2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kayıt etmek şöyle dursun evde bir aydır doktora gidince bunuda şunuda sorayım dediğim hiçbir şey aklıma dahi gelmedi o an herşeyi unutuyor insan :) şimdi aklıma geldikçe not alıyorum artık 1ay nasıl geçer bilmem

Evet canım not almak şart. Biz ilk bebegımde doktora not kağıdımızı verırdık dırek once sorularımızı cevaplar sonra kontrole gcerdı. Daha sonrada çocuk doktoruna gıderken yapmaya basladık.:)

Kizlar dun aksam eve geldik.. Aslinda basima gelenleri buraya yazip sizin de caninizi sikmak istemiyorum ama soran arkadaslar olmus o yuzden yazayim.. Cok hafif kahverengi lekelenmem olmustu ve acile gittik bebisim cok iyiymis hatta kipirdamaya bile baslamisti.. Ertesi sabah kendi doktoruma gittim o da iyi dedi.. Ama en ufak lekelenmede yine gel dedi
. Ertesi gun hafif bi leke gorunce yine gittik doktora.. Ultrasyondan bakti.. Kisa bir sessizlik bi daha bakti.. Ben de ekrana ve doktorun yuzune bakinca anladim.. Bebisimin kalbi durmus.. :KK43: bir gun once atiyordu ama durmus.. tabi ki cok uzuldum icim cizz etti ama o an aglamadim bile.. Cok sukur inancli insanlariz. her sey allahtan.. Simdi ne olacak dedim.. Hap verdiler kendiliginden dussun diye.. Bir gun bekledim.. 5tane hap verdiler o arada. ama tam bebisim duserken alel acele kurtaja aldi doktor.. Anestezi uygulandi.. Uyandigimda her sey bitmisti..

canım benim öyle iyi anlıyorum ki seni.. aynısını bu yaz ben de yaşadım.. allah yardımcın olsun.. 2 aylık dinlenmeden sonra bak hoop tekrar hamileyim sen de öyle olacaksın ve allahın izniyle bebeğini sağlıkla kucağına alacaksın dualarım seninle

Amannnn 90 da birşey mi burada 115ler varken :))))) evet 115 kilo ile hamileyim aslında 113 oldum iki kilo verdim. hiç kilo almadan yada max 3 kilo ile tamamlamak istiyorum bu hamileliği. Çok takmayın kafanıza kiloları o zaman daha çok alırsınız yıllardır zayıflamaya calışan biri olarak söylüyorum. :)))))) :KK1::KK53::KK64:

Aynı kilodayız :) üzülsemmi sevinsemmi bilemedim. Benimde çok taktığım söylenemez :))

Evet canım not almak şart. Biz ilk bebegımde doktora not kağıdımızı verırdık dırek once sorularımızı cevaplar sonra kontrole gcerdı. Daha sonrada çocuk doktoruna gıderken yapmaya basladık.:)

valla süper fikirmiş :) iyi oldu öğrendiğim :) en son aklımda oncaa soru varken gidip saç boyamayı sorunca eşim yüzüme bi değişik bakmıştı :KK53:

merhaba kızlar,

hukukcu en kısa zamanda inşallah gebelik haberini duyarız... pozitif olmana çok sevindim....

alıntı yapmadığım için afedersiniz... geçmişi şöyle bir okudum birçok kişi meleğinin boyunu ve kalbini dinlemiş.... harika haberler serin sular serpiyor insanın yüreğine.... Allah tamamına erdirir inşallah...
yarını doktora gidiyoruz, benim korkularım hala devam ediyor:KK43: hayırlısı ile biz de sağlıcakla hareketlerini görürüz inşallah.... dualarınızı eksik etmeyin...

daha önceki kontrolümüzde mide yanması için doktor rennie duo şurup verdi hamileler kullanabiliyormuş. ağrı kesici olarak da parol u tavsiye etti. bilginize bunları hamile olanlar rahatlıkla kullanabilir dedi...

Kızlar sigara kullanan var mı aranızda, ben hamilelikten önce 1 pakete yakın içiyordum şu an günde 1-2 sigara yakıp 1-2 nefes alıp atıyorum. Eşime de korkumdan söyleyemiyorum.

Kızlar sigara kullanan var mı aranızda, ben hamilelikten önce 1 pakete yakın içiyordum şu an günde 1-2 sigara yakıp 1-2 nefes alıp atıyorum. Eşime de korkumdan söyleyemiyorum.

Bizde gebelik öncesi mentollü bir sigara var ondan içerdik akşamları kahvenin yanında 1 -2 tane ama arkadaş ortamına girdiğimizde sapıtırdık 1 paket içerdik şimdi kokusuna kesnlikle tahammül edemiyorum eşim geçen gün balkonda içti burnumun direği düşecekti tiksintiden bana tiksinti geldi çok şükür darısı başına

Son düzenleme:
valla süper fikirmiş :) iyi oldu öğrendiğim :) en son aklımda oncaa soru varken gidip saç boyamayı sorunca eşim yüzüme bi değişik bakmıştı :KK53:
kadınlar hayatlarının her anında görünüşüne önem veriyor. Etkeklere medense tuhaf geliyor bu :)

Hemen bırak sıgarayı. Bebişine haksızlık etme. Daha çok küçük annesi bunu ona yapma..

ben gebe olduğumu öğrendiğim an son bir tane yakarak bıraktım. sonrasında daha da kullanmadım. beta hcg değerlerim yüksekken tiksiniyorum, şimdi sanırım düşüşe geçti. tiksinmiyorum arada canım da çekiyor ama hiç yakmadım cesaret edemedim. kilo aldım ama olsun. sonra hep beraber veririz inşallah kilolarımızı da.. ben de günde bir pakete yakın içiyordum 19 yaşından beri ki otuz yaşındayım şuan. bildiğin 11 yıllık tiryakiydim. dayanıyorum. sen de dayanabilirsin canım bence. bak beyaz leblebinin de çok faydası oluyormuş, kalorisi de düşük. sigara içmek bir eylemmiş, günlük hayatımızda düzenli yaptığımız, vaktimizi alan kendince beraberinde çay kahve tüketilmesi gibi ritüelleri olan bir eylem. birden bırakınca boşluğa düşüyormuş insan, kendimden biliyorum. ben ilk zamanlar canım sigara istedikçe su içtim hep. mutfakta uzun vakitler geçirdim buz dolabının karşısında :KK17: sen de su içmeyi deneyebilirsin bak. ben sigarayı illaki yanında bir içecekle birlikte içerdim. çaydır kahvedir, meyve suyudur.. ama asla yanında suyla içememiştim. o sayede yardımcı oldu bana su. senin de sigarayla beraber içemediğin bir içecek ya da yiyemediğin bir şeyler varsa, canın istedikçe onları ye iç canım. sonradan hiç birimiz üzülmeyiz böylece :21:

ay yapma lütfen değil bir iki bir odada içilse iki gün o oda havalandırılsa yinede o odaya girmek zarar verirken sen küçücük bebişine kendi ciğerine kıyma canım yasigarayı eline alınca sen benden ve bebeğimden daha değerli değilsi de ve at lütfen

merhaba kızlar,

hukukcu en kısa zamanda inşallah gebelik haberini duyarız... pozitif olmana çok sevindim....

alıntı yapmadığım için afedersiniz... geçmişi şöyle bir okudum birçok kişi meleğinin boyunu ve kalbini dinlemiş.... harika haberler serin sular serpiyor insanın yüreğine.... Allah tamamına erdirir inşallah...
yarını doktora gidiyoruz, benim korkularım hala devam ediyor:KK43: hayırlısı ile biz de sağlıcakla hareketlerini görürüz inşallah.... dualarınızı eksik etmeyin...

daha önceki kontrolümüzde mide yanması için doktor rennie duo şurup verdi hamileler kullanabiliyormuş. ağrı kesici olarak da parol u tavsiye etti. bilginize bunları hamile olanlar rahatlıkla kullanabilir dedi...

inşllh senin güzel haberlerinle sevineceğiz rabbim bir daha acı haberlerle üzmesin hiçbirimizi inşllh.

canım ben de ilk önceleri içiyordum... gebeliğimi öğrendiğimden bu yana içmiyorum... ilk zamanlar yemeğe verdim kendimi... ne yiyeceğimi şaşırıyordum... şimdi o da düzeldi, hatta iştahım bile yok diyebilirim... ilk bir ayda 2,5 kg aldım, yine de meleğim için değer diyorum...
Allah sana da en kısa zamanda o sabrı verir inşallah....

Kan tahlilimi verdim son bir tane sigaram kalmıştı beklerken onu içtim ve pozitif olduğunu öğrendiğimden beri ağzıma sürmedim bebeğimin gelmesini çok bekledim bunu ona yapamazdım :KK49:

bir de örgü örmek süper bir şey canım. eli oyalanıyor insanın. kafan ördüğünde oluyor. aramıyorsun sigara fln. tavsiye ederim.:KK6:

Aynı kilodayız :) üzülsemmi sevinsemmi bilemedim. Benimde çok taktığım söylenemez :))

Bende 106 kg la hamile kaldım, hamile kalmadan 2 ay önce tartıldığımda da aynıydı dün tartıldım sadece yarım kg almışım doktorum çok iyi olduğunu söyledim ve pko luyum o kadar tedaviden sonra kendiliğinden hamile kaldım hemde bu kiloyla şükürler olsun Allah'ıma :KK49:

canım ben de ilk önceleri içiyordum... gebeliğimi öğrendiğimden bu yana içmiyorum... ilk zamanlar yemeğe verdim kendimi... ne yiyeceğimi şaşırıyordum... şimdi o da düzeldi, hatta iştahım bile yok diyebilirim... ilk bir ayda 2,5 kg aldım, yine de meleğim için değer diyorum...
Allah sana da en kısa zamanda o sabrı verir inşallah....

ben de 2,5 kilo aldım canım tıpkı senin gibi. şimdi durdu ama. sonra zaten vermemiz gerken kim bilir kaaaaaç kilo olacak onlarla beraber veririz :KK9:

bir de örgü örmek süper bir şey canım. eli oyalanıyor insanın. kafan ördüğünde oluyor. aramıyorsun sigara fln. tavsiye ederim.:KK6:

Daha erken ama bende vakit geçirmek için netten örgü bebek şekerlerine baktım minicik patikler yapmışlar içlerine petek tülle sarılmış şeker koymuşlar bende yün aldım dün eve giderken :KK17: beyaz renk 5-6 tane yaptım hem terapi gibi geliyor hemde bebek için bişeyler yapmak mutlu ediyor beni cinsiyetini öğrenince de ona göre süslemesini yapıcam kısmetse sizede tavsiye ederim :KK1: el emeğinizle yaptığınız şekerleri mevlütte dağıtmak çok keyifli olur eminim buarada arkalarına da magnet yapıştırılıyor çok güzeller :KK16:

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim hepinizin desteği bana moral oldu.. Bebeğimin kalbinin durması evet beni üzdü çok üzdü ama insanlar bu duruma alışabilir.. En zoru belirsizlik...

Ben iki doktora gittim vaginal de baktılar ve bebeğin 6 hafta 5 günlük olduğunu şimdiye kadar duyulması gerektiğini söylediler hemen 2 gün içinde alalım hatta hadi eşinle konuş yatıralım bile dedi biri.

Şok içinde sağlıklı asla düşünemiyosun ben doktordan ayrıldım eve geldim iyi ki gelmişim abimin eşinin doktoruyla tlf görüşmesi yaptım ve bana hcg değerini sordu geç döllenme olabileceğini söyledi ve çok rahat bi şekilde 10 gün beklesen ne olurki dedi..en dazla kanaman olur dedi. Sadece bununla kalmadı, ilk gebeliğin bu ve kolaylıkla gebe kalabiliyorsun , 29 yaş uygun bi yaş ve zaten erken gebelikte kromozomlarınız sağlam bile olsa uygunluk göstermeyebilir ve erken bir düşük daha sağlıklı bir başka gebelik amacına hizmet eder dedi...şu an bir küçük ihtimal bile varsa peşinden gşdecez hızlı kararlar pişmanlık verir dedi.

Şimdi düşünüyorum bundan önceki iki doktorun bana hiçbirşey anlatmadan açıklamadan azıcık bile teskin etmeden kürtaj için yat alakım ölü gebelik demeleri bir defa bile kan değeriyle onaylatmamaları...

Sakın ama sakın kimse tek doktorla kalmasın ve bu onların işi bu iş için senelerce okudular herşeye cevap vermeliler ve sizi asla sizin kadar düşünemeyebilirler.. Araştırmalarınızı yapın sizin gibi tek bir olumlu sonuç alan insan varsa sizde üstüne gidin .. Hiç olmadı mı ? O zaman Allaha sığının ve herşeyin hayırlısını dileğin bununda hayırlı olduğu için böyle olduğunu düşünün...

Çok uzattım biliyorum ve ben bir umut bir mucize için beklemiyorum şuan o kaba davranışlardan sonra fazlasıyla hazırladım zaten kendimi hatta kürtaja bile ama eğer %1 ihtimalim varsa bile benim kendi kanımdan olan canlıyı bebeğimi onların bilgisizliğine umursamazlığına kurban etmeyecem..

Bana zararı olmayacağını iki doktorla da kanıtladığım için bu kadar net konuştum zaten tecrübesizlikleeinden diğerleri sırumluluğu üzerimize alamayız diyip başından attı.. Bundan emin olun ve 7. 8. Hafta da kalp atışı duyabilenler gibi mucizeyi bekleyin..

Umarım yanlış yönlendirmemişimdir sadece genel bakışınızı biraz değiştirmek istedim... Çünkü ben bu yüzden iki günde çok yıprandım...

Hepinize hayırlı sağlıklı doğumlar diliyorum sorularınız olursa gördükçe cevaplarım bildiğim kadarıyla.

kızlar yaa,
bugün yardımınıza ihtiyacım var.... dün akşam biişiler oldu... sanki göğüslerim küçülüyor... acısı da geçti:KK43: ancak ucunu sıkınca acıyor...
kasıklarım acıyordu, o da yok:KK43: şişlik de :KK43: sabaha karşı 5,30 da uyandım başladım ağlamaya... .gündüz de eşimin işi vardı, tüm gün kendimi yokladım, ağladım durdum...
ilk bebeğimi 10. haftada karnımda yitirmiştim, şimdi de 8+5 teyiz... çok korkuyorum... tekrar kaldıramayabilirim.... doktorla randevu cumartesi, nasıl edeceğim bilmiyorum:KK43:( olması için çok uğraşmıştık... onun benimle kalmasını istiyorummmm
lütfen dualarınızı eksik etmeyin, Sağlıklı olduğunu bir öğreneyim, bir daha böyle daraltmayacağım kendimi:KK43:( Allah hayırlısı ile sağlıcakla her isteyenin kucağını doldursun.... Benimkini de bana bağışlasın...

Canım bende aynı durumu 2 kez yaşadım. Umarım Allah meleklerimizi bize bağışlar. yakınlarda başka bir dr varsa bir gitsen. bende gecen hafta aynı senin gibi hissetmeye basladım cuma günü gittim ve kesemizi gayet güzel bir şekilde gördük.

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim hepinizin desteği bana moral oldu.. Bebeğimin kalbinin durması evet beni üzdü çok üzdü ama insanlar bu duruma alışabilir.. En zoru belirsizlik...

Ben iki doktora gittim vaginal de baktılar ve bebeğin 6 hafta 5 günlük olduğunu şimdiye kadar duyulması gerektiğini söylediler hemen 2 gün içinde alalım hatta hadi eşinle konuş yatıralım bile dedi biri.

Şok içinde sağlıklı asla düşünemiyosun ben doktordan ayrıldım eve geldim iyi ki gelmişim abimin eşinin doktoruyla tlf görüşmesi yaptım ve bana hcg değerini sordu geç döllenme olabileceğini söyledi ve çok rahat bi şekilde 10 gün beklesen ne olurki dedi..en dazla kanaman olur dedi. Sadece bununla kalmadı, ilk gebeliğin bu ve kolaylıkla gebe kalabiliyorsun , 29 yaş uygun bi yaş ve zaten erken gebelikte kromozomlarınız sağlam bile olsa uygunluk göstermeyebilir ve erken bir düşük daha sağlıklı bir başka gebelik amacına hizmet eder dedi...şu an bir küçük ihtimal bile varsa peşinden gşdecez hızlı kararlar pişmanlık verir dedi.

Şimdi düşünüyorum bundan önceki iki doktorun bana hiçbirşey anlatmadan açıklamadan azıcık bile teskin etmeden kürtaj için yat alakım ölü gebelik demeleri bir defa bile kan değeriyle onaylatmamaları...

Sakın ama sakın kimse tek doktorla kalmasın ve bu onların işi bu iş için senelerce okudular herşeye cevap vermeliler ve sizi asla sizin kadar düşünemeyebilirler.. Araştırmalarınızı yapın sizin gibi tek bir olumlu sonuç alan insan varsa sizde üstüne gidin .. Hiç olmadı mı ? O zaman Allaha sığının ve herşeyin hayırlısını dileğin bununda hayırlı olduğu için böyle olduğunu düşünün...

Çok uzattım biliyorum ve ben bir umut bir mucize için beklemiyorum şuan o kaba davranışlardan sonra fazlasıyla hazırladım zaten kendimi hatta kürtaja bile ama eğer %1 ihtimalim varsa bile benim kendi kanımdan olan canlıyı bebeğimi onların bilgisizliğine umursamazlığına kurban etmeyecem..

Bana zararı olmayacağını iki doktorla da kanıtladığım için bu kadar net konuştum zaten tecrübesizlikleeinden diğerleri sırumluluğu üzerimize alamayız diyip başından attı.. Bundan emin olun ve 7. 8. Hafta da kalp atışı duyabilenler gibi mucizeyi bekleyin..

Umarım yanlış yönlendirmemişimdir sadece genel bakışınızı biraz değiştirmek istedim... Çünkü ben bu yüzden iki günde çok yıprandım...

Hepinize hayırlı sağlıklı doğumlar diliyorum sorularınız olursa gördükçe cevaplarım bildiğim kadarıyla.

Canım benim Allah yardımcın olsun inşallah bebeğin seninledir dualarımda olucaksın

X