2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

benimkisi erken dönemde olan bir durumdu yani bu aylarda bu durumda hekimin nasıl bir muayane ile teşhis koyması lazım ne yazıkki bilmiyorum belki de değin gibidir en kısa zamanda kendi doktoruna git ve dinlen o halde... ya da böyle kasılma yaşayan arkadaşlar varsa onların tecrübelerine ulaşabilsen keşke... ALlah şifa versin... Allah yavrunu sana bağışlasın..

ama prospektüsünde
sadece oral yoldan alınır diyor
doktorda bişey demedi

Canım kendi doktoruna git bence de , ben de sandım ki kendi doktorun verdi..kasılma oluyosa rahim ağzını ölçmesi gerekiyor bence de haklısın, öyle göbeğe bakıp ilaç mı verilirmiş, bak çok kızdım şimdi, kız niye başka doktorlara gidiyon sen.bir an önce kendi doktoruna gitmelisin, çünkü kasılmalar çok sık oluyosa o ilaçları içmen gerekir..

çok sağol arkadaşım
evet ya
sağ salim vaktinde gelsinler bebişlerimiz
allah hepimizin yardımcısı olsun

Kizlar merhaba, nasilsiniz ?
Bizim ufak bir isim sorunumuz var amerika da yasiyoruz oglana bi kac tane isim bulduk fakat buraya ayak uyduramadik sizlerin bi onerisi varsa paylasabilir misiniz

Sent from my iPhone 5 S

ya bundan 3 hafta falan önce sanırım gene kasılmalarım sertleşmelerim oluyordu
kendi doktoruma dedim
olabilir normaldir dedi
benim doktorum da ilaç vermeyi hiç sevmio
vitamin içeyim mi dedim
gerek yok dedi
demir hapını 2 gün unuttum içmedim dedim
bişey olmaz
önceden haplar mı vardı dedi
böyle değişik bi adam
aslında çok bilgili
ama ilaç sevmiyor
şimdi gidicem
dicem gene bişey yok derse
benim kafa temelli çorba olacak

bilemedim bakalım
salı günü gidicem

benim sorunum
kasıklarımda baskı
sanki çocuk aşağıda gibi
bide ara ara sertleşme ve kasılma oluyor
bu kadar
kanamam vs akıntım bişeyim yok
ama sertleşmeler günde 5 kez falan oluyor bazen altı
karnım basket topu gibi oluyor

ya kıyamam ben sana... Allah yardımcın olsun... bebeğin için böyle özverili davranıyorsun Allah yavrunu sana bağışlasın inşallah... hep evde kim kalsa bunalır, çok normal... çok güzel gebelikle ilgili kitaplar var onları okuyarak vaktini değerlendirebilirsin:))) sonuçta evet 9 ay uzun bir süre ama hamdolsun 6. ayımıza geldik bileee:))) bi de bakıcaz yavrularımız kucağımızda inşallah... zaman geçecek, inşallah da güzel geçecek... bu geçici durumu bir gözü kör bir kulağı sağır geçirmeye çalış... Allah büyüktür..

inşallah önemsiz olağan bir duurmdur... bu ara çok hareket ettin, yoruldun mu acaba... dinlen bi inşallah iyi olur.. bol bol da su iç..

ama prospektüsünde
sadece oral yoldan alınır diyor
doktorda bişey demedi

Canım benimkinde öyle bişii yazmıyo, benimki progestan 100 mg yumuşak kapsül şeklinde , beyaz yuvarlak kapsüller..benimki hem içilebilir hem de vajinaya koyulabilir, başka çeşidi var mı bilmiyorum..sen en iyisi pazartesi kendi doktoruna git canım..şimdi sendeki ilaç farklı çeşidiyse bilemem..benim kasılma oluyo ama son 1 haftadır bi kaç kes oldu, bugün 1-2 kere oldu..ama benimki sinir ve gerginlikten oldu..

merhaba ben 3 ay kullandım progestan,agız yoluyla alındığında bas donmesı yapıyor haylice,ben bır donem ağızla bı donemde fırıl olarak aldım,fıtıl olarak alınca yan etkısı olmuyor.

benim doktor da öyle çok mecbur kalmadıkça ilaç vermez , ama sen doktoruna de günde 7-8 defa oluyo de, erken doğumm yapmayayım sonra de , önce onunla konuş sonra kullanırsın bence ilacı, progestan verecekse de vajinadan kullanılanı iste bence..

İnşallah canım sağolasın, elimden geleni yapıyorum ama bazen bööle patlama yaşıyorum..Allah'ım sabır versin hepimize..

İnşallah canım sağolasın, elimden geleni yapıyorum ama bazen bööle patlama yaşıyorum..Allah'ım sabır versin hepimize..

ama çok normal... hem sürekli evdesin, hem gebesin hormonlar garip hem de bebeğin için belki de ister istemez endişelisin çünkü yanlış hatırlamıyorsam daha önce bir kaybın olmuş... hislerin, sinirin çok normal... evet, keşke çevremizdekiler bize normalden biraz daha anlayışlı olabilseler ama olmuyorlar... sen Allah'a sığın.. inşallah evladına sağ salim kavuşunca her şeyi unutacaksın, yüzün gülecek:))))

Bizim ufak bir isim sorunumuz var amerika da yasiyoruz oglana bi kac tane isim bulduk fakat buraya ayak uyduramadik sizlerin bi onerisi varsa paylasabilir misiniz

Sent from my iPhone 5 S

Isim önerisi mi? :)

Nasil bise ariyorsunuz? Türk ismi mi olsun? Oraya uyarlanabilecek bir isim mi olsun?

İnşallah canım beni en iyi siz anlıyosunuz , buraya yazınca gerginliğim azaldı..Allah hepinizden razı olsun..

Hayırlı olsun öncelikle... Derin, eray, kerem, tibet , pamir, kaan, eren... Amerikalıların dilinin döndüğü erkek isimlerindenmiş. Birde Kaya var, hem kızlar için hem erkekler için kullanıyormuş.

Sen Amerkaya uygun bulamıyorsun, biz buradayız gene karar vermedik.

İnşallah canım beni en iyi siz anlıyosunuz , buraya yazınca gerginliğim azaldı..Allah hepinizden razı olsun..

Valla sana çok üzülüyorum, gebeliğin böylesi zor geçtiği için. Bırak 6 ayı, amniyosentez olduğumda ben iki gün yatamadım yatakta. Senin ve bir arkadaş daha var ikinizin mesajlarını her okuduğumunda yav diyorum ben çok şanslıyım hiç sızlanmayayım. Germesinler üzmesinler seni, mümkünse teker teker gelsinler. Belli ki anlaşamıyorlar çünkü. Hatta o eltimidir nedir o hiç gelmesin. Doğum tarihlerimiz aynı görünüyor, inşallah sonuna kadar gideceğiz. Sıkma canını, bize yaz yazabildiğin kadar rahatla. Allah yardımcın olsun. :)

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…