2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

yok cnm ilaç kullanmıyorum sadece vitamin o kadar inşallah yoktur bi günüm bi günümü tutmuyor
onu soruyorum cnm ne zaman iciyosun vitamii gun icinde .
benim aklıma birşey takıldı. ultrason görntülerinde bebeği kafa üstü duran varmı benimki doğum pozisyonu almış bu acaba sorun olurmu
gecenkerde benimkide oyleydi bunlar icerde donup duruyolar sanirim.daha minicik olduklari icin yerleri rahat :)

onu soruyorum cnm ne zaman iciyosun vitamii gun icinde .gecenkerde benimkide oyleydi bunlar icerde donup duruyolar sanirim.daha minicik olduklari icin yerleri rahat :)

cevabın için sağol hiç o pozisyonda olduğunu yazan olmayınca bir terslikmi var die şüphelenmiştim. evet küçükken rahatla akrobasi yapsınlar birazdaha büyüyünce yerleri daralacak zor dönerler artık

kızlar ya çatlak önleyici ne kullanıyorsunuzzzz ben bebe yağı kullanıyorum ama işe yarar umarım karnım karıncalanmaya başladı çünkü birde bizde genetik bu çatlama, kuzenim hamileydi nasıl çatlamış anlatamam ya gözüm korktu onu öyle görünce gerçi doktorum ne kullanırsan kullan genetikse mecbur çatlıyorsun hiç bir şey işe yaramıyor dedi :KK50::KK53::KK43:

canım ben de doktorumu sıkıştırmıştım "mustela" die bir krem varmş genelde kullananlar çok memnun oluyormuş dedi..

hamilelğinden bu yana hç kilo alan var mı ?? benim 12+6 ve 3 kilo aldım.Bir ara iştahım çok açıktı yiyodum yiyodum doymuyodum :)) bi ben miyim çok merak ettim de :)

valla ben 12. haftada 4 kilo almıştım 50 kiloyla başladım şimdi 55 olmuşumdur .. umarım 18 i geçmem:KK43:(

bizim bebik bacaklarını kapamış sırtını dönmüş yatıyordu yüzünü dönmedi bişeyde göremedik umutlar 20. haftalara kaldı benim gb çok umutlarla gitmeyin derim öğrenmeye :) bebekler pek inatçı çıkabiliyor.

canım ben ultrasyona girmeden ağzıma bi şeker atıyorum bebek kıpır kıpır oluyor o zaman herşey görünüyor... şeker at ağzına hemen önce faydasını göreceksin

anaamm ben çatlarım yaa 6 martı zor bekliyorum.. ee arada gitsen olmaz mıı? bide çikolata baklava gibi şekerli enerji verici bişeyler yee onun etkisi oluyor diyorlar

kesinlikle cok etkisi oluyor ben şeker yiyorum doktor bu nasıl bebek durmuyor yerinde demişti :))

bişey olmaz ALLAH ın izniyle cnm korkmana gerek yok..
yenilenlerden ssadece cipslerin içindeki monosodyum glutamat varya o plasentayı aşıp bebeğe geçiyormuş zaten..
onun dışında bebek bizim vitaminlerden besleniyor..

canım bunu duyduğum cok ii oldu ama bir yandan da cook mutsuzum hamilelikten bu yana abur cuburu kestim ama bi kaç defa kuzenler yiyordu cips canım cekti 3- 5 tane ağzıma attım 7 -8 de olabilir :KK43:((( bişey yapmış mıdır acaba cok mutsuzum şu an...

herkese günaydınn:emir_bebek:

Arkadaslar merhaba,
Dun doktor kontrolum vardi..12+5 olmuk bugun...soyledigimde aa nasil cabuk gecmis diyorlar..bana hic oyle gelmesede:KK66:))
Doktor %90 kiz dedi..ben kiz esim erkek istiyorduk.ama saglikli olmasi herseyden once geliyr ne gelse kabulumuzdu doktor hazirlik yapma degisebilir onumuzdeki ay kesin soylerim dedi..bide kan aldirdi zeka testi icin dedi.ikili test dediginiz bumu acaba? Cuma cikacakmis sonuc..rabbim tertemiz cikarir insallh sorunsuzca melegimi kucagima alirim

evet canım ikili testini yapmış doktorun :)

günaydınnlar arkadaşlarr...:KK49::KK49:

bugün rüyamda bebeğimi emzirirken gördüm çok güzeldi gerçek gibiydi,tosun gibi bi oğlum vardı,ismiyle hitap ediyordum,Eymen Eymen diye,çok şekerdi ya rüyada bile emzirmek ne kadar güzel birşeymiş:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Ben de hamileliğimin başında 1 yaşlarında kıvırcık bir erkek bebeği emzirdiğimi görmüştüm ve aynı şeyi düşünmüştüm. rüyada bile emzirmek bu kadar güzelse gerçeği nasıldır kimbilir :KK76: Allah o günleri görmemizi nasip etsin :nazar: isim Eymen mi düşünüyodunuz yoksa durup dururken rüyana mı girdi?

valla ben korkmaya basladim...gecmeyecek gibi geliyor sanki...normalde ilk üc ay derler ama hala kesilmedi...

ya sabahları azaldı onun farkındayım. önceden yataktan kalkar kalkmaz hemen lavaboya kosardım. en azından onu atlattım. ama tam ne zaman gececek bılemıyorum.:KK14:

cevabın için sağol hiç o pozisyonda olduğunu yazan olmayınca bir terslikmi var die şüphelenmiştim. evet küçükken rahatla akrobasi yapsınlar birazdaha büyüyünce yerleri daralacak zor dönerler artık

canım bebek daha cok küçük her pozisyonda durabiliyor ama rahim ağzının açık kapalı olması önemli o tehlikeli die biliyorum.. çünkü bende de bebek sürekli yer değiştiriyordu dönüyordu, ters duruyordu.. bazen durup birden zıplıyordu :))

herkese günaydınn:emir_bebek:

evet canım ikili testini yapmış doktorun :)

Ben de hamileliğimin başında 1 yaşlarında kıvırcık bir erkek bebeği emzirdiğimi görmüştüm ve aynı şeyi düşünmüştüm. rüyada bile emzirmek bu kadar güzelse gerçeği nasıldır kimbilir :KK76: Allah o günleri görmemizi nasip etsin :nazar: isim Eymen mi düşünüyodunuz yoksa durup dururken rüyana mı girdi?

evet canım ben Eymen ismini çok istiyorum seviyorum onu koymak istiyordum zaten ama eşim pek sevemedi bi tuhaf gelıyomuş ona,bende isim seçenekleri sun bana ordan seçelim dedım ama benım aklım hala eymen de :KK9::KK9:

İnşaallah Rabbim o günleride nasip eder..:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

günaydınlar herkese, güzel huzurlu bulantısız enerjik bir gün geçirmemz dileğiyle.bebeklerinin cinsiyetini öğrenen anneler gıptayla bakıyorum size :KK43: özeniyorum inşllh 2 hafta sonra bende gidip tekrar bir şansımı deneyeceğim :)

normal beşik canım oğlumunki büyüyenlerden di ama büyütme ihtiyacı duymadan 4 yaşına kadar yattı zaten o yaşlarda kendilerine oda takımı istemeye başlıyorlar birde büyüyen yatakların tamamındamı olurmu bilmem ama yer değişikliği için söküp tekrar yaptığında tam oturmuyor gb parçaları ve çok yer kaplıyorlar o yüzde ben normal aldım ikincime ama daha memnunum kısmetse ağustosa yakında kızıma oda alırım doğacak ablasının beşiğinde yatar.

canım ya çatlamak çare olmuyor bende çatlıyorum ama :KK43:
benim diş ağrılarım geçmiyor hele tatlı meyve yiyince felaket ağrım tavan yapıyor. zaten çokta canım tatlı istemiyor. neyse bu haftayı atlatayım da belki haftaya artık.
bu arada ben 67 ile başladım kilom 65 şimdi alamıyorum çokta yiyemiyorum zaten hele şimdi üzüntüler vs iyice iştahım gitti zaten gecede sancılandım. hiç yiyesim yok ama bebiş maşallah annesini düşünmüyor haftasıyla kilosu bıyu uyumlu gidiyor. yani hiç üzülmeyelim bulantım var yiyemiyorum bebeğime bişey olurmu die söyleyeyim dedim inanın ben doktora giderken bu kadar kötü psikoloji ve yememenin karşılığı belkide bebğin kalbi durmuş yada gelişmemiş der diye düşündüm içimde her kötü sonuca hazırlıklı gittim yıkılmamak için ama Rabbim büyük dünyada yiyecek lokması varsa allaım koruyor

Allah korusun canım.. Allah sağ salim kucağına almayı nasip etsin... bebek ilk aylarda annenin depolarından beslendiği için sorun olmuyor ama ilerleyen aylarda hala yenmiyorsa ve depolar azaldıysa bebeğede anneyede yetmeyebiliyor. o yüzden ben artık daha çok yemeye çalışıyorum. annelik zor ve sorumluluk istiyormuş bunu daha iyi anlıyorum artık ... :KK66: bu arada diş ağrıların neden var? kalsiyuma yüklen bence...

benim aklıma birşey takıldı. ultrason görntülerinde bebeği kafa üstü duran varmı benimki doğum pozisyonu almış bu acaba sorun olurmu

4.aya yakın doğum pozisyonu alabiliyor bebekler. bu aslında iyi birşey. bebek sürekli öyle durmuyor son aylarda tekrar tekrar pozisyon değiştirebiliyor ama doğum pozisyonu olması gereken pozisyon

Kizlar bulantilatiniz nekadr devam etti acaba??? Gecen hafta birden durmustu ama bu hafta daha siddetli geri dondu..sizin nekadr surdu acaba

evet canım ben Eymen ismini çok istiyorum seviyorum onu koymak istiyordum zaten ama eşim pek sevemedi bi tuhaf gelıyomuş ona,bende isim seçenekleri sun bana ordan seçelim dedım ama benım aklım hala eymen de :KK9::KK9:

İnşaallah Rabbim o günleride nasip eder..:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:[/QU

gunaydin arkadaslar bende eymen ismini cok begeniyorum isim olarak eymen ayaz olcak insallah sizce nasil?

X