2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
ya kızlar ben bi kaç saattir kendimi hiç iyi hissetmiyorum
böle karnım patlıcakmıs gibi öle çok gerildimki anlatamam
ilk defa böle oluyorum şimdi aranızda en erken doğurcaklar arasındayım bilmiyorum böle hissedeniniz varmı?
oturuyorum kalkıyorum dolanıyorum geçmiyor balon gibi hissediyorum kendimi.
birde karnımın sağ tarafında derimin altından ağrı vurup duruyor ara ara.
kızımda bugün hep o taraftan çalıştı sağolsun çokta hareketli ama o hareket ettikçe bana bişiler oluyor
bikaç gün önce göbek çevremi ölçmüştüm 102cm di. azönce ölçtüm 105 olmuş

Son düzenleme:

canım benim de doğum tarihi sana yakın görünüyor ben son 3-4 gündür öyleyim özellikle akşamları bu saatlerde karnım ağrıyor gibi kasılıyor gibi bi değişik. sağımdan soluma zor dönüyorum gece geçiyor genellikle ama neden böyle olduğunu bilmiyorum. doktora gitmiştim kendini yorma ayakta vs kalma 3-4 gün dinlen cts tekrar bakalım dedi. ben de yarın gidicem tekrar ama tedirginim özellikle dediğin gibi karnımın alt kısmı kasıkların biraz üstü sağ ve sol olmak üzere ağrıyor

Kızlar merhaba bugün canım fena halde sıkıldı..
Bebeğim dün geceden beri hareket etmiyodu, eşimi aradım normaldir o bişey olmaz dedi, geçiştirdi
Erkek kardeşim ne olur ne olmaz için rahatlasın dedi, hastaneye götürdü beni.
Çok şükür bi sorun yokmuş.. Ama çok korktum ben..
Eşim işten geldiğinde ağladım korktuğumu söyledim, o da Allah ne takdir ederse o olur üzülme dedi.
Ya bebeğimiz için benim korktuğum kadar korkmuyor, benim endişelerimi önemsemiyo..
Bilmiyorum ne olacak böyle
İşten gelirken cüzdanını iş yerinde unutmuş, bn ağlarken bana söylediği şey: "Ben neyin derdindeyim sen neyin derdindesin"?!
Hamileliğin vverdiği alınganlıkmı bilmiyorum ama bu ilgisizliği ve umursamazlığı beni çok üzüyor

iyi dinlenmeler kuzum.şimdiden afiyet olsun bol bol dinlen tamam mı.allaha emanet ol
sağol cnm
sagol cnm benımyedık yememızı ama acıktık daaa hehene ka cabuk acıkı oldum yaa
sımdık ılık bır dus alıcam sonra hop namaza ve dınlenmeye ınsllll
Lyre cim süpersin canımm
çok önemli şeyler öğrenmişsin ve bizimle paylaştın
ben şimdi bunun çıktısını alıcam ve o şekilde saklıycam çok sağol tatlım
aynen ltre cımm bende hemen copy yaptım sımdı vaktım yokk sonra okurum ınsll lısteme eklerımmm kalanınıdaaa cok gusel bılgıler elıne saglık sıfa olsun parmaklarına ınsl

cnm benım oglanda bır yere duruyor orayı gerıyorda gerıyorrrrrrrrrrrrr acı verıyorr bgn hep solumda dıı gectı dıger yanaa sımdı ıse arada bır vuruyr bak ben hıc olcum yapmadım dur bende olcuym hehe canınmız yanıyor evet ama cucuklarımız ıcın herseyyy normal yanı yer acıyorkendıne ıcerısı daralıyor gıt gıde annesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

kafası cokmu dlgınkı bu aralar canım benımm benım esımde bırsey olma z normaldır dıyoo da bebegı hıc ıkıncı plan olarak gormuyorr heemenn ıstengelınce onu soruyor sonra benii:26lsun yavrumu arasın sorsun ben ıkıncı planda kalırımama ıslerını hıc bıze karıstırmaz eve getırmes cok sukur ıstekı orda kalır da sennkıde sonucda kımlık ne yanı sen mı bıraktırdın?yada eve gelırken kımlıkle ılgılii

Keşke bebeğimin üzerine düşse Şimdi bile ağlıyorum.
Sanki bebeği istemiyormuş gibi davranıyo, ben ne zaman bebeğime bişi alsam burnumdan getiriyor..
2 ay kadar önce araba aldık, borcumuz var, ama arabadan başka düşündüğü bişey yok artık.
Yok arabadan ses geliyo, yok arabayı çalıştıramadım, yok gazı bitti, yok kirlendi....
Çok şey mi bekliyorum bilmiyorumki..
Daha bebeğimin hiçbir hareketini merak etmedi, elini ben alıp koyuyorum karnıma..
Galiba kızım da küstü, hiç tepki vermiyo babasına
Of Allahım başka dert vermesin ama çok kırılıyorum çooook

Seninle ayni gündeyim ve ben de de son günlerde oluyor, hatta bazen yattığımda bile his etmes oldum. Sonra neredeyse 1 gün geçiyor akşam işten güçten kurtulup rahatlayınca biraz oturdum mu harekatlar his etmeye başlıyorum Belki sen de çok yoğun olduysan his etmamışındır. Ben 1 gün iş yapıp yoruldum mu sanki çocuk da yoruluyor ya da ben çok hareket ettiğim için onun hareketlerini his etmiyorum. Allaha şükür bende fazla ağrı ve akıntı değişikliği (renkli, kokulu) olmadı mı paniğe kapılmıyorum.

Erkeklere gelirsek onlar kendileri hamile olmadıkları için yürek altında bir can taşımak nasıl oluyor bilmiyorlar. Benimki de yeni yeni sanki hamile olduğumu anladı bu günlere kadar sanki hamile değilmişim gibi davranıyordu sonradan bir yerde okudum ki sadece benimki değil bütün erkekler baba olduklarını sadece bebeği görünce ve hareketlerini his etince anlıyorlarmış

Aslında yorucu bişi yapmamıştım ama hareket etmeyince korktum biraz.
Çünkü son 1 haftadır hareketleri dışardan bile görülüyodu..

Eşime gelince o hala benim hamile olduğumun farkında değil.. Ya da işine gelmiyo.
Bi insan bebeği için hiç mi plan yapmaz. Herşeyi ben düşünüyorum ben söylüyorum
Ona göre daha doğuma çok zaman var, alınacaklar doğum yaklaşınca alınabilir.
Kalmış 3 ayım, hangi bi ihtiyacı alıcaz son ayda..Yavaş yavaş eksikleri tamamlayalım derdindeyim ben.
Af Rabbim, sen yardım et..

Kızlar bunlar da benim bebişe aldıklarım, kıyafet işini biraz abarttım galiba ama bazıları 3-6 ay ve 6-9 ay büyüyünce de giyer inşallah Büyük eşyalarını daha almadık bakalım, internetten indirim bekliyorum

Kız alınma derdim ama gerçekten insan kırılıyor. İnanmassın benimki de aynıydı hamile hamile hep kavga ederdik o da hiç düşünmezdi bu hamile de kavga buna iyi gelmez diye ama sonra hep doktora beraber götürdüm, çocuk kıpırdadı mı elini alıp koymaya başladım, çocuk adından konuşmaya başladım onu yavaş yavaş baba olduğunu his ettirdim. Bazı erkekler öyledir maalesef kafa geç çalışır ve biraz kadın yönlendirmesi gerek

Üzme kendini bebeği düşün. İnşaallah öyle olur ki eşin bebeği his etib görünce hiç ayrılmaz olur

İnşallah dediğin gibi olur.
Offf burayı da Bir Derdim var sayfasına çevirdim :)

Biraz iyi şeyler düşüneyim. Bebeğim 1095 grammış. Çok şükür bi sorun da yokmuş,
korkuttu beni bugün ama elhamdülillah kötü bi haber almadım.

pc öğretmeni canım arkadaşların dediği gibi onlar doğduktan sonra anlıyorlar herlde hepsi değil ama çogu öyle sanırım. sen canını sıkma inşallah o da farkına varacak önceliği bebişiniz olacaktır...
odunluk içlerinde var işte ben de doluyum bugün neyse :))

mucizevi çok güzeller hayırlı olsun :)

paradoksscum arada öyle bi geriliyor ya davul gibi hele bi de derin nefes almaya çalış öyleyken off çatır çatır çatlıyacak gibi hissediyorum valla. geçmiş olsun canm dinlen bakalım biraz

nddd canım nevresim takımı daha çok lazım olmaz mı ne bileyim çok da güzelmiş :)

Merhaba kızlar

Bugün kontrolümüz vardı, Rabbim'e çok şükür kızlarımın gelişimleri normal ve çok iyiler.

Bugün bir de şeker yüklenmesi yapıldı, biliyorsunuzdur sınır <140 ama benim 146 çıktı. Doktor pazartesi 75gr glikoz daha yapalım dedi. Olmazsa dahiliyeye sevk edecek. Şeker yüklemesi yaptıranlar bu değer çok mu yüksek?

Çok sevindim senin adına,
Sınırı geçmişsin ama 75likte düşük çıkabilir, belli olmuyor çünkü.
Moralini bozma hemen

Biz de yeni araba aldığımızda eşimin halini görmeliydiniz, dünyada bir tek o ve arabası vardı sanki.Sinirden ölüyordum. Ama bir süre sonra o ilgi geçiyor. Ve şükür ki eşiniz yanınızda, keşke benim eşim de yanımda olsaydı da devamlı arabasından bahsetseydi.Dert edip kendinizi ve en önemlisi bebişinizi üzmeyin. Allah başka dert sıkıntı vermesin.

aynısının nevresim takımını miniçol bebeden 31 tlye almıştım.bence nevresim al daha kullanışlı olur. zaten battaniye iş görür.

Çok teşekkür ederim, evet dün o pasajdaydım iki saate yakın elbise denedim pantolon denedim ama güsel olmadı hiçbiri, çok hamile kıyafeti gibi:):) bi elbise beğendim çook ama boyu kısa oldu falan işte.Pes ettim çıktım sonra , bugün outlette defactoda güsel bi tayt kotla tshırt buldum aldım ama nihayet kafama göre:):) o kadar mutluyumki şu an Bu arada ilgilenirseniz izmitliler outlette panayır başladı bugün.

kızlar sizde de varmı bu korku?
hani sanki bugünden sonra her an doğurabilirmişim duygusu doğuyor içime o niye olaki?... kafayı mı kırdım ben yaa... hamilelik depresyonu denilen şeye mi girdimki yoksa?...

Bende de tam tersi ya hep içimde kalcak gibi hissediyorum hep hamile olarak kalıcakmışım gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…