2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Cnm bn kesinlikle olamm korkarim bide bnm riskliydi icerde yapisikiik fln vardi ayy dr ame esnasinda bisi der korkudan tansiyonum cikar fln diyodum mecbur kalinca spinal oldum genel anestwzide 5 dk icinde bebege ulasmak zorundalarmis bnmde yapisikliklarsan dolayi uzun surebilir die spinal yapmislrdu iyikide oyle olmusum duyorum ne oldugunu anlamadan dogdu bebisim odaya cikardilar yarim saat sonrads bn ciktim e ayiksin aadece ayaklarin uyusuk ama hemencik aldim kucagima emzirdim 1 2 saatede geciyo uyusukluk zaten sonra ayaktasin

canım çok sağol yaa gerçketn sen bana çok moral oldun :) biz daha dr.umla bişey konuşmadık gerçi.. sadece ben normal doğumu sordum oda
açıkladı işte o yüzden biz sorumluluk kabul etmiyoruz falan dedi ama dur bakalım artık bu konulara gireriz sanırım :KK49:

walla çok korkuyorum
nasıl olcak bilmiyorum
muhtemelen
ya midem bulanır heyecandan
ya tansiyonum düşer
artık neler olur bilemiyorum
doktorum ısrar etti spinal sezeryan olsun diiye
güya daha sağlıklıymış

inş hiç bişey olmaz tatlım yaa inş bişey anlamadan pırt diye bebekleri göörürüz :))
bi kadına dr.u demiş hissediyormusun demiş evet demiş kadın evet der demez bebeği ağlamaya başlamış :KK53:
belki bizimde öle olur anlamamış bişey :KK34:

Su an hiçbir sey umrumda degil yatakmis mobilyaymis geceden beri hastanedeyim yogun kanmam ve sancim var dua edin nolur bbegime bisi olmasin daha cok minik dayansin nolur rabbim

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

canım geçmiş olsun Allah şifa versin inş. gününü bekler bebişin..

sağol canım teşekkür ederim.Lohusa şerbeti yapmak için
Malzemeler (5 Litre için)

• 1/2 (yarım kg) Lohusa Şekeri (Kızamık Şekeri)
  • 3 Su Bardağı Toz Şeker
  • 20 Su Bardağı (250 ml.lik bardak ile) Su
  • 4 Adet Çubuk Tarçın
  • 20-25 Adet Karanfil
  • 2 Adet Muskat
Yapılışı

• Kızamık şekerini, şekeri ve 15 bardak suyu kaynayana kadar orta ateşte, kaynadıktan sonra 25 dk. kısık ateşte kaynatın.
  • Diğer malzemeleri (tarçın, karanfil ve muskat) ekleyin ve kısık ateşte 25-30 dk. daha kaynatın.
  • Bu aşamada tadını sürekli kontrol ederek, su miktarını damak zevkinize göre arttırın. Bizim şerbetimize 20 bardak su tam geldi.
  • Şerbet soğuyunca süzerek ağzı kapalı bir şişeye alın ve ister sıcak ister soğuk servis edin.
  • Buzdolabında haftalarca taze şekilde kalabilir.
  • Lohusa şekeri aktarlarda satılıyor canım:KK34:

mucar yemin ederim bu konuyu sorcaktım ben de şimdi :) şok oldum görünce :KK49:
bu şerbet anne ve bebek içinde çok yararlı hem süt yapıyor hem de gaz gidericiymiş ben de Allah nasip ederse yapçam..

ya kanaması olan arkadaşa çok üzüldüm nesi var neden olmuş acaba?Allah yardımcısı olsun inşallah :KK5:

Bende merak edip diğer mesajlarına bir baktım. Plasenta previa* varmış maalesef, hatta erken doğum riskine karşı ciğer geliştirici iğnelerden oluyormuş. 3 haziran da 27+5'miş... 6 gün geçmiş daha 28+4 olması lazım haftasının daha çok küçük yani Allah yardımcısı olsun. :KK43:

*Plasentanın bebeğin doğum yolu üzerine yerleşmesine plasenta previa denir.

İnşallah bebeğe bişey olmaz canım çok sıkıldı.ama sanırım 28 haftaligin üstünde tehlikede olursa bebek doğsa birşey olmaz değil mi. .?

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Bende okuyunca kotu oldum dua ettim arkadasimiza ve bebeğine inş bisey olmaz ama 28 den buyukse birşey olmaz diye düşünüyorum

kızlar bir de rezene almayı dşünüyormusunuz ben normal alışverişimin içinde alcam..
oğlumda çok korktum gazdan bunda da çekerim diye aklım çıkıyor en baştan alabildiğim önlemi alayım..
lohusa şerbeti,rezene, yemeklere kimyon kesmezse suda kaynatırım..
sizin varmı önerebileceğiniz ya da yaptığınız şeyler paylaşalım..
inş gazlı bebek olmaz bebelerimiz yaa ..

Bende merak edip diğer mesajlarına bir baktım. Plasenta previa* varmış maalesef, hatta erken doğum riskine karşı ciğer geliştirici iğnelerden oluyormuş. 3 haziran da 27+5'miş... 6 gün geçmiş daha 28+4 olması lazım haftasının daha çok küçük yani Allah yardımcısı olsun. :KK43:

haftası çok küçükmüş daha inş gününü bekler yaa :KK43:( en korktuğum şey :KK50:

Kizlar dualrimiz cok onemli 28 4 um evet knmam azaldı sancı var ama az plasenta previayim knma riskim hep vardı allahim korusun hayirlisiyla dualarinizi eksik etmeyin

Kizlar dualrimiz cok onemli 28 4 um evet knmam azaldı sancı var ama az plasenta previayim knma riskim hep vardı allahim korusun hayirlisiyla dualarinizi eksik etmeyin

inşallah canım bu haftaya kadar gelmişsin inşallah bunuda atlatırsın...sende strese girme bol bol selavat çek,hz yunusun duasını oku

canım çok sağol yaa gerçketn sen bana çok moral oldun :) biz daha dr.umla bişey konuşmadık gerçi.. sadece ben normal doğumu sordum oda
açıkladı işte o yüzden biz sorumluluk kabul etmiyoruz falan dedi ama dur bakalım artık bu konulara gireriz sanırım :KK49:

inş hiç bişey olmaz tatlım yaa inş bişey anlamadan pırt diye bebekleri göörürüz :))
bi kadına dr.u demiş hissediyormusun demiş evet demiş kadın evet der demez bebeği ağlamaya başlamış :KK53:
belki bizimde öle olur anlamamış bişey :KK34:

canım geçmiş olsun Allah şifa versin inş. gününü bekler bebişin..

mucar yemin ederim bu konuyu sorcaktım ben de şimdi :) şok oldum görünce :KK49:
bu şerbet anne ve bebek içinde çok yararlı hem süt yapıyor hem de gaz gidericiymiş ben de Allah nasip ederse yapçam..
Evet canımmm çok faydalıymış.Bide adettendir zaten lohusa şerbeti dağıtılır doğumdan sonra:KK34:Ben hastane de yapıp dağıtıcam musluklu 5 lt lik cam damacana aldım şerbetlik.Ama bana dedilerki özel hastanelerde hemşireler kendileri lohusa şerbeti yapıp dağıtıyorlarmış galiba onu bi öğrenmem lazım benim

çok geçmiş olsun canım , dualarımız seninle inşaallah bebeğin zamanında sağlıklı bi şekilde doğar,
hala hastanede misin ?

canımm çok sağol cevabın için.Yazık çok üzüldüm ya inşallah bebek aceleci davranmaz dayanır biraz daha Allah yardımcısı olsun.Etrafta neler var bende şimdi ofisteki bi arkadaşımın telefon konuşmasına şahit oldum.Onun arkadaşı 6,5 aylık doğum yapmış.Doğumdan önce aynen bu arkadaşa yaptıkları gibi bebeğin ciğerlerini geliştirmek için iğne yapmışlar.Bebek doğmuş ve küveze almışlar inşallah yaşar:KK5:

canımmm ya çok geçmiş olsun dualarımız seninle.Üzülme güçlü ol sakin ol geçer inşallah bebeğin biraz daha bekler doğmak için sabırsızlanmaz:KK5:Ama bu haftadan sonra doğsa bile hiçbişey olmaz merak etme canım bebeğini sağ salim alırsın kucağına

Canim hepimizin dualari senle kendini üzme korkutma Allahin izni ile herşey yoluna girer inş

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

kızlar ramazan geliyor malum oruç konusunda ne düşünüyosunuz tutucakmısınız ?

ya herkesın kendi fikri ama hiç oruç tutulurmu.. ben tutmam.. tutamam kıyamam

canım rabbım yardımcın olsun.. düzelir inşallah.

your_app_name uygulaması kullanılarak device_name cihazından

Çok geçmiş olsun inşallah sağsalim atlatırsınız bunu. Allah yardımcın olsun

canımm çok sağol cevabın için.Yazık çok üzüldüm ya inşallah bebek aceleci davranmaz dayanır biraz daha Allah yardımcısı olsun.Etrafta neler var bende şimdi ofisteki bi arkadaşımın telefon konuşmasına şahit oldum.Onun arkadaşı 6,5 aylık doğum yapmış.Doğumdan önce aynen bu arkadaşa yaptıkları gibi bebeğin ciğerlerini geliştirmek için iğne yapmışlar.Bebek doğmuş ve küveze almışlar inşallah yaşar:KK5:

Evet bu haberler beni de endişelendiriyor maalesef, Fatih Terimin bir kızı evlenirken, öbür kızı 6.5 aylık erken doğum yapmış. Bebecik 920 gr. doğmuş. Hani iyi bir hastane de takip ediliyor ama gene de bazı şeyleri engelliyemiyorsun demek ki, Allah şifa versin doğum yapan/yapacak herkese...

Doğum hazırlıklarında sınır tanımıyorsun gene musluklu damacana! valla bravo. :KK9: Bende yapacağım ama sürahiye ancak kim gelecek bana zaten :KK50:

Evet bu haberler beni de endişelendiriyor maalesef, Fatih Terimin bir kızı evlenirken, öbür kızı 6.5 aylık erken doğum yapmış. Bebecik 920 gr. doğmuş. Hani iyi bir hastane de takip ediliyor ama gene de bazı şeyleri engelliyemiyorsun demek ki, Allah şifa versin doğum yapan/yapacak herkese...

Doğum hazırlıklarında sınır tanımıyorsun gene musluklu damacana! valla bravo. :KK9: Bende yapacağım ama sürahiye ancak kim gelecek bana zaten :KK50:
evet canım Allah hepimize yardım etsin bebeklerimiz zamanında doğsun inşallah.Ben bu işi çok sevdim sürekli bişeylerle uğraşıyorum $114072605_tn70_0.jpg bahsettiğim şey bu.Bu şerbet sebili veya musluklu damacana diye geçiyo.Bunu mavi ufak bir tülle süsleyip içine lohusa şerbeti koyup dağıtacağım.Değişik olsun istedim.Bizim gelen giden çok olucak

evet canım Allah hepimize yardım etsin bebeklerimiz zamanında doğsun inşallah.Ben bu işi çok sevdim sürekli bişeylerle uğraşıyorum Eki Görüntüle 1150910 bahsettiğim şey bu.Bu şerbet sebili veya musluklu damacana diye geçiyo.Bunu mavi ufak bir tülle süsleyip içine lohusa şerbeti koyup dağıtacağım.Değişik olsun istedim.Bizim gelen giden çok olucak

bende yapıcam lohusa serbetı kolay bırseye benzıyıyor zaten :) cok gelenım olmaz ama adettendır yapalım hem sütü arttırıyormus..gögüslerımın cevresındekı kahverengılık soyuluyor bırkac gundur once kabuklanıyor sonra krem suruyorum yumsuyor soyuluyor nedendr acaba:KK14:

off küçükmüş daha:KK43:

kızlar bir de rezene almayı dşünüyormusunuz ben normal alışverişimin içinde alcam..
oğlumda çok korktum gazdan bunda da çekerim diye aklım çıkıyor en baştan alabildiğim önlemi alayım..
lohusa şerbeti,rezene, yemeklere kimyon kesmezse suda kaynatırım..
sizin varmı önerebileceğiniz ya da yaptığınız şeyler paylaşalım..
inş gazlı bebek olmaz bebelerimiz yaa ..
aah ah neler denedik gazlı kızımda hiçbişiy işe yaramamıştı..hem gazlıydı hem kolik hem reflü..iişallah ooluşum öyle olmaz..
çok üzülüyorum böyle hbrlere..Allah korusun

evet canım Allah hepimize yardım etsin bebeklerimiz zamanında doğsun inşallah.Ben bu işi çok sevdim sürekli bişeylerle uğraşıyorum Eki Görüntüle 1150910 bahsettiğim şey bu.Bu şerbet sebili veya musluklu damacana diye geçiyo.Bunu mavi ufak bir tülle süsleyip içine lohusa şerbeti koyup dağıtacağım.Değişik olsun istedim.Bizim gelen giden çok olucak

Bende bu sekilde sunumcam cnm bardaklarimi da aldım süslemesi kaldı :)

X