2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

ayçaacım ben ide ekler misin listeye daha öncede 2 kez söyledim ama gözünden kaçtı sanırım

gonca90
son adetim 20,11,20013
bdt 28,08,2014
aksaray 24 yaşındayım
ilk bebişim tek gebelik
kızımız yağmurumuz geliyo :)

Teşekkür ederiz kimin neyi olucak acık ve net oluyor dünde yazmıştım cinsiyeti ögrenenler özelden msj yazsın
Ayçaya daha hoş görünüyor

Kizalr sirt ustu yatinca sanirim bebek biyere toplanip o tarafimda bi sertlik oluyodu dunden beri yatiyorum hic olmuuo kafayi yicem

günaydın kızlar sabah doktor kontrolum vardı tetanoz aşısını sordum ne zaman yaptırayım diye.
beklenmedik bi cvp verdi bence aşı yaptırma daha önce iki hastam bebeğini kaybetti aşı yüzünden dedi
benimkide tedavi bebeği olduğu için risk alma derim keşke hamilelikten önce yaptırsaydın dedi
bende yaptırmamaya karar verdim
siz doktorunuza sordunuzmu onlar ne diyorlar ?????

öyle miii

ben hiç doktoruma bahsetmedim yaptırdım ama inşaallah bişey olmaz:44:

öyle miii

ben hiç doktoruma bahsetmedim yaptırdım ama inşaallah bişey olmaz:44:

inş. bir sorun olmaz canım zaten düşük bir olasılık dedi açıkladı ama ben pek anlamadım heyecandan
nadir olmakla beraber kol altı lenflerine bişey olabiliyormuş bazen ondan bişeyler bişeyler oluyormuş tam anlamadım
ama risk almakta istemedim

Günaydın arkadaşlar daha önce hazırladığım listeyi paylaşacağım diye söz verdim ama fırsatım olmamıştı şimdi paylaşıyorum umarım faydası olur. Eğer benim de eksiklerim varsa lütfen size bana yazın.... Marka yazmak istemedim çünkü herkesin düşüncesi maddiyatı ve görüşleri farklı...

Bebeğim için neler lazım
• hastane çıkışı 20 li set
• pijama 1 takım
• zıbın – body 1 tane büyük 1 tane küçük
• önlük
• çorap
• 5 li penye takım 1 set
• 2 li penye takım 2 set
• peluş battaniye
• beşiğin içine battaniye veya uyku tulumu
• yastık
• havlu-bornoz
• ağız ve ter bezi
• alt açma minderi
• bakım çantası
• biberon ve temizleme fırçası
• emzik , emzik kutusu ve emzik askısı
• alt açma bezi ve yenidoğan bebek bezi
• fırça ve tarak seti
• ıslak mendil veya pamuk
• pişik kremi ,göğüs kremi ( lansinoh ) göğüs pedi
• giderli küvet ve filesi
• banyo süngeri
• buhar makinası
• burun aspratörü
• bebek arabası ve puset
• beşik ( 0-6 ay için )
• bebek odası takımı ve lazım olan herşey
• lohusa pijaması
• uzun gecelik
• hasta pedi ve normal ped

bana 12. haftada %90 kız demişdi bugün 14. haftamız kesin kız dedi yani emin olduğuna göre net görmüştür heralde

insallah canim...burada erken söylemiyorlar normalde...doktor ben sorduktan söyledi...kiza benziyor ama dedi bazen kordonlada karistirilibaliyor dedi...ama kiz gibi dedi

canım merhaba bende bu konu için dün aile hekimliğimizi aradım hemşireye sordum normalde 20.hafta civarlarında yapıyorlarmış ama doktorunuza sorun bi bazı doktorlar bu aşıyı tavsiye ediyor bazıları etmiyor dedi sanırım bazı kişilerde erken doğuma neden olabiliyormuş benim doktorum şimdiye kadar hiç aşıdan falan bahsetmedi ben internette okuduğum için sordum hemşireye bakalım aşı yaptırmamı isteyecek mi?

insallah canim...burada erken söylemiyorlar normalde...doktor ben sorduktan söyledi...kiza benziyor ama dedi bazen kordonlada karistirilibaliyor dedi...ama kiz gibi dedi

canım sen ne istiyorsun bilmiyorum ama Allah gönlüne göre versin İnşallahben erkek istiyordum kız olmasına hala alışamadım her kontrolde bi umut bekliyorum belki yanlış görmüştür diye ama bugün kesin dedi. Olsn bende kızıma cici cici kıyafetler alıcam diye avutuyrum kendimi :) tabi en önemlisi sağlıklı ve hayırlı evlat olmaları...

canım ben de sordum dün bana da taptırmana gerek yok bence yaptırma dedi ama illaki yaptırıcaksın 20. hafta geçsin öyle yaptır dedi...

canım merhaba listen süper olmuş tebrik ederim ama buhar makinesini herkes tavsiye etmiyor doktoruna bir sor istersen önce gerekli mi diye ona göre alacaksan al derim ben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…