2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

canım benim nasılsın??? üzme kendini sakın ve bence kremleri kullanman iyi cildin kuruysa. dıştan nemlendirmiş oluyorsun. ama iç katmanlarında nemli olması için su içmek çok önemli.. zorla kendini. susatacak şeyler yee.. kocaelideki en iyi kadın doğumculardan biri hatta belki en iyisi günlük 3 litre su tüketimini öneriyor. birde çok kaşıma kaşıdıkça yırtılır diyor eskiler..
merhaba canım günaydınn iyiyim sen nasılsın???Suyu bazen 3 lt içebiliyorum ama çok kasmam gerekiyor miğdemi bulandırıyor:KK5:genelde 2 lt içiyorum.Ve dediğim gibi sürekli yağlanıyorum kremleniyorum ama kaşınıyo yinede yapacak bişey yok maalesef çatlaklardan kaçış yok demkki bana:KK9:sağlık olsun ya

:)) arkadaşım erken doğum riski mi? olsa olsa 35.haftadan sonra olur böyle birşey... mikrobik birşey yoktur, zaten bebişin o sıvıdan oluştu... Dr. olabilir demiş ne güzel, inş senink de öyle diyecek, içini rahat tut.

aradım geleyim mi diye yok dedi olabilir dedi..kanama kesilmediyse dedi ki kanama olmadı çok sadece gördük..

aslında diğer konuda haklısın tuhafım biraz :)

merhaba canım günaydınn iyiyim sen nasılsın???Suyu bazen 3 lt içebiliyorum ama çok kasmam gerekiyor miğdemi bulandırıyor:KK5:genelde 2 lt içiyorum.Ve dediğim gibi sürekli yağlanıyorum kremleniyorum ama kaşınıyo yinede yapacak bişey yok maalesef çatlaklardan kaçış yok demkki bana:KK9:sağlık olsun ya
benimkide nasil tatli tatli kasiniyor sulalemde catlat yok ben catlsrsam tukureyim sansima :) :)

canım bence prezervatif olayı bebeğin için daha sakıncalı prezervatif naylonsu ve bence bebeğe zararlı bişi bende biyerde okumuştum erkek spermi protein vs. açısından zengin olduğundan bebek için faydası bile varmış ve bendende ilişki ile değil ama geçenlerde koyu kahve lekeler geldi 3 ayı atlattığımızdan gelsede böyle lekelerin sorun yaratmadığını okudum çok yerde sorun etme bişi olmazzz

anladım canım bir daha kullanmam..artık korkudan yapabilir miyim bilmiyorum..

doktor birşey olmaz dedi ama içime sinmiyor tamam kanama yok şuanda ama sol kasığım ağrıyor

ağrı kesici al diyor aman hayırlısysa sağlıkla doğsa yavrularımız...

doktor birşey olmaz dedi ama içime sinmiyor tamam kanama yok şuanda ama sol kasığım ağrıyor

bi sure ara verin cnm sonra dr. Izin verdigi sürece yaparsiniz bizimki tup bebek diye yapmadik.

günaydınlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr olsun herkese

onların orta ayar düğmeli bozukmuş :KK9:

:))

günaydın herkese

ya canım çok sıkkın dün eşimle birlikte olduk prezervatif kullanıyoruz sonrasında üzerinde kan lekesi gördüm

sildim filan yoktu duş aldım o zamanda yoktu...daha sonra wc ye gittiğimde sildiğimde kan

değilde leke şeklinde biraz vardı gece iki defa kalktığımde belli belirsiz simdi yok ama sonradan yanma hissi yaşamaya başladım şuanda filan hissediyırum...

birşey yoktur umarım çok korkuyorum.kadınlarkulubunde aynı durum olanları okudum doktorlar normal demiş aşırı kanama yoksa diyor

doktorumu arayacam şuanda erken biraz daha kanama var mı yok mu tam anlamak istiyorum..

canım çok sıkıldı..aksam bide yürüyüş yapmıştık belimde ağrımştı..aranızda böyle bir durumla karşılasan oldu mu

benimde ilişki sonrası değilde 1 ay kadar önce çok yürümüş ayakta kalmıştım tuvaletimide uzun süre tutmak zorunda kaldığımdan idrarımda kan gelmişti.
senn konuyla ilgili bilgim yok ama önemli bişey değildir sanırım.

herkese merhaba dönem arkadaşlarım.

yağa gelince ben hem uygun hem etkili bişey yazmıştım.okuyamayanlara, dalin jel bebe yağı.gayet yoğun.aloe veralı şişesi ters duruyor sadece 5M lerde var.yanına ek olarak lierac krem kullanıyorum.sadece banyo sonraları sürüyorum 3 gün gidiyor etkisi.sona doğru sıklaştırırrım.bu sayede ilk hamileleiğimden hiç çatlağım yok karnımda (başka yerime sürmeyi akıl edememiştim) tavsiye ederim.

dün evimize psikolog geldi.oğluma kardeşinin olacağını nasıl söyleyeceğimize dair konuştuk.yarkın'a da bikaç soru sordu.umarım bunu kolayca atlatırız.çünkü bizimki konuşmanın yarısında içeri daldı ve dr a "ben kardeş is-te-mi-yo-rum" diye bağırdı :KK53: biz de kıvırdık ama şok oldum hem kapıyı dinlemesine hem şüphelenmesine.. Allahım sonumuzu hayır etsin oğlum yıpransın istemiyorum.kıskançlık en kuvvetli durgulardan biriymiş..hele de kız kardeş hiç istemiyoorr :18:

bende oğlumda da kızımda da çok düzenli olmasada bebe yağı kullandım şimdi de kullanmaya çalışıyorum aklıma gelirse. çatlak genetikte olabilir yok.
oğluşun kaç yaşında ,benim kızımda 28 aylık karnımı kardeşim diyor ben ablayım diyor öpüyor sonra dönüp dirseğiyle sert sert vuruyor.kardeşin ağlar deyincede gözlerini kinli şekilde kısarak arkasını dönüp gidiyor.yavaş yavaş alışırlar heralde yani inşllh alışırlar

Bu arada doğum izni hangi ayda alınıyordu acaba ?
:) benim doğum iznim yok doğuma gideceğim dakikaya kadar ve doğumdan gelip ev hanımlığına devam malesef sezeryandan çıkıp eve gelince sanki ameliyattan çıkan ben değilim gb her iş yemek yani normalde yapılan herşey bekleniyor benden :KK43: bu seferde değişen bişey olmaz sanırım.

canım travel sistemlerden alıcam ama hangisi tam karar veremedim..
babannesi asla ama aslaa almaz..bi küçük altın takar hadi yallah..
okadar yelek çeket örer bitanesi bizim çocuklara düşmez o ayrı..

bizimde aynı hatta bebeğe hediyede görmeyiz biz siz gene şaslı küçük altın gene iimiş

Haşim İşcan nerede?
haşim işcan bursada değil mi ?

Kızlar aklım çok karıştı. Allah için bir yardım ediverin. Benim evim küçük yani öyle çok çok eşyalar geniş yerlerim yok. Bebişe de bu sebeple hemen oda yapmayacağım. Zaten 6-9 ayına kadar bizimle olur yatak odasında. Sonra taşınmamış olursak içeri odaya alırım yatağını.

Şimdi park yatak düşündüm bu sebeple. Yalnız 1 aydır araştırırken bugün önüme şöyle bir şey düştü. Bu da gayet katlanabiliyor ve park yatakları gibi kademeli, hafif, sallanıyor. İşim bitti mi de kaldırabilirim gibi. Ama alüminyum olunca biraz tereddüt ettim. Ne dersiniz böyle birşey alayım mı yoksa park yatak mı alayım ? Bir fikir verin n'olur :KK49:

http://urun.gittigidiyor.com/bebek-anne/beneto-kademeli-aleminyum-pratk-park-yatak-besik-105661904

ben hiç görmedim alimunyum ama bana pek te sağlıklı gelmedi belki kullananlar memnundur bana ahşaptan başkası pek te sağlıklı gelmiyor açıkçası.

bi sure ara verin cnm sonra dr. Izin verdigi sürece yaparsiniz bizimki tup bebek diye yapmadik.

canım aslında bugün karışığım

biz evlenirken kan testi yapılmadı ....ankaranın asılında büyük bir ilçesinde neyse o zamanda içime sinmemişti...

ben en çok akdeniz anemisinden korkuyordum hamile kaldım plansız oldu

ne uyku ne birşey korkular korkular..

önce bir profa gittik bana folık asit vermedı ki çok önemliymiş ben 10.hafta başladım içim hala sıkıntıda o ara tıp fakültesine

gidiyordum dedim işte 10.haftada bizde akdeniz anemisi var mı yok mu bilmiyorum diye

oradan hematolıjıye gıttık kan verdık neyse değerler az düşük çıktı doktor biyokimyaya gönderdi hamilesin muhtelemen çıkmaz

yediklerinzden dolayı dedi eşimle aynı değerler düsüktü..

kan verdik 2 hafatda cıkar dedıler kı bende cvs yaptıracaktım bebekten 12.haftada parca alınacktı ondada hastalık var mı yok mu diye

sonra cvs yapmadılar çünkü en sık rastlananlarda çıkmamıs bakamayız dedıler en nadire kadar gittiler

soncular temiz ikimizdede şuana kadar çıkmamış..şimdide diyorlar hadi gizli mutasyon varsa yeniden yapalım artı kordonsentez ki bunda düşük riski amınoyesentezden daha fazla..

bizde istemiyoruz dedik..kan değerleri çok iyi diyorlar ama iste tıpta sona kadar gitmek var

ben inanın 12. haftalıgına kadar birşey anlamdım artık psikolojim bozuldu..

folikasit vermedi bunlar üst üste doktor değiştirdk prof. değil ama en azından ınsana verileceği veriyor

onada sordum almadım folik ne olacak diye almayan birçok insan var dedı her doktorun stili farklı dedı

ne bileyım canım çok sıkılıyor suanda yenıden kan vermedık biliyorum birşey cıkmayacak

ama adamların ya gizli birşey varsa demesi içimi sıkıyor... o zamanda sureklı test sonuclarını soruyorduk çok iyi kan değerleri ama hadı ender rastlanandan cıkarsa cıkabılır dıyorlardı..

sonucta herkes evlenırken kan testı yaptı geçti biz genetik olarak baktırdık..
Allahım sağlıkla kucagıma almayı nasip etsin herkes gibi

Bnde icine bosalmanin iyi olmadigini duydum oglumdads bundada hamile old ogrendiktrn sonra disaro bosaldi esim hep bebekte leke olur diyen var zararli diyen var

günaydın herkese

ya canım çok sıkkın dün eşimle birlikte olduk prezervatif kullanıyoruz sonrasında üzerinde kan lekesi gördüm

sildim filan yoktu duş aldım o zamanda yoktu...daha sonra wc ye gittiğimde sildiğimde kan

değilde leke şeklinde biraz vardı gece iki defa kalktığımde belli belirsiz simdi yok ama sonradan yanma hissi yaşamaya başladım şuanda filan hissediyırum...

birşey yoktur umarım çok korkuyorum.kadınlarkulubunde aynı durum olanları okudum doktorlar normal demiş aşırı kanama yoksa diyor

doktorumu arayacam şuanda erken biraz daha kanama var mı yok mu tam anlamak istiyorum..

canım çok sıkıldı..aksam bide yürüyüş yapmıştık belimde ağrımştı..aranızda böyle bir durumla karşılasan oldu mu

Snin durumunla ilgili bir yazi cnm
http://kadin.haber3.com/hamilelikte-esinizin-icinize-bosalmasi-sakincali-midir-487y.htm

biz evlenirken kan testi yapılmadı ....ankaranın asılında büyük bir ilçesinde neyse o zamanda içime sinmemişti...

önce bir profa gittik bana folık asit vermedı ki çok önemliymiş ben 10.hafta başladım içim hala sıkıntıda o ara tıp fakültesine

gidiyordum dedim işte 10.haftada bizde akdeniz anemisi var mı yok mu bilmiyorum diye

oradan hematolıjıye gıttık kan verdık neyse değerler az düşük çıktı doktor biyokimyaya gönderdi hamilesin muhtelemen çıkmaz

kan verdik 2 hafatda cıkar dedıler kı bende cvs yaptıracaktım bebekten 12.haftada parca alınacktı ondada hastalık var mı yok mu diye

sonra cvs yapmadılar çünkü en sık rastlananlarda çıkmamıs bakamayız dedıler en nadire kadar gittiler

soncular temiz ikimizdede şuana kadar çıkmamış..şimdide diyorlar hadi gizli mutasyon varsa yeniden yapalım artı kordonsentez ki bunda düşük riski amınoyesentezden daha fazla..

bizde istemiyoruz dedik..kan değerleri çok iyi diyorlar ama iste tıpta sona kadar gitmek var

folikasit vermedi bunlar üst üste doktor değiştirdk prof. değil ama en azından ınsana verileceği veriyor

onada sordum almadım folik ne olacak diye almayan birçok insan var dedı her doktorun stili farklı dedı

ne bileyım canım çok sıkılıyor suanda yenıden kan vermedık biliyorum birşey cıkmayacak

ama adamların ya gizli birşey varsa demesi içimi sıkıyor... o zamanda sureklı test sonuclarını soruyorduk çok iyi kan değerleri ama hadı ender rastlanandan cıkarsa cıkabılır dıyorlardı..

merhaba ankarada hangi hastane bu bahsettiğiniz?????

okudum canım korkuyorum iste enfeksıyon filandan iste okuduğum yerde normal prezervatif diyordu hani bazı çeşitleri oluyor ya onlar olmamalı diyordu..

ama sanırım uzun süre korkudan yapamam birşey..

ben zaten ilk seferdede zorlanmıştm şimdide ilk yapıyor gibi korkuyorum kasıyorum..doğumu nasıl yapacaksam :)
canım ben 5 ocak da hamile olduğumu öğrendim.Ogünden beri eşimle hiç ilişkiye girmedik.Eşim çok evhamlı korkuyor bişey olacak diye utanmasa bana hiç dokunmayacak.Sarılınca bile ödü kopuyo çocuğa bişey olacak diye.Buda hiç iyi bişey değil araya bi soğukluk giriyor bence gebelikte doktorlar önerdiği sürece ve dikkatli olmak şartıyla ilişki yaşanmalı sizede bişey olmaz bence merak etmeyin ufak bi leke gelmiş korkulacak bişey olsa o kan veya leke devam ederdi

canım insanı paranoyak ederler. Sendeki risk hepmizde olan kadar, evlilikte yaptirilan kan testini herkes yaptiriyor mu ? Hayır, Türkiye'de geçmişi ne kadar bu uygulamanın? 10 sene mi.. İnsanlar yurtdışında evlilik dişi gebe kalip milyonlarca sağlikli çocuk dünyaya getiriyorlar... Folik asit de öyle, eskiden var mıydı? hayir, içmeyende kesin birşey olacak diye birşey yok, sadece vitamin takviyesi olarak düşün... Doktorlar duygusal düşünmez, milyonda bir riski bile hesaba katiyorlar. geçen gün burada başka bir arkadaşa da dedim. İngiltere'de yaşayan İngiliz tanıdğımız bizim hamilelik sürecindeki Dr. ziyaretlerimize şok oldu. onlar toplamda 2 kere biri 12 diğeri 20.haftalarda dr.a gidiyorlarmış ve ikili/üçlü/dörtlü/detayli hiç bir test yokmuş... 20.haftada gitme sebepleri cinsiyet öğrenme, öğrenemezlerse her hafta yine gel de yok, ona göre alişveriş yapiliyormuş. ben şimdiye kadar en az 6 kere dr. gittim. demem o ki bokunu çıkartıyor bizim millet ... neden? sağlik sistemi ücretli. sen içini rahat tut.

Öncelikle cevap verdiğin için teşekkür ederim. Akıntı normal beyaz renkte akışkan kokusuz ama yaklaşık bi haftadır içinde incecik siyah tüy gibi şeyler var kafam karıştı

Canim kusura bakma biraz geç cevapladim ama bi dr sor istersen dedigim gibi ben tüy falan görmedim ama çok ağır bi kokusu olur sıvının.

okudum canım korkuyorum iste enfeksıyon filandan iste okuduğum yerde normal prezervatif diyordu hani bazı çeşitleri oluyor ya onlar olmamalı diyordu..

ama sanırım uzun süre korkudan yapamam birşey..

ben zaten ilk seferdede zorlanmıştm şimdide ilk yapıyor gibi korkuyorum kasıyorum..doğumu nasıl yapacaksam :)

Canım tabii ki doktoruna danış ama ben başıma geleni yazayım için rahatlar belki :KK16:

Biz öğrendiğimiz ilk günden beri bir değişiklik yapmadık. Yani normal devam ettik anlayacağın :KK1: Doktoruma sordum birşey olmaz dedi prezervatif 35.haftadan sonra zaten ben zamanı gelince uyaracağım dedi. Sadece bazı zor pozisyonları zorlamayın dedi.

2 hafta önce bir akşam beraberlikten sonra azıcık kan geldi. Korktum hemen doktorumu aradım, korkulacak birşey yok, rahim kasılmaları sırasında kanama bazen görülür, ağrı olmadığı sürece hiçbirşey yasak değil dedi. Gittim muayene oldum pipirikli ben :KK1: Aynı şeyi tekrar söyledi, zor pozisyonlar yok, herşey normal devam edin :nazar:

Yani biz hayatımıza normal devam ediyoruz, çok şükür şimdiye kadar da gayet iyi ve sağlıklıyız cümleten :KK16:

İnşallah senin de öyledir, ağrı olmadığı sürece geçici kanamalardan korkma diyor hep doktorum.

Kendisi Ataşehir Kadıköy Şifa Hastanesi Emel Balkan'dır bu arada çok severim :KK76:

Canım tabii ki doktoruna danış ama ben başıma geleni yazayım için rahatlar belki :KK16:

Biz öğrendiğimiz ilk günden beri bir değişiklik yapmadık. Yani normal devam ettik anlayacağın :KK1: Doktoruma sordum birşey olmaz dedi prezervatif 35.haftadan sonra zaten ben zamanı gelince uyaracağım dedi. Sadece bazı zor pozisyonları zorlamayın dedi.

2 hafta önce bir akşam beraberlikten sonra azıcık kan geldi. Korktum hemen doktorumu aradım, korkulacak birşey yok, rahim kasılmaları sırasında kanama bazen görülür, ağrı olmadığı sürece hiçbirşey yasak değil dedi. Gittim muayene oldum pipirikli ben :KK1: Aynı şeyi tekrar söyledi, zor pozisyonlar yok, herşey normal devam edin :nazar:

Yani biz hayatımıza normal devam ediyoruz, çok şükür şimdiye kadar da gayet iyi ve sağlıklıyız cümleten :KK16:

İnşallah senin de öyledir, ağrı olmadığı sürece geçici kanamalardan korkma diyor hep doktorum.

Kendisi Ataşehir Kadıköy Şifa Hastanesi Emel Balkan'dır bu arada çok severim :KK76:

açıklayıcı yazı olmuş... herşeyin eskisi gibi devam etmesi ne güzel lakin benim libidom hamileliğim başından beri yerlerde :) ikinci 3 ayda normale döner demişlerdi de nafile. aşiri isteksizlik hala hakim. artık akışına biraktim ne bileyim :44:

canım ben 5 ocak da hamile olduğumu öğrendim.Ogünden beri eşimle hiç ilişkiye girmedik.Eşim çok evhamlı korkuyor bişey olacak diye utanmasa bana hiç dokunmayacak.Sarılınca bile ödü kopuyo çocuğa bişey olacak diye.Buda hiç iyi bişey değil araya bi soğukluk giriyor bence gebelikte doktorlar önerdiği sürece ve dikkatli olmak şartıyla ilişki yaşanmalı sizede bişey olmaz bence merak etmeyin ufak bi leke gelmiş korkulacak bişey olsa o kan veya leke devam ederdi

bizde de durumlar aynı. yatağın bi ucuna kaçıyo adam ya karnına çarparsam diye.:KK9:
gece uyanıyorum sana bakıyorum yüzüstü yatarsan müdahale edeyim diye diyor :KK31:

doktorumuz serbest bıraktı bize fakat tek koşulu kondom kullanılması.
yoksa bebeğinize en ufak bir enfeksiyon büyük sorunlar açabilir dedi.
malum kadın hastalıklarının yarısından fazlasını eşler taşıyor kadına.

X