2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

ben kiz istiyordum canim insallah yanilmaz doktor...tabiki en önemlisi saglikli olmasi onu hesaba bile katmaz sanirim hic bir anne...

bunlar gönlümüzden gecenler sadece...

canım sırt üstü yatman uygun değil zaten zararlıymış,doktorun söylememişmiydi sana..
sırt üstü yatmak zararlımıymış gerçekten bende ilk kez duydum nedeni neymiş acaba?gerçi ben genelde soluma yatarım ama bazen sırt üstü de yatıyorum

güzel ve uzun bir liste canım daha 5 6 ay var bu liste daha ne kadar uzayacak Allah bilir...
bu arada özellikle bebek ürünlerinde düşündüğün markalar varsa karşılarına yazarsan bizlerde fikir edinmiş oluruz iyi olur :)

sırt üstü yatmak zararlımıymış gerçekten bende ilk kez duydum nedeni neymiş acaba?gerçi ben genelde soluma yatarım ama bazen sırt üstü de yatıyorum

bende hep soluma yatmaya calisiyorum normalde karin üstü yatan birisiyim ama alismaya calisiyorum...hamile oldugumu ögrendigim günden sonra hic karin üstü yatmadim...doktor karnin cikana kadar yatabilirsin dedi ama icim rahat etmedi...

ama böyle de omuzlarim cürümüyor degil dogrusu...:26:

nasilsiniz kizlar canlar
benim gobek sanki iki gun cikti ay ne sevinmisdim resmini filan cektim ama bugun azaldi
siskinlikdi qaliba karnim ciksin bebegimin tekmelerini hiss edeyim ya insallah sagsalim buyusunler sicacik yerlerinde
bu arada ben hala buralardayim evime gidemedim esimde deli gibi ozledim diyor ama benim pasaportum hala cikmadi
cok uzuluyorum cok ozluyorum:85: insallah evime giderim biran once bayrama evimde olurum insallah

Bu arada AYCAAAAAAAAAAAAAA benim tosunda erkek lutfen ekle bitanem

canım sen doktoruna sormadan niye yaptırdın?kim dedi yaptırman gerektiğini?

sağlık ocağından istiyorlar tatlım arkadaşada sağlık ocağından aramışlardır.banada 27sinde gel yapalım dediler bana biraz erken gibi geldiği için doktora ne zaman yaptırayım diye sordum oda böyle söyle

evet zararlıymış dün doktor anlattı ama ben de heycandan pek anladım bişeye baskı yapıp bebeğin beslenmesini engelleyebiliyomuş bide solunum yetersizleşiyomuş

aynen ya bende hamile olduğu öğrenene kadar hep ellerimi yastığın altına sokup yüz üstü yatardım başka pozisyonda da uyumam çok zordur benim ama şimdi mecburen yan yatıyorum hatta eşim çok evhamlı gece uyanıp beni kontrol ediyo sağa sola çeviriyo sürekli ama sırt üstü yatmak neden zararlı anlamadım ya:44::44:

canım merhaba listen süper olmuş tebrik ederim ama buhar makinesini herkes tavsiye etmiyor doktoruna bir sor istersen önce gerekli mi diye ona göre alacaksan al derim ben

teşekkür ederim.....benim evim kaloriferli ve biz bile evde peteklerin üzerine havlu vb. ıslayıp koymadığımız zaman boğaz kuruluğu ve faranjit oluyoruz. Doktoruma danışmadım. Yeğenlerim için kullandık çok şükür hiçbiri astım vs. Gibi hastalıklara yakalanmadı. Ama bi danışırım tabi doktoruma.

aile hekiminde yapılıyor,hemşire kayıt alıyor yapılıyor.
evet biliyorum canım işte ben de dün aradım sordum nezaman yapılıyo bu aşı diye bana dedilerki doktorunuza sorun önce tavsiye ederse yapalım etmezse yaptırmayın dedi.

evet kaloriferli evlerde bu boğaz burun vs. kuruluğu oluyor maalesef.Ama bence peteklerin üzerine ıslak bez veya su kabı koymak daha iyi olabilir.Buhar makinalarının havaya bişey yaydığını duymuştum şimdi tam hatırlamıyorum ama belkide zararlı olmaz siz sorun yinede

bende uykuya hep öyle dalardim...

bak bi yazi buldum

Hamilelikte (gebelikte) nasıl ve hangi yana yatmalı?

Hamilelikte özellikle sol yana yatış pozisyonu önerilir. Neden sağ tarafa değil de sol tarafa? Çünkü vücudun ortasından hafif sağ tarafta en büyük toplar damar (vena kava inferior) geçer. Sağ tarafa doğru yatılırsa bu toplar damara rahim bası yaapr ve kalbe dönen kan miktarı azalır, bu da bebeğe giden kan miktarının azalmasına neden olur. Sağ tarafa yatıldığında kalbe dönen kan azalacağı için vücuttaki şişlikler artabilir. Sol yana yatıldığında tersine plasentaya (bebeğin eşine) giden kan artar, böylece bebeğe daha fazla oksijen ve besin maddesi ulaşır. Sol tarafa yatmak kan dolaşımındaki sirkülasyonu arttırarak vücuttaki şişlikleri (ödem) azaltır. Hamileler için en rahat uyku pozisyonu sol yana yatarak bacakların karna doğru çekildiği pozisyondur. Sol yana yatarken sırtınızın arkasına büyükçe bir yastık koyarak hem daha rahat edersiniz hem de uykudayken sağa dönmeyi engelleyebilirsiniz.

İlk 3 ay, yatış pozisyonu:
Hamileliğin ilk 3 ayında yatış pozisyonu önemli değildir, yüzüstü hariç her pozisyonda yatılabilir çünkü bu aylarda rahim küçük ve hafif olduğu için damarları bası yapmaz.

Hamilelikte sırtüstü yatmak:
Gebeliğin özellikle son aylarında sırt üstü yatmaktan kaçınmak gerekir. Bu pozisyonda rahim bütün ağırlığıyla büyük kan damarlarına, omurgaya, sırt kaslarına ve barsaklara baskı yapar. Bu da bel ağrılarına ve hemoroide (basur) neden olabilir. Sırt üstü yatmak kan basıncında düşmeye neden olabilir, bazen anne adayları bu şekilde baş dönmesi, halsizlik gibi şikayetler hissederler.

Hamilelikte yüz üstü yatmak:
Hamilelikte yüzüstü yatmamak gerekir. Tahmin edilebileceği gibi bu pozisyonda rahim ve bebek baskıya uğrayabilir.

canım harika bir yazı bu paylaşımın için teşekkürler bundan sonra sırt üstü yatmayacağım sadece sola yatacağım

kızlarrr yardımınıza ıhtıyacım varr adetıme 6 gun var iken kan terstı yaptırmıştım 11,30 cıkmıstı ıkı gun sonra yaptırdımmm 51,30 cıktı adetıme 4 gun var sızce hamılemıyımm doktorum adetın geçmeden hamıle olup olmadığını söyleyemem dedii

evet biliyorum canım işte ben de dün aradım sordum nezaman yapılıyo bu aşı diye bana dedilerki doktorunuza sorun önce tavsiye ederse yapalım etmezse yaptırmayın dedi.

bana hiç doktoruna sor falan demediler direk girdik olaya bende normaldir olması gereken bişeydir diye hiç sorma gereği duymadım.tühh yaa:18::18::18:

valla ben hic yatmiyor degilim yani en azindan omzumu dinlendirmek icin kisa bi süre yatiyorum ama sürekli degil...
kısa süreli yatışlardan bişey olmaz onlar istisna mesela bende uzun süre sağ yada soluma yatarsam o kulağım uyuşuyoroyüzden arada sırada dinlendirmek için yatılabilir ama kısa süreli.

canım 51,30 çıkmış gebe olabilirsin diye düşünüyorum ben.sonuçta bu değerde pozitif daha iyi bilen arkadaşlar yardımcı olurlar sana ama 4 gün kalmış adetine bekle sabret bakalım bence güzel haberler alacaksın hadi bakalım yaz buraya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…