2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
ilk defA mı yiceksin :KK30::KK30:
biraz gec kalmışsın sankim
ben sanırım 3 kutu bitirdim bugüne kadar:KK17::KK37::KK37::18: cok şükür hiç bişi olmadı
zaten evdeyiz sıcak ev dışarıya ancaaak sabah cıkarız bişi olmaz canım merak etmeee
bide şunu fark ettim ne kadar az yerseniz o kadar cok hasta oluyosunuz sanki ondan sürekli yiyince bünye alışkanlık yapıyooo :KK19:

evet cnmm bu senenin açılışını yaptımmmm :))) daha yemezdim mayısa kadar ama artık daynamadım resmen gözümün önünde dondurma resmi geçiyordu...hayatım benim bünyem çok zayıf bi rüzgarda bile hemen hasta olabiliyorum ben ve çok kötü atlatırım iğnelerle...eee napıym başka o yüzden çok dikkat ediyorum..mesela çoğunuz artık kalın mont ve atkıları çıkatmıştır ben hala sabah işe gelirken ve akşam çıkarken atkıyla dolaşıyorum :)))

evet cnmm bu senenin açılışını yaptımmmm :))) daha yemezdim mayısa kadar ama artık daynamadım resmen gözümün önünde dondurma resmi geçiyordu...hayatım benim bünyem çok zayıf bi rüzgarda bile hemen hasta olabiliyorum ben ve çok kötü atlatırım iğnelerle...eee napıym başka o yüzden çok dikkat ediyorum..mesela çoğunuz artık kalın mont ve atkıları çıkatmıştır ben hala sabah işe gelirken ve akşam çıkarken atkıyla dolaşıyorum :)))

yok anasının gözü :KK9::KK9::KK9::KK9:
kız sen epey mızmızsın ya :KK6::KK6:

oh afiyet olsun

canım sıkılıyor benim de yapacak hiçbirşey yok.izleyecek birşey de yok tv de.

saol cabım :)))

bugün izlicek dizin yokmu??bazıları hergüne bi dizi sığdırya ondan sordum...benim izlediğim üç dizim var...muhteşem yüzyıl,seksenler ve yalan dünya...bak bugün seksenler var onu izleyebilirsin ben izleyemiyorum işteyim..biz eşimle hastasıyız ve gülmekten kırılıyoruz :))

onuda sevmessen internetten yalan dünyanın dünkü bölümünü izle benim yerime ben izleyemedim :KK43:(şuaralar yalan dünyada fonemen olan bi vasfiye teyze var ortalığı yıkıp geçti o karakterle.....NE ÇEKTİN BE ADİYEFFFFF :)))

hoş geldin cnm aramıza:)) bebeğin hayırlı olsun.gerçektende çok faydalı konular olabiliyor burada bilmediklerimizi öğreniyoruz ve güzel paylaşımlar yapılıyor...şuara bebişlerimizn odaları söz konusu :))eee sen neler aldın bakalım??

Canım ben 7. aydan sonra almayı planlamıştım ama burada görüyorum ki herkes nerdeyse her şeyi bitirmiş :KK43: Bu arada hoşbulduk:)

al benden de o kadar... bizde de durum çok farklı değil... sanırım en son ilişkimiz 20. haftada falandım, o zaman oldu... eşim de bende çok korkuyoruz bebeğimize bişey olur diye... zaten sürekli bel ağrısı çekiyorum, yatamıyorum, kalkamıyorum böyle bi durumda eşim de huzursuz olur zaten... ayrıca aldatılmaktan da korkmuyorum açıkçası, böyle bi endişem yok nedense... ama bu bi ihtiyaç bunun da farkındayım... kocam da tüm gerçeklerin farkında sağolsun... beni aldatacağı tek varlık elleri olur sanırım... :KK17: (çok açık oldu kusura bakmayın kızlar)

:)))))) koptum resmen elleri öylemi

yok anasının gözü :KK9::KK9::KK9::KK9:
kız sen epey mızmızsın ya :KK6::KK6:

yok canım ya ne mızmızı ben istermiyim hasta olayım ama napıym işte bünyem çok zayıf..keşke bünyem olacağına kendim zayıf olsaydım derim hep :)))sen hiç grip olunca 1 ayda tam 23 tane iğne oldunmu??ne grip ama dimi...benim böyle ağır geçiyo işte hayatım ..

doğrudur canım inanırım bazı bünyeler hassas ama gercekten ne kadar dikkat edersen o kadar cok hasta oluyosun malesef böyle...
bende atkı pek takmıyorum ama şu 2-3 gündür kalın montumu yeniden giymeye başladım havalara belli olmuyo :))) inşallah hasta olmazsın bakalım

bende dondurma diye agaca cıkıcaktım nerdeysee valla resmen agzımın suları akıyoduuu:nazar: afiyet olsun sana da :KK9:

yok canım ya ne mızmızı ben istermiyim hasta olayım ama napıym işte bünyem çok zayıf..keşke bünyem olacağına kendim zayıf olsaydım derim hep :)))sen hiç grip olunca 1 ayda tam 23 tane iğne oldunmu??ne grip ama dimi...benim böyle ağır geçiyo işte hayatım ..

aman yarabbi tövbee.... :KK9:
ben de dişlerimden çektim ömrüm boyunca... hala da çekmekteyim... geçmişler olsun bebemmm ne diyim... ama bazı hastalıkların bazı vücutlarda kronikleşmesi ciddi ciddi zor iş...

Canım ben 7. aydan sonra almayı planlamıştım ama burada görüyorum ki herkes nerdeyse her şeyi bitirmiş :KK43: Bu arada hoşbulduk:)

tabi canım bizim kızlar hızlı..bende ilk başlarda senin gibi düşünüyodum ama baktım olcak gibi değil aldım valla çoğu şeyini...bu ay sonuda odasını yerleştiricem artık hayırlısıyla...sende yavaştan başlasan iyi olur az kaldı bak sayılı gün geçiyo :))

doğrudur canım inanırım bazı bünyeler hassas ama gercekten ne kadar dikkat edersen o kadar cok hasta oluyosun malesef böyle...
bende atkı pek takmıyorum ama şu 2-3 gündür kalın montumu yeniden giymeye başladım havalara belli olmuyo :))) inşallah hasta olmazsın bakalım

bende dondurma diye agaca cıkıcaktım nerdeysee valla resmen agzımın suları akıyoduuu:nazar: afiyet olsun sana da :KK9:

saol canım..inşallah vardır evde ye hemen...burada da pek yiyecekten bahsetmek istemiyorum insanların canı çekmesin diye.. hele akşamları alan olur olmaz vicdan azabı çekerim sonra....

saol canım..inşallah vardır evde ye hemen...burada da pek yiyecekten bahsetmek istemiyorum insanların canı çekmesin diye.. hele akşamları alan olur olmaz vicdan azabı çekerim sonra....

:)) yok taze bitti ama suanda canım istemiyo başka tatlı yemiştim de:)))
zaten bu aşermek başka bişiymişşş birden içten geliyoo delircek gibi oluyosun :KK52: olsa da yesek olsa de yesek diye

çok şükür şu devirde hersey var da zorlanmıyoruzz

tabi canım bizim kızlar hızlı..bende ilk başlarda senin gibi düşünüyodum ama baktım olcak gibi değil aldım valla çoğu şeyini...bu ay sonuda odasını yerleştiricem artık hayırlısıyla...sende yavaştan başlasan iyi olur az kaldı bak sayılı gün geçiyo :))

doğru söylüyosun canım şimdi burada alınması gerekenlerin ve hangilerinin iyi olduğunun araştırmasını yapıyorum artık hafta sonlarımı oğluşuma ayıracam :)

:)) yok taze bitti ama suanda canım istemiyo başka tatlı yemiştim de:)))
zaten bu aşermek başka bişiymişşş birden içten geliyoo delircek gibi oluyosun :KK52: olsa da yesek olsa de yesek diye

çok şükür şu devirde hersey var da zorlanmıyoruzz

ayyy çoook komik bişey yaa... ben 2. ayımdaydım daha kışın ortası kudurdum resmen bi meyve istiyo canım... kocamı aradım garibim nerden bulmuşsa almış 3 tanesi 20 tl... pazar günü de kadıköydeydik... bi baktım o meyve çıkmış kilosu 20 tl... aşkım dedim nasıl düştük böyle bi hataya... 3 tane yettimi yetmedi alır 1 kilo yerdim doya doya :KK9:

ayyy çoook komik bişey yaa... ben 2. ayımdaydım daha kışın ortası kudurdum resmen bi meyve istiyo canım... kocamı aradım garibim nerden bulmuşsa almış 3 tanesi 20 tl... pazar günü de kadıköydeydik... bi baktım o meyve çıkmış kilosu 20 tl... aşkım dedim nasıl düştük böyle bi hataya... 3 tane yettimi yetmedi alır 1 kilo yerdim doya doya :KK9:

ah aahh kadıköy bi başka..

ben ilk aylarda hiç aşermedim ve o dedğin meyveden aşermeyi çok istiyordum hemde gecenin bi yarısı kocamı kaldırıp göndermekti hep hayalim ama olmadı :KK43:((hepte kocamın başına kalkarım bunu ban dua et bak seni hiç zorlamadım diye :))) artık yazın bol bol uygun fiyata yersin tatlım

ben ilk aylarda hiç aşermedim ve o dedğin meyveden aşermeyi çok istiyordum hemde gecenin bi yarısı kocamı kaldırıp göndermekti hep hayalim ama olmadı :KK43:((hepte kocamın başına kalkarım bunu ban dua et bak seni hiç zorlamadım diye :))) artık yazın bol bol uygun fiyata yersin tatlım

normalde hiç sevmemki... :KK9:
işin en gıcık kısmı da o sanırım... normalde asla yemediğim şeyleri istedi canım hep...:KK9:

olsun 3 tane müçtene nasıl iyi gelmiştir:)) sen yine iyisin bizim bi tanıdıgın biri 120 tl ye böyle azıcık azıcık seyler almışşşş

valla ne biliyim ya benim öyle seylerim pek olmadı iştee ama olsa kesin aldırırdım bendee kocam çok bekledi hadi canın bişey istemiyo mu alcam diye ama ı-ııhhh :) canım benim yaaaa
bizde 2 -3 sene bekledik ama bebiş için napalımm sonrada görme böyle oluyo demekkiii

he bide benim canım cok sakız çekiyodu ilk aylar deli gibi sakız çiniyodum falım hemde sadece damla sakızı
:KK51::KK52:

eeeee guzelde adam ıstemöıyo ne yapalım kızlar bazen ben dusunuyorum acaba kılo aldım dıye begenmıyomu benı dıye cok aklıma takıyorum ben bunu yaaa daha yenı evlendık pat hamıle kaldım ben ne yasadıkkı zaten ne bılım nasıl dıcemıde bılmıyorumkı ona offfff ....

benimde tm tersi canım.bende yeni evlendim 10 ay oluyor adam çok istekli bende bebeğe bişi olur die çok endişeliyim.birşekilde isteklerini yerine getirmeye çalışıyorum ama artık ne kadar memnun kalıyor bilemiyorum.soğumasınıda istemiyorum.kaldım arada.[/QUOTE]

kızlar bu konuyu evet acan olmaıdıgı ıcın acmadm ama solemekde ıstıyorudumm sıze bıldıklerımı hemde cokkk artık son 3 ayy ve ılk ve normal dogum dusunennlerrr dıkkat etsın yazdıklarımaa kı benım dr normal yanlısı oldugu ıcın son 3 ayy ılıskıye cok onem verın dıyor rahımın dogumda cm nın acılmasına cok faydası var dıyor ve aynı dr gıden ark..33 haftalalık dogum yaptı onada aynını demıs ve dr tebrık etmıs arkk kı bu ılıskının faydası dıye(cunku ark..33 haftasındakene pek sancı cekmeden dırek 12 cm :nazar:acılması oldu ve cok kolay normal dogum yaptıı ve banada sureklı dıyor ılıskıye onem verın dıyee)vee sızde bunu esınızle paylasın hem soguma olmass bende oleydım ama bunu duyuncaa pardon ama 10 gunde 1 olan iş haftada 2 düştü ustune yuruyuslerıme basladımm ınsl normal dogum olması ıcın sureklı dua dayım ıı ılıskı cokkk onemlımıss dr sureklı vurguluyor ve bebege zarardan cok fayadası vee bebegımızı nişanı koruyor zaten(tıpa gıbı bırsey dogumun ılk habercısı ve enfesksıyon ve bakterıden koruyan seyy nişan)ve sprem içerindekı bır sıvıda bızım rahmımıze cok faydası varmıs ona goree bende sölemesıı artık uzak durmakansa mıktarı arttırın derım kı acılmanız cok olsunınsll cok yazdım ama bıldıklerımı sızle paylasmak zevk verıyor bana ustumden yuku alkıyorkıı sızde yapın dıye ınslll

eeeee guzelde adam ıstemöıyo ne yapalım kızlar bazen ben dusunuyorum acaba kılo aldım dıye begenmıyomu benı dıye cok aklıma takıyorum ben bunu yaaa daha yenı evlendık pat hamıle kaldım ben ne yasadıkkı zaten ne bılım nasıl dıcemıde bılmıyorumkı ona offfff ....[/QUOTE]

suzancım iyi hoş diyosunda...bizim geçen aya kadar çok iidi..ama geçen ay doktora gittiğimizde sorduk kadın direk dediki ben önermiyorum ama haftada 2 kere olabilir dedi...eee bunu duyan kocam hiç yaparmı??sinir oldum o an doktora...allaha şükür bir risk sözkonusu değil..birde kadının orgazm olması bebeğede iyiymiş...benim önceki doktorumda ilişkiye girin ama prezervatif kullanın spermden koruyun demişti...her doktor farklı farklı şeyler söylüyor yaa pöffff

Abisi biraz daha büyüsün diye düşünüyorum ama bilmiyorum ki 3 yaşta bana küçük geliyor. doğduktan sonra senden daha detaylı tecrübelerini öğreniriz :KK16:

güle güleeee :KK3:
benimde kociş yapıyor şimdi kahve oohhhh :KK8:

gel şekerim karşılıklı içeriz. benim kociş çok seviyor kahve yapmayı sanada yapıverir :KK6:

benim dr da herhangi bir sakıncası yok dedi. ama faydası olduğunuda bilmiyordum.
zaten neden zararı olsunki dimi..

eeeee guzelde adam ıstemöıyo ne yapalım kızlar bazen ben dusunuyorum acaba kılo aldım dıye begenmıyomu benı dıye cok aklıma takıyorum ben bunu yaaa daha yenı evlendık pat hamıle kaldım ben ne yasadıkkı zaten ne bılım nasıl dıcemıde bılmıyorumkı ona offfff ....

ya ben hamile kaldığımdan beri ne eşim ne ben ona yaklaşıyorum sadece 1 kere ilişkimiz oldu.17 haftalıktı gebeliğim.vajinamda agrı olunca bir daha ilişkiye girmedik.göbegimden zaten uyamıyorum.birşey degse ağrıyor hafif.bel agrıları varken doğumdan sonra artık bizim iş.drlar ne derse desin.normal doğum düşümsemde ilişki düşünemiyorum.zaten yoğun stres ve iş hayatı ,ev işleri varken dinlenecek saatlerin hayaliyle geçiyor benim.buğün şeker testi için devlet hastanesine gittim.perşembe sonuçları alacağım.inş şekerim yüksek çıkmaz.şimdiden düşüncesi strese girdirdi.
ınsl cıkkmaz cnm:KK8:

HIm söylediklerin mantıklı geldi canım.Bari kendimi biraz zorlayayım ya bu konuda[/QUOTE]

kızlar bnm dr onerıyor ve ıns normal ınden olur dogumlarımız

eslerınıze gelınce ısteksızlıklerı kg ye baglı dgldr bebege bırsey olur dıyedırkıı ne benm esım arastırmıs sprem faydası oldugu ıcın korumasız oluyor iş güç ler:KK52:
ki sızde esını noraml dguma faydası oldugunu ve normal dogurmak ıstedıgınızı ınsl kıı duyurun belkım ısteklerı artarr ve sonrası sıze kalmıss :KK53::KK53: dökturunn :KK52::KK52::KK52:
bende sogumustum ama dr duyunca ve dogumda cekecegım sancınınnn daha hafıf olacagını dusunduk cee ıstek gelıyor ınanınn hehehe hersey oglumuu dırek kucagıma alma hayalımın gercek olması ıcın ınslll
:KK9::KK9::KK9:

:KK16::KK16:
benimde eşim 30 yaşında ben 28 geç mi olur yani 5 yaş :44:
bende biraz aralarında yaş farkı olsun diye düşünüyorum. bakalım kısmet o zaman nasıl düşünücez bakalım.
cok guseller cnm helee ayakkabısı pek tatlı yaa ı gunlerde kullansın ınsll:KK16::KK16:

Dinen bi sakıncası yok dimi cinsel ilişkinin? doktorların dediğinden ziyade bunu araştırıyorum da bişi bulamadım.Sakıncası olsa bulurdum herhalde diye düşündüm bende en sonunda.
canım benım neden?sakıncsı olsunkı cok sukur kı helalımıle yapıyoruz ve helal olan bırsey ve elılıgın temelı olan bırseyy dımı ama:KK34:

bende çocuğun pek aklı ermeden bi kardeş sahibi olmasından yanayım aslında... 5-6 yaş sonrasında kıskançlık oluşabiliyor çünkü... örn; abimle benim aramda 5 yaş var ve ben bebekken üstüme yastıkları koyup bide kendisi otururmuş... şimdi çok seviyo o ayrı ama yine de istemiyorum o kadar yaş farkı... paylaşmayı öğrensinler istiyorum... bunu küçük yaşlarda sağlamak daha kolay kanımca... Allah izin verirse (şartlar neyi gösterir bilmiyorum ama) bende kızımız 1-1,5 yaşındayken tekrar bebek sahibi olmak için çalışmalara başlarız diye düşünüyorum... 3. çocuğu da istiyoruz elbette ama bu biraz da ikinci bebeğimizin cinsiyetine bağlı olucak sanırım... bir oğlumuz olursa üçüncü bebeği yapmayız ve anne-babalığın tadını çıkarmaya devam ederiz... eğer üçüncü çocuğu yapıcaksak, bunun için yaş faktörünü de dikkate almam gerekiyor... :KK34:
aynen bebegm mazarat lıgı pek omassa 1,5-2 yas dan sonraa ıkıncıye sonra aynı sekıldee 3.nasıp see tabıı hakkımızda hayırlısıı:KK31:

canlar ben yemeğe gidiyorum...vee yemekten sonra ne olursa olsun artık dondurma yiycem çok kararlıyımmmm:))) ılık suyumuda hazırladım inşallah hasta olmam...
oo sen yenımı yıyon kız ben haftada 3-4 kez bır dondurma hopp cok hosuma gıdıyorrr:KK39::KK39::131::131::131:

wayy benım canımda cektıydı metro ya gıttık baulamadık adam 1 aydan gelır dedıydıı bende dedım nede olsa o zmana kdr dogum yokya bekleyelım vaktı gelınce dogalından yerızz ve suan vaktı vee her hafta alıyor bıttıkcee esım dıyor kronıklestı mı ne bıttıce yıyorsun daha gonlun gecemedımı dıye ve kg sı 17 tl dusmuz normaldee bayagı pahalıydıı nete arastırdıydım nerde ne zman cıkar dıyede o kadr yanıı hehehe ama suann hmm yarında alım durrr hehehe:KK39::KK39::KK39:

saol cabım :)))

bugün izlicek dizin yokmu??bazıları hergüne bi dizi sığdırya ondan sordum...benim izlediğim üç dizim var...muhteşem yüzyıl,seksenler ve yalan dünya...bak bugün seksenler var onu izleyebilirsin ben izleyemiyorum işteyim..biz eşimle hastasıyız ve gülmekten kırılıyoruz :))

onuda sevmessen internetten yalan dünyanın dünkü bölümünü izle benim yerime ben izleyemedim :KK43:(şuaralar yalan dünyada fonemen olan bi vasfiye teyze var ortalığı yıkıp geçti o karakterle.....NE ÇEKTİN BE ADİYEFFFFF :)))
benim de muhteşem yy favorim zaten çarşamba günü topiğe bekleriz.yalan dünyayla intikamı izliyorum bir de.bugün birşey yok

olsun 3 tane müçtene nasıl iyi gelmiştir:)) sen yine iyisin bizim bi tanıdıgın biri 120 tl ye böyle azıcık azıcık seyler almışşşş

valla ne biliyim ya benim öyle seylerim pek olmadı iştee ama olsa kesin aldırırdım bendee kocam çok bekledi hadi canın bişey istemiyo mu alcam diye ama ı-ııhhh :) canım benim yaaaa
bizde 2 -3 sene bekledik ama bebiş için napalımm sonrada görme böyle oluyo demekkiii

he bide benim canım cok sakız çekiyodu ilk aylar deli gibi sakız çiniyodum falım hemde sadece damla sakızı
:KK51::KK52:

ay çok hoşsun güldürdün beni.

X