2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Ben de bebeğimi kaybettim .. Kese embriyo yolk görünüyor. Kalp atışlarını alamadık . Sat a göre 8 hafta ama 6+5 günlük . Kesinlikle 2 gün içinde kürtaj dediler. Ne yapacağımı bilmiyorum. 7 - 8 hatta 9 diyorlar kalp atışı için... Nasıl olur da bu kadar kesin söylenir .. Çok üzgünüm, sizi de üzdüysem moralinizi bozduysam kusura bakmayın...

Hukukcu arkadaşımla beraber bekliyorduk sonuçları onunda kaybetmiş olduğunu öğrendim .. Çok üzgünüm çok..

Çok üzüldümm şu anda durumuna ama bak ben bi boş gebelik yaşadım,birinde kesem büyümemişti 5,5 haftaık kalmıştı kalp atışıda yoktu...
Üzülüyoruz biliyorum ama herşey Allah'tan,rabbim nasip etmeyince olmuyor..
Bende 5,5 haftalık hamileyim daha yeni gördüm kesemi,gene nasip olmayabilir çünkü onun zamanı değildir şu anda...
Ve rabbimin bir düşündüğü bir bildiği varki seni bununla sınıyo..
Simdi issyan etme zamanı değil..
Kürtajdan korkma ben içeri girdim çok stres yaşadım,ama benı uyuttular uyandıgımda yeni girmiş gibiydm ne zaman bitti dedim..
Çıktı psklojik olarak çok çöktüm ama ne zaman rabbime sığındıkça bütün acılarım yavas yavas dindi..
Rabbim şmdi bitane dha nasip etti inş sonu gelir gelmezsede nasib im değilmiş derim..
O yüzden çokda sıkma canın rabbim aynı şeyleri yaşatmasın canım..

Hepiniz sağolun yaa.. Dua edin ne olurr .. Bir doktora daha gidecem umutlarım tükendi ama sadece ultrason haftasına göre yani 6 buçuk haftaya göre neden bu kadar kesin konuştuklarını anlayamadım , vaginal da baktırdım sonuç aynı..bir arkadaş sormuş Daha önce duymamıştık kalp atışlarını ...

Hayırlısı olsun hakkımızda ne yapalım Allahım sizlere sağlıklı bebekler nasip etsin.

Çaresizim. Güçlü olmaya çalışmaktan başka çarem yok galiba. İlk gebeliğimdi kürtajla sonuçlanması çok kötü..

canım geç döllenmedir muhtemelen, yolk sac bile görülmüş. 1 hafta daha bekle ve bir doktora görün. Hemen kürtaj yoluna gitme sakın. Allah yardımcın olsun...

Ya kızlar bişey sorucam daha önce düşüğüm oldu diye doktorum progestan verdi..
Günde 3 kere içiyorm,fakat sabah ve akşam bişey yok ama öğlen içtiğim ilaç beni mahfediyo kendimden geçiyorum resmen neen böyle oluyp yan etkimi yaptı bana..
elm kolum kalkmıyo herşey yavaş ilerliyo resme neden böyle oluyoki..

kese göründü ama bebek görünğrde yktu geçen ctesi, yarın tekrar kontrole gidicem kızlar dualarınızı esirgemeyin :18:

canım kese varsa bebekte görünür ,bak 1 hafta geçmiş neredeyse ,görünür inşallah ..

kızlar nasılsınız bende hamdolsun çok iyiym biraz önce bebeğimin kalp atışını duydum şükür,

gözün aydın canım ..
canım çok mutlu oldum senin adına
bende bugün testler yaptırdım sonucunu ptesi göstercem dr.a
hakkımız da hayırlısı bundan sonra
Allah a emanet :KK16:
çok sağol canım adaşım ,herşey yolunda gitsin inşallah ..

Ben de bebeğimi kaybettim .. Kese embriyo yolk görünüyor. Kalp atışlarını alamadık . Sat a göre 8 hafta ama 6+5 günlük . Kesinlikle 2 gün içinde kürtaj dediler. Ne yapacağımı bilmiyorum. 7 - 8 hatta 9 diyorlar kalp atışı için... Nasıl olur da bu kadar kesin söylenir .. Çok üzgünüm, sizi de üzdüysem moralinizi bozduysam kusura bakmayın...

Hukukcu arkadaşımla beraber bekliyorduk sonuçları onunda kaybetmiş olduğunu öğrendim .. Çok üzgünüm çok..

ah canım ya ,diğer arkadaşlara katılıyıorum ,ne olur bir doktora daha görün ,1 hafta filan bekle .:KK5:

Selam kızlar ilk defa yazıyorum buraya bugün kontrolüm vardı herşey çok güzel dedi doktorum :21: bebeğimin kolları bacakları belirmişti çok heyecanlandım :KK49:

:nazar::nazar::nazar: maşşallah canım ,darısı başımıza inş..

Günde 3 kere içiyorm,fakat sabah ve akşam bişey yok ama öğlen içtiğim ilaç beni mahfediyo kendimden geçiyorum resmen neen böyle oluyp yan etkimi yaptı bana..

canım bence dr a sor ve 2 ye düşür ,aynısı bana olmuştu ,mide bulantısı ve halsizlik yapmıştı ,hep uyku modundaydım ,2 ye düşünce rahatlamıştım ,bi sor istersen ...

canım bence dr a sor ve 2 ye düşür ,aynısı bana olmuştu ,mide bulantısı ve halsizlik yapmıştı ,hep uyku modundaydım ,2 ye düşünce rahatlamıştım ,bi sor istersen ...

bebişim dahaönceki gebeliklerde gunde 1 tane içiyodum,gene aynısı oluyodu ama dokto ıhtıml üzerinde konusmak ıstmıyorum dedi.bunun bı zararı lurmu bana

Herkese Merhaba yeni yıl hepimiz ve bebişlerimiz için hayırlı olsun kızlar.Bu gün akşam doktora gitcem inşallah bebeğimin kalp atışlarını duyarım.Aranızda benim gibi clexane iğne kullanan var mı canlar?

bebişim dahaönceki gebeliklerde gunde 1 tane içiyodum,gene aynısı oluyodu ama dokto ıhtıml üzerinde konusmak ıstmıyorum dedi.bunun bı zararı lurmu bana

progestanın bi zararı olmaz canım ama günlük hayatını etkileyecek derecede ise bi danış bakalım ne diycek dr..

arkadaşlar moralim çok bozuk benim 4 haftadan sonra göğüslerim sertleşmişti ve çok ağrıyordu bunun hamilelik belirtisi olduğunu bildiğim için çok seviniyordum ancak 3 gün önce göğüslerimdeki ağrım tamamen yok olduğu için doktora gittim doktor vajinal ultrasonla baktı 5+1 günlük dedi ama kese düzensizmiş, ben ağrılarımın geçtiğini söyledim o önemli değil dedi ama ben artık kendimi hamile gibi hissetmiyorum acaba bebeğim düşecek mi çok korkuyorum bana yardımcı olabilecek kimse var mı?

Ben progestanı geceleri bir tane vajinadan atıyorum ağız yoluyla hiç kullanmadım

Doktor dediki vajinal yoldan alsan cok daha iyi olur ama dedimk, yani kullanamam ben onu ağızdan ver dedim öyle verdi..
Düşük varya daha öncede o yüzden verdi..
N ebilim yaa bu ilaçbenı hep böyle yapıyo

canım progestan ağızdan alındığında tansiyon düşüklüğüne sebep olabiliyormuş. O yüzden ben vajinal kullanıyorum fitil gibi. öğlen bu şekilde kullanabilirsin, rahatlatır seni..

Doktor dediki vajinal yoldan alsan cok daha iyi olur ama dedimk, yani kullanamam ben onu ağızdan ver dedim öyle verdi..
Düşük varya daha öncede o yüzden verdi..
N ebilim yaa bu ilaçbenı hep böyle yapıyo

Ağız yoluyla kullanan bir çok kişiden aynı şikayetleri duymuştum neden vajinadan kullanmıyosun çok daha rahat minicik kapsül zaten ve hiç bir etkisi olmuyor. :KK49:

arkadaşlar moralim çok bozuk benim 4 haftadan sonra göğüslerim sertleşmişti ve çok ağrıyordu bunun hamilelik belirtisi olduğunu bildiğim için çok seviniyordum ancak 3 gün önce göğüslerimdeki ağrım tamamen yok olduğu için doktora gittim doktor vajinal ultrasonla baktı 5+1 günlük dedi ama kese düzensizmiş, ben ağrılarımın geçtiğini söyledim o önemli değil dedi ama ben artık kendimi hamile gibi hissetmiyorum acaba bebeğim düşecek mi çok korkuyorum bana yardımcı olabilecek kimse var mı?

canım korkma dur bakalım,benımde göğüslerim acıyordu adet zamanım yaklaşınca ama hamileymişim,şu an cok hafif ağrıyor oda ucları..
Ama kesemide gördüm..
Asslında biraz belirtilerede takılmmak lazım..
Ben hamile oldugumu öğrendim ve kasık ağrısından duramıyorum,Allah biliyorya çok korkmuştum..
ama şükür geçti şimdi gunde bir kere oluyor yada hiç olmuyor..
Oyüzden ben artık moral bozmamak gerektiğini düşünüyorum..

canım ben ilk kesemi görmeye gittiğimde ince uzun fasülye gibi bir kesem vardı. acilen gitmiştim başka bir doktora, kesen şekilsiz demişti moralim bozulmuştu.
kendi doktoruma sorduğumda kesenin şeklinin bebek büyüdükçe düzene gireceğini söyledi, gerçekten de öyle oldu. şimdi yusyuvarlak bi kesem ve sağlıklı bir bebişim var şükürler olsun :)

Bebegimi kaybettim.. Kalbi durmus..:KK43:

Arkadaşım söyleyecek kelimem yok çok üzüldüm. Allah sabır versin.

Ben vajinal alıyorum gece bir kez çokta rahatım. Bence en azından öğlen olanı vajinal olarak al çok rahat edersin.

canım progestan ağızdan alındığında tansiyon düşüklüğüne sebep olabiliyormuş. O yüzden ben vajinal kullanıyorum fitil gibi. öğlen bu şekilde kullanabilirsin, rahatlatır seni..

Bende öyle kullanayım caım o zaman şnanki çekileek dert değil yani mahfetti beni..
Kendimden geçtim resmen..
200 mg bide..
Doktor vajinal alsan çok iyi olur dedi ama bi türlü yapamam diye almadım,ama günümü çok etkiliyor..
Yemek yapıcaktım inankı kalkamıyorum..

Benimde kesem fasulye gibi görünüyor. Doktor hiç umursamadi bile çünkü ultrasonda bakış yönünden bile değişiyor. Bir başka açıdan bakınca yuvarlak göründü. Hiç sıkma canını sen iyi şeyler düşün iyi şeyler olsun. :))))

Bende öyle kullanayım caım o zaman şnanki çekileek dert değil yani mahfetti beni..
Kendimden geçtim resmen..
200 mg bide..
Doktor vajinal alsan çok iyi olur dedi ama bi türlü yapamam diye almadım,ama günümü çok etkiliyor..
Yemek yapıcaktım inankı kalkamıyorum..

Yaparsın nolcakki daha rahat ediceksin emin ol :KK34:

X