2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

tek muhtemel gozuken şey bu aklıma başka hiçbir şey gelmiyor evine eşine evladına bu kada rbağımlı olan biri ancak bu kadar değişir ve hırslanır ailesinin kim oldugunu ne zaman anlayacak onu merak ediyorum herşeyin hayırlısı nasip kısmet ne ise o olacak....

beklıyorum gusel haberını operım senı sagol ılgın ıcın

aynen öle çok çok haklısın ii düşün ii olsun :)) hep böle kucağıma aldığım an gözümün önüne geliooo kokluorm falann..
bide ben bu ara okadar çok rüya görüorm ki anlatamaam

Tüm anne adaylarına merhabalar

Rabbim hepimizin bebeklerini sağlıkla kucağımıza almamızı nasip etsin inş. Ben geçen sene yine bu ay gebe kaldığımı öğrenmiştim ve ne yazık kı ocak 20 de bebeğim düşmüştü. o günden sonra da birdaha gebe kalamamıştım. geçen ay doktoruma gittiğimde reglinin 2,günü gel ilaç başlayalım yumurtalıklarını takip edelim artık 1 yıl oluyor demişti doktorum. Ben reglimi beklerken günüme daha 3-4 gün kala gebelikten şüphelenerek (belirtilerden dolayı) test yaptım. silik çizgiyi görünce tekrar yaptım:) sonra kan testine gittim. ilk değerim 20 iydi. okadar belirtiye bu sonuç açıkcası üzülmüştüm. doktorum 2 gün sonra tekrarla demişti. tekrarladım 81 çıktı. bugün 1 hafta geçti üstünden ve ben kese için sabah doktora gittim. kesemiz ufacık göründü bize:). doktor 4+2 günlük dedi.2 hafta sonra kalp atışlarına gidicem nasip olursa eğer.aynı ay ve aynı tarihler olunca içimde hep bir korku oluyor. bilmiyorum inş sadece korku olarak kalır. bir de idrar yollarımda geçiremediğim enfeksiyon vardı ve hala var bugün doktorumda uyardı bol bol su iç bi ilaç veremem çok var dedi.. ne yapıcam nasıl geçireceğim artık inanın bilmiyorum. çamaşırlarımı kaynatarak yıkarım ütülerim gün aşırı değiştiririm daha ne yapacağım bilmiyorum

Kızlar iyi günler burada hep düşük yaşayan arkadaşlarımın yorumlarını okudum genelde ortak sorun pıhtılaşma sorunu çünkü ilk 3 ay miniğimiz bize kılcal damarla bağlı ve en ufak pıhtı Allah korusun çok kötü sonuçlar doğurabilir bende pıhtılaşma sorunu yok gibi ilaçta kullanmıyorum ama yinede internette bir araştırma yaptım doğal yolla pıhtılaşmayı nasıl önleyebilirim diye saraçoğlunun kürlerinden birisine denk geldim ve bana çok mantıklı geldi günde 2 defa yarım limona uarım bardak su koyup için dedi hem bu hastalık ayında doğal c vitamini olur diye düşündüm hemde ufacıkta olsa faydası olsa kar bize sizinle paylaşmak istedim uygulamak isteyen arkadaşlar araştırabilir :)

ben bir kaç gündür içiyorum günde bir kere limonlu suyu.mide bulantısı için iyi geliyor.ama kan pıhtılaşmasını engellediğini bilmiyordum.önemli bir bilgiymiş sağol canm paylaştığın için.

Selam kzlarrr..
Kizlar benim hemoroitim azdi deliricem fissur diye bir catlak var ayakta duramiyorum zonkluyor deliricem vallahi.
Kantoron zeytin yagi suruyorum
Kk da biri gogus ucuna surdugumuz papila kremden surmus gecmis bakayim deniycem.vallahi bebisin belirtilerini bastirdi o dereceeeeee

CNm hamılelıgın ılk uc ayı cok onemlı sakın bısey bısey yapma kendını yorma pekı oncekı gebelıgınde bısey felan yaptın mı soylekı benım kapı komşum da boyle düşük yaptığını söylemişti cam felan sılmıs cocuk uc aylıkken memeden düşmüş cok dıkkat etmek lazım

Bende senin gibi ailemden uzak yerdeyim hemde cook uzak eşimin aileside yok od cok uzakda zaten yakın olsada daha cok zararı olur bize bende çalışmıyorum bebek icin ugraşıyoruz 2 yılldır ilk hamile kaldıgımda cok sevindim ama yarıda kaldı sevincim kalbinin durması beni cok yıktı 1 yııl ugraşmıştık hamile olmam icin kısmet böyleymiş allahım cok bekletmeden 2 ci kez hamile kalmayı nasip etti
İnşallah herşey yolunda ilerler tez zamanda kucagımıza alalım saglıkla bu endişe korku dograna kadar olucak emmin ol
Bir kez kaybımız oldu bunada bişe olucak düşüncesi kafamızdan cıkmıycak kendimi kandırmaya çalışıyorum sürekli kafamdan atmak icin ama olmuyor bende igne kullanıyorum clexane 0,4 ml bende karnımdan vuruyorum bazen koldan vuruyorum karnımdn cok yakmıyorda koldan cok yakıyor cogunlukla karnımdan vuruyorum senin gibi sende ara sıra koldan yap morarması azalıyor o zaman
Cumartesi günü gidince inşallah güzel haberlerle dönersin canım bana hemen haber ver olurmu birde yürüş yap ara ara dışarda evde kan dolaşımı icin allahım korusun miniklerimizi bizlere bagışlasın

Canım c vitamini kanı sulandırmasına yardımcı olur zaten ama limonlu su tansiyon düşüklügü yapıyor cook bende bi ara cok kullandım igneye başlayana kadar sersem gibi oluyor insan birde tansiyon düşüklügü iyi birşey degilmiş bebek icin o yüzden limon suyu icmeyi bıraktım sadece portakal suyu tüketiyorum ignemi oluyorum inşallah melegim benimle kalır bir kayıp daha yaşamakdan cok korkuyorum allahım korusun minigimi ve beni allah tüm hamile kadınlarımızı korusun saglıkla kurtulalım inşallah evlatlarımızı kucagımıza alalım bir avaz da

beni de tabloya ekleyebilir misin canım en son bat 10.11.2013 tahmini doğum 17.08.2014 il konya yaş 27 ilk bebeğim olacak inşallah

Son düzenleme:

çok haklısın endişe hep olacak... yine de en azından dinlememeye çalışıp kendimi kontrol etmeyeceğim... yeterki cumartesi iyi haberler alayım... hemen hemen aynı şeyleri yaşıyoruz... bir de kürtajdan sonra büyüyen bir çikolata kistim olduğunu söyledi doktor... karşıda gittiğim doktora onun için gitmiştim ve bana tavsiyesi hemen hamile kalıp doğum yapmamdı... 2 sene küçük kalıyormuş.. biliyor musun eşim aradı az önce, yakındaki bir doktora gitmek istermisin diye... gitmeyeceğim.... cumartesine kadar dayaancağım... benimle kalması için dua edeceğim.... bu doktora gidip kötü haber alırsam dayanamam.... bilmediğim sürece bir umut var sanki.... Allah herkesin bebeğini bağışlasın.... onlar başınıza gelen en güzel şeyler olacak inanın... Allah karnımızdaki mucizeleri bize bağışlasın...

selam kızlar ,
ben sizden akıl alıcam ya ,
benim kadın doğum uzmanım çok iyi biri çok güvenirim ona , fakat bana şu an çok uzak ,
ve ben çalışıyorum ,izin almam da zor oluyor
hemen 2 sokak üstümde çok şık donanımlı tertemiz bir tıp merkezi var
doğum ünitesi bile var yani
üstelik ssk ya muayene 12 tl ,benim kendi doktorumda 47 tl
şimdi hem rahat gdip gelmem ,hem maddi olarak bana çok uygun olan bu tıp merkezini tercih edeyimmi rutin kontroler için ..
yine tarama testlerinde yada işte bbek büyüdükçe aralarda giderim kendi dr uma dedim
sizin fikriniz nedir ..ne yapayım :26:

bence canım gidebilirsin rutin kontrollere ama dediğin gibi tarama testlerine falan kendi doktoruna gidersin hem oda bakar duruma..
anlatırsın gelemiyorum diye... doğuma kendi doktoruna gidiceksin dimi? eğer o tıp merkezinde yeni bulduğun doktor iyiyse sorun yok.. önemli olan seni ne kadar rahatlattığı biliyorsun ters biri değilse problem yok.. zaten rutin kontrollerin çok önemli olduğunu düşünmüorm.. maksat bebeği görmek herşey yolunda mı bakmak? önemli olan tarama testleri ve doğum..

doğumu ne kadar iyi olsada asla başkasında yapmam ,kendi doktorumdan çok ama çok memnunum ,doğum konusunda uzman ,ayrıca çok güzel tecrübem var kendisyle kızımdan dolayı ,allah o günleri gösterirse inşallah doğumu kendi doktorumda yaparım ,bide tarama testleri gibi ciddi durumlarda ve aralarda yine gitmek istiyorum ..olur diyosun yani ,fikir almak güzel ,sizlerin fikirleri de önemli benim için ..

Beni de tabloya ekleyebilir misiniz? Son adet tarihim; 04.11.2013 tahmini doğum TARİHİ ; 12.08.2014 il ankara yaş 29 ilk bebeğim olacak inşallahhhhhh..

bence mantıklı yani.. sonuçta öbürtürlü strese giriceksin oraya gitmek için falan... sadece ultrasonda gelşimine bakıcakkk 10 dk yani olmadı ultrason görüntülerini kendi doktoruna da sonra gösterirsin durumu anlatarak.. zaten anlayışlı bi doktorsa her türlü yardımcı olur... benim oyum olur canım benim..

Hayırlı akşamlar arkadaşlar bu gün kan degerim 692.33 çıktı doktor geç döllenme olmuş dedi bakalım hayırlısıyla keseyi görürüz inşallah

bak görüyormusun boşuna üzdün kendini....benim ilk değerim 31 çıkmıştı adetim geçtikten sonra....ama allahıma çok şükür düzenli arttı....çok sevindim canım adına .....hayırlısı olsun...

Herkese merhaba arkadaşlar, ben aranıza bugün katıldım... Bu başlık altında toplanan ve diğer aylarda doğum bekleyen tüm anne adaylarına hayırlı gebelikler ve doğumlar diliyorum. Benimde sizler gibi o kadar çok soru işareti var ki kafamda bu perşembe bebeğimin kalp atışlarını duyacam inşallah... Burada sorunlara yardımcı olanları görüyorum ve çok takdir ediyorum,ben de destek olabilirim inşallah bildiğim konularda... Hepimiz için hayırlısı olsun inşallah.. Konu başlığını okuyunca hemen katılmak istedim daha bebişimin kalp atışlarını bile duymamışken... İyi düşünelim iyi olsunnnn ...

Hepimize Allahım kolaylıklar ve sabır versinn ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…