2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Aha bu da benden size gelsin :) :) $Screenshot_2014-04-18-13-05-05.jpg

Ne zaman düzene girecek acaba hareketleri doktor hissedemeyebilirsin bazı günler dedi ama yine de endişe tavan yapmış durumda bazen hiç durmadan hareket var bazen yok psikolojim bozuldu ya😭

canım günde bir kere hissetsek bile yeter en azından iyi olduğunu biliriz.. bence çok kafaya takma sende.. yavrum dinleniyordur belkide :)) ama düzene girmesi diye bişey yok sanırım arkadaşım 28 haftalıktı bu ara az hareket ediyor demişti, demekki bebeğin böyle dönemleri olabiliyor.

canım günde bir kere hissetsek bile yeter en azından iyi olduğunu biliriz.. bence çok kafaya takma sende.. yavrum dinleniyordur belkide :)) ama düzene girmesi diye bişey yok sanırım arkadaşım 28 haftalıktı bu ara az hareket ediyor demişti, demekki bebeğin böyle dönemleri olabiliyor.

Evet doktor bile söyledi ama aklım hep onda derste bile hareket etsin diye bekliyorum yakında anlatacağım konuları unutacagim böyle giderse

ULTRASON TERİMLERİNİ BİLİYORMUYDUNUZ ?

LMP:son adet tarihi
BPD:başın kulaklar üzerindeki bölümünden ölçülen çapı
HC:kafa çevresi
AC:karın çevresi...
FL:uyluk kemiği uzunluğu (7 ile çarpıp boyu buluruz)
HL:humerus uzunluğu ( kolun uzun kemiği )
CRL:KK43:crown rump length)baş-popo mesafesi
AD:karın çapı
EFW:tahmini bebk ağırlığı
EDD:beklenen doğum tarihi
NT:ense pilisi kalınlığı
AFI:amniyotik sıvı indeksi
RA:kalpte sağ kulakçık
LA:kalpte sol kulakçık
RV:kalpte sol karıncık
LV:kalpte sağ karıncık
AO:aort,kalpte çıkan ana atar damar
W: Bebeğin kaç haftalık olduğu

Son düzenleme:
valla ne bilim bunca yildir yapilio :) bende bagladim aslinda bilimsel aciklamasi da var.esim di
I ben 28 yasindaki kadinla mi yatiom 60 yasindakinle mi anlamiyorumbu ne hal diyor :)
cnm simdilik nisa dusunuyoz
:KK37::KK9:
canım benim şaka biyana geçer inşallah biran önce

olabilir bencede çünkü ben tatlıya bayılırım özellikle sütlü tatlılara... hareketini hissetmek istediğimde de çikolata yiyorum , hele birde sırt üstü yatarsam tamamdır :))
ben sevmiyorum hiç tatlı:KK4:yesem bile kilo alırım hemen bu arada 1 kilo vermişim biliyomusun??:KK51::KK19:

Aha bu da benden size gelsin :) :)Eki Görüntüle 1076285
amaninnnnnnnnnnnnn kız negüzel ya siz böyle ince kalmayı nasıl başardınız?Ben hamile kalmadan önce hep 49 -50 kilolardaydım şimdi 57 kilo oldum.Göbeğim seninkinden de büyük.Ben çok zayıftım göbeğim dümdüzdü acaba oyüzden mi birden büyüdüm ki?:KK53::KK53:

duzenledin ama gec kaldin ben artik seni gordum :)))))
:KK37::KK9:
canım benim şaka biyana geçer inşallah biran önce
gecti cnm cok sukur aksamki gibi drgil en azindan.

ben sevmiyorum hiç tatlı:KK4:yesem bile kilo alırım hemen bu arada 1 kilo vermişim biliyomusun??:KK51::KK19:
ayy ben de hic sevmiom yaaaa tatliyi ama yas pasta dondurm filan severim.
Zayifladin mi aaa niye kiz ??
Simdi lac kilo aldin sen toplamda ? Bak ben gobegimi koydum aksam sen de koy.

amaninnnnnnnnnnnnn kız negüzel ya siz böyle ince kalmayı nasıl başardınız?Ben hamile kalmadan önce hep 49 -50 kilolardaydım şimdi 57 kilo oldum.Göbeğim seninkinden de büyük.Ben çok zayıftım göbeğim dümdüzdü acaba oyüzden mi birden büyüdüm ki?:KK53::KK53:
ben evlenirken 49 kiloydum tup denemelerinden sonra 59 la kaldim hamile suan 62 yim.hayatimda ilk defa 60 lari gordum.ne bilim cnm ya normal yiyorum iste benimde 0 gobekti ama heralde ic karnim buyuk.

duzenledin ama gec kaldin ben artik seni gordum :)))))
gecti cnm cok sukur aksamki gibi drgil en azindan.

ayy ben de hic sevmiom yaaaa tatliyi ama yas pasta dondurm filan severim.
Zayifladin mi aaa niye kiz ??
Simdi lac kilo aldin sen toplamda ? Bak ben gobegimi koydum aksam sen de koy.
vallahamı gördün mü beni????hahahhahah:KK52:o nasıl olmuşsa anlamadım facebook un linkide kopyalanmış en alta:)Canım doktorum bana kızmıştı kilo almışsın çok hızlı gidiyorsun diyetisene gönderirim bak seni diye tehdit etti beni:KK9::KK9:bende tırstım yürüyüşe falan başladım ekmeği hamur işini kestim 1 kilo verdim iyi oldu.Akşam koyacam kız tamam fotomu merak etme inşallah unutmam:KK52:

ben evlenirken 49 kiloydum tup denemelerinden sonra 59 la kaldim hamile suan 62 yim.hayatimda ilk defa 60 lari gordum.ne bilim cnm ya normal yiyorum iste benimde 0 gobekti ama heralde ic karnim buyuk.
Olabilir canım iç karnın geniştir belkide.:KK34: