2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

canım öyle kötü bi durumdayım ki doktorum ayağa kalkmayı bırak oturmama bile izin vermiyor.hamileliğim aşırı riskli olduğu için dedim ki 7 aylık olmadan bişii almıyayım bebişime ve alamadım da, deşarj olmak için dışarı çıkamıyorum aylardır dört duvar, balkona bile çıkamıyorum, duş almak bile lüks bişi, ancak 5 dk çabucak girip çıkmam lazım , tvdeki bütün programları ezberledim artık kusasım geliyo resmen, izliye izliye aylardır film cdsi bırakmadım etrafımdaki arkadaşlarda, gün gün sayıyorum hamileliğimi, ve her gün bi günü daha geçirdim diyorum şükrediyorum, evimin duvarlarından mobilyalarımdan kendi tipimden herşeyden bıktım, bazen saatlerce karanlık yatakodamda yatıyorum sırf zaman geçsin diye gündüz de uyumaya çalışıyorum bu sefer de gece uyku tutmuyor..bunun üzerine de annemle kayınvalidem anlaşamıyor, onlarla uğraşıyorum, eltim dünyanın en acımasız insanı onun söylemlerine ister istemezmüzülüyorum, daha neler neler...çok iç kapatıcı yazdığımın farkındayım ama benim hamileliğim böyle geçiyor..

Allahım yardımcın olsun senin ve hepimizin.herkesin hamileliği bir sınav gibi geçiyor.Hayırla kucağımıza alalım inşallah..

Canım Allah icine genişlik rahatlik versin ya zor bi durum habire yaninda üçüncü şahıslar olması bide seni nie yatirio dr ne riski var hamileliginin ?
Canım ben daha önce 20 haftalık doğum yaptım bu yüzden riskliyim, rahim ağzım aniden kısalıp doğum başlayabilir, o yüzden doktorum yatırıyor..
Allahım yardımcın olsun senin ve hepimizin.herkesin hamileliği bir sınav gibi geçiyor.Hayırla kucağımıza alalım inşallah..
Amin canım sağolasın..

Canım ben daha önce 20 haftalık doğum yaptım bu yüzden riskliyim, rahim ağzım aniden kısalıp doğum başlayabilir, o yüzden doktorum yatırıyor..

Amin canım sağolasın..

Allah korusun canım rahim ağzı yetmezliği mi bu?ya bırak anlayamıyorlarsa anlaşmasinlar doktora gidince korkut onları birdaha atışamasinlar bu Büyüklerde bazen çocuktan beter oluyor..inşallah doktor sana artık yapmayacaksin der canım duam seninle

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Allah korusun canım rahim ağzı yetmezliği mi bu?ya bırak anlayamıyorlarsa anlaşmasinlar doktora gidince korkut onları birdaha atışamasinlar bu Büyüklerde bazen çocuktan beter oluyor..inşallah doktor sana artık yapmayacaksin der canım duam seninle

Evet canım kısmi rahim ağzı yetmezliğim var..yata yata bu haftaya kadar geldim çok şükür, ama sen gel bi de bana sor neler olup bitiyoo bu evde, şaşırırsın bunları mı yaşatıyolar bu halde sana diye..sanırım bugün patlama noktası yaşıyorum, normalde burda bu kadar duygusala bağlamamıştım hiç..sağol canım duaların için, çok değerli benim için.

kızlar bugün doktora gittim
paşanın boyu posu herseyi güzel hatta 1 hafta önden gidiyormuş
ama kasılmalarım oluyor dedim
erken doğum habercisi onlar dedi
progestan verdi
düşük tehdidi için :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

ama alttan muayene falan etmedi
kanamam da yok
tek sıkıntım kasılma ve sertleşme :KK43:
ultrasondan anlaşılır mı mı düşük tehditi
kasılmalarım o anda da oldu
moralim çok bozuk kızlar
napim
bu ilacı kullanıyim mi ???
bi de nidilat diye bi ilaç var farkları nedir????

progestan verdi

kanamam da yok
moralim çok bozuk kızlar
napim
Kullan tabi ki canım, ben de kullanıyorum progestan, erken doğum olmaması için..nidilat da kasılmalarını durdurmak için..

progestan verdi

kanamam da yok
moralim çok bozuk kızlar
napim
canım senin kasılmalar nasıl oluyodu?bugün benim de oldu da daha doğrusu gerginleşince arada oluyo ama göbeğim sertleşiyo ama bi yerde toplanma olmuyo..

Yok cnm atilmiyo malesef dogum oncesi izinimiz bosa gidiyo anlayacagin dogumu ne zaman yparsak sonrasi hesaplanack 40 gunde rapor hakki var 5 5 alcam onuda bakalim kismet artik yetismiyo sabahci olup sut iznimi kullanmayi dusunuyorum sabah esim olack evde oglende bn en azindan annem bakiyo oglumada ikisine de bakmak zor olur die boyle bir cozum bulduk oglum zatwn 1 aydr annemi gorunce agliyo o gelince anne baba gisiyo die anladi istemiyo onu cok zor oluyo aglarken birakmak :KK43:

😯😯 off cok fenaa ayarlayamadik desene. Neyse raporlarla idare edicez ilk dönemi artik 2. Donem.sknti olmazsa baslamayi düşünüyorum ben zaten

canım senin kasılmalar nasıl oluyodu?bugün benim de oldu da daha doğrusu gerginleşince arada oluyo ama göbeğim sertleşiyo ama bi yerde toplanma olmuyo..

zaten bebek asağıda gibi oluyor..kasıklarında baskı hissediyorsun
ve sertleşme oluyor karnın tahta gibi oluyor özellikle kasık bölgesi...yani rahmin

ya bu ilaç çok ağır bi ilaçmış
nette onu araştırıyom
bir sürü yan etkisi varmış..
bebeklere zararı yok mu ya :KK43:
bi de bu doktor nası anladı hemen kasılmalardan erken doğum yapacağımı????????????
üff ya moralim çok bozuk :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

Canım sen çok kilo almamışsın ki kendini suçlama sakın, ben 12 kilo aldım mesela şeker meker yok çok şükür..diyete uyunca bişii olmuyo canım doğuma kadar idare edersin bu şekilde zaten doğumdan sonra eski haline dönersin..bebeğin de etklenmez diyet yaptığın sürece, endişelenme canım geçici bişii bu.Allah korusun bebişlerimizi..

ay ne bileyim doktorum çok aldığımı düşünüyor... bakalım inşallah diyete uymam olumlu sonuçlanır...
sağol canım...
canım şeker yüklemesine tokmu gittin?

geçen haftada benim 50 mg yüklemem vardı tok gittim(bilmiyordum). yüksek çıktı aynı senin gibi 25.haftada toplam 8 kilo aldım . 3gün sonra 100mg yükleme aç karına yapıldı 4-5 saat aç kaldım saatte 1 kan aldılar. Allah tan bu sefer normal çıktı, doktorum kilo artışım devam ederse diyetisyene göndericek beni.

yarına kadar mümkünse şekerli hamur işi beyaz ekmek vs.kes. ayrıca 8den sonra bişi yiyip içmemeye çalış(su hariç). yükmeledede su bile içmiceksin beklerken.

sonuçlarını yaz merak ederiz.

yok aç gittim ama bazı arkadaşları doktorları uyarmış testten önce dikkat et yediklerine diye benmki özellikle bi şey demedi ben de aksi gibi testten önceki iki gün tatlı yedim:KK43:(( inşallah yediklerimden kaynaklı geçici bir durumdur... inşalah neticem iyi çıkar e sizleri de haberdar ederim.. sağol canım...

15 gün sonra yeni test bakalım...

nette onu araştırıyom
bi de bu doktor nası anladı hemen kasılmalardan erken doğum yapacağımı????????????

geçmiş olsun canım.. gebeliğimin 7. haftası içindeyken kahverengi lekelenmelrim olduğu için 1 ay kadar kullandım.. baş dönmesi dışında bir sorunum olmadı progestan kullanırken... ya hangimiz ilaç içmedi ki.. lütfen içini ferah tut, sonuçta sen bebeğin için ieçeceksin, ona zararı olsa doktor vermezdi... ben de antibiyotik içtim:KK43: bebeklerimiz ALlah a emanet olsunlar inşallah...

Selamlar annişler :)) bugun seker yuklememizi yaptik. Benim her seyim ters !!!75 lik yapildi bana. Aclik 82 2 saat sonunda tokluk 68 cikti. Yani olmasi gerekenden dusuk.doktor sakin 60in altina dusmesin bebek tehlikeye girer dedi. Gerekirse saatini kur 2 saatte bir biseyler ye kesinlikle ac kalma dedi

benimki yüksek çıktı ben de yedikelrimi kısıyorum:))) bardağın dolu tarafına bak bence yemek daha iyi:)))))) şaka bir yana Allah tüm hamilelerin de bizim de yardımcısı olsun.. inşallah sağlıkla geçsin günlerimiz..

geçmiş olsun canım.. gebeliğimin 7. haftası içindeyken kahverengi lekelenmelrim olduğu için 1 ay kadar kullandım.. baş dönmesi dışında bir sorunum olmadı progestan kullanırken... ya hangimiz ilaç içmedi ki.. lütfen içini ferah tut, sonuçta sen bebeğin için ieçeceksin, ona zararı olsa doktor vermezdi... ben de antibiyotik içtim:KK43: bebeklerimiz ALlah a emanet olsunlar inşallah...

bu benim sürekli gittiğim doktor değildi
haftaiçi kendi doktoruma gidicem bakalım
o güne kadar içmeyeyim diyorum
bilemedim
ben pek ilaç kullanmayı sevmem
sürünürüm yerlerde grip olurum içmem o ilacı 3 4 gün perişan olurum sonra kendikendine geçer otlarla vs
o yüzden ilaç taraftarı değilim..
tabi kendi doktorumda iç derse içerim mecbur
ya bide adam karnıma bakıp verdi bu ilacı
alttan muayne etmesi gerekmiyor mu?????????????
rahim uzunluguna kısalıgına falan bakması gerekmiyor muydu?????????????
kafam karıştı

nette onu araştırıyom
Canım bozma moralini nidilat bildiğim kadarıyla kasılmalarını durduracak..onu kullanmadığım için yan etki yapıyo mu bilemem..progestana gelince onu vajinaya yerleştir , içme...içersen yan etki çok yaşarsın, progestan hem içilebilen hem de vajinaya koyulabilen bi ilaçtır..vajinanın içine ittir gitsin, hiç bi yan eykisi olmuyo o şekilde...

X