2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Ben bu göbek düşmeden yikanmaza takildim kitaplarda yikamayin diyor ama annemler eskiler yikamadan olurmu diyor etrafimdaki herkezde yikamis valla maşallah hepside çok iyi acaba yikayip güzelce göbeginin etrafina bakim yapsak ne olur ben nette öyle bir video seyrettim çünkü hastanelerde de yikiyolar sonuçta

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

canım sebebini çok fazla bilmiyorum ama benim annemde göbeği düşmeden yıkanmaz diyor.. yengem hemşire, o da kendi bebeğini yıkamadı hergün silip göbek pansumanı yapıyordu.. bi araştırmak lazım

Tamam canım :) Beğendiniz mi yatağı? kurdunuz mu? Nerden ne kadara aldın? Ne renk aldın? Amma soru sordum :KK52:

çok beğendim canım hele kurunca daha bir güzel geldi:) ben tek başıma kurdum çok kolay kurması kaldırması.. siyah olanı aldık. yatak odama kurdum. 3 tarafı görünmüyor sadece yan kısmı görünüyor. birde dün uyurken sanki bebek ordaymış gibi hissettim sürekli :) e bebekten aldım. fiyatı 333 liraydı ama başka ihtiyaçlarıda ekleyince 510 lirayı buldu, 110 lira hediye çeki kazandık.. :)

erkek bebiş bekleyen anneler benim gibi dogum sonrası yakın tarihte sünnet ettirecek olan varmı ?

Benim eşimde hemen yaptıralım diyor. Tabi bebek doğduktan hemen sonra değil. İlk 6 ay içerisinde bebek, penis bölgesindeki ağrıyı daha az hissediyormuş. Bu sebeple tamamen uyutmadan lokal anestezi ile sünnet yapılıyormuş. 6 aydan sonra yapılan sünnetlerde çocuğu tamamen uyutmak gerekiyormuş.

Doğumdan sonra ilk bir ay içinde yaptırmayı tavsiye ediyorlar. Ben kıyabilirmiyim el kadar sabiye emin değilim. Yavrum sağlıklı doğarsa inşallah doktoruyla konuşup uygunsa yaptırırız herhalde...(20-25 gün içinde) Böylece mevlüt okunduğunda sünnet içinde okunmuş olur...:emir_bebek:

6-7 yaşına geldiğinde de düğününü yaparız inşallah.:nazar:

Son düzenleme:
bende de başladı sertleşme bebek hareket etmeden önce oluşuyor diye bi sorun olabileceğini düşünmemiştim...of ya hep bişeyler çıkıyor..geçmiş olsun bu arada canım

Sağol canım doktor bakınca sorun görmedi şükür daha önce ayakta kalınca oluyorum dinlenince geçiyor demiştim cuma cumartesi otururken de oldu o yüzden gittim ilac verdi her zaman olmuyor ama insan yine de tedirgin oluyor Rabbim hepimize sağlıkla kucagimiza almayi nasip etsin yavrularimizi inşallah

Geçmiş olsun canım, erken farketmen çok iyi olmuş. Benimki de karnımın sağ yanında sertleşiyor ara ara, ama hiçbir ağrı sızı vermiyor. Okşayınca yumuşayıp düzeliyor. Ben de bebek mi yoksa rahim kasılması mı bilemiyorum. Son 3 ayda yaşayabilirmişiz bu tip kasılmaları, doğuma hazırlarmış rahim kendini. 1 saat içinde 4 veya daha fazla sertleşme oluyorsa doktora gitmek gerek diye okumuştum. Benim o kadar çok olmadı, yine de gittiğimde soracağım doktora.

canım karın normalde de sert yaa o bahsettiğiniz sertleşmeyi nasıl ayırt edicez?? birde benim 2-3 gündür akşamları karnım o kadar geriliyorki, patlıycakmışım gibi hissediyorum :) kambur durmaya başladım resmen dik dursam karnım yırtılacak gibi geliyor.. bebek büyüyor herhalde deyip umursamıyordum ama problem midir acaba?

Sağol canım doktor bakınca sorun görmedi şükür daha önce ayakta kalınca oluyorum dinlenince geçiyor demiştim cuma cumartesi otururken de oldu o yüzden gittim ilac verdi her zaman olmuyor ama insan yine de tedirgin oluyor Rabbim hepimize sağlıkla kucagimiza almayi nasip etsin yavrularimizi inşallah

çok geçmiş olsun canım, nasıl bişey bahsettiğin biraz tarif etsene??

merhaba güzel anneler bende kısmetse ağustos annesi olucam listeye benide ekleyebilirsiniz ilk yavrum ve erkek bende daha iki hafta öncesine kadar
sizler gibi heycanlı bebişi için alışveriş yapan bir anneydim fakat her şey detaylı ultursonla değişti burda uzun uzadı yazmayayım bu konuyla ilgili başlık açtım zaten benim bebeğim özafagus atrezili doğucak yani mideye şuan sıvı geçişi yok yani yemek borusu ya tıkalı yada hiç oluşmadı onu ancak doğumdan sonra anlyacaklar ve minik yavrum hemen ameliyat olucak biz savşı kazanacağımıza inanıyoruz ve sizlerden dua bekliyoruz :KK14::KK14::KK14:

Haklısın.. Abartı sadece, saatlerdir inceleyip en son ikisinden farklı aşağıdakine karar verdim gibi travel sistem ama hakkında olumsuz hiç bir yorum yok, bakalım hayırısı.. Alıpta kuzenin gibi kullanamamaktan korkuyorum, bir de arabada geçen bi kaza haberi seyrettim annesinin kucağından fırlamış bebek, oto koltuğu ne kadar önemli filan diye bahsedildi.. Allah korusun da, bu arabayı alırsam olmuşken o da olmuş olur diye de düşündüm..
Eki Görüntüle 1089903 Eki Görüntüle 1089904 Eki Görüntüle 1089905 Eki Görüntüle 1089906

Güle güle kullan canim. Güzel görünüyor. Oto koltugu problemim yok benim cünkü arabamiz yok. :) Bebegi görmek isteyen gelir. :KK16::KK16::KK16::KK16:
Ama tabi arabasi olanlarin oto koltuklari olmasi gerek, cok önemli. Ben de bir modeli begendim, icine yerlestirilecek ana kucagini ikinci el alacagim hatta. Yepyeni cok kullanilmamis, yenisinden 4 kat da ucuz. :KK3::KK3: Sadece araba ve icine anakucagi ilk baslarda kullanmasi icin, bu kadar. :KK34:

canım ya geçende bir arkadaşta yazdı sende yazmıştın bebeğin poposunu ya da kafasını dayadiği gibi diye şeklen farklı mı oluyor

mesela biz çok yürürsek ya da tuvalete gitmem gerekenden uzun süre salladıysam karnımda sertlik oluyor normalde sert değil çok ama elleyince sert ouyor dün yatmadan önce tuvalete gidecektim önce müzik dinleteyim dedim o zaman açtım dokundum sert ama şekli aynı eşimde gösterdim sonra

müziği açtın dinlettim tekmeledi filan baktım düzelmiş ama korktum sen daha öncede söyledin ama sertlikten kasıt elleyince sert olmasımı

yoksa popo ya da baş dayamıs gibi deyince şekil olaraktada farklı mı*

amin canım...peki neden oluyormuş sertleşme bişey dedi mi doktorun?

Benim eşimde hemen yaptıralım diyor. Tabi bebek doğduktan hemen sonra değil. İlk 6 ay içerisinde bebek, penis bölgesindeki ağrıyı daha az hissediyormuş. Bu sebeple tamamen uyutmadan lokal anestezi ile sünnet yapılıyormuş. 6 aydan sonra yapılan sünnetlerde çocuğu tamamen uyutmak gerekiyormuş.

Doğumdan sonra ilk bir ay içinde yaptırmayı tavsiye ediyorlar. Ben kıyabilirmiyim el kadar sabiye emin değilim. Yavrum sağlıklı doğarsa inşallah doktoruyla konuşup uygunsa yaptırırız herhalde...(20-25 gün içinde) Böylece mevlüt okunduğunda sünnet içinde okunmuş olur...:emir_bebek:

6-7 yaşına geldiğinde de düğününü yaparız inşallah.:nazar:

bende öyle düşünüyorum eğer bir sıkıntı olmazsa 10-15 gün içine yaptırdıgında bir deri parçası çekğp alıyorlarmış
hiç bii hissetmiyormuş zaten su gibi oldugu için :)
yakın arkadaşlarım yaptırdı ve sonrasında hiç bişi olmadıgını söylediler
bende hem 40 hem sünnet mevlüdü olarak yapmış olurum diye düşünmüştüm :)

çok beğendim canım hele kurunca daha bir güzel geldi:) ben tek başıma kurdum çok kolay kurması kaldırması.. siyah olanı aldık. yatak odama kurdum. 3 tarafı görünmüyor sadece yan kısmı görünüyor. birde dün uyurken sanki bebek ordaymış gibi hissettim sürekli :) e bebekten aldım. fiyatı 333 liraydı ama başka ihtiyaçlarıda ekleyince 510 lirayı buldu, 110 lira hediye çeki kazandık.. :)

Güle güle kullansın bebişin :) Biz de yatağı kurduk, bir hafta filan kaldı topladık sonra. Yatak odadayken sürekli içeri girip bakıyorduk, babası sesleniyordu "oğluuum" diye, alıştırma yapıyormuş :) Sağlıkla doğup mışıl mışıl uyusunlar inşallah yataklarında :nazar:

merhaba güzel anneler bende kısmetse ağustos annesi olucam listeye benide ekleyebilirsiniz ilk yavrum ve erkek bende daha iki hafta öncesine kadar
sizler gibi heycanlı bebişi için alışveriş yapan bir anneydim fakat her şey detaylı ultursonla değişti burda uzun uzadı yazmayayım bu konuyla ilgili başlık açtım zaten benim bebeğim özafagus atrezili doğucak yani mideye şuan sıvı geçişi yok yani yemek borusu ya tıkalı yada hiç oluşmadı onu ancak doğumdan sonra anlyacaklar ve minik yavrum hemen ameliyat olucak biz savşı kazanacağımıza inanıyoruz ve sizlerden dua bekliyoruz :KK14::KK14::KK14:

Gecmis olsun canim, konu hakkinda hicbir bilgim yok ama dilerim dogumdan sonra basariyla halledilir, sen icini ferah tut. Aramiza hosgeldin. Bebisine Allah sifa versin, cabucak toparlar annesi, bebekken cözülen sorunlar yetiskinlere göre daha cabuk iyilesiyor. Benim bir arkadasimin oglu da dogustan göz kaslarinda problem ile dogdu, birkac yasini doldurunca ameliyat edildi, simdi cok iyi.

hoşgeldin canım inşallah herşey çok güzel olacak..

Allah şifa versin yardimcin olsun hem senin hem bebisinin dualarim sizinle

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

canım ya geçende bir arkadaşta yazdı sende yazmıştın bebeğin poposunu ya da kafasını dayadiği gibi diye şeklen farklı mı oluyor

mesela biz çok yürürsek ya da tuvalete gitmem gerekenden uzun süre salladıysam karnımda sertlik oluyor normalde sert değil çok ama elleyince sert ouyor dün yatmadan önce tuvalete gidecektim önce müzik dinleteyim dedim o zaman açtım dokundum sert ama şekli aynı eşimde gösterdim sonra

müziği açtın dinlettim tekmeledi filan baktım düzelmiş ama korktum sen daha öncede söyledin ama sertlikten kasıt elleyince sert olmasımı

yoksa popo ya da baş dayamıs gibi deyince şekil olaraktada farklı mı*
Ben de ayağını kafasını falan dayandığını düşünüyordum o esnada gerginlik hissi oluyodu elimi surunce de sertliği hissediyordum benimki de kısa süreli oluyodu genekde ayaktayken oluyodu uzanır vaziyette olunca endiselendim doktor dinlen dedi bugün oyle bir his yok doktora da söyledim cuma cumartesi oldu

X