2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
kızlar ıstahım yok dıyorum amaaa artık cok cok olsun ıstıyorum cunku sabah cok hafıf yedım ark..oturmay gıttım cok az yedım elımayagım tıtıremeye basladı eve geldım hemen ekmek arası yaptım suanda ıyıyım cok sukur artık aclıga hıc dayanamıyorumkı gecelerıde yavrum uyandırıyor acıktımm dıyee sımdı yemegı yedım 20 dk once ve oglusum cosmaya baslaı gozlerım dolduu kurban olurum onu yaradana layık gorene ınslll :KK16::KK16:

bende adem unes okuyorum bırde sabıha paktuna cnm ınsll

ayy sorma gece lerı uyandırıyor seıl sekıl her yerden davranıyor vurmaya maasllah kıı esıme dıyor ne olur bır ultrason cıhazı alalım dıyeeeeeee:KK52::KK52::KK52:
kı oda cok merak edıyor dondugunu goruyoruzya acaba nerde nerse sı varrrrrrrrrrrrrr:KK33::KK33:

sagolasın cnm bende kuvet fılesını vee masrafını alcam ınsll

uygunmu o vakıt besık 500-1000 arası fılan mı oluyor kıne?
allah koaylık versın telas yapma dıe solememıstırr cnm benımm :KK54:

bende pencere onune koycam ıc dıs strafor souk ıhtımalı olmaz ve petek dıbı vee bızdede 1 mt yer var ıı dusunmussun cnm benımm :KK19:

kızlar bu konuyu evet acan olmaıdıgı ıcın acmadm ama solemekde ıstıyorudumm sıze bıldıklerımı hemde cokkk artık son 3 ayy ve ılk ve normal dogum dusunennlerrr dıkkat etsın yazdıklarımaa kı benım dr normal yanlısı oldugu ıcın son 3 ayy ılıskıye cok onem verın dıyor rahımın dogumda cm nın acılmasına cok faydası var dıyor ve aynı dr gıden ark..33 haftalalık dogum yaptı onada aynını demıs ve dr tebrık etmıs arkk kı bu ılıskının faydası dıye(cunku ark..33 haftasındakene pek sancı cekmeden dırek 12 cm :nazar:acılması oldu ve cok kolay normal dogum yaptıı ve banada sureklı dıyor ılıskıye onem verın dıyee)vee sızde bunu esınızle paylasın hem soguma olmass bende oleydım ama bunu duyuncaa pardon ama 10 gunde 1 olan iş haftada 2 düştü ustune yuruyuslerıme basladımm ınsl normal dogum olması ıcın sureklı dua dayım ıı ılıskı cokkk onemlımıss dr sureklı vurguluyor ve bebege zarardan cok fayadası vee bebegımızı nişanı koruyor zaten(tıpa gıbı bırsey dogumun ılk habercısı ve enfesksıyon ve bakterıden koruyan seyy nişan)ve sprem içerindekı bır sıvıda bızım rahmımıze cok faydası varmıs ona goree bende sölemesıı artık uzak durmakansa mıktarı arttırın derım kı acılmanız cok olsunınsll cok yazdım ama bıldıklerımı sızle paylasmak zevk verıyor bana ustumden yuku alkıyorkıı sızde yapın dıye ınslll

sanırım beşikte 900 tl civarı kuzum

referans aralığı diye bişey var orda 70ile 100 arası yazıyor ondan meraklandım bende

hımm demekki benimki 150 çıkmıştı 50likte doktor 140a kadar normal diyoruz dedi 100lük yaptırtık onda normal çıkınca kurtulmuş oldum

kızlar bu konuyu evet acan olmaıdıgı ıcın acmadm ama solemekde ıstıyorudumm sıze bıldıklerımı hemde cokkk artık son 3 ayy ve ılk ve normal dogum dusunennlerrr dıkkat etsın yazdıklarımaa kı benım dr normal yanlısı oldugu ıcın son 3 ayy ılıskıye cok onem verın dıyor rahımın dogumda cm nın acılmasına cok faydası var dıyor ve aynı dr gıden ark..33 haftalalık dogum yaptı onada aynını demıs ve dr tebrık etmıs arkk kı bu ılıskının faydası dıye(cunku ark..33 haftasındakene pek sancı cekmeden dırek 12 cm :nazar:acılması oldu ve cok kolay normal dogum yaptıı ve banada sureklı dıyor ılıskıye onem verın dıyee)vee sızde bunu esınızle paylasın hem soguma olmass bende oleydım ama bunu duyuncaa pardon ama 10 gunde 1 olan iş haftada 2 düştü ustune yuruyuslerıme basladımm ınsl normal dogum olması ıcın sureklı dua dayım ıı ılıskı cokkk onemlımıss dr sureklı vurguluyor ve bebege zarardan cok fayadası vee bebegımızı nişanı koruyor zaten(tıpa gıbı bırsey dogumun ılk habercısı ve enfesksıyon ve bakterıden koruyan seyy nişan)ve sprem içerindekı bır sıvıda bızım rahmımıze cok faydası varmıs ona goree bende sölemesıı artık uzak durmakansa mıktarı arttırın derım kı acılmanız cok olsunınsll cok yazdım ama bıldıklerımı sızle paylasmak zevk verıyor bana ustumden yuku alkıyorkıı sızde yapın dıye ınslll

eeeee guzelde adam ıstemöıyo ne yapalım kızlar bazen ben dusunuyorum acaba kılo aldım dıye begenmıyomu benı dıye cok aklıma takıyorum ben bunu yaaa daha yenı evlendık pat hamıle kaldım ben ne yasadıkkı zaten ne bılım nasıl dıcemıde bılmıyorumkı ona offfff ....[/QUOTE]

benimde tm tersi canım.bende yeni evlendim 10 ay oluyor adam çok istekli bende bebeğe bişi olur die çok endişeliyim.birşekilde isteklerini yerine getirmeye çalışıyorum ama artık ne kadar memnun kalıyor bilemiyorum.soğumasınıda istemiyorum.kaldım arada.

Dinen bi sakıncası yok dimi cinsel ilişkinin? doktorların dediğinden ziyade bunu araştırıyorum da bişi bulamadım.Sakıncası olsa bulurdum herhalde diye düşündüm bende en sonunda.
yok canım ben hiç zannetmiyorum. niye sakıncası olsun ki. doğal ve olması gereken bişey bu. bir bakımada ihtiyaç aslında.. ben dinen sakıncası olduğunu zannetmiyorum..

hımm demekki benimki 150 çıkmıştı 50likte doktor 140a kadar normal diyoruz dedi 100lük yaptırtık onda normal çıkınca kurtulmuş oldum

benimki 75 likti canım. yarın arayıp sorucam dr. a hemşirenin dediğine göre normalmiş ama dr da bi görsün sonuçları

Güzel annişler ve minnoşları biz kaçıyoruz artık kızımlann mesimiz bitti sonunda hepinize iyi akşamlar öpüldünüz :KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

benimde eşim 30 yaşında ben 28 geç mi olur yani 5 yaş :44:
bende biraz aralarında yaş farkı olsun diye düşünüyorum. bakalım kısmet o zaman nasıl düşünücez bakalım.
canım kolay mı çocuk büyümeden bir tane daha yapmak.herkes kaldıramaz.34 yaşından sonra gebelik biraz riskli diye biliyorum.çok bekleme ama verebileceğin kadar ara ver tabiki.hem vücudun,rahmin dinlenmiş olsun hem de ilk çocuğun işi kolaylaşsın biraz.bebeğim doğduğunda kızım da 4buçuk yaşında falan olacak aslında ben 1 sene daha beklemeyi düşünüyordum da bizim hamilelik süpriz oldu.yine iyi en azından kzım yemğini yiyebiliyor kendi kendine oyalanabiliyor.uykusu düzenli.şimdi onun da birçok işi olsaydı ben ikisine de nasıl yetişicem.eşimin de yardımı olur ama yine zor.zaten çalışıyorum.en iyisini düşünüyorsun merak etme.
Dinen bi sakıncası yok dimi cinsel ilişkinin? doktorların dediğinden ziyade bunu araştırıyorum da bişi bulamadım.Sakıncası olsa bulurdum herhalde diye düşündüm bende en sonunda.
neden olsun canım tabiki yok.bunları düşünerek eşinle iletişimini azaltma derim

Arkadaşlar merhaba biraz geç oldu ama bu forumu yeni keşfettim. Ne kadar faydalı olduğunun farkına vardım :) Şuan 24 haftalık hamileyim, şimdiye kadar önemli yazılara bakmaya çalıştım fakat bayağı bi olmuş hepsini görmek mümkün olmadı :KK43: Sizden ricam dua etme listesine beni de eklemeniz ve gerçekten hamilelik konusunda yaptığınız önemli konularda beni de aydınlatmanız. Bu arada Rabbim hepimize bebişlerimizi hayırlı ve sağlıklı bir şekilde kucağımıza almayı nasip etsin. İyi akşamlar :)

aldım şeker yüklemesi sonucunda ama dr. a gösteremedim yerinde değildi. 2 saatin sonundaki ölçüm sonucu 104 tü. sınır 70 ile 100 arası. çok kötü değil dimi yaa??:KK30:

QUOTE=rm07;29787404]Bence de canım az ve öz gelsinler :KK9: Ortalığı topladım hemen 2 dk kek çırpıverdim nihayetinde ağır misafir :KK9: Bekliyorum şimdi.

İnşallah değerlerinde iyi çıkar canım geçmiş olsun şimdiden. Tosuncuğuna da maşallah diyelim. :emir_bebek: :nazar:

sağol canımm :KK16::KK16: değerimi yazdım ama iyimidir ki ?

ohh ne güzeelll sağlıklı bir bebiş haberi daha. çok sevindim gerçekten. bende bugün güzel haberler aldım çok mutluyumm

O sırt ağrısı bende de heepp var. ama alıştım galiba artık. normal karşıyorum :KK1::KK1:
bebişlerimiz iyi olsunda ağrıya dayanılır dimi :KK16:[/QUOTE]

benim doktorum 130-140 sınır demişti diye hatırlıyorum... benim 124 tü... o yüzden korkma... :nazar:

canım kolay mı çocuk büyümeden bir tane daha yapmak.herkes kaldıramaz.34 yaşından sonra gebelik biraz riskli diye biliyorum.çok bekleme ama verebileceğin kadar ara ver tabiki.hem vücudun,rahmin dinlenmiş olsun hem de ilk çocuğun işi kolaylaşsın biraz.bebeğim doğduğunda kızım da 4buçuk yaşında falan olacak aslında ben 1 sene daha beklemeyi düşünüyordum da bizim hamilelik süpriz oldu.yine iyi en azından kzım yemğini yiyebiliyor kendi kendine oyalanabiliyor.uykusu düzenli.şimdi onun da birçok işi olsaydı ben ikisine de nasıl yetişicem.eşimin de yardımı olur ama yine zor.zaten çalışıyorum.en iyisini düşünüyorsun merak etme.

neden olsun canım tabiki yok.bunları düşünerek eşinle iletişimini azaltma derim

bende çalışan bir anne olucam. yaşamadan karar vermek zor 2. çocuk için. ama yaşımda geçiyor. benim annemde kardeşimi 34 yaşında doğurdu. ne hamileliğinde ne de doğumda hiçbir sorun yaşamamış. Ben biraz fark olsun istiyorum. hem kıskançlıkta olmasın arada diye. hemde bakımları kolay olsun diye..

çok güzeller güle güle kullan

çok sağol canımm:KK16:

ya ben hamile kaldığımdan beri ne eşim ne ben ona yaklaşıyorum sadece 1 kere ilişkimiz oldu.17 haftalıktı gebeliğim.vajinamda agrı olunca bir daha ilişkiye girmedik.göbegimden zaten uyamıyorum.birşey degse ağrıyor hafif.bel agrıları varken doğumdan sonra artık bizim iş.drlar ne derse desin.normal doğum düşümsemde ilişki düşünemiyorum.zaten yoğun stres ve iş hayatı ,ev işleri varken dinlenecek saatlerin hayaliyle geçiyor benim.buğün şeker testi için devlet hastanesine gittim.perşembe sonuçları alacağım.inş şekerim yüksek çıkmaz.şimdiden düşüncesi strese girdirdi.

X