2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

ödem konusunda sende şanslılardansın demekki..:)) ayaklarda da artıkın napalım oluversin o kadar da ...
evet canım çok şükür ödem konusunda şanslıyım.Ayaklarımda şişirilmiş ameliyat eldiveni gibi oluversin bir süre daha napıyım ya:KK9::KK9::KK9:

valla ben kesinlikle çok hakettim :))) az daha hak edersem vermiycekler yani o kadar hakettim :))

bu arada şimdi tuzlu su yaptım soktum ayakları bi yandan da yazıyorum... şişliğine iyi gelir dediler e bi deneyeyim dedim..:)))

o tuzlu su olayını banada dediler de üşendim bitürlü yapamadım yaa iyi geldi mi sana?Akşam bende yapıcam ona göre.

31+5te doguruyorum kizlarrr 😂

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Allah yardimcin olsun canım grubun ilk minigi bnm kizim Defnem.29 5 te doğum yaptim katnimda olsa bugun tam 32 haftalik olacakti Rabbim oyle uygunn görmüş buna da şükür. Inşallah kuveze gitmez cnm girse de hemencecik cikar bizim 16. Gunumun bugün her anim duayla geciyo eger doguma girmeden mesajimi gorursen kizima dogum sirasinda dua eder misin? Ben tam girerken biri bende istemişti hep aklima geldi narkoz alana kadar dua ettim. Prematüre annesi olmak cok zor kizlar.allahim zamaninda digum nasip etsin herkese.

Kızlar Günaydın,

Doktorumu da arayacağım ama fikri olan başına gelen var mı size de sorayım:

Sağ ayak bileğimin orası şişti. Böyle bayağı yumurta büyüklüğünde. Sadece orada şişlik var. Dokununca falan acı yok morarma yok. Neden öylece bir nokta şişer ki sizce ?:18::18::18:

canım sen benim ayaklarımın 2 günde ne hale geldiğini görsen kendininkilere şükredersin:KK9:o yumurta şeklinde şişme benim 2 ayağımın bileğe yakın kısmında da oluştu şişlikden oluyo işte korkacak bişey yok bence.Benim ayakkabılarım artık olmuyor.Ne yapıcam bilmiyorum.:KK52:

Kızlar Günaydın,

Sağ ayak bileğimin orası şişti. Böyle bayağı yumurta büyüklüğünde. Sadece orada şişlik var. Dokununca falan acı yok morarma yok. Neden öylece bir nokta şişer ki sizce ?:18::18::18:

Sen gene ara sor tabii ama benimde şişiyor, hoş benim komple şişiyor ama özellikle o yuvarlak çıkıntı kocaman birşey oluyor. Yatağımda epey yüksek bir yastık var annem yaptı ona koyup yatıyorum ayaklarımı sabaha inmiş oluyor. Tabii bilgisayarda otururken o kadar yükseğe koyamıyorum gene şişiyor:KK43:

günaydın kızlar bu gece benim elim ayağım çok şişti.hatta gece üzerine mi yattım bilmiyorum. ellerim uyuşmuş ve kocaman şekilde uyandım. sizde de var mı bu durum.

Evet yani ellerimi yumruk bile yapamıyorum. Üst komşum geçenlerde doğum yaptı, doğumuna 15-20 gün kala bana "bugünlerde çok sakar oldum herşeyi elimden düşürüp kırıyorum iyi kavrayamıyorum" dedi. Demek ki, ileride birşeyleri tutamayanlarımızda olacak :KK50: Ben iki elle tutuyorum şimdi kırılmasını istemediğim şeyleri:KK1:

bende bir arkadaş fotosunu paylaşmış craf calipso. marka aldım siyah beyazlı çok güzel sallanabiliyor benim hoşuma gitti

Anladım canım sağol. Bende onu alayım o vakit yani düşün düşün kafam çatlayacak. Evde bebek için herşey hazır olsun istiyorum. Eksiklikler kafamı kurcalıyor uykularımı kaçırıyor. Sen nereden aldın acaba? Yatağı varmıydı? viskon yatak diyorlardı bir ara öyle mi aldınız? kaça aldınız? ahiret sorusu gibi oldu ama babama aldıracağım yatağı, en uygun nerdeyse oraya götüreyim adamcağızı:KK16:

Allah yardimcin olsun canım grubun ilk minigi bnm kizim Defnem.29 5 te doğum yaptim katnimda olsa bugun tam 32 haftalik olacakti Rabbim oyle uygunn görmüş buna da şükür. Inşallah kuveze gitmez cnm girse de hemencecik cikar bizim 16. Gunumun bugün her anim duayla geciyo eger doguma girmeden mesajimi gorursen kizima dogum sirasinda dua eder misin? Ben tam girerken biri bende istemişti hep aklima geldi narkoz alana kadar dua ettim. Prematüre annesi olmak cok zor kizlar.allahim zamaninda digum nasip etsin herkese.

Defne bebek nasıl canım? Sen buraya yazmasanda hep aklıma geliyorsun, inşallah iyidir defne bebek diyorum. Allah yardımcın olsun.
Defneyi sağlıklı bir şekilde eve götürme haberini de okuyacağız inşallah:nazar::nazar:

sancim tuttu suyum geldi hastaneye geldim aciklik baslamis. ciger gelistirici igne yaptilar sabaha kadar umarim beklicez sonrasinda dogum..

canımmm ciddi misin???:KK53:nasılsın peki şimdi herşey yolunda mı?doğum yaptın mı yoksa?Ayyy ben çok heyecanlandım sanki kendim doğum yapıcakmışım gibi hissettim birden.Hayırlısıyla sağ salim kucağına al bebeğini canım inşallah.Allah yardımcın olsun.Güzel haberlerini yaz bize mutlaka bekliyoruz.

Kizlar bebeklerinizin esyalarini neyle yikadiniz? Bikac yerde baktim sabun tozu veya granulu hep elde yikananlari var.makine icin olani yokmu bunum siz neyle yikadiniz acaba???

canım merhaba.Ben dalin in sıvı çamaşır deterjanıyla makinede yıkadım.30 derecede

hamişlerr herkese günaydın nasılsınız?Ben dün çok kötüydüm bişey oldu bana dün anlayamadım ölüyorum zannettim.Nefes alamadım başım döndü gözümün önü karardı ve heryerimden şıp şıp su aktı okadar ter boşaldı ki birden.Sonra kendimi ılık suyun altına attım hemen duş aldım zar zor tutunarak sonra uzandım.Şimdi daha iyiyim tansiyonum mu düştü ne olsu anlamadım ben

canım sen benim ayaklarımın 2 günde ne hale geldiğini görsen kendininkilere şükredersin:KK9:o yumurta şeklinde şişme benim 2 ayağımın bileğe yakın kısmında da oluştu şişlikden oluyo işte korkacak bişey yok bence.Benim ayakkabılarım artık olmuyor.Ne yapıcam bilmiyorum.:KK52:

Sen gene ara sor tabii ama benimde şişiyor, hoş benim komple şişiyor ama özellikle o yuvarlak çıkıntı kocaman birşey oluyor. Yatağımda epey yüksek bir yastık var annem yaptı ona koyup yatıyorum ayaklarımı sabaha inmiş oluyor. Tabii bilgisayarda otururken o kadar yükseğe koyamıyorum gene şişiyor:KK43:

Evet yani ellerimi yumruk bile yapamıyorum. Üst komşum geçenlerde doğum yaptı, doğumuna 15-20 gün kala bana "bugünlerde çok sakar oldum herşeyi elimden düşürüp kırıyorum iyi kavrayamıyorum" dedi. Demek ki, ileride birşeyleri tutamayanlarımızda olacak :KK50: Ben iki elle tutuyorum şimdi kırılmasını istemediğim şeyleri:KK1:

Anladım canım sağol. Bende onu alayım o vakit yani düşün düşün kafam çatlayacak. Evde bebek için herşey hazır olsun istiyorum. Eksiklikler kafamı kurcalıyor uykularımı kaçırıyor. Sen nereden aldın acaba? Yatağı varmıydı? viskon yatak diyorlardı bir ara öyle mi aldınız? kaça aldınız? ahiret sorusu gibi oldu ama babama aldıracağım yatağı, en uygun nerdeyse oraya götüreyim adamcağızı:KK16:

Defne bebek nasıl canım? Sen buraya yazmasanda hep aklıma geliyorsun, inşallah iyidir defne bebek diyorum. Allah yardımcın olsun.
Defneyi sağlıklı bir şekilde eve götürme haberini de okuyacağız inşallah:nazar::nazar:

Canlarım çok teşekkür ederim. İçimi rahatlattınız. Cumartesi kontrolümde doktorum hafif şişmeye başladın ayaklarını kalp seviyesinden yukarı kaldır akşamları demişti.

Yok canım ben şişmiyorum bu kadın da çok pimpirikli oldu demiştim eşime. Al bana işte :26:

Kizlar bebeklerinizin esyalarini neyle yikadiniz? Bikac yerde baktim sabun tozu veya granulu hep elde yikananlari var.makine icin olani yokmu bunum siz neyle yikadiniz acaba???
canım roxy aldım..makine için..kokusu da çok güzel..kızımda da kullanmıştım tawsiye ederim.

Eki Görüntüle 1175912 kızımın kelebekleri ve kovası hazır nasıl olmuş kızlar 😄 aynısının birde hastanede çikolata dizmek için tepsisini yapcam hatta çikolatamıda kendim yapıyorum kızlar çok hoşuma gidiyor herşeyi böyle hazırlamak ama bu kelebekleri dağıtmıcam onlar benim 😜

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
eline sağlıkk..çok zewkli oluyo dimi uğraşması:KK16:

sancim tuttu suyum geldi hastaneye geldim aciklik baslamis. ciger gelistirici igne yaptilar sabaha kadar umarim beklicez sonrasinda dogum..

nası yani yaa..çok şaşırdımm..Allah yardımcın olsunn hbrsiz bırakma bizi..muhtemelen doğmuştur minnoşş:KK16:

Kızlar Günaydın,

bilmiyorumki canım zorlandınmı ki ..burkulma filan?

senin de inşallah miniğinin küwezden çıktığı sağlıkla öpüşüp koklaştığınız haberlerini alıcaz canım..nasıl defne kuzusu.yolunda mı herşey

Anladım canım sağol. Bende onu alayım o vakit yani düşün düşün kafam çatlayacak. Evde bebek için herşey hazır olsun istiyorum. Eksiklikler kafamı kurcalıyor uykularımı kaçırıyor. Sen nereden aldın acaba? Yatağı varmıydı? viskon yatak diyorlardı bir ara öyle mi aldınız? kaça aldınız? ahiret sorusu gibi oldu ama babama aldıracağım yatağı, en uygun nerdeyse oraya götüreyim adamcağızı
[/QUOTE]

ben bursada bir mağazadan aldım canım 300 liraya içinde yatak hediyeydi ama ben onu beğenmedim. visko yatak mı ortopedik mi ne olduğunu anlamadığım bir yatak aldık içine 75 liraya hediye yatağıda verdiler iki yatak oldu. toplamda 375 lira tuttu. uyku seti felan yok zaten park yatağa diğer beşiklere takılan kenarlıklı setler olmuyormuş. annem iki tane nevresim almış. yorgan yapmış onları kullanacağım şimdilik sonra ihtiyacm olursa alırım

hamişlerr herkese günaydın nasılsınız?Ben dün çok kötüydüm bişey oldu bana dün anlayamadım ölüyorum zannettim.Nefes alamadım başım döndü gözümün önü karardı ve heryerimden şıp şıp su aktı okadar ter boşaldı ki birden.Sonra kendimi ılık suyun altına attım hemen duş aldım zar zor tutunarak sonra uzandım.Şimdi daha iyiyim tansiyonum mu düştü ne olsu anlamadım ben

Evet ya tansiyon ya şeker yada ikisi birden düşmüş. Hava sıcak tabii bizde ağırlaştık iyice, yavaş hareket etmek lazım, aç kalmamak lazım suyu çok içmek lazım. Birde evde yalnız olmasak da iyi olur aslında... Gene benim üstümdeki komşum hamileliğin ilk aylarında tansiyondan düşüp bayılmış yatağın kenarına kendi kendime uyanıp yatağa yattım diyor. Allah korusun hepimizi :nazar::nazar:

Canlarım çok teşekkür ederim. İçimi rahatlattınız. Cumartesi kontrolümde doktorum hafif şişmeye başladın ayaklarını kalp seviyesinden yukarı kaldır akşamları demişti.
Yok canım ben şişmiyorum bu kadın da çok pimpirikli oldu demiştim eşime. Al bana işte :26:

Bende bir doktora gittiğimde 33. haftasında bir hamile gördüm, göbeğinin alt tarafı kıpkırmızı çatlamıştı.
Ayy dedim ne çok çatlamış, bende yok çok şükür. Ne oldu bir hafta sonra baktım alt taraf benimde kızarmış. :KK50:

Yahu benim de bu gece şişti özellikle ayaklarım ve ellerim yüzümde şiş yok gibi şuan.

Yüzüğümü zor taktım elimin şiştiğini öyle anladım ama garip bir şekilde sağ ayağımın bilek kısmında yumurta gibi bir şişlik var. Tek bir noktada olması normal mi ki ?

benmde aynı yüzük zor girdi zaten alyansı çıkaralı 2 ay olacak tektaşda zor giriyor artık:KK70: tek taraflı şişlik değilde ayağın genelinde de varsa hafif de olsa normaldir canım yoksa ayağını bir yere mi vurdun farketmeden

kızlaaarr bu gece ööyyle güzel bi rüya gördümmkii..oğluşumu doğurmşum..miss..nası tatlıı..öptüm kokladım sewdim..Allahım bulutların üstünde uçuyodum sbh uyandığımda..çok pis aşık oldum bugece bennn:KK16::KK16::KK16:

benmde aynı yüzük zor girdi zaten alyansı çıkaralı 2 ay olacak tektaşda zor giriyor artık:KK70: tek taraflı şişlik değilde ayağın genelinde de varsa hafif de olsa normaldir canım yoksa ayağını bir yere mi vurdun farketmeden

Vurmadım ama son kramp girdiğinde orası korkunç acımıştı. Şimdi ayağımın genelinde hafif bir şişlik var orası daha şiş sadece.

Ama şişliğin nereden başlayacağı belli olmuyor demekki orası hassastı önce ordan şişti. Tuzlu da yemiyorum ki. Şu işe geldiğim son ay normal kalaydım iyiydi :KK19:

ben bursada bir mağazadan aldım canım 300 liraya içinde yatak hediyeydi ama ben onu beğenmedim. visko yatak mı ortopedik mi ne olduğunu anlamadığım bir yatak aldık içine 75 liraya hediye yatağıda verdiler iki yatak oldu. toplamda 375 lira tuttu. uyku seti felan yok zaten park yatağa diğer beşiklere takılan kenarlıklı setler olmuyormuş. annem iki tane nevresim almış. yorgan yapmış onları kullanacağım şimdilik sonra ihtiyacm olursa alırım

Anladım çok sağol canım, güle güle uyut bebeğini :KK16::KK16:
Bu arada yüzük bana da olmuyor epeydir. Boynumdaki nazar boncuklu kolyeme astım bari hiç takmamaktansa dedim orada görünsün:KK1:

canım ben 32 hafta raporumu çalışabilir olarak aldım. doktor da dedi zaten tatildesin çalışmıyorsun ben çalışabilir diye vereyim kurumun aktarırsa aktarır dedi. bugün de eşim okula götürüp vermiş bi yorum yapmamış müdür yardımcısı. tamam biz fiilen çalışmıyoruz ama çalışanların 32 haftayı bildirmesi lazımmış sgk ya..

aktarılamayacağı 2 kere resmi yazıyla bildirildi bizim okula, ki zaten yönetmeliğe baktım ordada öyle yazıyor.. sen yinede şansını denemişsin.. ben galiba çalışamaz diye alıcam

Vurmadım ama son kramp girdiğinde orası korkunç acımıştı. Şimdi ayağımın genelinde hafif bir şişlik var orası daha şiş sadece.

Ama şişliğin nereden başlayacağı belli olmuyor demekki orası hassastı önce ordan şişti. Tuzlu da yemiyorum ki. Şu işe geldiğim son ay normal kalaydım iyiydi :KK19:

kaç haftaya kadar çalışacaksın bana geçici görevlendirme yazdılar 36+3 kadar çalışmam gerekiyor acaba dayanabilecek miyim?

kızlaaarr bu gece ööyyle güzel bi rüya gördümmkii..oğluşumu doğurmşum..miss..nası tatlıı..öptüm kokladım sewdim..Allahım bulutların üstünde uçuyodum sbh uyandığımda..çok pis aşık oldum bugece bennn:KK16::KK16::KK16:

:KK16::KK16::KK16:

Geçen haftalarda tatile gittiğimizde ben de rüyamda bir bebek gördüm öyle güzel öyle tatlıydı ki aklımdan çıkmıyor. :KK76:

X