2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

benimki çok problemli degil allahtan gerçi benim kendim gıcık biriyimdir ondan da kaynaklanıyor bizde kaç haftalık hamile oldugumu söyledigimizde hımmm öyle mi biz oradaydık demişti hakıkaten de onlar buradaydı tam hamileligin başladıgı gün ohhh dedim bana kilolu oldugum için ikide bir çaktırmadan laf sokuyordu bak doktorum programında bir kadın var 200 kiloymuş (bu arada ben o kadar degilim tabiki ) çocugu olmuyormuş zayıflamış olmuş fln biz 2 yıldır korunuyorduk bıraktık 8. ayda hamile kaldım yanı onlar benden dolayı olmadıgını sanıyorlardı ohhh hamile kaldım da çatladılar

Kızlar bebişim büyümüş ama hafta olarak küçük çıktı 5+3 çıktı kesemiz yolk sacımız belirginleşmiş ama bebğin kalbi duyulmadı doğal olarak 1 hafta daha bekleyeceğiz neyse bu sefer her şeyi daha net gördüm ve içim rhatladı doktorda söyledi bekleyeceksin başka çaren yok zaten bu bebek sağlıklıysa sen atlasanda zıplasanda hiçbir şey olmaz ama genleri bızuksa sağlıksızsa gider buna ne sen bir şey yapabilirsin nede ben dedi artık içimi ferah tutucam çok :)

benim de öyle görünüyor

genelimiz öyle oluyor aslında kasım aralık hamile kalındıysa erkek görünüyor benimde öyle ama çin takviminde çıkıp da gercekte de olan varmı ben kardeşimle kendime baktım dogru çıkmış ama bende en çok erkek hissediyorum bebişimi

Bende yeni öğrendim hamile olduğumu ilk bebeğim olacak çok heycanlıyım allah hayırlısıyla kucağımıza almayı sağlıkla hamile olan herkeze nasip eder inşallah..

hayırlı olsun canım hayırlı saglıklı hamilelikler sana da bize de allah hepimizi bir avazda kurtarsin

beni de ekle benide yaaaa benimde oğluşum olcakmış

kızlar bi soru m olcak inş cevap veren çıkar... doktorunz çeşitli idrar tahlilleri istedi mi ? istedi ise nerede yaptırdınz ve ne kadar ödedinz? saolun...

valla yaşlamı alakalı bilmem 6. haftama girdigim günden beri gün boyu mide bulantım var ve bugün fark ettiz az önce yemek yaparken çok zorlandım umarım daha kötüsü olmaz

Kızlar ya ben herkese söyledim hamile olduğumu kalp atışını bile duymadan eşim söyleme dese de dayanamadım söyledim olan var olmayan var diyor siz söylediniz mi

canım ben nazardan çok korkarım o yüzden 15 kişiyi geçmez onlarda eşimin benim heyecanımızdan 3. aya kadar söylemeyi düşünmüyoruz biz allah nazardan saklasın hepimizi

sonunda canım yaa ne sıkıyorsun canını verende allah alanda hayırlısını saglıklısını versın rabbim sen hamilesin kısssss sıkma canını hiçbirşeye boşverr koyyy gitsinnn

kızlar yemek yapmaya çalısıyorum 1 saattir çok midem kalktı ilk defa böyle oldum yaaa gerçi iyi oldu eşim yapar yemekleri ama bu gün çok zor benim için

bu arada çalıştığım için devamlı takip edemiyorum ama gün içinde arasıra bakmaya çalışıyorum. bu arada İstanbul'dayım bende :)) çin takvimini yükledim netten ama açılmıyor. siz nasıl bakıyorsunuz? benim içime kız doğuyor ama bilmem aranızda bilen varmı annemlerin cinsiyet için değişik bir yöntemi var. hamile bayanın haberi olmadan başının üzerine 1 tutam tuz döküyorlar ilk burnunu kaşırsan erkek, ilk ağzını kaşırsan kız mış:))) buna göre annem ısrarla erkek olacak diyor.. bakalım ama çin takvimine göre hangisi olduğunu çok merak ettim. bilen varsa benim içinde bakabilir misiniz yada söylerseniz bende bakarım :)) tekrar herkese bulantısız sıkıntısız iyi akşamlar dilerim..:)

kızlar bi soru m olcak inş cevap veren çıkar... doktorunz çeşitli idrar tahlilleri istedi mi ? istedi ise nerede yaptırdınz ve ne kadar ödedinz? saolun...

Kalp atışını duyduğumuz gün, idrar ve çeşitli kan tahlilleri istedi doktor, işte toksoplazma, kızamıkçık, tsh, kan sayımı bütün detaylı testler vardı. Ben acıbadem e gidiyor sigortama indirimli 890 tl istediler, tabi vermedik biz bu parayı :)
Sağlık ocağına gidelim dedik ama aile hekimim kendi arkadaşım benim, üzerine almıştı beni ve yeri bize epey uzak, o gün tekrar işe gideceğim için oraya gitmedim, hemen yakınımızdaki özel hastaneye gittim (avicenna) 230 tl ödedik hepsine...

Sonra arkadaşımla konuştum bazı testleri sağlık ocağı yapamıyormuş zaten, gitmediğim iyi olmuş.
Devlette nasıl durumlar bilmiyorum açıkçası, gitmek için vaktim yoktu..

banada test kagıtlarını verdıler ben devlet hastanesınde yaptırcam bıgun sabahtan gıdıp...
Test sonuclarıda netten alınıyo acele etmedım nedense kontrolum 25 ocakta
o zamana gosterılcek doktora daha duruyorum o yuzden

teşekkür ederim be doktorumda istedi idrar tahlilleri kan tahlilleri zaten elimde daima mevcut oluyo troidden dolayı... bizde malum fiyattan dolayı yaptırmadık hastanede doktorumda acele etmene gerek yok demişti şimdi devlete gidip yaptırmayı düşünüyorum ama doktora da başka yerde yaptıramadım burda yaptırmak istiorum demeye utanırım sanki ilk defa gidiyormuş gibi gitcem herhalde aynı testleri ister......

Kızlar ya ben herkese söyledim hamile olduğumu kalp atışını bile duymadan eşim söyleme dese de dayanamadım söyledim olan var olmayan var diyor siz söylediniz mi

iyi etmişn söyle ne olcak ,valla ben iş yerime söylemedim henüz ,sert tepki alırım diye ,3-4 aylık olunca öğrenirler zaten ,anneme kayınvalideme birde kankama söyledim o kadar
eylülcühühüm ben 45 kilo olduğumdan kilo almak beni ancak hamsi etli yapacaktır Eki Görüntüle 910686

seni hamsi seni ,yerim seni çıtır çıtır
ayy kızlar ya çabuk geçer umarım ,zordur kesin ,ben ilk gebeliğimde de yaşamadım ,sanırım bunda da yaşamıycam gibi duruyor ,hatta iştahım arttı çok kilo almam umarım

ilk gebeliğinde cinsiyeti neydi merak ettim hamilelikte midesi bulanıpta kızı oğlu olanı duydum ama hiç miden bulanmıyosa bence senin oğlun olacak hadi hayırlısı :)[/QUOTE]

ilk gebeliğim kız ,ne bir eşerme ,ne baş dönmesi ne tiksinme kusma hiçbirini yaşamadım allaha şükür ,hamilemyim değilmiyim belli değildi ,8 kilo almıştım karnımda küçücüktü

maşşallah darısı başımıza inşallah ..evet ya aslında içimizi ferah tutmak lazım ,zaten bu haftalardaki düşükler sağlıksız ilerleyen gebelik olduğundan düşüyor ..ama rızkı varsa dünyada dediğin gibi her şekilde geliyor dünyaya ..allahım yavrularımıza alacak nesef nasip etmiş olsun ki sağlık sıhhatle gelsinler ..

Son düzenleme:
Yehu özgokcum senı beklıyorum hacı neredesın yaw akşam oldu
hayırlı haberlerını paylaşmanı beklıyorum

Kizlar telefondan giriyorum bugun doktora gittik hersey yolunda keseyi ve bebegi gorduk vajinal bakti doktor ama kalp atisi icin haftaya gidicez :)) cok rhtladim bnm butun testlerim ve hepatit b tetanoz asilarim agustosta yapmislardi o yuzden sadece vitamin verdi buarada cok onemli dedi cig et ellemekte yok dedi parazit gecebilir dedi sasirdim ilk defa bole bisi duydum ) sizinlede paylasmak istedim canlarrrr ))

Kalp kalbe karsi derler geldimmm ) sukurler olsun hersey yolunda tatlimmm
AYYY COK SUKUR GOZUN AYDIN CNM BENIM HADI BAKALIM MINNAGIN KESESINI GORMUSUN KALP ATISIDA YAKINDIR TATLIM

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…