ben kullaniyorum canim minnacik icinde b12 de var o yüzden daha ii sanirim

doktor ikisi de aynı farketmez demişti bana.

ilk cocugumda cin takvimi kiz demisti erkek oldu simdi de kiz diyor yine erkek geliyor heralde :) bir de ilk gebeligimde daha hamile oldugumu bilmiyorken tursu asermistim eksiye de kiz derler ama o da tutmadi bunda da tatli istedi canim isler karisik yani gonlunden gecen kiz tabiki. Erkek cocuk kiza gore cok daha zor..

aaa senin işler baya karışık :111:

kızlar benim mide bulantılarım resmne başlamış beni mahvetmiş durumda :KK20:

Bende hala tık yok:KK19:

herkese günaydıııınn:KK3::KK3:

yahu bende hala mide bulantısı yok, 8. haftam bitecek, sevinsem mi üzülsem mi bilemedim:26:

göğüs hassasiyetim de olmasa acaba bebişe bir şey mi oldu diye korkmaya başlayacağım, tövbe tövbeee yarabbim, sanki göpüs hassasiyetim de azaldı gibi, haftaya ben bir doktora görüneyim en iyisi ya

canım biz daha söylemedik...kalp atışını dinleyelim en azından bayrama kadar bekleyeceğiz.

aynı durumdayız :KK34:

Annemler , eşimin ailesi ve halamızın ailesi biliyor şuan için..Kalp atışlarını duymayı bekliyoruz buda bayram öncesine denk geliyor. Bayram müjdesi olarak haber vermek istiyorum inşallah Alllah nasip eder.
Mide bulantılarım ve kusmam sadece akşam saat 8 den sonra başlıyor o kadar halsiz kalıyorumki 13 aylık kızımla ilgilenemiyorum. Allahtan eşim çok ilgili yardımcı oluyor sağolsun.
Bu sabah sağ kasığıma ağrı girdi anlam veremedim. Zorladı beni peşinden biraz bulantı şükür şuan iyiyim.

Pıt pıtları duymayı nasip etsin hepimize allah....

şu an midemde yanma var sadece.sabah kusacak gibi oldum ama şimdi daha iyi gibi.bir de karnım gazdan mıdır nedir baya şiş yaa

kızlar bende baya koyu sarı bir akıntı var, bir dee böyle kokuyor gibi sanki, hani iltihabik bir koku değil ama yine de midem bulanıyor, bazen bembeyaz geliyor, bazen sapsarı :111:

yaaa bende de var aynı bu belirtiler , neden olur ki acaba , hormonlardan falan mıdır ? doktora soran var mı kızlarrr ???

bende bulanti yok ama 2 gundur ac oldugum halde yemek istemiyorum... bogazima diziliyorlar.
sabahlari uyaninca sadece midemde yanma hissediyorum..
dun ilk defa oogurdum ama inanirmisiniz rahatlatti bogazimdaki o tikanmayi kaldirdi sanki...
herkesin mide bulanti ve vucut tepkisi farkli...
annem ve teyzemde bir kere bile bulanti ogurtu olmamis...
bendede olmamasi icin dua ediyolar..
o sebeple kendimizi hic strese sokmayalim...
hayirlisi ile sirayla pittpitlarimizi duyar sonrada 9 ay sonra kucaklariz bebislerimizi insallah...
benim bugun dr randevum var 13.30 da okadar gerginim ki anlatamam..
heyecan ve korkudan midem burkuluyo...
6+0 im bugun... Rabbim insallah bebisi gormeyi nasip eder.... belki pit pit da duyarim ....

X