2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Aynen canım aynen yaa herkes başıma doktor kesiliyor.Sana söylediklerinin aynısını bana da söylüyorlar.Nasıl doğuracağımdan ne yiyip içeceğime kadar kendileri karar veriyor.Kilomla dalga geçiyorlar.Hayır çok kilo aldığımı vs.düşünüyorsanız bile benimm yüzüme söylemeyin,içinizde tutun ayıp ya.Bundan sonra doğum yapana kadar kimseye gitmeyi düşünmüyorum ve kimseyle görüşmeyi düşünmüyorum çünkü insanlar anlayışsız bana iyi gelmiyorlar

Maalesef eşimin rahatsızlığı olduğu için yapamıyor, yaşadığım yerde de kimse yok yardıma gelecek. Doğuma yakın annem gelebilecek. Şimdi 36. haftam bitmek üzere. Yemek, temizlik, bebeğin hazırlıkları, her şey bana bakıyor. Çalışmayı da yeni bıraktım. Belki de yorulduğum için olabilir. :26:

yok daha ben hazirlamadim ..totemim var
kuzenim eltim ve gorumcemin hamile cantasini ben hazirlamistim (yardim etmistim) 3u de ertesi gun doguma gitti herkes diyo sen yapma ertesi gun dogum yaparsin daha erken hazir ama cantaya konmafi hic bisey..biraz hurafe gibi ama napim totem yaptim isteee ben o cantaya el vurunca 1gun gecmeden dogum oluyoo

Anneeee ayni benim gobekkkk daha alisamadim kapi kollarina masa kenarlarina carpa carpa dolasiyorum..gobisin buyuduyune alisamadim.. mesafeyi ayarlayamiyorummm

Ben hamilelikten sonra hic agdaya gitmedim mikrop kapmaktan cok korkuyorum ondan...simdi de gitmiycem dogumdan sonra da ilk toparlandigim anda lazere kosucammm

Öyle mi gecmis olsn dogumda baya yaklaşmış yinede cok dikkat et brak yavas yavaş yap kendini yormadan.zor olur gercekten ya .

mrb sujini bende de gebelik sekeri var da sana bişey sormak istiyorum benim ilk gebeliğimde de bunda da seker değerlerim testte sınırın az ustunde cıkıyo sekerım .o yüzden dıyet yapıyorum bu gebelıgımde dr hem dıyet yap dedi hem de cıhaz yazdı sabah ac aksam da yemeklerden 2 saat sonra olc dedi.. bende 10 gun oncesıne kadar diyet yapıyordum açlık 70-85 arası aksam yemeklerınden 2 saat sonra tokluk 85-95 arası çıkıyordu bebeğim zayıf olduğu ıcın 10 gundur diyeti bıraktım proteın ve meyve ağırlıklı yıyorum ama bayağı yıyorum o yüzden sık sık olcmeye başladım sabah açlık 70-80 arası yıne ama kahvaltıdan 1 saat sonra 150-165 arası cıkıyo cok sasırıdım görünce daha once hıc kahvaltıdan sonra ölçmemiştim bi kac gundur olcuorum sonuç bu kahvaltıdan 2 saat sonra ise 110-140 arası bisey.. sence tehlikeli mi ne yapacağımı sasırıdım yemesem bebek gelişmiyor yesem seker değerlerim böyle dr kontrole de daha var bana bi akıl ver cnm sana zahmet.. bi sey daha ... benım seker dengesiz galiba gecen gun 3 saat bişey yememıstım elim ayağım tıtredı hemen sekerı olctum 58 cıktı yanı demek ıstedıgım yemekkten sonrakı ilk 1 saat sekerım cok yüksek ama 3-4 ssaat yemesem bu seferde cok dusuk neden acaba bunun hakkında BILGIN VAR MI CNM.. AYY COK SORDUM KUSURA BAKMA cvp için simdiden tesekkurler

Eşime çektirdim , olmadı akşam evden yollarsın kız merak ettim seni...

ben de ben de, kapı kollarına çarpıp duruyorum , çok komik yaa

canım eminim sujini arkadaşımız da cevap verir ama, bende de gebelik diyabeti var. diyetisyene gidiyorum kontrol altında tutmak içn. sana söyleyebileceğim; önemli olan şekeri ani fırlatmamamk veya düşürmemek. stabil gitmeli yani. bu yüzden çok acıkıp birden yemek yemen doğru deil kesinlikle 3 saat veya daha fazla ac kalma zaten. ara ogun mutlaka yapmalısın. ayrıca tokluk 1. saatin 140 gecmesin cnm. aclıgını o kadar dusurmemeye calıs. bebegın kılo alması konusunda aynı durumu yasıyoruz ben de bu hafta bu psikolojideyim hep yemem gerekio gibi gelio ama onemli olan kuzularımızın sekerden etkilenmemesi. bebeğimiz için bol protein ve kalsiyuma yüklencez cünkü onları besleyen bu. Allah yardımcımız olsun arkadasım. az kaldı inşallah.

bende paylaşayım kızceler gobişimi

Eklentiler

• $10390326_1517104731842628_846340097950023910_n.jpg
    68,7 KB · Görüntüleme: 38
neye başliyorsunuz yahu konuşmanın başını bulamadım :) böyle de maydanoz olurum.. merak ettim, neyi kaçirdik biz...

hahaaa :))) hemen aktarayım bebek emmeye başladığında göğüs uçlarında çatlaklar yaralar olabiliyormuş, çok can yakıcıymış ve emzirmek işkenceye dönüyormuş.. yaralar oluşmasın diye göğüs ucu kremini erkenden kullanmaya başlamak gerekiyormuş.. işte ölee .. bende hemencene başlıycam :) bu arada forumdakilerin geneli lansinoh lanelin göğüs ucu kremi aldı çünkü en çok onu öneriyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…