2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530

aynen bende sen gibiyim ailemin yanına gideceğim burda yurtiçi 35 den sonra almıyorlar bende 33 gibi gideceğim. burda olsam tek annem gelir ama orda kalabalık olcak şenlik tam :) bende eşim yetişemez diye korkuyorum. doktor 15 hazirandan sonra hazır ol dedi. eşimin izni sadece 20 gün önce alsa bebek gelemzse geç alırsa yetişmezse bilmem ne olcak

ooffff.... okurken ben strese girdim yahu...
hakkatten Allah yardımcınız olsun...

thy ile onden gorusme yapmadinmi ucakta daha once 2 kez vaka olmus ucusta bir kadinda kanama olmus baska bir kadinda dogum sancisi baslamis ozamnadan beri dahada dikkat ediyorlarms bizim bir arkadas 4 aylik hamileydi esinin yanina gelecekti risk almiyruz diye almamislar alandan geri gitmis kadin insallah hayirlisiyla varirsn

canim havayolu sirketine sordunmu eminmiisn 33 cok gec... ben direk havayolu sirketine sordum 28 e kadar kendi beyaninizla yani sorumlulugu kabul ediyorsunuz..28-34 kesinlike doktor raporu istiyor ..raporda ucusa bir engeliniz olmadigi yazacak ve en fazla 1 hafta sureli bir rapor olacak.. 34 den sonrada izin verilmiyor ..diye bir acikla yapti firmanin call centerindeki cocuk.. cunku 28 den sorna erken dogum riski var .. ucakta dogurabiliriz :))) ama olurda ucakta dogurursen tum masraflari ve cocugunun 18 yasina kadar tum ucuslarini havayolu sirketi karsiliyor :) fakat yurtici diyorsun 1 saatlik ucusta pirt diye dogurulmaz heralde .) daha esnek olabilir kurallar.. ama kesin sormak lazim..

ayy o esimin yetisemezse konusunu sorma paranoya yaptim.. cunku benim esimde doktor ve doguma girmesini istiyordum .. bu konu cok onemli degilde hastanede ilk gece esle kalinmasi gerekiyormus ki bebek anne baba ilk geceyi birlikte bir aile olarak gecirebilsinler ve cok farkli baglar hissiyatlar kuruluyormus ilk geceyi birlikte gecirriseniz.. ( hos anneme soyledim bu durumu biraz bozuldu ben kalacagim refekatci olarak erkek sonucta ne anlar diye ama .. bazen esimin meslegini ve bana duskunlugunu unutuyor ..yada paylasmakmi istemiyor nedir :) ) ..neyse onuda gectim kesin izin tarihi temmuzun basi ve ben kendimi tutup erken dogurmamam lazim yoksa cok bozulurum bu duruma her halukarda esim dogumda hastanedeki ilk gece yanimda olmali oda yasamali..ne oyle sonradan misafir gibi gelcek hersey olmus bitmis tum samatayi kacirmis al bak bebegin dicez ::))

Son düzenleme:

doktorda dedi ki biraz rahat sogukkanli ol genis giyin cok caktirma :)) gizle filan .. nasil olcaksa .. bilmiyorum valla .. bakalim yarin gorcez ne olcak... pazar gunu size istanbuldan yazarsam siyirdim demektir :)) ama teknik olarak 27 haftaligim ve ucusa izin verebiliyorlar.. ben 2 aylikken gittim dondum istanbula ve 4-5 aylik gibi duruyordum birsey olmadi ama .. dua edin valla .. gitmem lazim .. burda kalirsam cok yalniz olcaz

thy sitesinden okudum canım bende 28-35 arası doktor raporu istiyorlar hatta doktoruma sordum bana 33 de veririmisin uçağa binmesine engel bir durum yok diye rapor dedim tabi dedi. 35 den sonra raporunda olsa almıyorlar. 28 e kadar isteğine bağlı rapor istemiyorlar. zaten 1 saat uçuş tutarım ben gelirse :)

oyyy maşallah canıım

sag salim varirsiniz insallah kuzucugunla

çok tatlısın şekerim maşallah
göbüş ne şirin çıkmış yahuu

kızlar sizde de varmı bu korku?
hani sanki bugünden sonra her an doğurabilirmişim duygusu doğuyor içime o niye olaki?... kafayı mı kırdım ben yaa... hamilelik depresyonu denilen şeye mi girdimki yoksa?...

ahh ahh benim annemde neler neler yapmak istiyo 27 yasımdayım ben doğdugumda ne yaptıysa hepsını yapacak cocuguma kendınce kundaklayacak ,tuzlayacak ballayacak sarı ıp bagayacak sarılık olmayacak guya:))

Biz bakıcıyla büyüdüğümüz için annem genelde kenardan seyreden olacak ama kvnin tecrübelerine güveniyorum.O da karışmayayım yanlış anlaşılmayayım korkusundan bilgi paylaşmazsa yandım ben

şimdi aradım hatta havayolu şirketini sordum 28-36 haftalık tek gebelikte doktor raporu ile uçuş gereçekleşebilir dedi. ama 36 dan sonra olmuyor dedi rahatça gideceğiz yani :) asıl mesele gitmek değil babamızın yetişmesi. 15 haziran-3 temmuz arası ne zaman gelecek acaba oğlum haber verse 1 gün önceden de babasıda gelse ben eşim doğuma girsin istemiyorum ama girerken ve çıktığımda ilk onu görmek istiyorum ilk o alsın kucağına annanne babanneden önce

hani sanki bugünden sonra her an doğurabilirmişim duygusu doğuyor içime o niye olaki?... kafayı mı kırdım ben yaa... hamilelik depresyonu denilen şeye mi girdimki yoksa?...

bende var yarim. hatta etrafımdakiler yaptı bunu bana yoktu ilk başta. 7 ayın dolyor hazır ol dediler bi kaç gün sonra dolacak 8 den gün alacağız. arayan korkma ama her an olabilir dedi. kv de 8 aylık doğum yapmış oda aman dikkat et diyor. geçen hastaneye gittim bayan vardı yanda oturan kucağında çocuk erken doğmuş 750 gr mış hatta. devamlı öyle şeyler olunca bende de oluştu. haftaiçi gidip hastane çıkışı felan aldım. haftasonu yıkayacağım ne olur ne olmaz diye. umarım olmaz ama korkuyorum bende.

Bende yenidoğan bebeği tuzluyorlarmış büyüyünce büyüyünce ter kokmazmış diye duymuştum batılmı gerçekmi bilemedim

pffff.... ne zor işmiş yahu...

yoo bende de var o korku.. hep bugun doğsa yaşama şansı ne vs ole şeylere bakıyorum. Ama kimse bilemez stres yapmıyorum cok da

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…