2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba kızlar sizi daha 2014 agustos konusu acıldıgından beri takip ediyorum fakat kadınlar kulubune uye olmaya bı turlu cesaret edemedım acıkcası :) az cok hepınızın hakkında bılgım var kımlerın dogum yaptıgını bıle bılıyorum gun gun sızı takıp edıyodum :) her gece yatarken muhakkak okuyordum yazdıklarınızı sımdı bende uye oldum ve sıze yazıyorum :) 33 haftalık hamıleyım bı kızım olucak ıns ılk bebısım:) daha hazırlıklarıımız tam degıl malesef cantamız bıle hazır degıl :)) bebısım daha ters bıle donmedı oturur pozısyonda duruyor en cok benı korkutanda sezeryan olmak bu sebepten cunkı normal dogum ıstıyorum hersey dogal gerceklessın dıye .... sımdıden herkese hayırlı pazarlar dılıyorum kızlar :)

hosgeldin cnmm zamanında hayırlı doğumlar..

Merhaba kızlar sizi daha 2014 agustos konusu acıldıgından beri takip ediyorum fakat kadınlar kulubune uye olmaya bı turlu cesaret edemedım acıkcası :) az cok hepınızın hakkında bılgım var kımlerın dogum yaptıgını bıle bılıyorum gun gun sızı takıp edıyodum :) her gece yatarken muhakkak okuyordum yazdıklarınızı sımdı bende uye oldum ve sıze yazıyorum :) 33 haftalık hamıleyım bı kızım olucak ıns ılk bebısım:) daha hazırlıklarıımız tam degıl malesef cantamız bıle hazır degıl :)) bebısım daha ters bıle donmedı oturur pozısyonda duruyor en cok benı korkutanda sezeryan olmak bu sebepten cunkı normal dogum ıstıyorum hersey dogal gerceklessın dıye .... sımdıden herkese hayırlı pazarlar dılıyorum kızlar :)

Hoşgeldin canım. ..inşallah istediğin gibi normal doğum yaparsin...benimde henüz çantam hazır değil sanki hazrlasam hemen doğum olacak gibi hissediyorum. ..Artık sende yazarsın. ..

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Hoşgeldin canım. ..inşallah istediğin gibi normal doğum yaparsin...benimde henüz çantam hazır değil sanki hazrlasam hemen doğum olacak gibi hissediyorum. ..Artık sende yazarsın. ..

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

hosbulduk tatlım :) bana bu kadar kısının cevap yazıcagını bıle tahmın etmemıstım sagolasınız kızlar yabancılık hıssetmıyorum aranızda sayenızde :) valla çok fazla normal dogum ıstıyorum :) hatta ara ara normal yalancı sancıları hıssedıyorum sanırım :) belımle kasıgıma bı anda sancı gırıyo sanırım bunlar yalancı sancı oluyo :) ama acı esıgım yuksek cok acı vermedı tabıkı normal dogum sancısıı nasıl yalancıya gore onuda bılemıyorum :) sımdı normal dıye tutturuyorum ama :) bende agustos sonunu beklemıcekmısım gıbı gelıyo bana hep :) erken olucak gıbı hıssedıyorum nedense :) ama ınan bana hıcbısey hazır degıl :) ıns yazıcam :)

Merhaba kızlar bugün kendimi çok halsiz hissediyorum midem bulaniyor tansiyonum iyi birşeyler yedim ama çok kötüyum

hosbulduk tatlım :) amiin inşş :) senınde dogumuna az kalmışş tarıhın 17 agustos ne guzel :)

benım sezeryan oacak cnm kızımda sezeryan olduğu ıcın 2. si de sezeryan olacak 7 ağustos gibi dedi dr 25 gun kaldı hayırlısıyla geçer ınş

Merhaba kızlar bugün kendimi çok halsiz hissediyorum midem bulaniyor tansiyonum iyi birşeyler yedim ama çok kötüyum

cnm ben cuma ve dun oyleydım hele dun berbattım bi de ishal vardı bana yediğim bişey dokundu sanırım. bugun ıyıyım cok sukur sana da gecmıs olsun inş cabuk gecer

benım sezeryan oacak cnm kızımda sezeryan olduğu ıcın 2. si de sezeryan olacak 7 ağustos gibi dedi dr 25 gun kaldı hayırlısıyla geçer ınş

maşallah ıkıncı cocuk hemde ne guzel :) evet bayag az kalmış o zaman Rabbım hayırlısyla kucagınıza almayı nasp etsın inş :)

Bazen benim de basiretim bağlanır aynı böyle. Uzme canını bazen eşin dahil hiç kimse ince dusunceli olamıyor

sağol arkadaşım gerçekten öyle

Yalniz deilsin once onu bil :) biz kadinlar ince dusunceliyiz zaten birde hsmilelik eklenince hepten tozuttuk :) beninde kv 15 gundur bizde ustelik aynibilcede yadiyoz kucucuk yer.2-3 gun kalinirda 15 gun nedir.birde ne yemege ne bulasiga karisiyo.bulssik maj.dizmeyi bilmiyom diyip cekiliyo kenara.sahura zaten kalkmiyirum ifyardan artanlari yeyip yatiyolar.sonra ertesi gun ayni yemek derdi.bende gecende fazla fazla yaptim.kv de erindiginden olacak ayni tencerrde isitmis yemekleri.e okadar gun isinirsa elvet rksir yemek.allahtan o gun yemedim yemek.bunlar hem iftar hem sahurda ayni yemegi yeyip zehirlenmisler :) anliyacaginiz kv ile birlikte kocamida zehirledim farkinda olmadan :)

:KK1: ay çok güldüm Allahta seni hep güldürsün inşallah eee hak yerini bulmuş ne diyim artık kv yemek yapar sanırım kimse senden istemez sen çekmişsin ama rabbim onlara bir uyarı vermiş :)

Cnm üzülme insanlar hep boy le malesef. Herkesjkendi yaşadığını bilir bizde bugun iftar pikniği yaptık belim karnım ağrıdı hep. Ama biz uzak değildik evden. O yuzden hemen kaldırdım eşimi eve döndük bizi biz den başkası dusunmez Sende kendini ve kızını dusun

işte yapamadım ben sonrada ben bu bebişe bakamıyorum başkalarına karşı duramıyorum diye kendimi çok üzdüm

Evet.. Ne zaman babası kayıt etmek için eline telefonu alsa..
TIK diye COOL :KK51: kesiliyor oğluşum.. :KK9::KK9:

oyy kıyamam :))) aynen birde yalancı konumuna düşmek var :)))

:KK70: napalım biz de kaydedemiyoruz bizimkiler saman altından su yürütecek diye teselli bulacağız :KK1: bak kızım ünlü olacaksın hadi yavrum seni de sosyal medyada görelim diyorum ama nafile

benim hamdolsun diyetle kontrol altında canım... aslında bana gestasyonel diyabet değil, glukoz intoleransı teşhisi kondu. anladığım kadarıyla diyabetten bir tık daha iyi bir şey ama benim de çok dikkat etmem lazım. diyetisyen eşliğinde diyet yapıyorum 24. haftadan beri..

bende diyet yapıyorum ama bazen yükseliyo çok dengesizleşiyo doktor daha çok dikkat etmm gerektiğini söledi

Canım benim korkma endişelenme , 2 gün önceki kontrolümde doktorumun bana söylediklerini yazıcam şimdi sana kigeçen gün başka bi arkadaş için yine buraya yazmıştım...doktorum dedi ki: bundan sonra korkma , 34 haftadan sonra doğan bebekler %99 yaşıyor , öyle çok büyük bi sağlık sıkıntısı olmadığı sürece küveze bile girmiyor , dedi, öyle mutlu oldum ki hatta ben bugün 33+1 im , 34 ü bitirmedim daha 34 e yeni girdim, buna rağmen bundan sonra korkmamamı söyledi , sen benden baya bi öndesin 35 tesin , sen hiç korkma tatlım , Allahım yine de zamanında doğum nasip etsin hepimize inşallah...
Şu yazdıkların öyle bi rahatlattı ki beni canım çok teşekkür ederim:KK9:

sıcaklardan da olabılır canım bebısde hareket ettıkce mıde bulantısı yapıyor halsızlestırıyo bırazcık ınsanı senınde az kalmıs dogumuna ayaklarını uzat dınlen guzelce bol sıvı tuket bu sıcaklarda ıhmal etme sımdıden gecmıs olsun tatlım

benim hamdolsun diyetle kontrol altında canım... aslında bana gestasyonel diyabet değil, glukoz intoleransı teşhisi kondu. anladığım kadarıyla diyabetten bir tık daha iyi bir şey ama benim de çok dikkat etmem lazım. diyetisyen eşliğinde diyet yapıyorum 24. haftadan beri..

Diyabet hastalığına yakalanma olasılığın yüksek demek canım, %40 gibi bir yüzdesi var Gebelikten sonra da sık sık kontrol ettir kendini. Hatta üç aylık şeker ortalaması testi vardır, günlük değerler insanı yanıltabiliyor ama bu üç aylık test sana kesin birşey söylüyor. Sağlık ocaklarında bile yapılıyor, gerçi belki sana yapılmıştır, ondan intolerans teşhisi konmuştur:KK34: Aslında şeker hastalığında insan daha sağlıklı besleniyor, öğünlerine dikkat ediyor daha sağlıklı şeyler tüketiyor filan... Bir doktor bana "şeker hastalığı olanlar hastalığı anlayıp ona göre davranırsa normal insanlardan bile daha sağlıklı yaşam sürerler" demişti. Ama tabii hamilelikte çok zor oluyor.:KK43: Neyse olma sen gene de tabii, doğumdan sonra düzelsin hemen:nazar:

Merhaba kızlar sizi daha 2014 agustos konusu acıldıgından beri takip ediyorum fakat kadınlar kulubune uye olmaya bı turlu cesaret edemedım acıkcası :)

Hoşgeldin:KK8: Bende birkaç hafta takip ettikten sonra üye olmuştum. Gerçekten gebelikte vakit geçirmek, dert anlatmak, stres atmak için en güzel yer burası. Bilgi alışverişi de çok faydalı.:KK34: Doğumlardan sonrada gene devam ederiz inşallah.:nazar:

slm canım bendede şeker çıktı sen insüline başladınmı diyetlemi düşürmeye çalışıyosun

Değerlerin nasıl? Açlıkların toklukların çok mu yüksek? Öbür mesajlarını okudum, diyetle devam ediyormuşsun ama bir istikrar tutturamamışsın anlaşılan. Beyaz ekmek çok farkediyor, illa tam buğday yada çavdar ekmeği yiyeceksin. Meyveleri çok dikkatli yiyeceksin. Özellikle karpuz ve kavunu mümkünse yemeyeceksin. Kiraz, armut, erik bunlardan da sınırlı şifa niyetine yemen lazım, tek başlarına değil süt veya yoğurtla tüketmen lazım, kana daha yavaş karışsın diye. En önemlisi yemeklerden sonra 20-30 dakika yürüyüş yapman. Ben evin içinde yürüyorum artık ne kadar yürürsem iyi. Hareket etmek için enerji lazım, enerji de şekerden yakıyor en başta o sebeple şeker değeri azalıyor. Yürüyüş gebelik şekerinde çok faydalı yani.

Hoş sana akıl veriyorum ama en son gittiğimde benim bebek önden gidiyordu. 2390 gr. olmuştu ki fazla bir değerdi. :KK50: Normalde de şeker hastasıyım ben insülin kullanıyorum. Elimden geleni yaptım ama işte ancak bukadar oldu demek ki! Senin kaç kg oldu bebeğin? Benden 2-3 gün geridesin herhalde doğum tarihinde:nazar:

Hoşgeldin:KK8: Bende birkaç hafta takip ettikten sonra üye olmuştum. Gerçekten gebelikte vakit geçirmek, dert anlatmak, stres atmak için en güzel yer burası. Bilgi alışverişi de çok faydalı.:KK34: Doğumlardan sonrada gene devam ederiz inşallah.:n

Hoşbuldukk :) burdan zaten bılgı olarak bıı cok sey ogrendım sayenızde bı cok seyı takıp ederek tamamladım :) halada tamamlamaktayım :) ıns devam eederız bende çok ısterım:)

sıcaklardan da olabılır canım bebısde hareket ettıkce mıde bulantısı yapıyor halsızlestırıyo bırazcık ınsanı senınde az kalmıs dogumuna ayaklarını uzat dınlen guzelce bol sıvı tuket bu sıcaklarda ıhmal etme sımdıden gecmıs olsun tatlım

Belki de dediğin gibi sürekli de sıcak basiyor sürekli terliyorum bütün işlerim kaldı yatıyorum öyle

X