2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Cinsiyet tahmini,bebeğiniz erkek tir eğer;

Erken gebelikte mide bulantısı hissetmediyseniz,

Bebeğinizin doktor tarafından tespit edilen kalp atışı dakikada 140 atıştan daha azsa,

Ön tarafınızdan kalçanıza göre daha çok kilo aldıysanız,

Bel kısmınız basket topu gibi görünüyorsa,

Memelerinizin baş kısmı çok kararırsa,

Bebeğinizi aşağıda taşıyorsanız,

Özellikle tuzlu ve ekşi yiyecekler canınız çekiyorsa ,

Yumurta ve et gibi proteinli gıda aşeriyorsanız,

Ayaklarınız gebelikten önceki haline göre daha soğuksa,

Bacaklarınızdaki genital bölgenizdeki ve koltuk altınızdaki tüyler hamilelik döneminde daha çabuk uzuyorsa,

Elleriniz daha kuruysa,

Siz gece uyurken yastıklarınız kuzeye bakıyorsa ,

Eşiniz sizinle birlikte kilo alıyorsa,

Hamilelik sizi güzelleştirmişse,

İdrarınız parlak sarı rengindeyse,

Burnunuz yayılıyorsa ve büyüyorsa,

Yattığınızda alyansınızı göbeğinizin üzerinde tuttuğunuzda yuvarlaklar çiziyorsa,

Özellikle akşamları baş ağrılarınız varsa,

Yaşınıza gebe kalma tarihinizi, gebe kaldığınız ayın rakamını eklediğinizde çift sayı çıkıyorsa,

Cinsiyet tahmini, bebeğiniz kız dır eğer;

Gebelikte özellikle basenlerinizden ve poponuzdan kilo alıyorsanız,

Sol göğsünüz sağ göğsünüzden daha da büyükse,

Gebelikte saçınızda kırmızı hatlar, parlak alanlar çıkıyorsa,

Bebeğinizi yüksekte taşıyorsanız,

Erken hamilelikte mide bulantılarınız çok varsa,

Bebeğinizin kalp atışı dakikada en az 140 ve daha fazla ise,

Karnınız karpuz gibi büyümüşse,

Daha çok tatlı canınız istiyorsa,

Aç kaldığınızda özellikle meyvelere aşeriyorsanız,

Portakal suyuna aşeriyorsanız,

Hamilelik dönemi boyunca normal zamanki kadar iyi görünmüyorsanız, gebelik sizi çirkinleştirmişse ,

Gebelik dönemi boyunca normalden daha huysuzsanız,

Gebelikte yüzünüz normalden daha çok ödemli ve patlaksa,

Kahvaltıda ekmeğin ucunun tepesini yemeyi reddediyorsanız,

Göğüsleriniz gerçekten çok büyüdüyse,

Siz geceleri uyurken yastıklarınız güneye bakıyorsa,

İdrarınız donuk sarı renginde ise,

Sırt üstü yattığınızda alyansınızı göbeğinizin üzerine tuttuğunuzda bir taraftan öteki tarafa hareket ediyorsa,

Yaşınıza gebe kalma tarihinizi, gebe kaldığınız ayın rakamını eklediğinizde tek sayı çıkıyorsa,

Cinsiyet tahmini için yukarıda verilmiş batıl inançlar ve bilgiler sadece eğlenmeniz içindir. Bebeğinizin gerçek cinsiyetinin ne olduğunu doktorunuz ultrasonografi ile tespit edecektir.

Keseyi 5 hafta 4 günde gördük değerim 6100 lerdeydi canım. Karından bakmıştı dr um.

ama olsun yaaa bence yinede yetenek işi el emeği yani :)
bnm evimde çok büyük değil ama kendim yapınca kavga çıkıyordu eşim hiç yardım etmez sonunda razı oldu kadın almaya... çnk söylene söylene yapıodummm oda daha fazla dayanamadım al tamam kadın dedi ahahah yaşasın kötülükkkk!
ayy inşallahhhh cnm bnmm sağlıkla bi kucağımıza alsak minnoşlarımızııı walla stres yapmadan duramıyorum kasıklarım ağrıdığı için wcye gidip kontrol ediorm sürekli.. tik oldu bende :18::18:

ayyy walla bende mi salsam bnmkilerde çok acıoo ama bol bitane sütyenim vardı onu takıorm...
benimde mide bulantılarım oluooo bu aralar sıklaştı..
canım o iştahı kapatıcak birşey yok ama sadece şekerli tatlı hamurişi yememeye çalış.. ara öğünlerde 1 bardak süt 1 portakal yada 1 avuç fındık falan ye biraz seni sakinleştirsin

gebelıkle ılgılı yazdıklarınız cok hosuma gıttı kızlar ben yıne nar almaya gıttım markete ne olacak bu nar sevdam bu durumda kız erkek bı yorum yapamıyorum

hayır bi de ben sigarayı bıraktım çabuk acıkıorum, neyseki meyveye sardım oradan yırtıorum akşmalarıda mısırlı yada ton balıklı salata yiyorum bol yeşillikli artık taktım ya evirir çevirim peynirli filan ama yeşil sebzeler çok önemliymiş özellikle bu dönem

ayy sigara olayı evet fenaaa bende bıraktımm hemen... önceden bi 6 ay bırakmıştım 5 kilodan fazla aldım sora hemen başladım
ama şimdi öyle bir durum yok çocuğa yapabileceğimiz en büyük kötülük sigara özellikle ilk 3ay...
evet evet koyu yeşil yapraklı sebzeler önemli folik asit açısından canım... walla ne yiceğimi şaşırdım.. abartmadan kalsiyum, vitamin falan almaya çalışıyorum...

gebelıkle ılgılı yazdıklarınız cok hosuma gıttı kızlar ben yıne nar almaya gıttım markete ne olacak bu nar sevdam bu durumda kız erkek bı yorum yapamıyorum

Mrb kizlar gezerkn denk geldim yazilariniza gebelikte cok fazla nar yemek sakincali diye okumustum.

Ve ton baligi,salam sosis gibi cig yada pismemis konserve tarzi gidalar da zararli. Arastirin dikkat edin )

Mrb kizlar gezerkn denk geldim yazilariniza gebelikte cok fazla nar yemek sakincali diye okumustum.

Ve ton baligi,salam sosis gibi cig yada pismemis konserve tarzi gidalar da zararli. Arastirin dikkat edin )
yaaa ole mı cok yemıyorumda gunde 1 adet narı bıldıgın bunyem ıstıo kıtlıktan cıkmıs gıbı agzım burulana kadar yıyorum
ne sakıncası varmıs cıg salam sosısı bılıyorumda....

araştırtımmm kızlar

Hamilelikte Narın Faydaları Zararları
Eskiden bu yana süre gelen gebe kadının nar yemesi zararlıdır sözleri herkesin kafasını karatırıyor.Bilindiği üzere nar cennet meyvesi ve bir çok hastalığa da inanılmaz derece faydalıdır.

Hamile bir bayanın fazla olmamakla beraber taze sıkılmış bir bardak nar suyu fayda sağlayacaktır.
Narın faydalarını ise şöyle anlatalım;Cilt kanserine yakalanma oranını azaltması, kalp hastalıklarınıönlemesi, mideyi kuvvetlendirmesi, kandaki kolesterol ve şeker oranını düzenleyici etkisi olması bir kaç faydasından sadece bazıları. Nar eski çağlardan beri doğal bir antibiyotik olarak kullanılmakta. Bolca C vitamini, B vitamini, demir ve potasyum ihtiva ediyor. Bu nedenle bağışıklık sistemini güçlendirdiği de biliniyor. Ayrıca bağırsaklarda bulunan zararlı parazitlerle savaşmakta birebir.

yaaa ole mı cok yemıyorumda gunde 1 adet narı bıldıgın bunyem ıstıo kıtlıktan cıkmıs gıbı agzım burulana kadar yıyorum
ne sakıncası varmıs cıg salam sosısı bılıyorumda....

ben baktım internetten ama; abartılı olmazsa sorun yok diyor... ama istersen yine bir doktoruna sor tatlım...

Gebelikte nar yemek zararlı mı ?
Gebelikte nar düşüğe neden olur mu ? Anne adaylarının sıklıkla sorduğu sorulardan biridir.Gebelikte nar yemenin zararları olduğuna dair bilimsel bir veri yoktur.Uzmanlar narın gebelik döneminde ,diğer meyveler gibi abartılı olmamak şartıyla uygun miktarlarda tüketilebileceğini belirtiyor.

bugun ınanılmaz esnıyorum ya masaya kafamı koysam sızacam :26:
basımda arıyo napsam kı acebaa keske ev hanımı olsamda uyusam

arkadaşlar merhaba bende aranıza katılmak istiyorum. listeye beni de ekleyebilir misiniz. son adet tarihi 09,11,2013. BDT 16,08,2014.
30 yaşındayım ve Allah 'ım nasip kısmet ederse ilk bebişim olacak :))

arkadaşlar merhaba bende aranıza katılmak istiyorum. listeye beni de ekleyebilir misiniz. son adet tarihi 09,11,2013. BDT 16,08,2014.
30 yaşındayım ve Allah 'ım nasip kısmet ederse ilk bebişim olacak :))
hoşgeldin cnm allah hayırlı saglıklı evlat nasıp etsın ne gusel bır duygu dımı anne olmak

kesinlikle hemde 5,5 sendeir evliyiz bir türlü eşimi ikna edemiyordum. 1 senedir uğraşmamıza rağmen tam ümidimi kestiğim ay olması benim için tarif edilmez bir duygu oldu..:) Allah 'ım isteyen herkese nasip eder İnşallah :))

ayyy mukemmel o zaman cok sevındırıcı olmus umutsuz bır anda kapıyı calmıs mınnak yerım ben onu allahıö koruusn evlatlarımızı tekrar hoşgeldin

bugun ınanılmaz esnıyorum ya masaya kafamı koysam sızacam :26:
basımda arıyo napsam kı acebaa keske ev hanımı olsamda uyusam

Ya valla her uykum geldiginde calısanlar aklıma dusuyo benimde.Ben calısmıyorum evlendigimden beri ama calısırken uykunun bastırması kadar kotu bisey yok.

gece 12 yada 1den once uyumayan ben 10 deyince sızmaya baslıyorum :)))

çok zor akşam sıpamdan yatamıyorum aksam 6 da yatsam ertesı gun 10 da kalkarım su anda o dereceyım
evde olup yatakla sevısmek tek hayalım su anda

Son düzenleme:
Haftasonu full uyuyorum hafta içi iş çıkışı eve gidiorum, eşimin yemeğini hazırlıyorum 9da yatak ama sabah 8de zor kalkıyorum
bide işyerinde akşama kadar esniyorum
eşim zaten isyanlarda yüzünü göremez olduk deyip duruyor

ay guldum bebegı yaparken yeterınce hasır nesır olduk azda bole ıdare et dıyıverseydın
can atıyorum uyku ıcın ama uyuyamıyorum:26:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…