2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
iyi fikirmiş canım:))) yarın bi şansımı deniycem güzel yemekler yapıım,iki öpücük belki kanar:)))):KK16:
2 den fasa opucek ver bence heheh:KK3::132::132::132::127::124::124::124:ınsl hakkında hayırlısı olsun sekerrr

kuzucuklarım bana bi akıl verin lütfen:KK43:canım fena halde sıkkın
ben mayısın 10 da 32.haftam dolduğu için rapor alıcam.ama ben haziranın 5 ne kadar çalışmak istiyorum.raporlu olmam çalışmama engel değil özel bi işyeri olduğu için.yani en azından doğum paramı halletmiş olmak için 1 ay daha çalışıyım diyorum. işyerimde annemlere çok yakın hastanemede öle 10 dk.ama eşim istemiyor rapor alıp çıkıcan diyor.kesin kararlı.evde dinlenicen diyor başkada bişi demiyor.nasıl ikna edicem ben ya.
birde 10 yıldır çalışıyorum.rapor bitiminde çalışmıycamda bu durunmda tazminatta alamıycam sanırım.umarım patronum hakkımı verir bu aralar bu olaya çok canım sıkılıyor:KK43:(((
maddi açıdan çok mu sıkışıcaksınız canım ondan mı çalışmak istiyorsun? şuan kendini iyi hissediyor olabilirsin ama o zaman çalışmak gerçekten zor gelebilir. benimde 25 mayıs gibi doğum iznine hakkım oluyor. 8 gün yıllık iznim var onuda kullanıp öyle doğum iznine çıkmayı düşünüyorum. fazla çalışabileceğimi pek sanmıyorum. birde sıkıldım artık gerçekten çok. evimde oturup dinlenmek bebeğimi beklemek istiyorum :KK16:

kızlar herkese merhaba bu mübarek cuma günü dualarınızı okudum allah kabul etsin inşallah epey yoğunum bu aralar pek yazamıyorum arada bi bakıp çıkıyorum pazar günü taşıncazda kafamda bedenimde meşgul hayırlısıyla bi yerleşip bebişimin herbişeyini tamamlamak istiyorum insan aklındakiler hepaklında kalınca zor oluyo bitsin de hazır nazır oğluşumu bekliyim yaaaa ben şimdi biraz geçmişe bakim maşallah coşmuş bizim hatunlar ooh oohhhh
hıc bos bırakmaya gelmıyor topıgıı hemenn kacıyor sayfalarrrr:KK9:
cnm dıkkt et agır kaldırma sakın ark.o hatayı yaptıı suyu erken geldı tm tavsıyem cok ıs de yapma agır fılann tmm muckk
Anne adaylari ilk anneler gunumuz yaklasiyor.okuz kocam her ozel gunde oldugu gibi hediyeyi benim secmemi istiyor.hediye olmaz ki oyle.sadece parasini vermis oluyor.oyle sinirlendim ki anlatamam.sabahtandir tutamiyorum kendimi agliyorum.tamam hediye secemiyorsun da su kirmizi isikta duran cicekcilerden bi cicek al.ama kendin al daha mutlu olurum.ooff off.istemiyorum hediye felan diye isyan ettim.sabahtandir ozur diliyor
bende esıme duyuruyumda oda aynın dıyor bende bır pakat corap da olsun senın zevkın olsun ben sana guvenıyorum dıyorumya hayrlısıı ne zmn dı kızz annelerr gunuu:44::KK9:
panikatakmı oldum ne acaba :KK9:
bikaç saat sonra yola çıkıcaz... alt tarafı ist(anadolu yakası)'dan bursaya gidicez ama maşallah aldı beni bi telaş... bugüne kadar yaptırdığım tüm tetkik ve tahlilleri dosyaladım... o dosyayı da aldım attım valize... burdan karşıya geçmek gibi bişey bursaya gitmek ama ben neden streslendim acaba bu kadar... ablama doktoru 5 aydan sonra yasaklamıştı bursa-istanbul... bilinçaltıma yerleşmiş demekki....:KK31:

paylaş yawrum bende yapıcam listemi yakın zamanda,paylaşırım fikir olur hepimize, 22sinde kontrolüm var eşime dedim ben listeyi yapmaya başlıcam kontrolden sonraki hafta gidelim alalım ihtiyaçlarımızı, taam dedi. :KK9:
yupppiiiii :21: :KK16:

ah be güzelim böyle herşeye üzülünürmü amaa? öle bırakmıcaklar ya gelip düzelticekler nası yaptılarsa. sen nie stres yapıyosun yoktan yere, sakın bak üzme yavrunuda. haber ver düzelttiklerinde hatta güzel cici cici odacığınında fotosunu koy bizde görelim :KK16:

ay valla bende haftada 1-2 kere içiyorum türk kahvesi dayanamıyorum napıyım çok güzel kokuyor :KK9:

bende duymuştum çinliler bebekken hep sürüyorlarmış. bir zararı olduğunuda düşünmüyorum doğalını ve gerçeğini bulursak tabi :KK31:

suzancım fotonu paylaşmışsın. göbişin ve sen süper görünüyosunuz hiç o dediğin kilodada değil gibisin :KK9:
yesinler senin oğluşuuunnnnuuuuuu :KK54: :16.
ne bılım 69,5 la kaldım sbh 78 gordum tartıda hehe ben oldum olası karaatur gıbyım zatenn kınee esım hep guler o halıme allta bırsey yok gobıs gugus var dıye gobısde dıette kalmadıydı gogüsde azaldıdıı ama sımdıdler gobek ve gögüs onde alt taraf kalca gene kucucuk kalcamda buyumedıkıne azcık genısledı o kaaaaa:KK15::KK15::KK52::KK52:

bızde senn kızcenı yerız heeeeeeeeeeeeeee:KK19::KK19::KK19:

mrbalar hanımlar bel garım gene basladı yaa 1 st dır yatıyorum dr aradımm dun nıye gelmedın dedı :26:kanaman varmı dedı(yok dedım cok sukur):18:bugun dınlen gecmes ıse yarın mutlaka gel bakım dedı yaaaa:18::18:cok sukurher gunumuze bu gunerde erken dogum modaymıs hee ona göree dıkkat edın cnlarımm benımm:KK19:
sımdı aksam yemegını koycazz namazımızı kılcaz sonrada KUR AN okuyacagız ınslll:KK54:cok optuk sızıı ve cücük lerii
evet yaa bu ara kimi duysam erken doğum yapıyor. inşallah vaktiyle gelsin bebelerimiz.

herkese iyi tatillerrr:KK9::KK9::KK9::KK55::KK55::KK55:

sağol kuzum ama biz oğlumla çalışmalardayız haftasonu :KK9:

maddi açıdan çok mu sıkışıcaksınız canım ondan mı çalışmak istiyorsun? şuan kendini iyi hissediyor olabilirsin ama o zaman çalışmak gerçekten zor gelebilir. benimde 25 mayıs gibi doğum iznine hakkım oluyor. 8 gün yıllık iznim var onuda kullanıp öyle doğum iznine çıkmayı düşünüyorum. fazla çalışabileceğimi pek sanmıyorum. birde sıkıldım artık gerçekten çok. evimde oturup dinlenmek bebeğimi beklemek istiyorum :KK16:

evet canım maalesef.ev kredisi ödüyoruz ve bebeğin eksikleri falan derken sıkıntı çoğalıyor.rabbim rızkını elbet verir ama en azından şuan kendimi iyi hissediyorum.işimde çok rahat yardımcıda aldım yerime birsüre daha çalışmak doğum masrafını en azından kendim karşılamk istiyorum.maddi açıdan sıkıntım olmazsa son zamanalrımı evde geçirmek istiyorum ama hayat işte olmuyor:KK43:

kuzucuklarım bana bi akıl verin lütfen:KK43:canım fena halde sıkkın
ben mayısın 10 da 32.haftam dolduğu için rapor alıcam.ama ben haziranın 5 ne kadar çalışmak istiyorum.raporlu olmam çalışmama engel değil özel bi işyeri olduğu için.yani en azından doğum paramı halletmiş olmak için 1 ay daha çalışıyım diyorum. işyerimde annemlere çok yakın hastanemede öle 10 dk.ama eşim istemiyor rapor alıp çıkıcan diyor.kesin kararlı.evde dinlenicen diyor başkada bişi demiyor.nasıl ikna edicem ben ya.
birde 10 yıldır çalışıyorum.rapor bitiminde çalışmıycamda bu durunmda tazminatta alamıycam sanırım.umarım patronum hakkımı verir bu aralar bu olaya çok canım sıkılıyor:KK43:(((

Bence patronunla bu konuyu konuş insaflı biriyse sana tazminatını verecektir.10 yıldır emeğin varmış bence insaflı davranır.Ayrıca kendini iyi hissettiğin sürece çalışmanın bir mahsuru yok.Umarım herşey gönlünce olur :KK31:

Bence patronunla bu konuyu konuş insaflı biriyse sana tazminatını verecektir.10 yıldır emeğin varmış bence insaflı davranır.Ayrıca kendini iyi hissettiğin sürece çalışmanın bir mahsuru yok.Umarım herşey gönlünce olur :KK31:

toplu vermesede en azından her ay maaş şeklinde verebilse yinede iyi olur.kendi çocuğum gibi görüyorum derdi herzaman iş maddiyata varınca canım herkes değişiyor hele patronlar:)))umarım cnm allah kalbime göre versin dua ediyorum

evet yaa bu ara kimi duysam erken doğum yapıyor. inşallah vaktiyle gelsin bebelerimiz.

sağol kuzum ama biz oğlumla çalışmalardayız haftasonu :KK9:
aynen lutfen dıkkat edelımm

ben uzanmaya gıdıyorummmm yemekler hazır bır salata olucakkk kocıs 7,5 gıbı gelır ınslll optuk sızı cokkkkk oglumlaaaaaaa sonra gorusuruzzzz:21:

blgn cım dua ıle ınsl:KK34:

aynen lutfen dıkkat edelımm

ben uzanmaya gıdıyorummmm yemekler hazır bır salata olucakkk kocıs 7,5 gıbı gelır ınslll optuk sızı cokkkkk oglumlaaaaaaa sonra gorusuruzzzz:21:

blgn cım dua ıle ınsl:KK34:

iyi dinlenmeler kuzum.şimdiden afiyet olsun bol bol dinlen tamam mı.allaha emanet ol
sağol cnm :KK54:

evet canım maalesef.ev kredisi ödüyoruz ve bebeğin eksikleri falan derken sıkıntı çoğalıyor.rabbim rızkını elbet verir ama en azından şuan kendimi iyi hissediyorum.işimde çok rahat yardımcıda aldım yerime birsüre daha çalışmak doğum masrafını en azından kendim karşılamk istiyorum.maddi açıdan sıkıntım olmazsa son zamanalrımı evde geçirmek istiyorum ama hayat işte olmuyor:KK43:
işin rahatsa eşinle bir daha konuş bence en azından bebeğin olası masraflarından bahset. belki o zaman oda biraz daha yumuşar bu konuda.bende haziranın ortasına kadar çalışmayı düşünüyordum aslında ama şuan bile çok zorlanıyorum. işim gereği çok fazla ayakta kalıyorum. ne kadar da oturup dinlensemde çoğunlukla ayaktayım bu da günden güne zorluyor. bence şimdiden düşünmeyin izin işini mayıs başında kendini de dinle bakalım iyi hissedersen eşinle bir daha konuşursun.

toplu vermesede en azından her ay maaş şeklinde verebilse yinede iyi olur.kendi çocuğum gibi görüyorum derdi herzaman iş maddiyata varınca canım herkes değişiyor hele patronlar:)))umarım cnm allah kalbime göre versin dua ediyorum

Canım sen bu iyi niyetini burda yazdın ama patrona sakın ödeme şekli önerisinde bulunma...Sadece tazminatımı almak isterim gibi konuş
Bölük pörçük paranın bereketi olmuyor.Biliyorum sen ona bile razısın ama o toplu vermek zorunda :KK66:

aynen öyle iş maddiyata gelince herkesin sevgisi bitiyor ne yazık ki. ama sen yinede bi şansını dene canım.bence insaflı davranacaktır. benim bizim iş yerinede bu tarz konularda pek güvenim yoktu. ama benim bi pers ayağındaki problemden dolayı işten çıkmak istedi. ameliyat olmuştu ama yinede zorlanıyordu. tazminat olmasada en azından çıkışımı verselerde işsizlik maaşımı alsam demişti.1 yıldır çalışıyordu. bende görüştüm umutsuz bir şekilde ama kabul ettiler hem tazminatınıda verdiler. öyle sevindiki kızda çok borcu vardı onunda. bence senin patronunda anlayışlı davranıcaktır. ihbarı vermesede hiç olmazsa kıdemini verse yine yeter.inşallah kabul ederler canım :KK16:

Anne adaylari ilk anneler gunumuz yaklasiyor.okuz kocam her ozel gunde oldugu gibi hediyeyi benim secmemi istiyor.hediye olmaz ki oyle.sadece parasini vermis oluyor.oyle sinirlendim ki anlatamam.sabahtandir tutamiyorum kendimi agliyorum.tamam hediye secemiyorsun da su kirmizi isikta duran cicekcilerden bi cicek al.ama kendin al daha mutlu olurum.ooff off.istemiyorum hediye felan diye isyan ettim.sabahtandir ozur diliyor

Kız okudum da güldüm ne diyim sen de haklısın ama o da seni üzmek için değil sadece bir şey alsa da sen beğenmesen diye korktuğu için sana kendin seç demiştir. Ne yapalım biz kadınlara da her şeyi beğendirmek zor, ya da rengini beğenmiyoruz ya da turunu :KK9:
Öyle erkekler var ki basit bir gül seçemiyorlar :KK1:

Kızlar butik bebede bi pike beğendim. ama ürün detayı ile ilgili bişey yazmıyor. o yüzden karar veremedim. sizce nasıl? birde bunun nevresim takımı var? alırsam hanigisini alsam daha iyi olur pike mi nevresim mi ??? ay ne çok soru sordum

$pike.JPG

Son düzenleme:
ben ve tosbikim geldik bugun kurs vardı öğrendiklerimi paylaşıcam

:KK42:

hastane seçiminde dikkat etmemiz gerekenler;
bebek dostu hastane olması
yenidoğan yoğun bakımı olması
anestezi ekibi olmalı
ameliyathane yeterliliği
ve enfeksiyon kontrolu olmalı

doğum çantası 32.haftada hazırlanmalı cocuk kıyafetler buharsız ütülenmeli sabun tozu ile yıkanmalı ilk ay badileri 3 çıtçıtlı olmalı.hastaneye 3-4 tane body,hastane çıkışı,eldiven,başlık,pamuk,su(su için cam bir kap-bebeğin altı pamuk su ile temizlenmeliymiş musluk suyu olması bir sorun teşkil etmiyor) bebeğin yatacağı yer için temiz pamuklu bir çarşaf ince battaniye
emmezse çay kş. anne sütünü sağarak verdiğimiz zaman için 8-10 adet bebek bezi ilk 24 saatte bir kez çiş yapaması olası önemli olan ilk 24 saatte kaka yapması
anne için boydan gecelik 2 adet doğum sonrası pijaması geceliği ya da çorap w.c.kağıt havlu kağıt çatal bıçak kaşık bardak(devlet hast.için) kuru meyve yoğun günler pedi dudaklarımız ve vücudumuz için nemlendirici doğum sonrsı için makyaj ve bakım eşyalarımız
37.haftada doğum belirtileri başlar
sık sık idrara çıkma
karın üst kısmında baskı azalması
iştah azalması
nişan gelmesi(bölüm bölüm kanlı)
suyun gelmesi(normal şeffa ve sarımtırak olması tehlikeli olanı yeşilimtırak olanı-bebek kaka yapmış demek oluyor o zaman)
bebeğin hareketlerine devam etmesi iyi olan bir durumdur.
24 saat içersinde doğum olmalı eğer olmazsa 24 saat sonunda suni sancı verilerek doğum başlatılır
su gelince 6-8 saat evimizde bekleyip bol yürüyüş yaparak plates topuna oturarak bacaklarımız açık bir şekilde esneme hareketi yaparak bekleyebiliriz daha sonra hastaneye başvurabiliriz
doğum dalgaları(sancı)
1.aşama
5 dk 30 sn.süreli dalgalanma 1-4 cm açılmış oluyor ve 8-12 saat sürüyor bu aşama
2.aşama
3-4 dk 60 sn süreli dalgalanma 4-8 cm açılmış oluyor 6-8 saat sürüyor
3.aşama
2 dk 60-0 sn süreli dalgalanma 10 cm açılmış oluyor rahim(basın büyük tualet hissi vajinal yanma)

bu süreler her anne adayında değişiklik gösterebilir

eşinizden endorfin msj ı yapmayı öğrenmesini isteyin int te bulabilirsiniz
int ten kendiniz için kegel egzersizi pelvis egzersizi ve kedi hareketini öğrenin akşamlar 1 saat plates topu üzerinde ayaklarınızı yana açarak oturun

ingilterede bebek doğunca 3 dk bekleniyormuş kordonu kesmek için
çünkü o sıra bebeğe önemli sıvılar k vitamini aktarılıyormuş(buna göbek kordon atımı deniyormuş)
doğum esnasında müzik taleb edebilirsiniz
ben size doğum tercih planını yollarım hast neye dilekçe vererek isteklerinizi yaptırabilirsiniz
doktorunuza isteklerinizi kırmadan belirtebilirsiniz mümkünese diye eğer emirvarki konuşursanız dr u rahatsız edersiniz
sezeryan olmanız gerekiyor denilirse 2.bir dr a başvurun aklınızda her zaman ikinci bir hastane olsun(gidiceğiniz hastanede yangın falan çıkabilir allah korusun b planı yani)

iwet kızlar öğrendiklerim bu kadar
dalgalanmadan kastım sancı ama sancı demek korkutucu
doğum tercih planınıda unutmam yollarım merak etmeyin :KK31:

Lyre cim süpersin canımm :KK16:
çok önemli şeyler öğrenmişsin ve bizimle paylaştın :KK16:
ben şimdi bunun çıktısını alıcam ve o şekilde saklıycam çok sağol tatlım :KK54:

bizde de var canım bu tuzlama olayı. herkes değişik yapıyor sanırım
bizimki süt banyosu gibi bişey oluyor aslında içinde çörek otu biraz tuz falan da var ama tam malzemeleri bilmiyorum açıkçası

teri kötü kokmasın diye yapılır bizde. ben de anneme yaptırcam inşallah sülalede tuzlanmayan yok eksik kalmasın çocuğum :KK9::KK9:
zararı oldugunu da düşünmüyorum. bazıları tuzlamaka deyince çocugu tuzla ovalıyoruz sanıyorlar halbuki alakası yok dediğim gibi sütün içinde bişiler var onu orasına burasına sürüyorlar biraz bekleyip yıkıyorsun..
kız ben şaka yapmıştım gerçekten öleymiş :KK60:.60:
zengin olsun die ilk suyuna para attıklarını duymuştumda bunu ilk defa duyuyorum :KK9:

Son düzenleme:
X