2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar bu lansinoch göğüs ucu kreminin içinde doğumdan önce sürmeye başlayın gibi bişii yazmıyo , her emzirmeden sonra sürün diyo, şart mı doğumdan önce başlamak ??

2 gündür ellerimin ve ayaklarımın şiştiğini fark ettim. burada sizlerin de bu sorunları yaşadığını bildiğim için olabilir diye düşündüm ama yine de tansiyondan korkup 1 saat kadar önce acilde tansiyonumu ölçtürdüm 13/8 çıktı:KK43:(((( şişlğim fazla değil ama var yani.... tuzlu falan da yemem zaten şekerden dolayı diyetteyim biliyorsunuz:) biraz canım sıkıldı tansiyonuma ama hayırlısı, inşallah bir sorun olmaz... bu tarihe kadara tansiyon ölçümlerim iyiydi çok şükür ama şişim de yoktu:KK43: 2 gündür biraz fazla evde dolandım o etkiler mi bilmem... Allah'ım tümm hamilelere de bana da yardım et, sağlıkla sorunsuz bir şekilde evlatlarımıza kavuştur inşallah bizi...

Herşeyden önce kendinize korkmadiginizi ve normal doğum yapabileceginizi inandirin.. Ve emin olun sonrasi öyle kolay ve çabuk oluyor ki..

Tebrikler canım, bebeğini sağlıkla mutlulukla büyüt inşallah:nazar:
Böyle hikayeleriniz normal doğumdan korkan annelerimize destek oluyor,
ben zaten öyle istiyorum bakalım hayırlısı. İri bebek demişken ne kadardı acaba?
Bende şeker var, doktorlar gram gram hesap yaptırıyor bana o sebeple sordum:KK34:

Kızlar bu lansinoch göğüs ucu kreminin içinde doğumdan önce sürmeye başlayın gibi bişii yazmıyo , her emzirmeden sonra sürün diyo, şart mı doğumdan önce başlamak ??

Benim üst katımdaki komşu öyle dedi balım. Bir ay önce başlamış o da yumuşatıyor dedi valla, hatta buradan tecrübeli bir annemizde demişti önceden sürmeye başlayın diye. Hergün olmasa da günaşırı filan sürelim, bitince kocalar yenisini alsın bir zahmet, o göğüsler bir bizim işimize yaramıyor zaten. :KK52::KK52: Haha tövbe tövbe ne ahlaksız bir yorum yazdım. :KK37:

2 gündür ellerimin ve ayaklarımın şiştiğini fark ettim. burada sizlerin de bu sorunları yaşadığını bildiğim için olabilir diye düşündüm ama yine de tansiyondan korkup 1 saat kadar önce acilde tansiyonumu ölçtürdüm 13/8 çıktı:KK43:(((( şişlğim fazla değil ama var yani.... tuzlu falan da yemem zaten şekerden dolayı diyetteyim biliyorsunuz:) biraz canım sıkıldı tansiyonuma ama hayırlısı, inşallah bir sorun olmaz... bu tarihe kadara tansiyon ölçümlerim iyiydi çok şükür ama şişim de yoktu:KK43: 2 gündür biraz fazla evde dolandım o etkiler mi bilmem... Allah'ım tümm hamilelere de bana da yardım et, sağlıkla sorunsuz bir şekilde evlatlarımıza kavuştur inşallah bizi...

Geçen kontrolümde ayaklarım şişiyor deyince bir tansiyon ölçelim dediler. Kız tansiyon aletini yerleştirene kadar ben "ya çıkarsa ya çıkarsa" diye panik yaptığımdan 13/8 çıktı tansiyon. :18: Sonra dediler tahlillerini gösterirken bir daha ölçelim. Bu sefer sakinleştirdim kendimi yok ya tansiyonum filan, şekerim var o bana yeter dedim ve 11/7 çıktı. Pc başında çok oturursam ayaklarım balon gibi oluyor ama mesela dün nerdeyse tüm gün tv başında ayaklarımı uzatarak oturdum hiç şişmedi yani sallandırmıycan bu ayakları onu anladım sonunda :KK49:

kızlar ameliyatım dün 2.30 gibi gerçekleşti.
çok zor bir işlem allah düşmanıma vermesin. çektiğim ağrılar beni mahvetti hala da devam ediyor ama düne nazaran daha iyiyim.
böbreğimi kurtarmışlar. yavrum da sağlıklı. erken doğum riskine karşı hastanede yattık bi gece. sürekli doğum geciktirici sancı alıcı ilaçlar verdiler.
şimdi evimizdeyiz dinlenicezç en azından her hafta böbreğim büyüdü mü büyümedi mi kaygım bitecek..

Canım geçmiş olsun, çok şükür ya hem böbreğini kurtarmışlar hem gebeliğin sağlıklı devam ediyor, çok sevindim.:nazar::nazar:
Evde de güzelce dinlen, işler nasılsa yapılır bir şekilde :KK34:

SELAM KIZLAAAAR
dr dan geldik.kızım 2080 kg olmuş çok şükür.boyu 44 cm.ağustosun 11-18 arası alırız dedi dr.
ben de toplamda 15kg almışım:18::KK37:

Ağustos 11-18 mi? :KK53: Anam anam anam... Aramızda bir gün var seninle bende 14 kg aldım ve büyük ihtimal bu hafta gittiğimde bebek 2kg diyecekler. (inşallah çok çıkmaz) paniklerdeyim şuan. Ama ben normal doğum istediğimi söylemiştim mümkünse, senin ki sezaryan olduğu için doktorun bu tarihleri verdi dimi? :44: Birde üzülüyordun zayıf diye tombişlemiş işte yavrucak :KK34:

merhaba kızlar dün alttan ve kasık ağrılarım nedeniyle doktora gttik nstye girdim bişiy çıkmadı ama bebişimin kilosu fazla çıktı moralim çok bozuldu 1 hafta önceden gidiyorduşimdi 2 hafta önceden gidiyor şekerim filanda çıkmamışı neden bu kadar kiko aldı anlıyamadım son zamanlarda meyveyi biraz fazla kaçırıyorum ondan mıdır acaba ? 35 + 3 deyiz 3100 gr. boyu 52 cm sizinkiler ne durumda ?

Valla benim zaten şekerim vardı, doktorlar iyice korkuttular beni iri bebek iri bebek diye, her gittiğimde fazla kilo söyleyecekler diye korkar oldum. Az tombul bebek iyidir aslında, şöyle 4 kg filan bir tosuncuk doğuraydım ne iyi olurdu.:KK16: Gerçi seninki de baya tombik olmuş. 3 hafta içerisinde doğar herhalde dimi? Bayram da filan doktorun neredeymiş güzelce konuşsaydınız. Herşeyin hazır dimi? Benim gibi tembel değilsindir:KK14: 8 ayda bir çantayı hazırlayamadım, yatağını alıp kuramadım. :KK50: Birde evet, meyve özellikle karpuz çok kg aldırıyormuş bebişe herkes öyle söylüyor. :KK34:

Benimde 27 ağustos ama bizim topikde bebekler biraz sabırsız galiba bende sanki okadar beklemicem gibi geliyor artık hayırlısı bakalım Allahın izni ile sağsalim kucağımıza alalımda inş

Benimde hiç bir fikrim yok ama 20 ağustos olsa aslan burcu olur mesela... Evde bir temizlik hastası kocam var kova olduğu halde, bir tane de başak istemiyorum. :KK33::KK33: hehe

Yani kızlar kokmayın dua edin yürüyün ve pozitif olun. Haaaa ben mi , evet 2. Doğumdan korkuyorum :)) ama olup bitiyor işte bunları ben mi yaşadım diyorum inananın. Sorularınıza açığım:)

Ne güzel bir doğum hikayen var maşallah :nazar: İnşallah ikincisi de böyle rahat geçer. Bende istiyorum normal doğum, birkaç şeye stres yapıyorum yapmıyor değilim. Hastanem biraz uzak, vaktini ayarlayıp yetişebilecek miyim? Bebek normal doğum isteyecek mi? Şekerim müsade edecek mi? Bunun harici acı sızı kısmını pek düşünmüyorum. Her ay adet sancısından yataklarda kıvranıyordum zaten. Onun birkaç level üstü ağrı olacak diye şartlandırıyorum kendimi dayanıcam:KK55:

Kizlar cok fazla yazamadigim icin konular konusuldu mu takip edemiyorum ama meme ucu çatlaklari icin kreme baslayanlar oldu mu bende garmastan var ve 8.ayda baslanmali diye duymustum sizce?

Ben iki gün oldu sürüyorum canım. Lansinoh krem almıştım, üst komşum yeni doğum yaptı. Başla artık sürmeye dedi dünden beridir sürüyorum işte :KK1:
31+6'yım bugün. :nazar:

Gene mesajlarım destan gibi oldu:KK37:

Son düzenleme:
Tebrikler canım, bebeğini sağlıkla mutlulukla büyüt inşallah:nazar:
Böyle hikayeleriniz normal doğumdan korkan annelerimize destek oluyor,
ben zaten öyle istiyorum bakalım hayırlısı. İri bebek demişken ne kadardı acaba?
Bende şeker var, doktorlar gram gram hesap yaptırıyor bana o sebeple sordum:KK34:

Benim üst katımdaki komşu öyle dedi balım. Bir ay önce başlamış o da yumuşatıyor dedi valla, hatta buradan tecrübeli bir annemizde demişti önceden sürmeye başlayın diye. Hergün olmasa da günaşırı filan sürelim, bitince kocalar yenisini alsın bir zahmet, o göğüsler bir bizim işimize yaramıyor zaten. :KK52::KK52: Haha tövbe tövbe ne ahlaksız bir yorum yazdım. :KK37:

Geçen kontrolümde ayaklarım şişiyor deyince bir tansiyon ölçelim dediler. Kız tansiyon aletini yerleştirene kadar ben "ya çıkarsa ya çıkarsa" diye panik yaptığımdan 13/8 çıktı tansiyon. :18: Sonra dediler tahlillerini gösterirken bir daha ölçelim. Bu sefer sakinleştirdim kendimi yok ya tansiyonum filan, şekerim var o bana yeter dedim ve 11/7 çıktı. Pc başında çok oturursam ayaklarım balon gibi oluyor ama mesela dün nerdeyse tüm gün tv başında ayaklarımı uzatarak oturdum hiç şişmedi yani sallandırmıycan bu ayakları onu anladım sonunda :KK49:

:))) bitanesin sen ya:))) 2 gündür ben de çok dolandım evde.. gece de zaten uygun pozisyon bulup yatamadığımdan hep netteyim inşallah ondandır... çok öpüyorum seni hisset..

bugun benim de dogum gunum :) nice senelere:)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Aaaa seninde doğum günün kutlu olsun canım benim senin bu yılki hediyen bebişin oldu desene 😊 Allah sağlıkla huzurla bir ömür boyu ailenle nice yıllar nasip etsin

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Aaaa seninde doğum günün kutlu olsun canım benim senin bu yılki hediyen bebişin oldu desene 😊 Allah sağlıkla huzurla bir ömür boyu ailenle nice yıllar nasip etsin

tesekkurler cnm benm :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Öncelikle hepinize merhaba.
Ben mayıs anneleri topiginden misafir geldim:) gerçi kizim nazli cikti 41.haftanın bitiminde 2 haziranda zorrla doğdu ama yine de kendimi mayis annesi kabul ediyorum:p)
topiginize rastgele girdim ve bianda sizin yorumunuzu gördüm.
Rabbim sizleri de vakti saati gelince hayirlisiyla saglikli sihhatli şekilde evlatlatiniza kavuştursun insaallah..
Ben normal doğum yaptım cok şükür.
Bilerek ve isteyerek:)
Yürüyüş yaparak ve Doğumdan 1 hafta 10 gün öncesinde de özel bolgeme zeytinyagini pamuğa batirip koyarak Allahin izniyle 4 cm acıklıkla doğuma alindim.
Hem de sancisiz gitmiştim, güüya doğuma değil de kontrole:)
Suni sanci aldim.
Saat sabah 10dan yaklasik öğlen 2ye kadar sancim adet sancisini geçmedi.
2den sonra artmaya basladi ve son yarim saat tabi biraz siddetliydi ama 3.25te kizim şükürler olsun kucagimdaydi :KK66:
Kızım iri bi bebek olduğundan ve doğum aninda eliyle geldiği icin yirtilmam baya oldu. Dikislerim çoktu ama doğumhaneden cikarken kizimi kucagima bi aldim.
Gece ve gündüz hastanede bile sürekli ben ilgilendim herşeyiyle. Normal doğumun bu rahatligi oluyor.
Hemen kendinize gelebiliyorsunuz .
birkaç saattlik sanci için ömür boyu o rahatligi çekmeye değer diye düşünüyorum..
Herşeyden önce kendinize korkmadiginizi ve normal doğum yapabileceginizi inandirin.. Ve emin olun sonrasi öyle kolay ve çabuk oluyor ki..

Desteğiniz için teşekkür ederim.bebişimiz de sağlıklı,sıhhatli analı babalı büyür inşallah. Benim önce kendimi ikna etmem gerekiyor gerçekten. Sizin tecrübenizi dile getirmeniz iyi oldu,o kadar kafam karışık ki :KK43: bunda birazda doktorumun katkısı çok oldu malesef :KK43: inşallah en hayırlısı olur :) çok teşekkür ederim

35. haftamda doğum yapmıştım cnm.. 2.360 gr.Doğdu oğluşum ... tabii şişkinlikte inince 2.100 e düşmüştür o bebekler kilo veriyor çünkü biraz..
38 erken bir hafta değil zaten sezeryanlarde genelde 38 39 da oluyor doğum..
38 bitmişse daha ne ben de ağustosun 4 ünden olursam 39 da olmuş olcam ama bakalım dr. benle aynı fikirde olcak mı:)

Bugün beni gören komsularim günün çok yaklaşmiş şişmişsin ddiyorlar... dr lar risk almak istemiyorlar erken aliyorlar ozellikle sezeryanda bunu gördüm.
Hakkimizda en hayirlisi olsun inşallah...

Bende anlamadım ama ürkmedimde değil hani

Bende duymadım şahsen ama lohusa sarılığı vurdu demişse doğumun yakın anlamına geliyor olabilir.
Geçen günü ben anneme sormuştum, ebeyle nasıl haberleştiniz kaç günün kaldı nasıl biliyordunuz dedim.
Ebe beni kontrole gelir, yüzüme bakıp, "haydi gelin senin vakit gelmiş, bugünlerde hazır ol derdi" dedi. :KK1:
Nasıl bir ebeyse artık:KK1::KK1:

:))) bitanesin sen ya:))) 2 gündür ben de çok dolandım evde.. gece de zaten uygun pozisyon bulup yatamadığımdan hep netteyim inşallah ondandır... çok öpüyorum seni hisset..

Ondan işte, ben yatarken bile ayaklarımı yüksekte tutuyorum. Gene de kalkınca üstüne basılınca acıyor ama düz yatarsam daha çok acıyor.
O uygun uyuma poziyonu yok zaten, sağa çocuk yatırmıyor. Sola yatıyorum nefesim sıkışıyor, yeminlen memelerimi arkaya atmak istiyorum kabus gibi çöktüler üzerime. :KK37:

Birde bugün viaportta chicco mağazasının karşısında bankta oturuyorduk. Hemen arkamızda inşaat çalışması var panelle kapamışlar. Kuş beyinli ben aklımda hiç birşeyi tutamadığımdan Chicco lite way travel sistem arabanın kırmızı ve siyahtan başka rengi varmı diye bakıyorum eşimin telefonundan. Birden sağ koluma pat diye birşey düştü :KK5: Canımın acısından "ayy" diye bağırdım. Yere birkaç kere bükülmüş irice bir tel parçası düşmüş. Artık rüzgar savurdu herhalde. Eşimde elimdeki telefon patladı sanmış, niye bağırıyorsun diye bana bağırdı ilk :p Başladım ağlamaya kolum kıpkırmızı oldu acıyorda. Uzaklaştık oradan, sonra çok korktum çocuğa birşey olmuşmudur diye kendimi kurmaya başladım. Neyse yavrucak hemen tekmeledi de rahatladım. Garip eşimde korkudan sapsarı oldu tabi beni sakinleştirmeye çalışıyordu.

Görünmez kaza derler ya hani tövbe tövbe. Etrafta kimseyi de göremedik hani, iskele gibi bir şey vardı oradan savruldu herhalde benim şansıma.
Nazar değdi herhalde :KK37::nazar::nazar:

Canım geçmiş olsun, çok şükür ya hem böbreğini kurtarmışlar hem gebeliğin sağlıklı devam ediyor, çok sevindim.:nazar::nazar:
Evde de güzelce dinlen, işler nasılsa yapılır bir şekilde :KK34:

Ağustos 11-18 mi? :KK53: Anam anam anam... Aramızda bir gün var seninle bende 14 kg aldım ve büyük ihtimal bu hafta gittiğimde bebek 2kg diyecekler. (inşallah çok çıkmaz) paniklerdeyim şuan. Ama ben normal doğum istediğimi söylemiştim mümkünse, senin ki sezaryan olduğu için doktorun bu tarihleri verdi dimi? :44: Birde üzülüyordun zayıf diye tombişlemiş işte yavrucak :KK34:

Valla benim zaten şekerim vardı, doktorlar iyice korkuttular beni iri bebek iri bebek diye, her gittiğimde fazla kilo söyleyecekler diye korkar oldum. Az tombul bebek iyidir aslında, şöyle 4 kg filan bir tosuncuk doğuraydım ne iyi olurdu.:KK16: Gerçi seninki de baya tombik olmuş. 3 hafta içerisinde doğar herhalde dimi? Bayram da filan doktorun neredeymiş güzelce konuşsaydınız. Herşeyin hazır dimi? Benim gibi tembel değilsindir:KK14: 8 ayda bir çantayı hazırlayamadım, yatağını alıp kuramadım. :KK50: Birde evet, meyve özellikle karpuz çok kg aldırıyormuş bebişe herkes öyle söylüyor. :KK34:

Benimde hiç bir fikrim yok ama 20 ağustos olsa aslan burcu olur mesela... Evde bir temizlik hastası kocam var kova olduğu halde, bir tane de başak istemiyorum. :KK33::KK33: hehe

Ne güzel bir doğum hikayen var maşallah :nazar: İnşallah ikincisi de böyle rahat geçer. Bende istiyorum normal doğum, birkaç şeye stres yapıyorum yapmıyor değilim. Hastanem biraz uzak, vaktini ayarlayıp yetişebilecek miyim? Bebek normal doğum isteyecek mi? Şekerim müsade edecek mi? Bunun harici acı sızı kısmını pek düşünmüyorum. Her ay adet sancısından yataklarda kıvranıyordum zaten. Onun birkaç level üstü ağrı olacak diye şartlandırıyorum kendimi dayanıcam:KK55:

Ben iki gün oldu sürüyorum canım. Lansinoh krem almıştım, üst komşum yeni doğum yaptı. Başla artık sürmeye dedi dünden beridir sürüyorum işte :KK1:
31+6'yım bugün. :nazar:

Gene mesajlarım destan gibi oldu:KK37:

Aman canım yetişirsiniz zaten çocuk hemen doğmuyor ki, hem doğum yapan birçok arkadaşım hastaneye ne kadar geç gidersek okdar iyi olduğunu söylemişti ben de katılıyorum buna hastane ortamı aşırı bunaltıcı. Ben de ne yazıkki taşındım ve ilçede kalıyorum doğum yapacagım hastane 1 saat uzaklıkta bakalım 2. Olduğu için stress yapmamaya çalışıyorum imşallah sancı gelincede bu cool tavrımı koruyabilirim:) şeker içinde okuyorum yazdıkları prof olmuşsun maşallah, şeker sana bişey yapamaz artık :)

Ne güzel anlatmışsın.İçim rahatladı.Teşekkürler :)

Ay çook sevindim içinin rahtlamasına. Eğer kafana takılan bir şey olursa lütfen sor. Bol bol yürüyüş yap inşallah hepimiz kolayca kurtuluruz.

selamk ızlar:KK3::KK3:
bebişimin ufak tefek eksiklerini tamamlamaya çalışıyorum.burun aspiratörü almak istiyorum.Daha önce kulanan ya da önerebilecek olan varmı?

X