2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Arkadaşlar kimse isimlerden bahsetmiyor.biz hala karar veremedik.karar verenler var mi aramizda

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Telefondan cevap yazilirken alinti nazil yapiliyor hala çozemedim

Oğluşuma ahşaptan ismini yazdirmistim boyadım sonuc bu :) Odası bir gelse de düzenlesem..

Eklentiler

• $1405248734809.jpg
    $1405248734809.jpg
    106,8 KB · Görüntüleme: 42
Teyzoşları oğluşum bugün sabah çok hareketliydi bende kayıt ettim..
Maşaallah demeyi unutmayın..

:13:
[video=youtube_share;U5pn3dg55UQ]http://youtu.be/U5pn3dg55UQ[/video]

maaşallahhhh

eşimin ve ailesinin istekleri surat asmaları ve gizli yapılan :) ittifak ve anlaşmalar üzerine bir aptl gibi Uludağda iftar pikniği yapma olayını kabul ettim neredeyse zirveye kadar korkunç virajlı yollları atlamaları zıplamaları güneş çarpmasını zirvede soğuktan ağlamayı iftar yemeği için öğlen 1 de gittiğimiz için açlığı sefaleti yorgunluğu üşüdüğüm için arabaya sığınıp park alanında gecenin karanlığında tek başına arabada beklemenin ezikliğini eşimin beni bırakıp bütün gün kardeşinin çocuğuyla zaman geçirmesinin yükselen hormonlarımla birlikte yarattığı kıskançlığı ve kimsenin umrunda olmayan bir gerizklı olmanın üzüntüsünü yaşadıktan sonra bebeğim iyimidir ona bir şey oursa naparım die düşünüyorum bana ve bebişe bir şey olsa onlar ne kadar üzülürlerdi ki en önemli şeyin ne olduğunu unutmamak lazım diğer insanları kendi haline bırakmanın tam zamanı

pes.. sadece pes..

sevgili arkadaşlarımmmm.ben bugün 36+5 yani 37 haftalık hamileyim.ben sürekli giremediğim için yazamadım.ama kalbim hep sizinleydi.
bizim tosun çok iyi maşallah hiçbi problem yok ama annesine bıraktığı birsürü rahatsızlık oldu.şeker,böbrek kumu ve en büyüğü kan pıhtılaşması
oldu.nefes darlığı yapıyor.3gün hastanede yattım şimdide sabah akşam kansulandırıcı iğne vuruluyorum0.8dozda.kansulandırıcı iğne vurulan arkadaşlar varmı.ben mecburen sezeryan olucam.sezeryanın öncesi ve sonrasındada pıhtı atma riski varmış allah korusun.pıhtı sıkıntısı yaşayan varmı aranızda arkadaşalar.
hayırlı ramazanlar

benımde bacaklarımda damarlardan kan dakışı duzensiz oldugunda pıhtı atma riski var. mecburi sezeryan yani allah kolaylık saglık versin.

Arkadaşlar kimse isimlerden bahsetmiyor.biz hala karar veremedik.karar verenler var mi aramizda

ata 3. ayda karar verdim ben.:KK49::KK49:

slm kızlar nasılsınız...bu haftalarrda 4-5 saatlik araba yolculuğu yapan yada yapacak varmı?? uzun zamandır görmediğim yeğenlerime gitmek için bi fırsat çıktı doğumdan sonrada gitmek bebeğimle zor olur diye düşündm.sizce ne yapsam yol sarsarmı acaba???:|

bende diyet yapıyorum ama bazen yükseliyo çok dengesizleşiyo doktor daha çok dikkat etmm gerektiğini söledi

anladım canım... ben de diyetimi delmemeye çalışıyorum mesela günde sadece 1 dilim çavdar ekmeği yiyorum ve kendimi doğuma kadar sürecek sadece diye teselli ediyorum.. inşallah doğumdan sonra hayırlısıyla bu sorunumuz geçer... Allah yardımcın olsun canım benim..

slm kızlar nasılsınız...bu haftalarrda 4-5 saatlik araba yolculuğu yapan yada yapacak varmı?? uzun zamandır görmediğim yeğenlerime gitmek için bi fırsat çıktı doğumdan sonrada gitmek bebeğimle zor olur diye düşündm.sizce ne yapsam yol sarsarmı acaba???:|

bence sotunun yoksa ve özel aracla gıdeceksen git.

Diyabet hastalığına yakalanma olasılığın yüksek demek canım, %40 gibi bir yüzdesi var Gebelikten sonra da sık sık kontrol ettir kendini. Hatta üç aylık şeker ortalaması testi vardır, günlük değerler insanı yanıltabiliyor ama bu üç aylık test sana kesin birşey söylüyor. Sağlık ocaklarında bile yapılıyor, gerçi belki sana yapılmıştır, ondan intolerans teşhisi konmuştur:KK34: Aslında şeker hastalığında insan daha sağlıklı besleniyor, öğünlerine dikkat ediyor daha sağlıklı şeyler tüketiyor filan... Bir doktor bana "şeker hastalığı olanlar hastalığı anlayıp ona göre davranırsa normal insanlardan bile daha sağlıklı yaşam sürerler" demişti. Ama tabii hamilelikte çok zor oluyor.:KK43: Neyse olma sen gene de tabii, doğumdan sonra düzelsin hemen:nazar:

evet canım doktorum doğumdan sonra geçecek ama hayatının bundan sonraki kısmında da yediğine içtiğine ve sporuna hep dikkat etmen lazım dedi zaten:KK43: benim babam a şeker hastası ne yazık ki zaten. ama bu senin dediğin 3 aylık şeker ort testinden bahseden olmadı. ama ben de doğumum hayırlısıyla olsun şeker için dahiliyeye gitmeyi düşünüyorum... elbette sağlıklı besleniyoruz aslında ama meyvenin sayı işi olması ve bazılarının olmaması çok çok çok kötü. gerçi doktor bana kavun karpuz nadir de olsa çok küçük bir üçgen dilim yiyebilirsin dedi ama ben doğuma kadar hiç yememe kararı aldım... Allah hepimizi beterinden esirgesin.. senin şeker hastalığın da inşallah doğumdan sonra daha düzene girer ki bahsetmiştin gebelik öncesi şeker değerlerinin daha iyi olduğundan..

canım senin kadar uzun değil ama 2-3 saatlik yolcululk yapıyorum kontrole gelmek için sıkıntı da hiç yaşamadım

Maşallah :nazar: ayy benimki de resmen keyif insanı olucak , herşeyden rahatsız oluyo beyefendi , doktora gittiğimizde doktorun karnıma dayadığı ultrason aletini , nst ye girdiğimde nst nin kablolarını tekmeliyo , ittiriyo her seferinde , tişörtümü kaldırdığımda gün ışığından da rahatsız oluyo , yatış pozisyonuma bile o karar veriyo , bu ne keyfne düşkün bişii yahu anlamadım gitti...

Yeni nesil - beyfendiler ve hanımefendiler - den oluşuyor anlaşılan...
Ne yapacağız bu bebişlerle :KK9::KK9:

ömer taha düşünüyoruz canım biz..taha kısmında kararsızız ama ömer diye sewiyoruz aylardır:KK16:

Oğluşuma ahşaptan ismini yazdirmistim boyadım sonuc bu :) Odası bir gelse de düzenlesem..
çok datlu

canım doktoruna bi sor yine istersen ama riskli bi durum yoksa bol molalı dinlenmeli yürüyüşlü bi yolculuk zararlı olmaz kanımca

kızlarr diyorumkii..bazılarımız doğum yaptı bazılarımız sezercik tarihi aldı..sık giren we takip edebilcek birisi bi liste mi yapsa..ilk sayfadaki liste çook uzun biçoğu artık girmiyo bile belki..arkadaşların doğumlarını takip etsek..ben iice yrm akıllıyım unutuyorum herkesin tarihini

sağol arkadaşım gerçekten öyle

:KK1: ay çok güldüm Allahta seni hep güldürsün inşallah eee hak yerini bulmuş ne diyim artık kv yemek yapar sanırım kimse senden istemez sen çekmişsin ama rabbim onlara bir uyarı vermiş :)
Valla uyariyi aldiklarini sanmiyom :)
Yarin 2. Evlilik yildonumumuz wsimle.ama o burda oldugu surece zor biyere cikariz.ben hamileyim ben de okadar naz yok.2. Kocasida vefat edince kadin iyice kendini acindiriyo biximkide napsin anasi bisi diyemiyo.dua edinde yarin gitsin evine (hic sanmiyom ama )

Ozel aracla olursa sarsmaz diye dusunuyorumben 26. Haftamda otobusle 12 saatlik yola gittim :)dr.um izin vermisti bence bisi olmaz :)

X