2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Aynen canim 20haftada bundan haraketliydi ama ben okudum 22den aratacak insallah 21de tatil yapiyorlar minikler:)

Yok kizlar ya biz unutmadik iliski vardi haftada 3kez filan 2ay ayri kaldik o zaman olmadik ama 16haftadan beri basladik sayilirdi ve doktor yasakladi bu hafta olmamaliymis
ama cogu kisilerde iliski bol.

neden bu hafta yasakladı???

Asi mi oldun? Bütün hamileler oluyor mu? Bana hic söylemedi doktor. Gecmis olsun bu arada.

aşıyı doktor söylemiyor sen bağlı olduğun sağlık ocağına hamile olduğunu bildiriyorsun onlar sana şu tarihte aşın var gel diyorlar ve gebeliğini takip ediyorlar, bebişler doğduktan sonrada 72 saat içinde bebeğini götürüyormuşsun sağlık ocağındaki ebeye topuktan kan filan alıp aşı kartı düzenliyorlar ordan takip ediyorsun bebeğin aşılarını :)

ilk hamileliği olan arkadaşlar.hamile kıyafeti ararken;
1-iki üç parça bana yeter demeyin 3-5 olsun.bunun ikinci hamileliği de var benimki gibi eskilerle gayet güzel idare edersiniz ikincide.
2-artistlik yapıp dar almayın evet başta hoş gözüküyor ama hem çok az bi süre giyebiliyosunuz,hem ikincide aynı kiloya düşmüş bile olsanız gevşeyen vücuda olmuyor o kıyafet.40 giyiyorsanız 42 alın.
3-hepsini şimdiden almayın 6.aydan sonra gidip en rahat,bol ve büyük (bilhassa alt giyim) alınıyor.onu da yine ikincinin son zamanlarında giyiyorsunuz.

ilikşiye gelince bende libido tavan.hep istiyorum :KK17: şu ağrılarım geçsin inşallah... :KK1:
sık pozisyon değiştirmeyin yeter.:)

ben 6 kilo aldım dışardan herkes biliyor artık ama ilk hamileliklerde yavaş yavaş belli oluyor.

aşıyı doktor söylemiyor sen bağlı olduğun sağlık ocağına hamile olduğunu bildiriyorsun onlar sana şu tarihte aşın var gel diyorlar ve gebeliğini takip ediyorlar, bebişler doğduktan sonrada 72 saat içinde bebeğini götürüyormuşsun sağlık ocağındaki ebeye topuktan kan filan alıp aşı kartı düzenliyorlar ordan takip ediyorsun bebeğin aşılarını :)

Ben bilmiyordum yurt dışından gelmiştim burada öğrendim yapılması gerektiğini şuanda sabit bir yerimde yok ama yarın inşallah ilk aşımı olacağım disardan gelenlere nöbetçi doktor yapıyormuş. .bir ay sonrada allah Kerim. .Eğer bu topige gelmeseydim bunu bilmeyecemtim. Aşının son kullanma tarihine bakmaliyiz mi . artık cok itici oldum bu tür yerlerde baksam mı ya da ne desemde baksam

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Kizllar asi oldum geldim simdilik bise yok ama agrisi sonradan cikar dedi.size kac gun banyo yapmayin dediler ? Bana 3 gun dedilerde cok degil mi ya...
Bide kalp atislarini dinledik :)

bende oldum aşımı ama bana banyo yapmayın demediler ben kendim birgün bekledim ama bana birkaç gün et ve süt ürünlerinden uzak dur dediler bende ne ağrım oldu ne sancım hiç hissetmedim

canim benim...is yerinde rahat giremiyorum malesef...

nasilsin?

dün kontrolümüz vardi...bebegimin cinsiyeti belli oldu...bi erkek bebisim olacak Allahin izniyle
ooo cok sukur cnm oglan askere gitcek pipiyi yeni gosterdi :) hadi hayirli olsun.ben napim dun gittim asiyi yaptirdim.simdi biraz evde is yapicam heryer darma daginik.

Ben bilmiyordum yurt dışından gelmiştim burada öğrendim yapılması gerektiğini şuanda sabit bir yerimde yok ama yarın inşallah ilk aşımı olacağım disardan gelenlere nöbetçi doktor yapıyormuş. .bir ay sonrada allah Kerim. .Eğer bu topige gelmeseydim bunu bilmeyecemtim. Aşının son kullanma tarihine bakmaliyiz mi . artık cok itici oldum bu tür yerlerde baksam mı ya da ne desemde baksam

cnm ben ebeye soyledigim tarihi gecmis oluyormus dedim sen kulaktan dolma seylere inanma gel istersen bak tarihine gosterom sana dedi.buz dolabundan cikardi yaptu ben de bakmadim tarihine.

bende oldum aşımı ama bana banyo yapmayın demediler ben kendim birgün bekledim ama bana birkaç gün et ve süt ürünlerinden uzak dur dediler bende ne ağrım oldu ne sancım hiç hissetmedim
allah allahh bana hic et sut yeme demedi dun de et yedim ayran ictim iki bardak filan.neden acaba ? :44::44:

ooo cok sukur cnm oglan askere gitcek pipiyi yeni gosterdi :) hadi hayirli olsun.ben napim dun gittim asiyi yaptirdim.simdi biraz evde is yapicam heryer darma daginik.

cnm ben ebeye soyledigim tarihi gecmis oluyormus dedim sen kulaktan dolma seylere inanma gel istersen bak tarihine gosterom sana dedi.buz dolabundan cikardi yaptu ben de bakmadim tarihine.

Haklısın zaten burda duydum :KK66: ya kim dedi hatırlamıyorum ama tarihi geçmiş asidan dolayi bebek otistik olmus diye. ..hayırlısı olsun Rabbim yazdiysa geçilmiyor önüne

Kizlar asi bikac gun gecikse bisi olur mu benim pazartesiydi normalde ama ancak persembe gidebilcem saglik ocagina ki persemve tam 20+0 im

Haklısın zaten burda duydum :KK66: ya kim dedi hatırlamıyorum ama tarihi geçmiş asidan dolayi bebek otistik olmus diye. ..hayırlısı olsun Rabbim yazdiysa geçilmiyor önüne

evet bi ara oyle bisey yazilmisti ben de onun icin sordum. Tabi cnm Allah yazdiysa olur.ama insallah bise olmaz.

nedenini bilmiyorum ama ben yemedim ağrım sancım olmadı hatta ertesi gün aşının yerini bile bulamadım nerde olduğunu
yaaa ben dun 2 gibi yaptirdim suanda bi agri var kolumda ama morluk filan yok.sen guzel atlatmissin.

Kizlar asi bikac gun gecikse bisi olur mu benim pazartesiydi normalde ama ancak persembe gidebilcem saglik ocagina ki persemve tam 20+0 im

3 hafta gec gittim bise olmaz.illa bu tarihte olmali diye bise yok 20.. haftadan sonra yapilmaya baslanio o kadar.

Bu aşı hep mi ağrıyor acaba hamilelikte mi acaba:) ben yurt dışındayken kene aşısı olmuştum meseka onada cok ağır aşı diyorlar ama birsey olmamasti.
I
Ates ağrı koltuk altinda şişme filan olmadi yani ilala agriayacak diye birşey yoktur demi; ) şuanda her halta ağlama modundayim şimdi kötü olur

günaydın,kızlar progestan kullananlar neden kullanıyor? bebeğe herhangi bir zararı var mı?
ben de kanama yok biraz akıntı ve aşağıya doğru baskı var tam alt tarafta.bu bsakıdan dolayıo ben şikayetçiyim diye verdi.sizde de var mı aynı his.sanki çok gerek yoktu gibi geldi bana :44: sizlerde de adım atarken ve sabah kalktığınızda ve gece bu garip ağrı oluyor mu? ne kadar süre kullanacaksınız?
lütfen cevaplarınızı bekliyorum..:26:

Canım ben progestanı hamileliğimin başından beri kullanıyorum.hiçbir zararı yok.için rahat olsun kullan gitsin.hatta doktorum 13.haftamda artık kullanmana gerek yok demişti ama ben yine de bırakmadım.psikolojik olarak kullanınca kendimi daha iyi hissediyorum.rahmi rahatlatıyor bu ilaç canım korkma .

Birşey olmaz canım ben de pazartesi vuruldum.

kızlar haftaya şeker yüklemesi yaptırıcam kontol için, 24 hafta gibi doktor istiyor.sizler yaptırdınız mı?
ben de ayin 24 une gun aldim cnm.

Bu aşı hep mi ağrıyor acaba hamilelikte mi acaba:) ben yurt dışındayken kene aşısı olmuştum meseka onada cok ağır aşı diyorlar ama birsey olmamasti.
I
Ates ağrı koltuk altinda şişme filan olmadi yani ilala agriayacak diye birşey yoktur demi; ) şuanda her halta ağlama modundayim şimdi kötü olur
onu bunu bilmiomda benimki cok agriyooooo suan..

X