2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
benimde eşim 30 yaşında ben 28 geç mi olur yani 5 yaş :44:
bende biraz aralarında yaş farkı olsun diye düşünüyorum. bakalım kısmet o zaman nasıl düşünücez bakalım.

bende çocuğun pek aklı ermeden bi kardeş sahibi olmasından yanayım aslında... 5-6 yaş sonrasında kıskançlık oluşabiliyor çünkü... örn; abimle benim aramda 5 yaş var ve ben bebekken üstüme yastıkları koyup bide kendisi otururmuş... şimdi çok seviyo o ayrı ama yine de istemiyorum o kadar yaş farkı... paylaşmayı öğrensinler istiyorum... bunu küçük yaşlarda sağlamak daha kolay kanımca... Allah izin verirse (şartlar neyi gösterir bilmiyorum ama) bende kızımız 1-1,5 yaşındayken tekrar bebek sahibi olmak için çalışmalara başlarız diye düşünüyorum... 3. çocuğu da istiyoruz elbette ama bu biraz da ikinci bebeğimizin cinsiyetine bağlı olucak sanırım... bir oğlumuz olursa üçüncü bebeği yapmayız ve anne-babalığın tadını çıkarmaya devam ederiz... eğer üçüncü çocuğu yapıcaksak, bunun için yaş faktörünü de dikkate almam gerekiyor... :KK34:

Arkadaşlar merhaba biraz geç oldu ama bu forumu yeni keşfettim. Ne kadar faydalı olduğunun farkına vardım :) Şuan 24 haftalık hamileyim, şimdiye kadar önemli yazılara bakmaya çalıştım fakat bayağı bi olmuş hepsini görmek mümkün olmadı :KK43: Sizden ricam dua etme listesine beni de eklemeniz ve gerçekten hamilelik konusunda yaptığınız önemli konularda beni de aydınlatmanız. Bu arada Rabbim hepimize bebişlerimizi hayırlı ve sağlıklı bir şekilde kucağımıza almayı nasip etsin. İyi akşamlar :)

hoş geldin cnm aramıza:)) bebeğin hayırlı olsun.gerçektende çok faydalı konular olabiliyor burada bilmediklerimizi öğreniyoruz ve güzel paylaşımlar yapılıyor...şuara bebişlerimizn odaları söz konusu :))eee sen neler aldın bakalım??

ya ben hamile kaldığımdan beri ne eşim ne ben ona yaklaşıyorum sadece 1 kere ilişkimiz oldu.17 haftalıktı gebeliğim.vajinamda agrı olunca bir daha ilişkiye girmedik.göbegimden zaten uyamıyorum.birşey degse ağrıyor hafif.bel agrıları varken doğumdan sonra artık bizim iş.drlar ne derse desin.normal doğum düşümsemde ilişki düşünemiyorum.zaten yoğun stres ve iş hayatı ,ev işleri varken dinlenecek saatlerin hayaliyle geçiyor benim.buğün şeker testi için devlet hastanesine gittim.perşembe sonuçları alacağım.inş şekerim yüksek çıkmaz.şimdiden düşüncesi strese girdirdi.

al benden de o kadar... bizde de durum çok farklı değil... sanırım en son ilişkimiz 20. haftada falandım, o zaman oldu... eşim de bende çok korkuyoruz bebeğimize bişey olur diye... zaten sürekli bel ağrısı çekiyorum, yatamıyorum, kalkamıyorum böyle bi durumda eşim de huzursuz olur zaten... ayrıca aldatılmaktan da korkmuyorum açıkçası, böyle bi endişem yok nedense... ama bu bi ihtiyaç bunun da farkındayım... kocam da tüm gerçeklerin farkında sağolsun... beni aldatacağı tek varlık elleri olur sanırım... :KK17: (çok açık oldu kusura bakmayın kızlar)

al benden de o kadar... bizde de durum çok farklı değil... sanırım en son ilişkimiz 20. haftada falandım, o zaman oldu... eşim de bende çok korkuyoruz bebeğimize bişey olur diye... zaten sürekli bel ağrısı çekiyorum, yatamıyorum, kalkamıyorum böyle bi durumda eşim de huzursuz olur zaten... ayrıca aldatılmaktan da korkmuyorum açıkçası, böyle bi endişem yok nedense... ama bu bi ihtiyaç bunun da farkındayım... kocam da tüm gerçeklerin farkında sağolsun... beni aldatacağı tek varlık elleri olur sanırım... :KK17: (çok açık oldu kusura bakmayın kızlar)

:)))))))))) hahahhhhhhh...allah iyiliğini versin hemi...kopardın beni yaa....

tabiki tatlım :))) keşke böyle bir şey yapılabilse..acaba varmıdır topikte tanışıpta buluşanlar bak çok merak ettim...varsa söylesinler lütfen...

ben geçen yıl başka bi topikteydim orda istanbulda oturan arkadaşlar buluşmuştu ama tabi ben o zaman bursadaydm katılamamıştım... olursa böyle bi organizasyon zevkle dahil olurum... her ne kadar istanbulu pek iyi bilmesemde...

ben geçen yıl başka bi topikteydim orda istanbulda oturan arkadaşlar buluşmuştu ama tabi ben o zaman bursadaydm katılamamıştım... olursa böyle bi organizasyon zevkle dahil olurum... her ne kadar istanbulu pek iyi bilmesemde...

evet cnm bende isterim hem yüz yüze birbirimizi görmüş oluruz..açıkçası ben buraya resmimi paylaşmak istemem nolur nolmaz üye olmayan herkeste burayı takip edebiliyor dimi??internette kişisel bilgilerimi paylaşmam ben..oyüzden böyle bir orgaanizasyon yapılırsa gidip biyerlerde güzel bir sohbet ortamı yapabiliriz...ist Avrupa yakasında oturan diğer arkadaşlarda fikirlerini söylesinler bakalım nolcak??

canlar ben yemeğe gidiyorum...vee yemekten sonra ne olursa olsun artık dondurma yiycem çok kararlıyımmmm:))) ılık suyumuda hazırladım inşallah hasta olmam...

:)))))))))) hahahhhhhhh...allah iyiliğini versin hemi...kopardın beni yaa....
ayyy napıyım ama yaa gerçekler bunlar...
evet cnm bende isterim hem yüz yüze birbirimizi görmüş oluruz..açıkçası ben buraya resmimi paylaşmak istemem nolur nolmaz üye olmayan herkeste burayı takip edebiliyor dimi??internette kişisel bilgilerimi paylaşmam ben..oyüzden böyle bir orgaanizasyon yapılırsa gidip biyerlerde güzel bir sohbet ortamı yapabiliriz...ist Avrupa yakasında oturan diğer arkadaşlarda fikirlerini söylesinler bakalım nolcak??
ben anadolu yakasındayım onu napıcasss :KK1::KK1:

kızlar cuma günü A101de acayip bebek ürünleri indirimi var.küvet kova battaniye yorgan.kataloğa bakın almayanlar kaçırmasın derim :)
ay gördüm güzel seyler
İnsan nasılsa özeniyor aldıkca alası geliyo ayyyy

kızlarrr oğlum 2 gündür hep sağa çalışıyor dışarıdan hareketlerini görüyorum şuan çooook duygulandımm sizinle paylaşmak istedimmm:KK5::KK31:

:))) bundan sonra hiç durmucak inşallahhhh

eltim de hamileydi benim ,şimdi eşim aradı, kv aramışta suyu gelmiş kızın . doğumu daha 5 mayısta falan olcaktı. Erkenci bebiş.Bir iki gün daha tutabilirsek içerde tutmaya çalışcas demişler yoksa alıcas. Allahım hayrlısı neyse o olsun.Onlar giresunda biz izmitteyiz.Beni nie aramamışlarda eşimi aramışlar acaba annesi de babasıda,telaş yapmiim die mi acaba nieki yada alınmammı gerek buna?? bilemedim.:KK17::KK17::KK17::KK17: Allah yardımcısı olsun eltimin.

canım gecmiş olsun ama sana söylemek istememiş olabilrler.
bide neden bilmiyorum ama eşimin tarafı da beni hiç aramaz bize gelicekleri zaman bile eşimi ararlar.. pehhh

kızlar haftasonu aldığım cicişler bunlar lcw.den. hep bebeklerimize aldıklarımı gösteriyoz azda kendimizi düşünelim demi ama :KK9:
sadece etek hamile reyonundan.diğerleri geniş kesimli ürünlerden hep.
pantolonunda beli lastikli 46 beden aldım ilerleyen zamanlardada giyebilirim, gerçekten rahat oldu.
zaten yazlık gibi hepsinin kumaşları ince,
çalışan biri olmadığımdan evdeki önceden aldıklarımla beni bayabi idare eder diye düşünüyorum. sonra yine bakarız artık:KK60:
daha güzelleri sizin olsun şekerler :KK9: :KK16:

Eki Görüntüle 680614 Eki Görüntüle 680615 Eki Görüntüle 680617 Eki Görüntüle 680618

çok güzelleeer özellikle sonuncusuna bayıldımm iyi günlerde giyyy

bende de o kadar cok gögüsten asagısı bol ve salaş bluz vs.. var ki hiç yeni almaya gerek duymuyorum hehehe Allahtan hepsi de oluyo ama bundan sonra zor bakalım yeni alıcaz gibi
ay hangi birini alıcaz yaww yandık vallahiiiii

Son düzenleme:
canlar ben yemeğe gidiyorum...vee yemekten sonra ne olursa olsun artık dondurma yiycem çok kararlıyımmmm:))) ılık suyumuda hazırladım inşallah hasta olmam...

ilk defA mı yiceksin :KK30::KK30:
biraz gec kalmışsın sankim
ben sanırım 3 kutu bitirdim bugüne kadar:KK17::KK37::KK37::18: cok şükür hiç bişi olmadı
zaten evdeyiz sıcak ev dışarıya ancaaak sabah cıkarız bişi olmaz canım merak etmeee
bide şunu fark ettim ne kadar az yerseniz o kadar cok hasta oluyosunuz sanki ondan sürekli yiyince bünye alışkanlık yapıyooo :KK19:

oh afiyet olsun

canım sıkılıyor benim de yapacak hiçbirşey yok.izleyecek birşey de yok tv de.

kizlar hastane odasi suslemesi, bebek sekeri, mevlut malz. vs gibi urunleri kendileri yapacaklar icin bir adres buldum.. malzemelerini temin edip kendimiz hazirlayabiliyoruz.. sahsen listemi cikardim malzemeleri alip kendim yapacagim.. cunku son ay evde vakit baska turlu olmez heralde oyalaniriz hemde :) bakmanizi tavsiye ederim cok secenek var .. el becerisi ve tasarim gucuyle cok uygun fiyata guzel seyler yapilabilir ..

bebek şekeri ve nikah şekeri malzemeleri - birmax

bu konuda bende muzdarııbım ama taraflar farklı bızde eşim istemıyo daha var lohusalıkla 4 ay nerdeyse ya benden sogursa dıye korkuyorum bende bu konuyu acıcaktım ama kımse konusmamıs dıye cesaret edemedım sımdı gorunce bende yazayım dedım

benm eşim de çok korkuyo :) oyuzden ayda 2 kere faln :) çok rahatım oyuzden ilk düşük tehtidm oldu dr yasaklmstı sorun yok soğucagınada ınanmıorum çunku sen doğur dıo 40 da cıksın 2. cocuk olucakmış :KK9: korkmayın hanmlar sevdıkten snra eşlerimz hç bse olmaz

kızlar cuma günü A101de acayip bebek ürünleri indirimi var.küvet kova battaniye yorgan.kataloğa bakın almayanlar kaçırmasın derim :)

Perşembe günü cnm gelecek
Bİm dede bebek arabası 150 tl cuma günü

Merhaba anneler,
Nasılsınız, bebişleriniz nasıl?

Kafam çok karışık, bebeğim için nasıl bi beşik seçeceğimi bilemedim.
Park yataklar oyuncak gibi geliyor bana, İkeada Hensvik karyola var, sallanmıyo ama şık bi karyola onu mu alsam diye düşünüyorum.
Sallanan beşiklerde çok hantal geliyo gözüme, çünkü bebek odası düşünmüyorum uzunca bi süre yatak odamda bakıcam bebeğime.

Siz neler düşündünüz?

Benim beğendiğim beşik şu:

Dec092010_5796.jpg

Yanına da bi şifonyer almayı planlıyorum şimdilik.

Cnm bende aynı beşiği ve birde şifonyer alıcam gardırop sonradan alıcam.

X