2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530

canimcim dogduktan sonra ne zaman alcakmissiniz ki..sen dogumdan sonra 2-3 ay oyle esya yatak bakmaya cikabilecegini haldir haldir magaza dukkan dolasip mobilyami bakabilecegini saniyormus.. dogumdan sonra kendimizi bebegimizi ancak toprlicaz ne esyasi mobilyasi ..mumkun oldugunca herseyi hazir etmek lazim ..alinacaksa alinacak iste beklemenin ne geregi var ..ha benim gibi bir park yatak bir sifonyer alip zaten odayi kullanamicaz bizle uyuyacak 1 yasindna sonra rahat rahat alirim diyorsan o baska .. ama insan heves ediyor iste bebek anlamaz belki ama bizim mutlulugumuz ruh halimiz onlarada mutluluk hormonu salgiliyor onlarida mutlu ediyor .. evin durumun musaitse ve zaten alacaksan al iste ..yoksa zaten 1 yil bir besik veya park yataga tabiyiz .. ama herhalukarda uzme kendini..birisi birsey dediginde elini karnina koy ben gebeyim mutluyum hicbirsey mutlulugumu bozamaz de umursamaz umursamaz bak etrafina :) soyle elinin tersiyle it tum soylenenleri .)

çok güzel Allah keyfimizi ve mutlulugumuzu bozmasın inşallahhhhh

bende şeker ölçümü yaptırdım ama sonuclarımı almadım daha

o igrenc seyi içmek cok kötüydüüü böööögg

daha yaptrmayanlar var yha neden korkutuyosunzzzzzzzz

zor günler başladı ama asıl zor günler sıcak günlerde yandıkkki ne yandıkkk

eskıden ole degilmş yha ondandır. amaannn boşver takmaya bıle gerek yok soylerler gecer gıder kendılernden sogttklarıyla kalırlar

:87: evet ama yaklasık 2 gün cok kötüydüm

Benim doktorum günde üç litre içmemi istiyor bebeğin suyu için ve kendin için çok önemliymiş. Bir iki şişe daha içmeye çalışabilirsin belki:)

daha yaptrmayanlar var yha neden korkutuyosunzzzzzzzz

her hamile kadının başına geliceek bi günn

ben hayatımda şerbet içemeyen biri olarak 2-3 defada içtim napiyim bebişim için herseye katlanıyorum resmen Allah kolaylıgını veriyoo ama suanda hayatta içmemmm

size tavsiyem bi defada için ....
hatta en son yudumu cıkardım ama onu söylememiştim

kızlar bu arada nerede okudum hatırlamıyorum bir hamilenin bebeği zayıfmış doktor nesquikli süt iç demiş böyle birşey okuyan duyan varmısanırım sporcularda içiyormuş :44:
Ben süt iiçemediğim için dr a sormuştum nesquikle içebilir miyim diye nesquikli içeceksen hiç içme keçi peyniri yoğurt ye kefir iç dedi

inş. bda öle olmazzsn tatlım

:)) suanda konuşmuyorum ama
bakalım bi daha ki görüşmemiz nasıl olucaakk

ama bundan sonra aldıgım hiç birseyi göstermicem ve ona söylemicem.....

ne alıp gösterdiysem ay daha erken almayın ay ben sana alma demiymmu ben alcam bilmem neee
ya sen gene al ben sana alma mı diyom boş laaaffff etmeyi ne kadar seviyolar yaaa

( hııııı bu ay yapılcak heralde benmkıde gorucez artkk bebegm için hersey

ne alemler yha :))) kopuyorum bunlra gosterme sende bnmkıde ay cok guzel cınsıyetnı ogrenelım elıcm ogrendık da bsı yok dogurunca alıcak heralde :) bnm ona gosterdklerım pahallı geldı bıraz sanırım

sen niye konuşturuyosunki baştan koyucaktın çizgini bak bakalım konuşabiliyomu..valla benimki konuşsa bile alır hemen cevabını susar oturur..banada ilk başlarda oda erken değilmi orda yatabilrmi diyecek olduda sonradan pişman oldu diyip diyeceğine...şimdilerde bizdeler her aldığım şeyi eve getiriyorum ama direk odaya götürüp bırakıyorum sormuyor bile ne aldın diyeee...
kv dene söle mobilya için tamda zamanı bebek olmadan önce alınki en az 1-2 ay o mobilyaları havalandırın..boya kokusu anca çıkıyormuş yoksa bebeğe zarar verir..bizi bile nasıl rahatsız ediyo o koku el kadar yavruyu nasıl etmesin...

yaa bak ben bile nasıl sinirlendimm...allah yardımcın olsun ama ezdirme kendini

ohh ne güzel haber gözün aydın tatlımm..bak korkuyordun bide üzüldüğünle kaldın senin minnak maşallah almış başını gidiyoo..hep sağlıklı olsunlar inşallah...

ben de bir aralar böyleydim neyseki geçti çok zor oluyor inşallah geçer canım bol bol dua et

Benim doktorum günde üç litre içmemi istiyor bebeğin suyu için ve kendin için çok önemliymiş. Bir iki şişe daha içmeye çalışabilirsin belki:)

canım yaa demek az diyosun ?? iyi napalım bende birazdaha çok içmeye çalışırım ama çokta midem bulanıyo su içerken alışık olmayınca bünye napsın :)))ahh onlar için nelere katlanıyoruz inşallah hayırlı evlatlar olurlarda anlarlar bizi ...

ne alemler yha :))) kopuyorum bunlra gosterme sende bnmkıde ay cok guzel cınsıyetnı ogrenelım elıcm ogrendık da bsı yok dogurunca alıcak heralde :) bnm ona gosterdklerım pahallı geldı bıraz sanırım

hehehe millet de bi sey havası var aman almayalım ya bişey olursa üzülmesin garip filannn
ya ben kötü düşünmek istemiyorummm zaten bi tane bebeğimi kaybetmişim neden hep kendimi kötü sona hazırlyimkiii
iyisine hazırlıyım olmazsa kader kısmet kaldırırm ortalıktan gecer gider....

aman laf söylemesinde almasında inan daha iyi...

ben tavrımı koydumkonuşmuyorummm
bana dedi bunca zaman beklemişsin biraz daha bekle diye bende iyi işte bunca zaman beklemişim daha da beklemek istemiyorum dedim...
bbeğin kıyafetlerinide o zaman bulun yer yerleştirin dedim..

ya laf söylüyorum allahtan eşimde annesine alıcaz işte almışken hepsini beraber alırız filan dedi de sustu.. ama söylenen sözleri ben öyle hemen unutmam acayip soguk duruyorum şuanda fark etti zaten bozuldu çok pisss
bende artık göstermicem ki aldıgım hiç bişeyi , son aldıklarımında üstüne geldi yoksa hiç niyetim yoktu göstermeye...

bundan sonra nolcak bakalım... asla kendimi ezdirmedim ama lafları söylerken nasıl söylettim bende bilmiyorummm şok oldum!!!

artık bana alıcaklarınıda almaz hıh cok da umrum almazsa almasın
bi iyilik yapıcak insanın burnunda getirilmez kiii yapıcagın varsa zamanı gelince yaparsın .....

ne diye insanın hevesini gursagında bırakıyosun ki

ama yazık ya olan hep eşlerimize oluyo arada kalıyoo o annesi ben eşiii
ahh ahh canım kocam benimmm

alacak olan zaten alır o sonralar bahane hep nasıl olsa almamak yapmamak için bahane bulurlar kası kalktı ağzı oynadı vs.. hiiiiç ezdirme kendini canım ben ilk bastan koydum tavrımı bırsuru anlaşmazlık oldu sımdı hıcbırsey dıyemıyolar hatta cocugun ısmını bıle soramıyolar cok mesafelıyız ama kocalarımız arada kalıyor ama onlar hep yanımızda destek sağolsun

aynn ole tatlım kocalar kalıo hep amannnnn yuz versek dert soguk dursak dert anamm geliniz işte

Selammm canlarrr

Bugün pek uğrayamadım yanınıza b ir ara geldim ama çok duramadım. Çünküü bugün izinliydik gezmelere gittik

Şansımıza havada çook güzeldi. Bizde bol bol yürüyüş yaptık gezdik. Birdee eşimin arkadaşı bebek mağazasında çalışıyordu. Oraya da gittik. Alacağımız bebek arabasına nihayettt karar verdik Önümüzdeki hafta eşim maaşını alınca hem bebek arabasını hem de park yatağını alıcaz. E tabi bir kaç kıyafette alırız. Birde emzik biberon ateş ölçer gibi ihtiyaçlarınıda tamamlarız. yani haftaya alışverişimizi tamamlıycaz inşallah
bir saatten fazla durmuşuz orda hiiç farketmedim. herşey o kadar güzeldi dahada bakabilirdim heralde
Birde annemlere gittik bugün. Anneannesi oğluşuma bi sürü cicişler almış bayıldıımm
Beğendiğimiz bebek arabasınında resmini göstereyim. alınca orjinal resmini çekip paylaşıcam sizlerle tüm aldıklarımı

Ben şimdi geçmişi okuyayımm

ohh iyi yapmışın cnm ...bebek arabanızda hayırlı olsun sağlıcakla kullanın çok güzel gerçekten..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…