2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Canım kahvaltı tokluğunu önceki akşamki ara öğünün etkiliyor.o aranın akşam yemeğiyle uyku arasına protein+meyve seklinde olması lazım fazla kaçırdıysan ertesi günki ilk tokluk yuksek cıkıomus. evet 1. saat 140ı geçmicek malesef ama benimde kahvaltı tokluklarım yuksek cıkıo son zamanlarda. bebeğim de kilosu normal aralıkta aslında, ama insan baskalarıyla kıyaslıyo ister istemez. 32+0 da 1840 grdı , muhtemelen biz kontrollü gidiyoruz o yüzden böle. yani çok kilolu olmaması daha iyi bizim için

al bakalım canım senin için daha ucuza satan bir site buldum bak bakalım 110 adet kavanoz 50 tl
http://www.akgunzuccaciye.com/produ...ati--en-minik-boy-1-koli-110-adettir_111.html sitenin linki bu.Taşımak zor olmadı ben taşımadım çünkü sende eşine taşıttırırısın.

canım süper görünüyorsun.Bişey diycem sana benim ofisteki hamile arkadaşımın da şeyi şişmiş vücut zaten inanılmaz ödem toplamıştı doktorlar yatırdılar 24 saat idrar vermiş hala yatıyor.Doktoruna söyle arayıp genital bölgem şişti diye ihmal etme

Efserrrrrrrrr canim beni ne cabuk unuttun ben de ebeyim yaaaa ask olsunnn acilin ulennn ben ebeyimmm

sağol canım stok yok diyor bulurum ben ama. aşağı yukarı aynıdır fiyatlar. çok sağol tekrar. senin bu sepet gittigidiyor'da kalmamış galiba daha minik tekerleklileri var...

inş normal ağırlıkta dogarlar cnmm ki senın bebiş iyiyimiş zayıf degıl ki. senın kahvaltıda kac cıkıyo.. doğumdan sonra sekeri olan annelerın bebeklerının sekerı duduyormus galıba 2 saatte bır beslenmesı gerekıyormus acaba hastane takıp eder mı bu durumu yoksa bız kendımız mı soylemelıyız

Canim bebegin ilk gun midesinin büyüklüğün bir bilye kadar.dedigin gibi 5 cc yaklasik.ilk alti ay su falan vermene gerek yok anne sutunun ilk gelen kismi % 90 su zaten.on sut son sut diye bisey varya o on sutun % 90 i su canim

Oooo canım çok saol hemen doktoruma sorayım

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

canım eminim sujini arkadaşımız da cevap verir ama,

Merhaba arkadaşım, kontroldeydim bugün ancak mesajlara yetişebildim. Öncelikle söyliyim ben normal şeker hastasıyım, yani gebe kaldığımda da bir senelik diyabet hastasıydım. Tek fark gebeliğe kadar ilaçla kontrol altında tutabiliyordum, gebeliği öğrenince inisülin iğnesine geçtim.

Doktorun sana toklukları neden 2. saatte ölç dedi bilmiyorum. Ama arwen arkadaşın da dediği gibi gebelerde tokluk şekeri ağzına ilk lokmanı attıktan tam bir saat sonra ölçülür. 2. saat ölçümler normal şeker hastaları ve şeker yüklemelerinde yapılıyor. Şimdi ben bugün gittim ve bebeğimin normalden biraz daha fazla kilolu olduğunu öğrendim maalesef, çok dikkat ediyordum aslında ama yürüyüş olayını on gündür sallamıştım. Yediklerimden ziyade hareketsiz olmamdan kaynaklanan bir yükselme oldu herhalde...

Senin bebeğin kilosu gerideyse yürüyüş olayını yapmanı tavsiye ederim canım, eğer doktor yürümekle alakalı sakıncalı bir durumun olduğunu söylemediyse...

Şöyle; her ana yemekten sonra sofrayı kaldırmadan hatta, evin içerisinde 20-25 dakika yürü. Bir saatin dolunca şekerini ölç, yemekte fazla yemiş olsan bile o 20-25 dakikalık yürüyüş 20-25 puan düşürür şekerinden. Yani sabah 150-165 çıkan şekerini bu yürüyüşle aşağıya çekebilirsin. Birde iki yumurta ağır geliyordur haliyle yanında ekmek ve peynir de varsa... Tek yumurta yemek de yeterli diye düşünüyorum. Ama aç karnına sakın yürüme, şekerin dengesiz herhalde çok fazla düşüyor gibime geldi.

Aslında sabah açlık değerlerin çok iyi, ben mesela 90'nın altına düşüremiyorum. Şimdilik doktora gidene dek, yemeklerini ye ve yedikten sonra yürümeye çalış. Bakalım sende nasıl bir etki yapacak? Kişiden kişiye değişiyor zira, bende 20-25 dakika 20-25 puan düşürüyor. O da bana yetiyor, yürürsem tabi

Birde şekerini ani yükseltecek şeyler yiyip içme, taze sıkılmış meyve suları, kavun, karpuz filan bunlar hemen kana karışıp şekeri yükseltiyor. Biz meyveleri bile süt veya yoğurtla yiyoruz kana karışması daha yavaş olsun diye. Kiraz, erik, şeftali, armut bunları önerdi bana diabet hemşiresi. Şekerinin düştüğünü hissettiğinde de bu şekilde meyve tüketebilirsin yanında süt yada yoğurtla.. Böylece şekerin aniden yükselmez.

Yürüyüş olayını bir dene balım, bakalım fark edecek mi? Sonra zaten doktorunla konuşursunuz, o seni daha güzel yönlendirir. Birde ölçümleri stres yapma kendine. Stres yaparsan yüksek çıkar şeker. Allah bize sağlıklı doğumlar ve bebekler nasip etsin inşallah

maşallah kilomuz iyi cnm ama işte cabucak büyüsün istiyorum dikkat etmezsem kaçırırsam bazen kahvaltı 150 civarı oluo benim de. Allaha sükür insüline ihtiyaç kalmadı diyetle götürüyorum şimdilik inşallah böyle de bitiririm. gittiğim hastane mümkün olduğunca diyetle kontrol etme taraftarı. bugüne kadar çok az kişi insüline geçmiş.
bu durumu hastane muhakkak takip eder ama yinede söylemekte fayda var cnm

saol cnm tavsıyelrini uygulayacağım benım seker dengesiz ewt. muhtemelen 5-10 yıla kadar bende seker hastası olurum cok stress yapıyorum o da yukseltıyo bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…