2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Ben, benimkine soruyorum "ağlayacakmısın" diye... Ağlamam herhalde... niye ağlanıyor muymuş? O zaman belki ağlarım...:KK9:
Hiç ağladığını görmedim, ilk olur benim içinde :KK1:

Biz her gece uyumadan önce bir hareketini hissedinceye dek bekliyoruz. Bebek tepki verinceye dek kuzu kuzu diye sesleniyor.
Ama elinle yada gözünle hissetmek başka karnının içinde güm güm diye vurması başka tabi:KK9::KK9::KK9:
Yazık bu adamlara :KK37:

Dalin granül sabun ve yumuşatıcısı ile yıkadık makineler için olanı. Bir yemek kaşığı koydum, ekstra durulama yaptım düşük ısıda yıkadığım için. :KK34:

Şu işte, ben indirimden almıştım yalnız 17 tl filandı.:nazar:

http://www.e-bebek.com/dalin-granul-sabun_DAL-54004329

Bende bir kere koydum tuzlu suya ama pek bir şey anlamadım. Faydalı oldu mu sende? :44:

Kraft calipso benimde aklımda internette hep aynı fiyat 333 tl... Babymall İstanbul da yok herhalde Ankara da sadece.
Sunny Baby alanda çok aslında... Ablamın yatağı duruyor ama eşim yeni olsun istiyor işte ikna edemedim... Sağolasın:KK34:

Bismillahirahmanirahimm :44:

Biraz erken bir doğum olacak. Rabbim hayırlısıyla ikinizi de sağlıkla birbirinize kavuştursun inşallah. Dua ediyoruz senin için ve daha önce doğmuş olan defne için Allah ömürlerini bahtlarını açık etsin minik kuzuların:nazar::nazar:

Verme zaten çok güzel olmuş eline sağlık :nazar::nazar:

Ben sordum canım çok sağol. Yatağı içinde değildi değil mi ayrıyeten alıyoruz? Bu rengi çok güzelmiş. Bir ayıcıkları basit geliyor bana ama zaten hepsi aynı aşağı yukarı değiştiririm olmazsa. Kaç tl'ye aldın sorması ayıp internette hep 333 tl onun için sordum:KK49:

ehh işte fena değiildi, en azından hararetimi aldı:)

günaydınlarrrrr

bugün ilk defa tekme alarmıyla uyandım :))) normalde de hareket ederdi ama beni uyandıramazdı, derin uykum var, ama bugün resmen hareketlerine uyandım sıpanın :)))) birde sanırım acıkınca öyle yapıyor, çünkü bişeyler yiyince hareketler duruyor:))) sizde de öyle mi???

Evet ya tansiyon ya şeker yada ikisi birden düşmüş. Hava sıcak tabii bizde ağırlaştık iyice, yavaş hareket etmek lazım, aç kalmamak lazım suyu çok içmek lazım. Birde evde yalnız olmasak da iyi olur aslında... Gene benim üstümdeki komşum hamileliğin ilk aylarında tansiyondan düşüp bayılmış yatağın kenarına kendi kendime uyanıp yatağa yattım diyor. Allah korusun hepimizi :nazar::nazar:

Bende bir doktora gittiğimde 33. haftasında bir hamile gördüm, göbeğinin alt tarafı kıpkırmızı çatlamıştı.
Ayy dedim ne çok çatlamış, bende yok çok şükür. Ne oldu bir hafta sonra baktım alt taraf benimde kızarmış. :KK50:
evet canım bu sıcaklar beni mahvetti.Doğumdan çok doğurmadna önce başıma bişey gelecek bana bişey olacak diye korkmaya başladım bu seferde.Allah korusun hepimizi:KK43:

selam kızlar ben de dün sabah devlet hastanesinden 32 hafta çalışabilir raporumu aldım. Öğretmen değilim, özel sektörde çalışıyorum. birşey soracağım. 37 bitince değil de mesela 36'da çıktık diyelim yıllık iznimizden mi düşüyor acaba ya da doğum iznimiz mi başliyor, Dr. bana 37'de yani 37 dolunca tekrar gel analık kaydın açılsın sistemde dedi. of şu rapor zımbırtılarından beynim yandı... bu süreci evde geçirip bunlarla uğraşmamak büyük nimet kızlar ev hanımları tadını çıkarın :)

evet canım bu sıcaklar beni mahvetti.Doğumdan çok doğurmadna önce başıma bişey gelecek bana bişey olacak diye korkmaya başladım bu seferde.Allah korusun hepimizi:KK43:

yawrumm yapmayın şöyle wesweseler nolursunuz ya..hiiçbişiy olmıcak Allahın izniyle..yawrularımıza kawuşup uykusuuz geceler günner geçircez:) gazları olcak kuscaklar batırcaklar kırcaklar dökcekler ama sonra bi annemm seni sewiyorum diceklerr we bize dünyaları wercekler..:) bundan sonra olumsuz bişiy düşüneni söylieyeni yakarım :KK76:

selam kızlar ben de dün sabah devlet hastanesinden 32 hafta çalışabilir raporumu aldım. Öğretmen değilim, özel sektörde çalışıyorum. birşey soracağım. 37 bitince değil de mesela 36'da çıktık diyelim yıllık iznimizden mi düşüyor acaba ya da doğum iznimiz mi başliyor, Dr. bana 37'de yani 37 dolunca tekrar gel analık kaydın açılsın sistemde dedi. of şu rapor zımbırtılarından beynim yandı... bu süreci evde geçirip bunlarla uğraşmamak büyük nimet kızlar ev hanımları tadını çıkarın :)

canım bildiğim kadarıyla erken ayrıldığında doğum iznini erken başlatmış oluyorsun dolayısıyla doğum izninden düşüyor yıllıktan değil

günaydın kızlar bu gece benim elim ayağım çok şişti.hatta gece üzerine mi yattım bilmiyorum. ellerim uyuşmuş ve kocaman şekilde uyandım. sizde de var mı b

günaydın canım aynısı bende de var gece yumruk yapamıyorum şişlikten ellerimi ama gün içerisinde geçiyor

sancim tuttu suyum geldi hastaneye geldim aciklik baslamis. ciger gelistirici igne yaptilar sabaha kadar umarim beklicez sonrasinda dogum..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Allah yardimcin olsun canimmm hayirli haberler ver bize insallah..dogumi yaptin mi bizi haberdar et

Allah yardimcin olsun canım grubun ilk minigi bnm kizim Defnem.29 5 te doğum yaptim katnimda olsa bugun tam 32 haftalik olacakti Rabbim oyle uygunn görmüş buna da şükür. Inşallah kuveze gitmez cnm girse de hemencecik cikar bizim 16. Gunumun bugün her anim duayla geciyo eger doguma girmeden mesajimi gorursen kizima dogum sirasinda dua eder misin? Ben tam girerken biri bende istemişti hep aklima geldi narkoz alana kadar dua ettim. Prematüre annesi olmak cok zor kizlar.allahim zamaninda digum nasip etsin herkese.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canim defnemiz nasill kac gr aldi doktorlar bisey diyo mu durum nasil

yawrumm yapmayın şöyle wesweseler nolursunuz ya..hiiçbişiy olmıcak Allahın izniyle..yawrularımıza kawuşup uykusuuz geceler günner geçircez:) gazları olcak kuscaklar batırcaklar kırcaklar dökcekler ama sonra bi annemm seni sewiyorum diceklerr we bize dünyaları wercekler..:) bundan sonra olumsuz bişiy düşüneni söylieyeni yakarım :KK76:
kızzz kıracaklar dökecekler diye moral mi verilir:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:çok güldürdün beni canım benim.Haklısın olumsuz düşünmemeliyiz de ben dün gece vallaha gidiyodum ama karşı tarafa görseydin halimi bi hiç böyle olmamıştım :KK5:

canım bildiğim kadarıyla erken ayrıldığında doğum iznini erken başlatmış oluyorsun dolayısıyla doğum izninden düşüyor yıllıktan değil

doğru diyorsun ya da çalıştığımız şirketle anlaşıp yıllık izinden düşülecek... neyse ki bayram var dayanabilirim sanırım az kaldı zaten... :KK34:

Sizin bu raporlarda arap saçına döndü iyice... İsveç ve Almanya'da yaşasaydınız böyle bir derdiniz olmayacaktı. O ülkelerde ücretli annelik izni tam 47 hafta çünkü... Neredeyse bir yıl yani... Bebek doğduktan 6 ay sonra başlasaydınız iyidi. Yada ne bilim tam maaşı veremese de yarısı verilen seçenekler olsaydı. Bize denk gelmedi çocuklarımıza denk gelir belki...:103:

Bu arada halen park yatak alamadım. Bakıyorum bakıyorum, dandirik geliyor sanki hepsi... Chicco indirime girmişti onu alacaktım, hem sallanmıyormuş hem çocuk girsin diye alt tarafta fermuarlı kapısı yokmuş alamadım. Park yatak alanlar ne marka aldılar bana bir yazıversinler lütfen.:118:

Bu arada ağustos annelerinin en yaşlısı benim. En yakınımda 34 yaşlar var onlarında 2. 3. çocukları. :111:
Biraz moralim bozuldu ama neyse :86:

Leş gibi oldum gene duş alıp yatayım. Herkese iyi geceler :KK49:

Canim ben papetto aldim.papetto op07 model kurdum simdi evde gayet begendm bebegimde begenir insallh.238tl suanda indirimde .netten bi arastir derim.sallanma ozelligi var.yan fermuar.boy olcerli alt degistirme kosmi.cibinlik.sivi sensoru.mp3 vs calar. Donence.benim cok hosuma gitti bi bak istersen

hamişlerr herkese günaydın nasılsınız?Ben dün çok kötüydüm bişey oldu bana dün anlayamadım ölüyorum zannettim.Nefes alamadım başım döndü gözümün önü karardı ve heryerimden şıp şıp su aktı okadar ter boşaldı ki birden.Sonra kendimi ılık suyun altına attım hemen duş aldım zar zor tutunarak sonra uzandım.Şimdi daha iyiyim tansiyonum mu düştü ne olsu anlamadım ben

geçmiş olsun hayatım panik yapma korku daha çok böyle olayları büyütüyor bir dr göründün mü
büyük ihtimalle birşey yoktur nazar değmiştir :)
benim 3 gün süren durdurulamayan alerjilerimden de bir şey çıkmadı iğneyle bile durduramadılar en son kaşımayayım diye oturup kuran okudum gece aa bir baktım izi bile kalmamış maşallah

geçmiş olsun hayatım panik yapma korku daha çok böyle olayları büyütüyor bir dr göründün mü
büyük ihtimalle birşey yoktur nazar değmiştir :)
benim 3 gün süren durdurulamayan alerjilerimden de bir şey çıkmadı iğneyle bile durduramadılar en son kaşımayayım diye oturup kuran okudum gece aa bir baktım izi bile kalmamış maşallah

Maaşallah canım benim. Rabbim büyük ya daha fazla acı çekmene müsade etmedi çok şükür.

X