2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Ciddi misin :KK53: Bize hiç yasak demedi doktorum. Ben özellikle sormadım ama ilk kontrole gittiğimizde kendi söyledi. LÜtfen cinsel hayatı bitirmeyin haftada 2 kez öneriyorum dedi. Sonra 12. haftada 1 kez kanamam oldu, o zaman bile kesmedi. Kanama da dediği gibi kesildi 1 günde. Normalmiş.

Şimdi her kontrolümde kendisi söylüyor, herhangi bir yasağınız yok diye. Çok şükür eşim mutlu ben mutlu bu sebeple :KK16: Ama lohusalıkta ister istemez bir süre olamayacak zaten. Gerek yok ayrı kalmaya :KK17: Tabii ki her çiftin de kendi kararı saygı duyarım :KK49:
Eşim de hiç taraftar değil baştan beri bir sey olur diye korkuyor benim de öyle bir istegim olmadı hiç artık kismet eylüle sağlıkla gelsun de kuzum

kızlar 32. haftama girdim ve bugün ilk defa nst'ye girdim. başka giren varmı nst ye ?
ve bebişlerinizin kalP atışları nasıldı ?
doktorum bebeğimin kalp atışını biraz hızlı buldu, bebeğimin kalp atış hızı 170-180 arası nasıl sizce ?

Ben de haftaya gircem ilk defa..kalp atışı için 110 ile 160 arası diyolar canım, hızlı olmasının bi sakıncası mı varmış ?

Aslinda bizde durduadik haftada iki kez oldu hep ama ilk basda 10~16 haftaya kadar biz esimle ayri kaldik o zamani ciksak her hafta olduk birde benim rahimde 26 haftalarda kasilma vardi baska dr yasak dedi bizde 2 hafta kadar durdurduk

Ben de haftaya gircem ilk defa..kalp atışı için 110 ile 160 arası diyolar canım, hızlı olmasının bi sakıncası mı varmış ?

çok telaşlanmadı dr ama biraz hızlı dedi yorulduysan oyüzdende olabilir dedi. evt bende yordum kendimi biraz.
2 gün dinlenip tekrar girmem gerekiyormuş bakalım. normale döner inş

merhaba kızlar kaç gündür okuyup çıkıyorum bebğimin eksiklerini tamamladım..
bitek araba beşik ve ateş ölçer kaldı internetten alcam onlarıda kardeşim yanımda mutluyum bu aralar :))
ama benim karnımda çok ağrı oluyor sizde de olan varmı sanki gerginlikten acımaya başladı karnım.
bebk hareket ettikçede acı çekiyorum yaa son günler naparım ben?
çarşamba günü dr. randevum var bakalım o ne dicek bu duruma?

bitek araba beşik ve ateş ölçer kaldı internetten alcam onlarıda kardeşim yanımda mutluyum bu aralar :))
ama benim karnımda çok ağrı oluyor sizde de olan varmı sanki gerginlikten acımaya başladı karnım.

Bebek organlarına mı bastırıyor ki acaba..göbek gerildikçe acıması normal bence inşallah önemli bi ağrı değildir canım...

kızlarrr daha önce burada idrar yolu enfeksiyonu geçiren bir arkadaşa yazmıştım sizede söyleyim eğer şekeriniz falan yüksek değilse.Enfeksiyona en iyi gelen şeyler kavun ve kiraz haberiniz olsun.İnternette okumuştum.Enfeksiyonu geçiriyormuş bol bol kavun ve kiraz tüketmek

saol cnm bende gebelik sekeri var maalesef... ama kavun ve kiraza dayanamıyorum cok olmasa da yıyorum ...yerim biraz sifa nıyetınee

Bugün dr a gittim 33+4 haftalıksin dedi ama bebek 31 haftalık çıkıyo yaa kafam çok karışık nie küçük bebek bise varda dr soylemiomu acaba sakatlık felan olabilirmi :KK43: oruç sordum ben tutma demem dedi bebeğe bi zarari olmaz sana kalmis dedi :/ bide bebeğim resmen ağzını açıp kapatio sanki bise yiyomus gibi ay çok heycanlandim o an ya :)

mrb cnm senın neredeyse 2 hafta geride hep mi böyle gerieydi gelişimi bu hafta ılkkez mı oldu kac kılo ve kac cm su an. bende bugun dra gıttım benumkı hep haftasıyla uyumluydu ılkkez 5 gun geride cıktı benımde cnm sıkıldı sıkı takıp etmek gerekıyo sen ne zman gideceksin bi daha dr bişey dedi mi beslenmene dıkkat falan gibi.. bi de doppler a baktı mı

kızlar 32. haftama girdim ve bugün ilk defa nst'ye girdim. başka giren varmı nst ye ?
doktorum bebeğimin kalp atışını biraz hızlı buldu, bebeğimin kalp atış hızı 170-180 arası nasıl sizce ?

biraz yukselmis canım ama çok değil 120-160 arası normal deniliyor ama doktorun degerlendirir stres yapma bende iki kere girdim canım ilkinde ağrılar 10da çıktı ıkıncı de 50lerdeydı doktor normal dedi ama ağrılarm başlayacak mi acaba diyorum

bende de ara ara ağrı oluyordu nst istedi birşey yok dedi.doktora gittiğinde oruçu da sorar misin canım ben sormayı unuttum da. bu arada ben doğum çantalarimida hazirladim bebek odasına hali baktık bir tek o kaldı alınacak birde ufak bir kaç eksik

Ben doktorumla bu konuda hiç konuşmadım zaten gerek de olmadı aralıkta öğrendik adet geçince o zamandan beri de hiç olmadi:KK1:

Aynen bizimde öyle oldu. Alacağım cevabı biliyordum ama gene de eşime sordum, hiç gerek yok dedi.
Zaten şimdi kocaman oldu, herşeye tepki verir oldu. Yanımızdaymış gibi hissediyoruz, o yüzden hiç düşünmüyoruz bile.

Bugün dr a gittim 33+4 haftalıksin dedi ama bebek 31 haftalık çıkıyo yaa kafam çok karışık nie küçük bebek bise varda dr soylemiomu acaba sakatlık felan olabilirmi :KK43: oruç sordum ben tutma demem dedi bebeğe bi zarari olmaz sana kalmis dedi :/ bide bebeğim resmen ağzını açıp kapatio sanki bise yiyomus gibi ay çok heycanlandim o an ya :)

Hayret genelde doktorlar önermez oruç tutmayı, yemeği geçtim ama sıvı alımı çok önemli gebelikte. Birde bebeğin geriden geliyormuş, bence düşünme oruç tutmayı, sonra telafi edersin öyle bir hakkımız var nasılsa. Allah korusun sakatlık filan neden olsun, olsa doktorun neden söylemesin? Başından beri aynı doktora mı gidiyorsun?

Bebek organlarına mı bastırıyor ki acaba..göbek gerildikçe acıması normal bence inşallah önemli bi ağrı değildir canım...

bende gerildikçe ağrıyor diye düşünüyorum.. göbek deliğimin oralar falan ağrıyor...

bende de ara ara ağrı oluyordu nst istedi birşey yok dedi.doktora gittiğinde oruçu da sorar misin canım ben sormayı unuttum da. bu arada ben doğum çantalarimida hazirladim bebek odasına hali baktık bir tek o kaldı alınacak birde ufak bir kaç eksik

oruca izin vermez sanmıyorum zaten eşimde asla tutma ALLAH izin vermiş diyor.. ama yine de sorarım tatlım..
bende doğum çantamı hazırlarım 1-2 gün içinde :)

bende gerildikçe ağrıyor diye düşünüyorum.. göbek deliğimin oralar falan ağrıyor...

oruca izin vermez sanmıyorum zaten eşimde asla tutma ALLAH izin vermiş diyor.. ama yine de sorarım tatlım..

Benim de aynı yer acıyor. Doktor gerilmedendir dedi pek önemsemedi. Bir de suyum üst seviyede seyrediyormuş. Fazla değil ama üst sınıra çok yakın dedi. Karnım görünmesi gereken haftadan büyük olduğu için acıması normalmiş. Böyle oralar yırtılacakmış gibi acıyor bazen. Allah'tan sürekli değil.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

benim esimde doktorun dediği önemli eğer sormazda oruç tutmazsan sorumluluğu sende diyor

bende ilk başta bimden jenny willy diye bir bebek bezi var onu almayı düşünüyorum. eğer kabul etmezse de primayı dşünüyorum. bimin bebek bezi şimdilik uygun görünüyor tatlım.
bimin pedleri çok rahat değil bebek bezleri de rahatsız olabilir gibi geldi bana... kullanmış bir tanıdığın var mı yoksa deneme amaçlı mı jenny willy'ye yönelmeyi düşündün ?

Canım bende girdim NTSye bizimkinin 190 çıktı kalp atımı dr.um ultrasonda baktı kalbine sorun yok dedi. Biz stres yapınca Onlarda stres yapıyorlar galiba :KK1:

Hayırlı olsun canım aldıkların sağlıkla kullanın inşallah. Karının için çatlak kremi kullanıyor musun? Belki yeteri kadar nemlenmediği için ağrıyor olabilir.

mrb cnm senın neredeyse 2 hafta geride hep mi böyle gerieydi gelişimi bu hafta ılkkez mı oldu kac kılo ve kac cm su an. bende bugun dra gıttım benumkı hep haftasıyla uyumluydu ılkkez 5 gun geride cıktı benımde cnm sıkıldı sıkı takıp etmek gerekıyo sen ne zman gideceksin bi daha dr bişey dedi mi beslenmene dıkkat falan gibi.. bi de doppler a baktı mı
Yani son 2 aydir felan hep 2 hafta geri cikiyodu bu sefer nerdeyse 3 hafta geri cikti doppler dediğin kordona bakio kan akışına o dimi ? simdiye kadar daha iyiydi ama bu sefer idare eder dedi cok iyi değildi anladim kadarıyla o grafik gibi olan şey bira silik çıktı yani bi sıkıntı war demio bünye olarakda küçük olabilirmiş kafa çevresi haftasina göre cikiyo gövde ölçümü düşük cikiyo :/ 2 jafta sonra cagardi bidaha hareketlerini takip et.dedi okadar poff kafama takmadan yapamiom işte :KK43:

Aynen bizimde öyle oldu. Alacağım cevabı biliyordum ama gene de eşime sordum, hiç gerek yok dedi.
Zaten şimdi kocaman oldu, herşeye tepki verir oldu. Yanımızdaymış gibi hissediyoruz, o yüzden hiç düşünmüyoruz bile.

Hayret genelde doktorlar önermez oruç tutmayı, yemeği geçtim ama sıvı alımı çok önemli gebelikte. Birde bebeğin geriden geliyormuş, bence düşünme oruç tutmayı, sonra telafi edersin öyle bir hakkımız var nasılsa. Allah korusun sakatlık filan neden olsun, olsa doktorun neden söylemesin? Başından beri aynı doktora mı gidiyorsun?

Ewet aynı dr hep ama nebilim ya inançlı bi insan hepimiz oyleyiz tabiki belki o acidan hani Hersey olacağına varır mantiginda gibi gelio bana

X