2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Selammm canlarrr

Bugün pek uğrayamadım yanınıza b ir ara geldim ama çok duramadım. Çünküü bugün izinliydik gezmelere gittik :KK55::KK55:

Şansımıza havada çook güzeldi. Bizde bol bol yürüyüş yaptık gezdik. Birdee eşimin arkadaşı bebek mağazasında çalışıyordu. Oraya da gittik. Alacağımız bebek arabasına nihayettt karar verdik :KK1::KK1: Önümüzdeki hafta eşim maaşını alınca hem bebek arabasını hem de park yatağını alıcaz. E tabi bir kaç kıyafette alırız. Birde emzik biberon ateş ölçer gibi ihtiyaçlarınıda tamamlarız. yani haftaya alışverişimizi tamamlıycaz inşallah :KK16:
bir saatten fazla durmuşuz orda hiiç farketmedim. herşey o kadar güzeldi dahada bakabilirdim heralde :KK9:
Birde annemlere gittik bugün. Anneannesi oğluşuma bi sürü cicişler almış bayıldıımm :KK16:
Beğendiğimiz bebek arabasınında resmini göstereyim. alınca orjinal resmini çekip paylaşıcam sizlerle tüm aldıklarımı

Eki Görüntüle 674996 Eki Görüntüle 674997
Ben şimdi geçmişi okuyayımm :KK1::KK1:

cnm araba çok güzelmi,ş fiyatını merak ettim ne kadar

Merhaba tatlı bebişler ve anneleri
Bugün kızlarımla anneannemiz ve babaannemizle güne gittik. Canımız biraz sıkıldı, çünkü teyzelerimiz bizim göbeğimizin yukarıda olmadığını aşağıda olduğunu söylediler. Kız kardeşimin düşük tehlikesi vardı ve hep göbeği aşağıdaydı. Biraz korktuk. Sizde de göbeği aşağıda olan var mı?

Selammm canlarrr

Bugün pek uğrayamadım yanınıza b ir ara geldim ama çok duramadım. Çünküü bugün izinliydik gezmelere gittik :KK55::KK55:

Şansımıza havada çook güzeldi. Bizde bol bol yürüyüş yaptık gezdik. Birdee eşimin arkadaşı bebek mağazasında çalışıyordu. Oraya da gittik. Alacağımız bebek arabasına nihayettt karar verdik :KK1::KK1: Önümüzdeki hafta eşim maaşını alınca hem bebek arabasını hem de park yatağını alıcaz. E tabi bir kaç kıyafette alırız. Birde emzik biberon ateş ölçer gibi ihtiyaçlarınıda tamamlarız. yani haftaya alışverişimizi tamamlıycaz inşallah :KK16:
bir saatten fazla durmuşuz orda hiiç farketmedim. herşey o kadar güzeldi dahada bakabilirdim heralde :KK9:
Birde annemlere gittik bugün. Anneannesi oğluşuma bi sürü cicişler almış bayıldıımm :KK16:
Beğendiğimiz bebek arabasınında resmini göstereyim. alınca orjinal resmini çekip paylaşıcam sizlerle tüm aldıklarımı

:nazar:çok güzel canım güle güle binsin oğluşun sizde güle güle kullanın :KK9::KK9::KK55::KK55:

Bugün kızlarımla anneannemiz ve babaannemizle güne gittik. Canımız biraz sıkıldı, çünkü teyzelerimiz bizim göbeğimizin yukarıda olmadığını aşağıda olduğunu söylediler. Kız kardeşimin düşük tehlikesi vardı ve hep göbeği aşağıdaydı. Biraz korktuk. Sizde de göbeği aşağıda olan var mı?

boşver sen gocagarıları:KK9: pek biliyolar herşeyi, bi arkadaş hasta olunca maydanoz suyu iç iyi gelir demişler:KK53: neyse ki bişi olmamış bebişine düşmemiş:KK19:

sen dr.a sor canım, düşük tehliken olsa dr söylerdi bence....

alacak olan zaten alır o sonralar bahane hep nasıl olsa almamak yapmamak için bahane bulurlar kası kalktı ağzı oynadı vs.. hiiiiç ezdirme kendini canım ben ilk bastan koydum tavrımı bırsuru anlaşmazlık oldu sımdı hıcbırsey dıyemıyolar hatta cocugun ısmını bıle soramıyolar cok mesafelıyız ama kocalarımız arada kalıyor ama onlar hep yanımızda destek sağolsun

ay ne güzel:)) ama illa baştan sorun mu yaşamk lazımmm
bence artık bu devirde büyükler büyüklüğünü bilmiyo hıhh :KK19:

aynn ole tatlım kocalar kalıo hep amannnnn yuz versek dert soguk dursak dert anamm :KK9: geliniz işte :KK9:

evet ya bide hep dedikodu yapılıyodur şimdi arkadan böyle konuştuklarını bilmek de uyuzuma gidiyo kimbilir ne laflar dönüyo şimdi ortada:KK30::KK31:

Selammm canlarrr

ne varsa ananelerde varr
babanneler hep gıcıklık peşindeeee

benim kaynana da kızına karşı cok cömert canım.

cok güzelmiş bu araba ve koltugu cok begendiimmm inşallah iyi günlerde kullanırsınız :))))
biz daha buna hiç bakmamıştık bide bu var dimi:44::KK19:

daha emzikler filan falan hey gidi heyyyyyy

yaptım oldumu bide ben göremiyom off çözecem inşallah yavaş yavaş:))

Olmuş olmuş çokta güzel olmuş. E görelim senin bebişin gelişiminide :KK1::KK16:

Hahahahah aynı ben...Benim de düşüncem saçlarım(sanki doğurdukta:KK1::KK1:)
Ama ne yapayım ben de süs,püs herşeyim yerinde olsun istiyorum
bol bol fotoğraf çekimi olacağı için...Çok heyecanlandım ben şimdiden:KK9::KK9::KK9:
Ama ben haftaya saçlarımı kestireceğim azıcıkta olsa.Çünkü uçları çok kırıldı
ve kestirmezsem doğuma rapunzel gibi gireceğim...Benim eşim saçlarıma
fön çekebiliyor benim kuaförüm de yanımda olacak Allah'ın izniyle canım kocam:KK54::KK54:

Benim kuaförümde hamileee haziranda doğumu bi aksilik olmazsa :KK9::KK9:
Ben hiç düşünmemiştim bu süslenme işini. Bak şimdi aklıma soktun. Bende kardeşime yaptırırım artık

kzılar ben bebeğe cici almadan duramıyorum babanne de sürekli alıyo nasıl durabiirim

Canım aldıklarının bir listesini yap. Sonrada eksik kalanları yap her seferinde bir eksik al bence. ben öyle yapıyorum. alcaklarımı belirledim. çok iştahım kabarınca eksik olanlardan bir tane alıyorum

tatlım valla bizdede durumlar aynıydı eşimin hep aklında olan bi isim vardı EREN benimde aklımda ALP ismi vardı baya bi inatlaştık..ama çok fazlada konuşulmadı bu konu ara ara dile getiriyordum ben..eşimin istememe sebebi kısa olması ve tek isim olmasıydı.bense iki isim hiç istemiyodum ve kısa olsun istiyodum..sonra ben bi isim daha attım ortaya onunda seveceğini düşündüğüm YİĞİT ismi..hoşuna gitti ama tek istemiyordu yanınada onun istediği ismi koyalım dedi yani YİĞİT EREN olsunmu dedi..bende tamam dedim ama yine benim çok istediğim Alp ismi yoktu :KK43:(sonra eşimin yiğeni var kız 7 yaşında eşimde çok sever onu..ben kızın aklına girdim dayısına Alp isminin daha çok yakışacağını söylemesini istedim eşimde yiğenini kıramadı(bu arada beni değilde onu dinlediği içinde iyi bir azar işitti benden) neyseki sonunda benim istediğim bir isim olmuş oldu iki isim olsada oğluşuma sevdiğim güzel bir isim bulduk çok şükür..YİĞİT ALP ....

çokk iyi taktik bulmuşsun tatlım :KK1:
E tabi herzamanki gibi sonuçta annelerin isteği oluyor işte :KK1:
Bizde oğluşumun ismini Ali Kaan koyduk. Eşim zaten daha evlenmeden çönce bile diyordu oğlumuz olursa ali olur adı diye. Dedesinin ismi. Sonra cinsiyetini öğrendikten sonra Ali nin yanına bir isimde sen bul iki ismi olsun dedi eşim. Bende Ali nin yanına Kaan ı yakıştırdım şimdi ismiyle seviyoruz oğlumuzu :KK16:

babası ve bızzz oğlşmla :))) çok kıloluyum demı :))
Maşallah canım çok tatlısın. :nazar::nazar:

bana göre de benim göbeğim aşağıda duruyo...
iş arkadaşmında öyleydi
sonradan yukarı cıkıyo onlar boşvr bişi olmaz....

canım benimki 940 gr mış bugün baktık:))) cok geldi bana yaaa

erken olmaz ama bebeklerimiz bence biraz kilolu doğabilir 4 bucuk kilo gibi
bu durumda doğuramıcaz sanırımm:KK37::KK37:

maşallahh annesi çok güzel bakmışsın bebişine :nazar::nazar:

kızlar siz bebek odalarınızı almaya başladınız mı ??
tabi alıcak olanlar...

ya bana özellikle kayınvalidem sinir oldum cok erken filan diyip deli etti beni
olduktan sonra alıcakmışızz bi bebğin kıyafetlerini sıgdıramıyomuşum eve bunca zaman durmuşum şimdi bekleyemiyomuşumm

diye bir sürü laf soktu şimdi konuşmuyorum kendisiyle.....
neden bu kadar karışıyo kiii ona nee yaaa halla hallaaaa:KK4:

hugglo dan almayı düşünüyorum büyüyen beşikli oda :KK55:

Doğduktan sonra nasıl alcakmışsın ki ??!!
Hayret bişey ben bile gıcık oldum kendisine hayret bişey. Alıcaksın tabi senin bebeğin karnında taşıyosun bekliyosun heyecanla.
Kendisine vaktinde bişey yapılmadığı için kıskançlık yapıyordur o.
Ne ayıp bişey yaa
selam güzel anneler biz geldik...
bugün sabah doktor teyzemize gittik... çok şükür tüm ölçümleri yapıldı ve minik meleğimiz artık haftasıyla uyumlu... yani kilo almış bebeğimiz... anneannesi iyi baktı demekki... 2 haftada 3 kilo almışım ama bebeğimin tüm ölçümleri haftasıyla birebir uyumlu... artık 27+1 olduk... inşallah 31. haftada tekrar kontrole gidicez... birde açlık şekerimize baktırıp gidicez ki, sınıra yakın olan şekerimiz bi kontrol edilsin... hastaneden çıkınca bide bayramlık aldım bebeğimize... ohhh miss keyfimize diyecek yok... Allah'ım her birimizin bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah... sakın aç kalmayın güzel anneler... bebeklerinizi de aç bırakmayın... bu arada kilomuz 1084 gr boyumuz 35 cm... maşallah bize :nazar::nazar::nazar::nazar:
oohh canım maşallah çok sevindim güzel haberlerle döndünn..
Bundan sonra hep böyle düzenli devam edersin güzel güzel büyür kızçen :KK16:
maşallah bayada büyümüş ne güzelll.
Bende çok merak ediyorum nasıl oldu oğluşum diye. en son gittiğimizde doktor yediklerine dikkat etmen lazım demişti.
haftaya kontrolümüz var inşallah iyi besleyebilmişimdir oğluşumu :18:
slm kızlar :KK16:
sohbet almış başını gitmiş oku oku zor bitirdim :KK68:
bugun kendimi çok ağırlaşmış hissediyorum sanki ağır çekim film gibiyim
yaklaşık 1 aydır nerdeyse her gece kabus görüyorum gündüz yaşadığım normal olayların gece kabus olmuş hali :18:
ve bu beni çok yıpratıyor ve korkutuyor :KK19:
2 gündür daha iyi gibiyim ama inş geçer
Ben yattığımda uykuya dalmadan önce çok korkuyorum eşim hemen uykuya dalıyor.
Ben öyle hemen uyuyamam. sanki evin içinde birileri dolaşıyormuş gibi hissediyorum. uykuya dalmakta çok zorlanıyorum korkudan :18:
Eşimde korkusundan bana uzak yatıyor. bende onu uyandırıyorum. Bana sarıldığı zaman yalnız olmadığımı hissediyorum uykuya dalana kadar eşimde bekliyor yazık.
çok zor bir durum uykuda korkmak.
ne alemler yha :))) kopuyorum bunlra gosterme sende bnmkıde ay cok guzel cınsıyetnı ogrenelım elıcm ogrendık da bsı yok dogurunca alıcak heralde :) bnm ona gosterdklerım pahallı geldı bıraz sanırım :KK9::KK9:
içinden gelmiyorsa zaten hiiçç almasın. Göstermelik yapılan şeyleride hiç sevmem. gelene gidene bak bunları ben aldım diycek sanki çok bişey yapmış çok değer veriyormuş gibi.:KK19:

ohh iyi yapmışın cnm ...bebek arabanızda hayırlı olsun sağlıcakla kullanın çok güzel gerçekten..
Sağol canımm :KK16:

cnm araba çok güzelmi,ş fiyatını merak ettim ne kadar

Araba ve ana kucağı birlikte 900 TL canım.
Çift yönlü kullanılabiliyor. pusetle birlikte kapanıyor. açıp kapatması çok kolay. Çok ağır değil.
Ana kucağı aynı zamanda oto koltuğu arabaya tek olarak takılabiliyor. Eşiminde çok hoşuna gitti. Bende çok mutlu oldum nihayet bişeyi benimsedik diye. haftayada alıcaz inşallah :KK16:

:nazar:çok güzel canım güle güle binsin oğluşun sizde güle güle kullanın :KK9::KK9::KK55::KK55:

Çook sağol canımm. İnşallah gezicemiz günleride görücez az kaldıııı :KK16:

ne varsa ananelerde varr
babanneler hep gıcıklık peşindeeee

benim kaynana da kızına karşı cok cömert canım.

cok güzelmiş bu araba ve koltugu cok begendiimmm inşallah iyi günlerde kullanırsınız :))))
biz daha buna hiç bakmamıştık bide bu var dimi:44::KK19:

daha emzikler filan falan hey gidi heyyyyyy

SAğol canım.
Daha çookk şey var. Bende bugün bebek mağazasını 1 saat boyunca detaylı gezince daha iyi anladım :KK1::KK1:

$bebeğiminodası.jpg -kızlar komple bu sekilde almayı düşünüyorum nasıl sizce??

Canim bizim isim isi komedi resmen.esim ilk cocugu kesinlikle ben koyacam demisti.sonra kontrole gittik doktor erkege benzer bu aylarda hepsi felan dedi.sonra akilli esim tamam kiz olursasen koy dedi.soz de verdi karismayacam diye.nasil olsa erkek diye dusundu hrralde.bi ay sonra doktor kiz demesinmi havalara uctum resmen.esim her ne kadar kabul etmese de mecbur kaldigi icin benim koymama izin veriyor:KK9: bu arada kizimin ismi İKRA esim dde cok begendi:KK9:

güzelmiş kızının ismi anlamı nedir şekerim

Sağol canımm :KK16:

Araba ve ana kucağı birlikte 900 TL canım.
Çift yönlü kullanılabiliyor. pusetle birlikte kapanıyor. açıp kapatması çok kolay. Çok ağır değil.
Ana kucağı aynı zamanda oto koltuğu arabaya tek olarak takılabiliyor. Eşiminde çok hoşuna gitti. Bende çok mutlu oldum nihayet bişeyi benimsedik diye. haftayada alıcaz inşallah :KK16:

Çook sağol canımm. İnşallah gezicemiz günleride görücez az kaldıııı :KK16:

SAğol canım.
Daha çookk şey var. Bende bugün bebek mağazasını 1 saat boyunca detaylı gezince daha iyi anladım :KK1::KK1:

ne kadar pahalıymış puffffff
evet cooook sey var alıncaaaakk keşke bi an önce alsak cok hevesliyim:))))

Ayyy kızlarrrr ben geçmişi okuyana kadar herkeeessleer gitmişşşş

ne çok konuşmuşsunuz yahuuuu :KK1::KK1:

Artık bende yatayım bari. Yarın yine iş var. Amaa yarın az çalışıyorumm yuppiiii :KK8: 2 de mesaim biticek.
İnşallah hava güzel olursa oğluşumlada gezicez. Hepinize iyi gecelerr Annişllerrr.
Aaaa bu arada kızlar bugün bir arkadaşım daha doğum yaptı. normalde doğumu ay sonuydu erken doğum yaptı. ama bebeği iyiymiş. sadece birazcık küçük olduğu için küvezdeymiş.
Çok şükür bir sağlık sorunu yok arkadaşımında bebişininde. 2200 gr doğmuş Masal bebek :KK16:
Bu arada diğer arkadaşımdan da Kuzey bebişin durumunu öğrendim. Oda baya iyi olmuş.Tedavisi devam edicekmiş. İlk görüştüğümde soramamıştım bugün sordum Kuzey bebekte 4100 gr doğmuş :nazar::nazar:
Artık sıra bizde kızlarrrr :KK1::KK1:
Neyse ben yatıyorum artık ne çok konuştum giderayak ehehhe
öptüm hepiniziii :KK54::KK3:

-kızlar komple bu sekilde almayı düşünüyorum nasıl sizce??

Ayy canım çok beğendiimm. Al bence çok hoş oluurr

ne kadar pahalıymış puffffff
evet cooook sey var alıncaaaakk keşke bi an önce alsak cok hevesliyim:))))

Tatlım istersen arabayı tek olarak alabiliyorsun o şekilde 690 TL ben oto koltuğunuda alıcam. O şekilde 900 TL oluyor.
Bende çok hevesleniyorum herşeyini alayım istiyorum haftaya salı hem bebişimizi görücez hemde cicişlerini alıcaz çookk heyecan verici.:KK16:

bugun 100 lük şeker yüklemem yapıldıı. sonuçları perşembe günü doktara göstericem. inş yüksek çıkmaz.....

aa tam çıkıcaktım ki ne gördüümm.
Bebeğimi kucağıma alacağım tahmini gün sayısı 100 yazıyorrrr. benimde 3 rakamlı günlerim bitiyooorrr. Şuan çok heyecanlandımmm.
Neyse ben gittim kızlar bu sefer gerçekten :KK9::KK9:
:KK54::KK3:

aa tam çıkıcaktım ki ne gördüümm.
Bebeğimi kucağıma alacağım tahmini gün sayısı 100 yazıyorrrr. benimde 3 rakamlı günlerim bitiyooorrr. Şuan çok heyecanlandımmm.
Neyse ben gittim kızlar bu sefer gerçekten :KK9::KK9:
:KK54::KK3:

benimde 2 ye düşmüş :) iyi geceler

Ayy canım çok beğendiimm. Al bence çok hoş oluurr

Tatlım istersen arabayı tek olarak alabiliyorsun o şekilde 690 TL ben oto koltuğunuda alıcam. O şekilde 900 TL oluyor.
Bende çok hevesleniyorum herşeyini alayım istiyorum haftaya salı hem bebişimizi görücez hemde cicişlerini alıcaz çookk heyecan verici.:KK16:

bide ben şimdi bebek arabası alcam dersem kaynanam kalp krıizi gecirir heraldeee :KK37::KK23::KK53::KK35::KK36:

bebek arabasını ben dogumdan sonra düşünüyorum nedense...
gec mi olur ki ....

bugun 100 lük şeker yüklemem yapıldıı. sonuçları perşembe günü doktara göstericem. inş yüksek çıkmaz.....

100lük mü ?? bana 50 lik yapıldı -
neden farklı acaba bu yüklemeler

Gunaydin kizlar simdik hastanedeyiz seker yuklememiz yapiliyo ictim sekerli suyu sandigim kadar tasi kotu degilmis umarim sonuclar iyi cikar

X