2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
annem yeğenimi tuzlamıştı ablamın kaynanasıyla hatta pekmezde yapmıştı sanırım. öle bi uyumuştuki o tuzlu pekemzli haliyle ben yaptırırım tuzun ne zararı olacakki yeğenime bişi olmamıştı en azından
3 4 ayda hareketlenmeye başlıyorlar 5. ayda dönüyorlar yavaş yavaş düşebilirmi acaba :26::26::26::26::26:

canım ablam böle bi salıncağı mama sandelyesi niyetine de kullanıyordu
arkadaşımda dedi mama sandalyesi ana kucağı ayrı ayrı alma bu taraz bişey al dedi kızı 11 aylık daha rahat dedi canım.

bağlarız kemerle dedim ama:)

ay ilk defa duyuyorum sizden
nedenn oluyor? nası oluyor? bu ballamak tuzlamak neki yavf
merak ettim valla
tuzliyimki kokma gibi bişeymi yoksa?

Son düzenleme:
gölcükte varmı öle hamlie kıyafeti satan mağaza?? varsa gidelim valla uyar bana, yoksa da gidelim :):) bayılcam aynı şeyleri giymekten

Bakarız canım bende bilmiyorummm...Varsada yoksadaaa bakarız işte
17 Ağustosada gideriz...Fikir olsun bebişlere birşeyler bakarız :))

Anne adaylari ilk anneler gunumuz yaklasiyor.okuz kocam her ozel gunde oldugu gibi hediyeyi benim secmemi istiyor.hediye olmaz ki oyle.sadece parasini vermis oluyor.oyle sinirlendim ki anlatamam.sabahtandir tutamiyorum kendimi agliyorum.tamam hediye secemiyorsun da su kirmizi isikta duran cicekcilerden bi cicek al.ama kendin al daha mutlu olurum.ooff off.istemiyorum hediye felan diye isyan ettim.sabahtandir ozur diliyor

kuzucuklarım bana bi akıl verin lütfencanım fena halde sıkkın
ben mayısın 10 da 32.haftam dolduğu için rapor alıcam.ama ben haziranın 5 ne kadar çalışmak istiyorum.raporlu olmam çalışmama engel değil özel bi işyeri olduğu için.yani en azından doğum paramı halletmiş olmak için 1 ay daha çalışıyım diyorum. işyerimde annemlere çok yakın hastanemede öle 10 dk.ama eşim istemiyor rapor alıp çıkıcan diyor.kesin kararlı.evde dinlenicen diyor başkada bişi demiyor.nasıl ikna edicem ben ya.
birde 10 yıldır çalışıyorum.rapor bitiminde çalışmıycamda bu durunmda tazminatta alamıycam sanırım.umarım patronum hakkımı verir bu aralar bu olaya çok canım sıkılıyor(((

kızlar herkese merhaba bu mübarek cuma günü dualarınızı okudum allah kabul etsin inşallah epey yoğunum bu aralar pek yazamıyorum arada bi bakıp çıkıyorum pazar günü taşıncazda kafamda bedenimde meşgul hayırlısıyla bi yerleşip bebişimin herbişeyini tamamlamak istiyorum insan aklındakiler hepaklında kalınca zor oluyo bitsin de hazır nazır oğluşumu bekliyim yaaaa ben şimdi biraz geçmişe bakim maşallah coşmuş bizim hatunlar ooh oohhhh

ay ilk defa duyuyorum sizden
nedenn oluyor? nası oluyor? bu ballamak tuzlamak neki yavf
merak ettim valla
tuzliyimki kokma gibi bişeymi yoksa?
bizde de var canım bu tuzlama olayı. herkes değişik yapıyor sanırım
bizimki süt banyosu gibi bişey oluyor aslında içinde çörek otu biraz tuz falan da var ama tam malzemeleri bilmiyorum açıkçası

teri kötü kokmasın diye yapılır bizde. ben de anneme yaptırcam inşallah sülalede tuzlanmayan yok eksik kalmasın çocuğum
zararı oldugunu da düşünmüyorum. bazıları tuzlamaka deyince çocugu tuzla ovalıyoruz sanıyorlar halbuki alakası yok dediğim gibi sütün içinde bişiler var onu orasına burasına sürüyorlar biraz bekleyip yıkıyorsun..

gene seninki düşünüyormuş. bizde özel gün falan yok anacım
laf çakıp beklentimi belli edince de beyfendinin cevabı hemen 'sen böyle günlere önem vermiyorsun ki zaten' oluyor.
aslında biraz onun dediği gibi ama insan yine de bişey bekliyor..
amaan ne evlilik yıldönümü kutladık ne dogum günü ne bişey...
zaten canım sıkkın

Biz geldik erkenden babamız aldı ve avmye bıraktı.Biz de
kızçemle doyasıya gezdik.H&M de indirim vardı ben kışlık bebiş ürünlerinde
olur sanmıştım ama yokmuş olsun biz yine birşeyler bulabildik.Bir kızçeme
bir bana,bir kızçeme bir banaOturup çoluklu çocuklu
aileleri izledİm ve çok keyif aldımHayallere kapılıp gittim.
Sonra babamız geldi ve doğru eve.Gelir gelmez yemek yaptık,çamaşır
attık makineye,kutulara badanada batmaması için süs eşyalarımızı koyduk
Yarına hazırız babamız da akşama yardım eder bitiririz.İstanbul yanıyor
daha şimdiden kavrulacağız galiba.:18::18::18::18:

oofff.... ne diyosun sen tatlım ya...
eşin neden bu kadar kilitlemiş ki kendini... sonuçta sen kendini iyi hissediyosan ve doktorun da çalışmanda sakınca görmüyorsa bunda ne var bu kadar kasıcak onu anlamadım... ayrıca neden 32. haftanda alıyosun raporu? bildiğim kadarıyla doğum iznine ayrılma tarihin zorunlu olmamalı ama tabi çalışanlar daha iyi bilir... ayrıca bide şöyle bi durum var... sözleşmeli falan değilsen doğum iznine ayrıldığın andan işbaşı yapana kadar maaş alamıyorsun... işbaşı yaptığında toplu alıyosun izin paranı... hem 10 yılına yazık değilmi yaa... işverenin sana normal şartlarda istifa ettiğinde hiçbir şekilde tazminat ödemesi yapmaz... yasal olarak bi zorunluluğu yok fakat,vicdani anlamda bilemem, eğer "bebeğe bakıcak kimsem yok" demen yeterli olursa belki tazminat ödemesi yapar... ama öyle bi durumda varsayalımki en basiti 1000 tl alıyosan bile sana en az ödeyeceği 10.000 tl (kıdem) olacaktır... bunu da hangi işveren yapar tartışılırr... Allah yardımcın olsun yaa... doktorunla bu izin mevzusunu tekrar görüşmeyi denesen...

mrbalar hanımlar bel garım gene basladı yaa 1 st dır yatıyorum dr aradımm dun nıye gelmedın dedı :26:kanaman varmı dedı(yok dedım cok sukur):18:bugun dınlen gecmes ıse yarın mutlaka gel bakım dedı yaaaa:18::18:cok sukurher gunumuze bu gunerde erken dogum modaymıs hee ona göree dıkkat edın cnlarımm benımm
sımdı aksam yemegını koycazz namazımızı kılcaz sonrada KUR AN okuyacagız ınslllcok optuk sızıı ve cücük lerii

sen de iş güç yapmayı bırakıp uzanıp dinlenmeye başla artık....
geçmişler olsun... Allah kabul etsin...

doğum iznini bahane edin. 6 aya cıkıcak onu beklemem gerek. 4ay yerine 6 ay parası alacağım. Hemen izne çıakrsam bu şansı kaybetme ihtimalim var diyebir pembe uydurukatın ortaya:) ya da her gün gizli gizli işe gidin :):)

sen de iş güç yapmayı bırakıp uzanıp dinlenmeye başla artık....
geçmişler olsun... Allah kabul etsin...
canım daha o kdr agır ıs yapmıyorum gunluk supur sıl toz al camasır yeme k sımdı dunuyorumm o kaa yaprak sarıcam dolap ıcın ,kurabıye,parta yapıp atıcamkı dogumda gelenelee kolaylık olsun ve bahar temızlıgı camlar kapılarr halılar yıkamaya gıdecek derken vee en onemlısıde beebgımın kıyafetlerının hepsının toz lu magaza koksundan arınması ve utulenmesı gerekkk ınsl bel agrımm gecer de bunlarıı cok gusel yaparımm

amın cnm ınsllll

aslında kendince haklı sebepleri var.evleneli 10 ay oluyor.evim işyerime uzak olduğu için hemde düşük tehlikem vardı o yüzden 6 aydır annemde kalıyorum yanlız haftasonları evime gidebiliyorum.hayat şartları mecburen yani.oda en azından son 2 ayında evinde ol dinlen diyor ama bebek demek masraf demek.ev kredisi düğün borcu derken çok sıkışırız bende çıakrsam bunu anlamıyor
çalışanlar için 8.hafta doğum öncesi 8.hafta doğum sanrası izin cnm.dr umda hesapladı 10 mayıs itibariyle raporumu hazırladı.konuşucam patonumla rapor bitiminde 15 günde işyerinde sigortalı olmak zorundayım ve beni kovması gerekyor hem tazminat almam hemde işsizlik maaşı almam için.allahım yardımcımız olsun ve patronum umarım insaflı olur.

iyi fikirmiş canım:))) yarın bi şansımı deniycem güzel yemekler yapıım,iki öpücük belki kanar:))))

ay canım dert ettiğin şeye bak. seninki hiç olmazsa hatırlıyor. ben kendim hatırlatıyorum bak anneler günü geliyor benim ilk anneler günüm olucak oğlumun adına bişeyler bekliyorum senden dedim valla hatta tüm özel günleri ben önceden hatırlatıyorum kocişe alıştım artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…