2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar slmlar bebişlerinin cinsiyetlerini öğrenen arkadaşşlar naptınızz,bişeyler almaya başladınızmı ? beşiğine odasına karar verdinizmi...?

ben çok sabırsızlanıyorummdaaa:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

bende çok merak ediyorum çin takvimine göre kızzz :KK16:
ben 6-7. aylara gelince almayı düşünüyorum odasının eşyalarını inşş..
zaten ortak renkler alıcaz vizon,sütlükahve krem renk allah'ın iziniyle.

ayyy cnm valla evet çok büyük bir heves ve uzun bir yol rabbim bu yolu hayırlısıyla tamamlamamızı nasip etsin.
bizde almak istiyoruz ama ikikere kanamam oldu o korku hiçbirşeye benzemio. inş bidaha yaşamam.

cnm inaşallah olmaz birdaha..çok ii anlıyorum seni,
progesteron desteği almaya devam ediyosun degıl mı

inşallah cnm. 10. haftada gitmiştim bende en son.
ama içimde birşeyler issediyorum bir baskı aşağı doğru, sağa sola dogru. herhalde rahım genişlemesi oluyor.:nazar:
keşke bi an önce hissetsek hareketlerini. o duyguyu çoook merak ediyorum :KK17:

rahim genişliyordur canım bende de oluyor arada :) hareketleri ben de heyecanla bekliyorum valla :KK16:

kızlar bu sabah tuvalete gittiğimde iç çamaşırımda hafif bir ıslaklık vardı...su gibi akıntı da değildi kıvamsız...sadece ıslaktı....kendi kendime mi panik yapıyorum bilmiyorum ama amniyon sıvısı olabilir mi acaba umarım değildir ...böyle birşey yaşayan var mı....:nazar::nazar::nazar:

benim sabah dümdüz,öğleden sonra akşama kadar fırlıyo göbüşüm eteklerim dar geliyor artık rahat bişeyler giymek lazım.
ama bu haftalardada hamile pantolonu deniyorum buyuk geliyo biraz daha beklemem gerekiyo sanırım:))))

bende öyle canım eteklerim dar geliyor fermuarı açık geziyorum:) fakat yinede öyle belirgin bir göbüş yok:KK43:

Ya kizlar bende bi anormallik var galiba, ben daha pek olaya adapte olamadim sanirim. Hic aglamadim mesela, kalp atisini duyunca aglarsin dediler, duydugumda kahkahalarla güldüm. O duygulu anı bi türlü yakalayamadim. Annem diyo ki ben cok gerçekçiymisim, o yüzden kucağıma alana kadar tam anlayamiycami düşünüyomus :) mesela blog tutmak istiyorum ama aklima bebeğime mektup gibi yazmak gelmemisti hic, hamilelik ve doğal doğum üzerine bi blog olsun istiyorum. Sonra hepinizin bebislerinize notlar yazdığınızi görünce kendimi kötü hissettim, ruhsuz muyum neyim :KK43:

ben de de geniz akıntısı ve ekürisi öksürük var çok fena
üstelik sinüzitten ve antibiyotiksiz çok zor geçer nitekim bir haftadır devam ediyor

ben burnuma tuzlu su çekip sümkürüyorum sinüsler açılsın diye
baya bildiğin sofra tuzunu suya karıştırdım
herhalde kalın tuz da olur belki daha iyi olur

boğazı ağrıyanlar için adaçayını demleyip gargara yapın ama tabi yutmayın
ya da kekik ve sirkeyi beraber ısıtıp gargara yapabilirsiniz ikisi de boğaz ağrısını bir süre geçiriyor
öksürüğe ısıtılıp içine karabiber konulmuş pekmez iyi geliyor
bildiği kocakarı ilaçları bunlar bir haftadır bunları yapıyorum dönüşümlü

sağol cnm bi hemşire arkadaşla konuştum antibiyotik kullanma dedi oda tuzlu suyla gargara yap dedi bol sıvı tüketmeliymişim bide çok kötü bi his ya

kızlar bu sabah tuvalete gittiğimde iç çamaşırımda hafif bir ıslaklık vardı...su gibi akıntı da değildi kıvamsız...sadece ıslaktı....kendi kendime mi panik yapıyorum bilmiyorum ama amniyon sıvısı olabilir mi acaba umarım değildir ...böyle birşey yaşayan var mı....:nazar::nazar::nazar:

Canım bende de akıntı var ama kötü birşey olduğunu düşünmüyorum panik yapma sadece hafif ıslaklık diyorsun millet neler yaşıyor.

Canım bende de akıntı var ama kötü birşey olduğunu düşünmüyorum panik yapma sadece hafif ıslaklık diyorsun millet neler yaşıyor.

evet canım hafif ıslaklık ....akıntı zaten vardı bende...ama bu bir değişik geldi... daha önce 2 bebeğimi kaybettiğim için biraz fazlaca paniğim...ne olacak bu halim hiç bilmiyorum...:nazar::nazar::nazar:

günümüz aynı seninle canım, eğer doktorun iyiyse ve bebek de gösterirse bir tahminde bulunur mutlaka :)

evet hazan günümüz aynı :))) dün gittim doktora herşey yolunda ufak tefek sıkıntılar dışında...çok hareketli bebeğim durmuyo yerinde ....cinsiyetini ögrenemedik 2 hafta sonra kontrolüm var bakalım gösterecek mi ....şu son hafta göbeğim çıkmaya başladı birden oldu sanki :))) sen de durumlar nasıl allah ikinize de sağlık versin .........

inşşş ikili testim ii çıkarda, üçlüyü yapmam :KK31:
insan ister istemez takıyo maalesef:26:
oyle tabi cnm haklisn.

kızlar slmlar bebişlerinin cinsiyetlerini öğrenen arkadaşşlar naptınızz,bişeyler almaya başladınızmı ? beşiğine odasına karar verdinizmi...?

ben çok sabırsızlanıyorummdaaa:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
Ben de istiyom ama almicam daha cnm odaya filan cok erkrn zaten.bide cinsiyetten emin olamiyorum ki 2 hafta sonra tekrar ayni xcinsiyeti solerse belki ufak ufak baslayabilirim.

evet canım hafif ıslaklık ....akıntı zaten vardı bende...ama bu bir değişik geldi... daha önce 2 bebeğimi kaybettiğim için biraz fazlaca paniğim...ne olacak bu halim hiç bilmiyorum...:nazar::nazar::nazar:
canim ne olucakki ben hic duymadim sivi filan korkma bise olmaz insallah icin rahatlasi n diye dr.a bi sor istersen.

evet hazan günümüz aynı :))) dün gittim doktora herşey yolunda ufak tefek sıkıntılar dışında...çok hareketli bebeğim durmuyo yerinde ....cinsiyetini ögrenemedik 2 hafta sonra kontrolüm var bakalım gösterecek mi ....şu son hafta göbeğim çıkmaya başladı birden oldu sanki :))) sen de durumlar nasıl allah ikinize de sağlık versin .........

Sağol canım Allah hepimize sağlık versin :)

Ay kıpır kıpır ne güzel, benimki öyle çok hareket etmiyordu, inşallah sakin bir bebek olur :) Benim bir dahaki kontrolüm 3 hafta sonra, ilk kez 1 ay ayrı kalacağım bebişimden :KK43: kimbilir gördüğümde ne kadar büyümüş olacak :KK52: benim de göbeğim belirdi iyice, artık görenler anlıyorlar hamile olduğumu :KK49::nazar:

canim ne olucakki ben hic duymadim sivi filan korkma bise olmaz insallah icin rahatlasi n diye dr.a bi sor istersen.

akşam gidicem canım ...bu şüpheyle yaşayamam bi göriyim bebişimi içim rahatlasın...inşallah...nette amniyon sıvısı sızıntısıyla ilgili şeyler okudum o yüzden panik oldum...:nazar::nazar::nazar:

bugün pantolonlarımın paçasını yaptırmak için terziye gittim.. hamile pantolonları yani...kız pantolonu görünce hamile misin dedi..evet dedim..kaç aylık dedi.. yaklaşı 3 dedim..hani göbek...kazağı geri doğru çektim hiç çıkıntı yok :KK70: dümdüz.. millet kilo alır azıcıkta olsa göbüşü çıkar ben 3 kilo verdim manken gibi oldum hamilelik bana yaradı veremediğim kiloları veriyorum:KK70: yalnız bebekte normalde uzun nereye doğru büyüyor anlamış değilim :S

deneyecim bakalim o sekilde tüketmeyi...aa su icmek kolaylastiriyormuymus...hic duymamistim...

ben damacana dolusu iceyim o halde...

insallah dedigin gibi kolay olur....

bende de akinti var ama illa iltihap belirtisi degildir degilmi...acik renkte...gecmis olsun sizede

benim yavas yava cikiyor sanki...

normal pantolonlarimi giyemiyorum:KK5:

iltihap değildir canım inşaallah kalbini ferah tut. bendeki sarı renkli fakat kokusuz. bol su içmek lazımmış fakat ben unutuyorum. Rabbim yavrularımızı korusun göbüşlerimizde artık büyüsün:))

haftaya dr un kan hapi baslar insallah biraz rrahatlarsin sen de kan yapici seyler yemeye calis cnm

benn de o gun idrar verdim iltihap cikti bi ilac verdi bi kullanlik suya dokup gece ictim.gecmismidir ki acaba?

canım bende daha ilacımı alamadım. inş geçmiştir düşünme bol bol su iç ben de içmeye çalışıyorum. İlacı alınca inş sana yazarım.

canım ben yaşadım. üstelik 3-4 defa böye bir korkuyla wcye gitmiştim. fakat o günler genelde çok yorulduğum günler oluyor. bence korkma inş kötü bir şey değildir. hep şöyle düşünmeye çalışıyorum ağrı, sancı, gibi kötü bir şey peşinden gelmiyorsa akıntılar doğal olmalıdır bence.

X