2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Canım limon sakın sıkmayın diyolar şekeri olduğundan düşük gösteriyomş aklınızda bulunsun en güzeli nefes bile almadan içip bitirmek şahsen ben öyle yaptımm:)
Ben tatlıyı hiç sevmem. tek seferde ilaç gibi içerim bende artık

kızlar bu arada ben sadece açken kan verdim bişey falan içmedim ondan sonra da. doktora da sordum bişe içmicek miyim falan derken yok şekerin iyi dedi :s
benim işler niye hep değişik oluyor ya

Ben tatlıyı hiç sevmem. tek seferde ilaç gibi içerim bende artık

Keşke bende sevmesem:))Tatlı tüketmiyosan bişey çıkmaz tabi hamurişlerinde iyiyim dersen bilemem:))Zaten yarım lt'lik suyun yarısına yakınını boşalttırıyolar yani tam bi şişe içilmiyo bi seferde de bitiyo eğer beklersen miden bulanabilir bide suyun biraz soğuk olması avantaj olur senin için ama en gıcığı bence hastanede 2 saat rehin kalman 0. dk,60. dk,120. dk bla bla bazen 180. dk da istiyolar sanrm..ve hareket etmiyceksin bu sırada haberin olsun canım..

kızlar bu arada ben sadece açken kan verdim bişey falan içmedim ondan sonra da. doktora da sordum bişe içmicek miyim falan derken yok şekerin iyi dedi :s
benim işler niye hep değişik oluyor ya

Bazı drlar tam dayaklık yaa açlık kan şekerin iyi olablr ama bu adı üstünde yükleme testi nasıl gerek yokmuşş belki gizli şeker var Allah korusun zaten gebelik şekeri denen bişey var yani ayrıca bi ölçümde iyi denip yollanmaz 1 hafta evde ölç canım aletin varsa ona göre de git tekrarlat bence..

evde alet yok ama ya ben haftaya başka yerde tekrar yaptrmayı düşünüyorum şimdi :/

evde alet yok ama ya ben haftaya başka yerde tekrar yaptrmayı düşünüyorum şimdi :/

Bence de yaptır canım için rahat etsin ayrıca gebelik süresince evde ölçmekte de fayda var zira seker sırf yemekten yükselmiyo sıkıntı stres de yükseltiyo bilirsek en azından hemen müdahele edilir..

Çatlaklar konusunda ne alemdesinz kızlar,ben hamilelikten önce çatladığım için hakkımı doldurdm sanrm şimdilik bişey yok:))Şaka bi yana su madecassol kremin cok işe yaradığını düşünüyorum ben 2 günde bir sürüyorum vaselin kakao özlü kremin içine 1 tane büyük boy madecassolu sıkıp karıştrdım onu kullanıyorum maşallah diyim bi çiziğim yok ve bol su işe yarıyor sanrm ama son aylar tehlikeli bakalım nolcak..

benim 4-5 tane çatlağım oldu malesef. lierac kullanıyorum ama hergün sürmüyorum işte 2 güne bi falan
bi de şu bio oil den alayım diyorum
zaten önceden de çatlamıştım inşallah daha fazla olmaz ya

benim 4-5 tane çatlağım oldu malesef. lierac kullanıyorum ama hergün sürmüyorum işte 2 güne bi falan

Olsun cok değilmiş inşallh daha olmaz kullandığın kremi de cok övüyolar ama okadar para vermeye değmez 7tllik bi krem benm bu dediğim evnde bulunan herhangi bi nemlendrici kremin içine karıştrp kullanablrsn bence bio-oil uzun zamandr var niye şimdi bukadar popüler oldu anlamış değilim 2 reklamı döndü herkeste bi heyecan oldu:))tabi denemekte fayda var ama kullananlara sormak lazım nasılmışş yanılmıysm kk da var bi paylaşım..

biz geldik güzel teyzeler...
bugün anneannemizle birlikte havuzluhana gittik... en alt kata bi indik... amannnn orası ne öyle... kocaman bi yer... adamlar parsellemiş tüm dükkanları... her ürün gamı için bir dükkan var... hastane çıkış seti için ayrı bi dükkan... yüzlerce çeşit... fiyat alternatifleri oldukça fazla... sonunda listemiz tamamlandı... son olarak aldıklarımızı da yazıyım size... odamızın düzenlenmesi bittiğinde resim çekip yüklerim... yarın anneanneyle birlikte Bursa'ya gidiyoruz çünkü... 1 hafta sizlerden uzak kalıcaz... son alışverişimiz... hatırladıklarımın fiyatlarını ve markalarını da yazıyım...
-hastane çıkış seti 40 tl
-travel sistem bebek arabası+puset (casual storm) 470 tl
-bebek destek minderi 40 tl
-bebek yastığı 40 tl
-bebek yorganı-mikrofiberli 60 tl
-burun temizleme aspiratörü 6 tl
-koruyuculu uyku seti 100 tl
-nevresim takımı da olabilen pike takımı 100 tl
-hamile destek yastığı 13 tl
-destekli alt açma minderi (figürlü) 25 tl
-oyun parkı 200 tl
-visko yatak 40 tl
-lastikli çaşaf 11 tl
-banyo küveti 20 tl
-küvet filesi (straforlu) 25tl
-küvet ayağı 20 tl
-banyo süngeri (chicco) 3 tl
-lohusa pijama takım (alt-üst+sabahlık) 70 tl
-3 tane emzirme atleti 45 tl
-titreşimli anadizi 50 tl
ayyy yazarken yoruldum... sanırım bu kadardı... öptük hepinizi güzel anneler... veeeeee minik melekler

seninkine de bakmak lazım işte bi o bi bu derken doguracaz yakında :)) lierac bazı yerlerde çok pahalı ama ben 40a almıştım daha da bitmedi bakalım..

hayırlı olsun güle güle kullanın yarılamışsın mı desem bitirmişsin mi desem artık :)) daha vardır ama alınacaklar değil mi

hayırlı olsun güle güle kullanın yarılamışsın mı desem bitirmişsin mi desem artık :)) daha vardır ama alınacaklar değil mi

yok bitti çok şükür... önceden de almıştık zaten biçok eksiğini... en sona büyükleri bırakmıştık... hayırlısıyla sağlıkla kızımızın gelmesini bekliycez inşallah...

ay geçmişi okumadan şaşı oldum resmen :) kızlar çatlıyorum içinde paraben olmayan bir çatlak kremi var mı bildiğiniz ? ne kadar yağ sürsem de 4 lt su içsemde çatlıyorum ve çok üzüldüm. eşimde napalım oğlumuzu düşün bozma moralini mayo giyersin tatilde felan diyor ama olay mayo bikini değil kendim aynada rahatsız olacağım offf
AYRICA BEN ÇOK FECİ TERLİYORUM ARTIK KIZLAR SİZDE DE VAR MI ÖYLE BÖYLE DEĞİL EVDE BİLE ŞORTLA GEİZYORUM NERDEYSE DIŞARDA UTANMASAM TİŞÖRT GİYECEĞİM DOUDAYIZ BİRDE DÜŞÜNÜN BAHAR BİLE GELMEDİ BURAYA MİLLET KABANLA DOLANIYOR .

pANİK YOK HEPİMİZDE VAR O HAL. BENDE SIRT ÜSTÜ YATIYORUM KORKMA

BENCE BEREN ÇÜNKÜ ETRAFIMDAKİ ÇOCUKLARIN ÇOĞU ECE :)

WALLA DOKTORUN DAHA İYİ BİLİR AMA BANA 2 KEZ YAPILDI BİRİ 20 DE BİRİ 22 DE.

AYNEN BENDE YA :)
uzun süren açlıkta bebek aç kalmazki kanımızdakı şekerden alır kandakı şeker azalıncada karaciğer şeker yapımını sağlar korkmayın depolardan yer cocuklarımız :))
WALLA KALIYORMUŞ DOKTORUMUN BANA DEDİĞİ ARTIK BEBEK BÜYÜDÜ VE SENDEKİ YETMİYOR ÇOCUK AÇ KALIYOR DEDİ

POMPA BENDE ALMAYI DŞÜNMÜYORDUM AMA ARTIK GEREKLİ GÖRÜYORUM ÇÜNKÜ SEN SÜTÜNÜ SAĞDIKÇA SÜT YENİLENİYORMUŞ EMMEZSE İLK BAŞTA O SÜTÜ SAĞMALISIN Kİ ÇOĞALSIN VE KALİTESİ ARTSIN

AYNEN BENDE DÜŞÜNÜYORUM ONDAN ALMAYI PAZARTESİ KONTROLÜM VAR SORACAĞIM BU BİO-OİLİ DOKTORUMA İŞTE PARABEN VAR M ONU MERAK EDİYORUM. BİRDE YÜZÜMÜZDE LEKE OLACAK ARTIK 7 . AYDA OLUŞUYORMUŞ BUNUN İÇİNDE GÜNEŞ KREMİ KULLANMAK ŞART ARTIK.

vsn
sen nekadar kaliteli krem kullanırsan kullan eğer vücudun çatlamaya müsaitse bunu engelleyemiyosun
nemlendirmen yeterli, bu zeytinyağı bile olur yani.
ben 9. ay bitiminde 10 günlük süre içinde çatlamışım farketmedim bile.
düzenli nemlendirdiğim halde..
ama çatlaklar beyazladıktan sonra buruşma olayı varya o olmadı işte.
bide ben doğumdan sonrada krem, yağ, losyon hep sürmeye devam ettim( hergün değil tabi banyo sonrası)
üzülme bence hemen hemen her kadın çatlıyo yapıcak bişey yok.
yengem hiç bişey sürmedi karnına ama hiç çatlamadı hemde göbeği kocaman olmuştu
vücudunla ilgili bi durum yani.
sen sadece hergün yağla, nemlendir ihmal etme

Canım limon sakın sıkmayın diyolar şekeri olduğundan düşük gösteriyomş aklınızda bulunsun en güzeli nefes bile almadan içip bitirmek şahsen ben öyle yaptımm:)
ya ben cerrahpaşada yaptırdım orda hemşireler limonları sıkıp hazırlamışlardı bile önceden ve tahlile gelmeden verdikleri listeyede yazmışlardı eğer sakıncası yada bi etkisi olsaydı koskoca araştırma hastanesinde böle bi konuya dikkat ederlerdi diye düşünüyorum

canım bugun cevahir mathercarede gördüm bunun aynısını ama fiyatı yuksek geldı ,mothercarede indirim vardı baska modellerinde fiyatı daha uygun hatta 200 tl ye beşik vardı bi bak istersen ama kaynanan alsın onu almak istiyorsanad :))) nacızane fikrim :)))

ben forumların birinde okumuştum bio-oil i 2 hafta önce buldum aldım şimdilik memnunum bir ara çok kurumuştu cildim onu bile düzeltti ki
üzerinde günde 2 defa kullanın yazıyor ben sadece bir kere kullanıyorum doktoruma da sordum sakıncası var mı diye sorun yok kullanabilirsin dedi
şu an için çatlağım yok inş yazılanlar gibi işe yarar da hiç olmaz
içeriğine baktım şimdi paraben yok bu arada
ben 60ml lik olandan aldım 25tl fiyatı

ya kızlar aslında düşündümde biz şimdi ne bulursak sürüyoruz ya karnımıza heryerimize yani yağıydı nemlendiricisiydi losyonuydu hepimiz bişeyler kullanıyoruz sonuçta
ama ben bu çatlak olayında aldığımız bu önlemin çokta işe yarıyacağını düşünmüyorum şahsen
çok yüzeysel bişey aslında bizim yaptığımız bu işlem çünkü içerden çatlıyosun genişleme içerden oluyor, böylede düşünmeme rağmen yinede faydası elbet olur belki diyerek bi umut yağlanıyorum gerçi kırkpınar güreşçileri gibi
o ayrı ama okadar düzenli kullanan organik yada eczaneden dünya para verip krem alıp sürenleri duyuyorum yine çatlıyolar, yine çatlıyolar
kiminin cildi yani eti çok sıkıdır onlar bikaçkilo alıp vermede bile çatlar var benim öle bekar arkadaşlarım, heryerleri şimdiden çatlamış,
ama benim cildim cıvık cıvık anladınız siz onu başka tabir bulamadım şimdi henüz karnımda bişi yok sadece göğüslerimin alt tarafları başladı çatlamaya.
bide bu biraz genetik diyorlar eğer doğruluk payı varsa tabi, annem koduma işlemişseeee karnım cillop gibi kalır kadın iki doğumundada hiç çatlamamış süt gibi karnı şuan öle krem falanda nerden bulup sürcek, hiç birşeyde yapmamış.
allah sonumuzu hayretsin bebeklerimiz sağlıklı olsunda inşallah, tıp gelişiyo hergün bulurlar bununda bi çaresini inş.
baksanıza ajdaya, ifadesi elbet değişti ama 70 yaşına geldi suratı kaymak gibi e 21 estetikle (botoks ve dolgular hariç)
benim bilimadamlarına güvenim tam 60:
birde atasözü geldi aklıma konumuzla alakalı eğerki o şanslı kadınlardan değilseeekk;kaderimizde varsa çatlıcaz abi napalım

Vermeyince Mabud, neylesin sultan mahmut

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…