2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Saol cnm ağrım cok sıddetlendı dun gece acile gittim. Agrı kesıcıler ıgneler serum yedım sabahta eve geldim. Bende 10cm lik mıyom da var cnm kızımla bırlıkte oda buyudu. Eve geldik sabah ne yatabılıyordum ne oturabılıyordum allah kımseye yasatmasın cok kotu bır agrı. :KK43: sımdı sukur ıyıyım. Kızıma bısey olmadan tamamlamayı nasıp etsin rabbim nolur dua edin :KK43:
cok gecmis olsun..

söyledi dr. kızlar 2. oğluuum geliyorr :))

icime dogmustuuuu:))) katmerli kaynanaa hayirli olsunnn:KK66:)

ya ben saglik ocagina filan soylemedim niyeyse bi icimden gelmio:) aşi mi yaptircakmisiz ki

hayırlı olsun ayça, bu yıl erkek senesi kesin yaa :)) sağlıklı hayırlı evlat olsun inş. :KK16:

Hadi gözünaydın, belirsizlik bitti sonunda :KK55: Gönlünden geçen neydi?

cok gecmis olsun..

icime dogmustuuuu:))) katmerli kaynanaa hayirli olsunnn:KK66:)

allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin hayırlı olsun arkadaşım bu sene şehzade yılıymış bende akşam gidicem gösterirse öğrenicez inş bu arada eklediğin için teşekkürler:KK66:

teşekkür ederim kızlar :))
gönül tabiki değişik bişeyler isterdi kız gibi ama bu kadar çok istemeye rağmen rabbim vermediyse vardır bir bilidği
hayırlı sağlıklı evlat olsun:))
evet bence de erkek yılı
zuzucuğum hemen kaynanalık derslerine start vermem gerek :KK1:

canım hiç endişelenme bence bu haftalarda hissetmek çok küçük bir ihtimal.. 18den sonra hissetmeye başlarız ancak. bende de sertlik yok bende hareket hissetmiyorum. ama bu haftalarda genelde böyle zaten

herkes farklı gerçekten kimisi çok erken hissediyor bi hissetsek değilmi çok sabırsızlanıyorum :)))))

ne aşısı arkadaşlar???

canım gebe olduğunu oturduğun mahalledeki aile hekimliğine bildiriyorsun,seni kayıt ediyorlar aşı günlerini yazıyorlar,kilonu boyunu,tansiyonunu not ediyorlar , ilk olarak tetanoz aşısı yapılıyor sonrası nedir onu bilmiyorum ama yaptırmak şart.
ben sağlık ocağına haber etmemiştim unutmuştum ,ilk haftalarımda, onlar beni arayıp bilgi almıştı..

bende perşembe gideceğim ama korkuyorum. eğitim aldığım bi çocuk gelişim uzmanına hamileliğinde bayat aşı tarihi geçmiş sanırım vurmuşlar. çocuğu otist olmuş. ve iyileşme şansı yok. konuşamıyor çocuk daima özel eğitim alıyor. çok korkuyorum o yüzden :-(

otizm nedir ? otist nedir ?
Otistik özellikteki çocuklarda hayal gücünün yetersizliğine bağlı olarak yaratıcı oyun oynama becerisinin bulunmaması yaygın olarak gözlenir. Bir oyuncakla amacına uygun olarak oynamaz, oyuncak bir arabayla oynarken onun gerçek bir arabanın modeli olduğunu, kendilerinin de arabanın şoförü rolünü oynayabileceklerini fark etmezler. Bazen yalnız arabanın tekerlekleri, bazen de çıkardığı ses ile ilgilenirler; dakikalarca arabayı ileri geri sürerler. Bu alanda genellikle çeşitli nesnelerin, oyuncakların elle tutulduğu, oyuncağın gerçek amacına uygun olarak oynanmadığı gibi bebeklik dönemi özellikleri gözlenir.

Ayrıntılara Dikkat Etme: Çevrelerindeki nesnelerin, kişilerin tamamı yerine, ayrıntılarına küçük parçalarına dikkat ederler. Annelerinin yalnızca küpesi, oyuncak arabanın yalnızca tekerlekleri çocuğun dikkatini çekebilir. Anneyi ya da oyuncağı, o anda bulundukları çevre içinde tümüyle algılamalarının, hayal gücünün eksikliği nedeniyle ortaya çıktığı kabul edilmektedi

ay canım lütfen ya bu kadar karamsar olma korkma bak benim içimede kurt düştü....:26::26:

Rabbim sağlık sıhhat versin inşaallah..

teşekkür ederim kızlar :))
gönül tabiki değişik bişeyler isterdi kız gibi ama bu kadar çok istemeye rağmen rabbim vermediyse vardır bir bilidği
hayırlı sağlıklı evlat olsun:))
evet bence de erkek yılı
zuzucuğum hemen kaynanalık derslerine start vermem gerek :KK1:

Aycaaa gözün aydın canım darısı bizleree:KK16::KK16:

Saol cnm ağrım cok sıddetlendı dun gece acile gittim. Agrı kesıcıler ıgneler serum yedım sabahta eve geldim. Bende 10cm lik mıyom da var cnm kızımla bırlıkte oda buyudu. Eve geldik sabah ne yatabılıyordum ne oturabılıyordum allah kımseye yasatmasın cok kotu bır agrı. :KK43: sımdı sukur ıyıyım. Kızıma bısey olmadan tamamlamayı nasıp etsin rabbim nolur dua edin :KK43:

gecmis olsun canim allah seni ve kizini sorunsuz saglikli sekilde kavustursun insallah...Dualarim seninle.

canım gebe olduğunu oturduğun mahalledeki aile hekimliğine bildiriyorsun,seni kayıt ediyorlar aşı günlerini yazıyorlar,kilonu boyunu,tansiyonunu not ediyorlar , ilk olarak tetanoz aşısı yapılıyor sonrası nedir onu bilmiyorum ama yaptırmak şart.
ben sağlık ocağına haber etmemiştim unutmuştum ,ilk haftalarımda, onlar beni arayıp bilgi almıştı..

bana sağlık ocağında 20. haftanda aşı olacak dendi. ama tek aşı var başka yok diye biliyorum.

canım hiç endişelenme bence bu haftalarda hissetmek çok küçük bir ihtimal.. 18den sonra hissetmeye başlarız ancak. bende de sertlik yok bende hareket hissetmiyorum. ama bu haftalarda genelde böyle zaten

Bndehissetmeye basladim ama ikinciler erkwn hissedermis ilk hamilelikte 20 . Haftaya kadar hissetmeyen oluyo daha dogrusu ikinciler ilkinde nasil bisey diye bildigi icin daha kolay hissediyo

hii birevir aynisini degilde cnm o tarz bise almayi dusunuyorum.

ahaaaaaa bi pasa daha gelio hic sasirmadim hayirli olsun cnm..

Aycaaa gözün aydın canım darısı bizleree:KK16::KK16:

amin kızlar teşekkür ederim :))

gözün aydın cnm,
e bu kadar çok erkek varken burada konu sahibinin erkek bebişi olmasa ayıp olurdu :KK1:
ne güzel iki kardeş arkadaş gibi olucak desene :nazar:

anen canım :KK1:

arkadasim hayirli olsun.. Allah saglikli kucagina almayi nasip etsin insallah...

amin cnm sağoll :KK16:

X