2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
bence beren cnm :KK31:

nddd cnm bunu bende çok beğenmiştim alıyordum hatta sonra benim afacan kediler geldi aklıcam üstü cibinlikli salıncaklara baktım ceremony nin dediği gibi daha uygun fiyatlı ana kucakları var ne de olsa uzun süre kullanmıcaz

cnm her fırsatta bir şeyler al bence sonra zorlanırsın biran da

Alıcam artık canım. Kesin kararlıyım. Ne kaldı zaten doğuma :KK1::KK1:
Bebişin giysisi var battaniyesi var ama yatcak yeri yok :KK9:

hamileyken çalışmak ne zordur yaa
nddd valla ben evde olduğum halde sabahları uyanamama problemi yaşıyorum.
herzamankinden daha çok yoruluyorum.
Allah tüm çalışan hamilelere yardım etsin:KK16:
bu arada kendinizi sıkıntıya sokmayın anneler herşey alınır merak etmeyin :KK34:
yeterki doğru planlama yapılsın
ilk kullanacağı ne varsa onu alıp, sonraki aylarda eksikleri tamamlamak en doğrusu..
diyorum veeee kendimi mağazadan mağazaya atıp ne var ne yok yağmalamak istiyorum:KK1:
Allahım akıl sağlığımızı koru:KK76:

mrb larr

kız lar moralım bozukkk
:KK19: un 50 gr lık seker testı vermıstımm tam sınırda cıkmıs carsamba gel 100 gr lık ıceceksın ac gel dedıler yaa onumuzdekı gunlerde tatlıdan patatesden fılan uzak duruyumdaa cars.sonuc ıı cıksın ınsl yaaaaaaaaa:18::18::18:
sızdede ol eolan varmı???

mrb larr

kız lar moralım bozukkk
:KK19: un 50 gr lık seker testı vermıstımm tam sınırda cıkmıs carsamba gel 100 gr lık ıceceksın ac gel dedıler yaa onumuzdekı gunlerde tatlıdan patatesden fılan uzak duruyumdaa cars.sonuc ıı cıksın ınsl yaaaaaaaaa:18::18::18:

canım moralini bozma
bende gizli şeker var, hamilelikten önce tedavi görüyodum yarım kaldı.
bi doktorun söylediği diğerini tutmadığı için ortada kaldım öyle..
ilaç kullanmayı bıraktım yani.
ama sınırda falan değildi baya bildiğin ellerim falan titriyodu acıkınca:KK43:
şimdi tekrar testlerimi yaptırıcam,doktorumu değiştirdim.
bakalım ne durumdayım..

mrb larr

kız lar moralım bozukkk

inş iyi çıkar cnm ben daha yaptırmadım

canım moralini bozma
bende gizli şeker var, hamilelikten önce tedavi görüyodum yarım kaldı.
bi doktorun söylediği diğerini tutmadığı için ortada kaldım öyle..
ilaç kullanmayı bıraktım yani.
ama sınırda falan değildi baya bildiğin ellerim falan titriyodu acıkınca:KK43:
şimdi tekrar testlerimi yaptırıcam,doktorumu değiştirdim.
bakalım ne durumdayım..

inş iyi çıkar cnm ben daha yaptırmadım

sagolnkızlar ama yaa
cok moralım bozuldu carsamabayaca tatlılara dıkkat edecegımona gore bakalım nasıl cıkar cunkum emın degıldım dr yapacagında aıle hekımı yaptıgı ıcın tatlıdı cıko du dıkkat etmedım öle oluncada böle oldu sanırsam hayırlısı ınsl yaa sbh erken acgel dedı sımdı netten bakıyorumda 3 st st bası ac karnına kan verecekmısımm her st bakalacakmıss :26::26:aman hayılrısı ınsll bebgım ıı olsundaa 100 gr lıkda ıcılır ya tavsıyelerınız neydı kıslar ben ılık ıctım 50 gr zor ıctım asırı tatlıdı(tatlıyı sevmedııgm ıcın)sımdıkde 100 gr ıcıcemm:KK50::KK59::110: hayılrısı ınsl sıfa nıyetıne

mrb larr

kız lar moralım bozukkk

Canım moralini bozma neticede yüksek cıkmamış sınırdasın biraz daha dikkat edersin yediklerine olur biter,bana dr direk 100 mg istedi benimde sınıra yakın cıktı normal dedi ama ben ara ara evde ölçüm yapcam tedbir amaçlı buarada gitmeden önceki gece hiçbirşey yeme ve suan diyet uygulama ki varsa bişey cıksın da tedavisini ol şimdi tatlı patates yemem cıkmasın diye diyosun ama sonra illaki yiycen iyi zaten diye bence cok kasma neyse o cıksın ama önemli bişey olmaz inşllh benm hamilelikten önce de yapılmıştı test insülin direnci başlangıcı cıkmıştı biraz diyet yaptım gecti gitti ki benm annemde var seker yaa dikkat etmem lazm neyse gecmiş olsun tatlım unutmaki stres daha zararlı bebişe..

bu arada kendinizi sıkıntıya sokmayın anneler herşey alınır merak etmeyin :KK34:
ilk kullanacağı ne varsa onu alıp, sonraki aylarda eksikleri tamamlamak en doğrusu..
diyorum veeee kendimi mağazadan mağazaya atıp ne var ne yok yağmalamak istiyorum:KK1:

Zor gerçekten çalışmak. Gün geçtikçe dahada zorlaşıyor :KK50:
Bende planlı almaya çalışıyorum. kıyafet olarak bir eksiğim kalmadı çok şükür.sadece bikaç tane kısa kollu çıt çıtlı body alıcam o kadar.
Artık büyük eşyalarda sıra. onlarada başlasam biter zaten :KK76:

mrb larr

kız lar moralım bozukkk

Ben daha yaptırmadım canım 9 nisanda olucak.
İnşallah bir dahakinde daha iyi çıkar. yediklerine çok dikkat et canımm
cnm bak alsam mı bende diye araştırırken şöyle bir yoruma denk geldim hepten beyin karmaşası yaşadım
yorumu ekleyemedim tıkla bu linke alttaki yorum biga dan biri yapmış

Tiny Love 3 ü Birarada Uykucu Anakucağı (18 Kg.) - Anne / Bebek / Oyuncak - Hepsiburada.com

Baya detaylı yazmışlar. Biraz daha düşüneyim ben bunu. Ne kadar gerekli olur şuan tam bilemedim. Ben sırf kv nin evindeyken bebeğin kendi yatağı olsun diye istiyordum bunu.
Ya da bunun yerine kv nin evinede bir park yatak mı alsam. onlar daha uygun bundan :44::44:

kızlar sizede bi danışayım dedim
kızımıza önce beren ismini koyalım diye düşünmüştük ama şimdi eşim ece de çok güzel bi isim dedi
şimdide ece ismine daha sıcağız sanki, siz ne dersiniz?

beren (akıllı güçlü kuvvetli)
ece ( kraliçe, üstün özellikleri olan ,ulu)

tatlım ikiside güzel ama ece daha güzel sanki betül ismi nasıl sence çok uzun değil anlamıda güzel

Kız cicişleri çoookk güzel oluyor yaaa. hepsine bayıldımm. Annesi birlikte süslenir gezmelere gidersiniz artık. :KK16:

canım bence fırsat buldukça al ufaktan bişeyler. ben şimdiden çook yoruluyorum. 1 ay sonra ne halde olurum allah bilir. Nasıl çıkar gezeriz ki o halde. Uzun kolluda kısa kolluda almak lazım çok abartmadan. yaz bebesi olsalarda üşürler minnacık olcaklar çünkü. ben de 2 tane zıbın aldım bi tanede hastane çıkış setinde var. tek alt aldım 7-8 tane 0-3 aylık ta var 3-6 aylıkta. çıt çıtlı body aldım uzun kollu 5-6 tane. şimdi bikaç tanede kısa kollu alıcam.

graf çık gündüzleri iş yerinden giremiyormuş artık :KK50: cepten giriyor fırsat buldukça. arada bir öyle bakıp gidiyor.

canım ben hergün hissediyorum hareketlerini ama bazen çok hafif oluyor bazı günlerse bakınca dışardan bile belli oluyor. hareketlerini hissettiğin sürece sorun yok canım :KK34: yavaş yavaş güçleniyorlar ve bazen daha az antreman yapıyorlar :KK1:
Bu arada aramıza hoşgeldin şekerim :KK16:

Gözünaydııınn şekerimm. :KK16:

Ah kuzum yaaa bı kadar endişelenme. sen tedirgin olunca bile hareketleri azalır bebişin onlar hissediyor herşeyi emin ol. Ne kadar sakin olursan o da o kadar hareketlenir. Benim hamiş bir arkadaşım merdivenden düşmüştü tam bizim aylardayken. doktorunada ulaşamamıştı acilde de çok bakmamışlar. bütün gece ağlamış bebişin hareketlerinide hissetmemiş. ertesi gün doktora gitmiş. bakmışlar bebişe kendini toplamış bebiş tam cenin pozisyonunda hiç kımıldamıyormuş ama bişeyide yokmuş. arkadaşımda iyi olduğunu öğrenip eve gitmiş. rahatlamış tabi bütün gece durmamış bebişi hareketlenmiş. Çok tedirgin olmamamız lazım canım. sıkma sen canını :KK34:

Bende öğlenciyim bugün geç saatlere kadar çalışmalardayımm :KK52: Allah yardımcımız olsun canımm

canım doktorun bizim endişelerimize çok güzel vermiş cevabını. :KK34: Bunu hiiçç aklımızdan çıkarmamalıyız gerçekten..

Cevizi benim doktorumda önerdi.Bende ara öğünüme ekledim. Bir avuç ceviz hergün mutlaka yiyorum.
Hatta doktorum ara öğün mutlaka almalısın dedi. bende kendime bir yemek düzeni yaptım. kahvaltıdan 2 saat sonra ceviz kuru kayısı yiyorum. sonra öğle yemeği. yine 2 saat sonra meyve yiyorum. sonra akşam yemeği. sonra yatmadan öncede yine meyve veya kuru meyve ne bulursam artık :KK1::KK1:

hoşgeldiiinn. Ne güzel haberler getirmişsiiinnn:KK16:
Şeker yüklemenide atlatmışsın.
maşallah oğluşun 1kg a yaklaşmışşş. Kocaman olmuşş paşaamm.:nazar::nazar::nazar:
Benimde salı günkü kontrolümde oğluşum yüzünü göstermedi o kadarda uğraştık ama yok açmadı güzel yüzünü :KK1::KK1:
Artık kısmet bir dahaki kontrole :KK16:

kızımıza önce beren ismini koyalım diye düşünmüştük ama şimdi eşim ece de çok güzel bi isim dedi
şimdide ece ismine daha sıcağız sanki, siz ne dersiniz?

beren (akıllı güçlü kuvvetli)
ece ( kraliçe, üstün özellikleri olan ,ulu)

İkisi kolay söylenen hoş isimler. ikisininde anlamış çoookk güzell.
Hangisini koyarsan koy ikiside çok yakışır bebişe :KK16:
Ama ben yinede oyumu vereyim :KK1: Ben Beren i çok sevdim[/QUOTE]evet cok sevındım oglusumun ınde gıtmesıne hep ole ıstıyordum ben kg amadım bu ay bebegımde mı almadı dıyordum kı dr ablamıs cok gusel dedı cok sevındırık oldum yaa:KK8::KK8::KK8: ınsl hep gusel haberlele karsılarımız bebelerımızıııı:KK16::KK16:

Tıpış Tıpış Bebek Mağazaları - Minipan Cats Zıbın Takımı 10?lu 1013 - 118.00 TL
MiniPan Yenidoğan Erkek -10lu Hastane Çıkışı Set GittiGidiyor'da 57851845

sizce hangisi daha güzell.??? aynı markanın ikisi arasında kaldım..
belki duymuşsunuzdur Bebepan diye bi bebek markası var bnm çok hoşuma gidiyo ürünler.. ilgilenirseniz bi bakın derim misspan kız bebek minipan erkek bebekler için..
ıkıncı olan cok tatlı ve kullanıslı cnm benımde alasım geldı bak yıneee aldım ama olsunn daha gusel mıs bu yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:26:

Cancanlar bende oğluma bu ana kucağından almayı düşünüyorum. Benim izin bitince kv bakıcak bebişime. Gündüz uyurkende kullanabilir. Kendi yatağında yatmış olur. küçük beşik gibi. Çok hoşuma gitti sizce nasıl. Gerçekten kullanışlı olur mu bilmiyorum. Birde mağazasına gidip bakıcam
Sitede videosuda var kullanımı kolay geldi bana

Tiny Love 3`ü Bir Arada Uykucu Ana Kucağı (18 Kg) - e-bebek.com
cnm ılerkı aylarda 4-5 ay olunca donmeye baslıcak ınsll pekı o zman kullanabılecekmısın cunku fıyatta bayagı varr yanı donme olasılıgına karsı pek guvenlı durmuyor daa:KK20::21:

herkesciklere iyi akşamlar bugün detaylı ultrasyonumuzu olduk ve herşey iyi çıktı bi kaç küçük pürüz var ama doktor üzerinde durmamamı söyledi onlarda kordon biraz boynundaymış ama tam dolanmamış birde böbreklerinden biri biraz büyük çıktı oda takip edilmesi gereken bir konuymuş eger büyüme devam ederse küçük bir cerrahi işlemle halledilebilirmiş geri kalan herşeyi iyi kızımızın kafamı pek takmamaya çalışıyorum daha kötü şeylerden sakınsım Allahım bizi...şeker yüklememde yapıldı ve çok iyi çıktı sonuçlara 84 kilo oldum bu arada bi anda çok kilo aldım bakalım nolcak
haydı gozun aydın da ınsl dr dedıgı gıbı kusurlar kapanır cnm sen cıını ferah tut dua ıle ınsll kg yı de dogumdan sonra ek gıdaya baslayınca verırsın adammmmmmmmmmmm hersey bebelerımız ıcınnn

günaydın hepinize :))) biz bugün çook erkenciyiz :) 2 gündür şehir dışındaydık eşimin izninden istifade :)) çok güzel bi tatil oldu üçümüze de :))_amerikada anne karnındaki bebekler 24.haftadan itibaren ve türkiyede de 26.haftadan itibaren bir birey sayılıyor ya bu yüzden artık 2 değil 3 kişilik bi aileyiz biz:))_oğlumuzun artık kendi hak ve özgürlükleri var :)) ve bu tatil ona da iyi geldi hissettiriyo :))
vayy gezın bakalımm bende dogum oncesı ıstıtoyrumm kocıs le sole hafta sonu kacamagı yapalım dıye yaaa:KK24::KK24: vee demek artık benım oglusumda devlet bazında bır bırey annesı kurban olsun yaradan aaaaaaaaaaa:KK16::KK16::KK16:layık goreneeeeeeeeeeeeeeee elhamdulıllahh ı gezmeler oolsun da ıı ce uyuyunn cnm:KK19::KK54::KK55:

dun kontrolumde doktorum tekrar tekrar balık dedi kendini birazcık zorlamaya çalış,günde en az yarım litre sütü hiç ihmal etme dedi
yavrucağını düşün yemeye calış
balık yerım sut ıcımemm ıyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy sen benm yerıme sut ıc bende senn yerıne balık yıyımolmazmııı:KK9::KK9:

Herkese günaydın
Ben buralardayim biryere gitmedim beni soran arkadas
Sadece işyerinde internetlerde kısıtlama getirdiler
Bundan dolayı sürekli online değilim ama telden ve iPad den bakıyorum arada yazdıklarınıza
Düzenleme konusuna gelince 3-4kisinin cinsiyet bilgilerini ve dogum tarihinde degisiklik yapıcım
Adiyeff aklımda unutmadım:)onun haricinde güncelleme yok yani
Bunun haricinde hepinizi çok özledim
Bugün Cumartesi ve çalışıyorum
:KK43:(
Mayıs 31 itibariyle isten ayrılıyorum 15gun yıllık izin hakkımı kullanıyorum
Haziran 17 si itibariyle dogum iznimi devreye alıyorum:))
Az kaldı ve ben çok heyecanlamaya başladım anmişler
Bebeğim pir pir masallah hareketli:))
4nisanda seker yüklemem var hayırlıya inşallah iyi çıkar
Mide yanması şikayetimin dısında kötü giden birşeyi yok.onuda 4.aydan beri rennie dou şurup kullanarak çözdük
Ama sürekli yanma halindeyiz
Şimdilik benden bu kadar
Yarım üzülme bebiineeee tosuncuk olacak merak etme birdaha ki kontrolde:))
Evasudem kızcağız çok tatlı Allah nazarlardan korusun
Blgn seninde öyle arkadasım maşallah ona
Hoscakalin şimdilik kizceler:KK16::KK49:
sagolasın graf cım kolay gelsın sanadaa bısde senı ozluyoruzzzzzzzzzzzz:KK16::KK16:

Günaydın anneciklerimiz
Kahvaltı eşliğinde size yazıyoruz biz kızçemle
Sabah vicdan yaptım:18::18::18:Geç kalktık
biraz kuzum acıktı kesin çok üzüldüm ama
ilk defa bu kadar güzel uyumuşuz:KK49::KK49::emir_bebek::emir_bebek:
Hemen kahvaltıya oturduk hızlı hızlı yedim sanki hızlı yediğimde
bebeğim de hemen yiyecek:KK9::KK9::KK9:Annemi küçükken
kızdırdığımda bana hep şöyle derdi:Sen de anne olacaksın ve
beni anlayacaksın....Ne kadar da zormuş anne olmak,vicdan,endişe
panik,duygusallık,merak herşey var bizde bu dönemden sonra:KK36::KK36::KK52::KK52:

Soğuk bir İstanbul cumartesinden kocaman sevgiler.Meleklerimizi Rabbim korusun(amin)
ya anne olmakk gun yaklastkca annemı daha ıı anlıyor dah acok ozluyorum tel edıyorum yaaaaaaaa:KK30: rabbım kolay dogumlar hayılrı anne baba olmayı nasıp etsınınsll

dün akşamda isim konusunda cevaplarınızı okudum kızlar çok sağolun
ama beren ismi içinde ece içinde kafa kafaya beğenileriniz :KK60:
bakalım son aylarda doğru bi üçüncü isim çıkmasında tombaladan :KK60:
benim bugün evde işlerim var sil, süpür, toz al, e bide ütüler klasik mecburiyetler işte :KK14:
bu arada teyzoşları kızım yarından sonra 27 haftalık oluyooorrrrrrrr :21: :21: :KK16:
ya kızlar çok çabuk geçmiyormu bu zaman yaa ??
daha yeni biz konuşmadıkmı son aylara daha çok var nası geçicek falan diye?
al işte 2. trimester bitiyor nerdeyse yaa?? :KK9: :KK9:.34: :KK34: :KK9: :KK9: :119: :119:
evet baslarda gun sayıyordum sımdık pek saymıyorum bır bakıyorumkı 6 ay bıtmıs 7 ayın ıcındeyız ınslllllllllllll:KK16::KK16:kolay gelsın cnm benımm bende yenı bıtırdım de ıkındı namazını kılıcam ınslll babamız gelır 5 e dogruu

aynen cnm yaa bend eılk lerı aldım ama gorunce hepsını bırsenn cantama doldurasım gelıyorrrrrrrrrrrrr:KK52::KK52::KK52:

Canım moralini bozma neticede yüksek cıkmamış sınırdasın biraz daha dikkat edersin yediklerine olur biter,bana dr direk 100 mg istedi benimde sınıra yakın cıktı normal dedi ama ben ara ara evde ölçüm yapcam tedbir amaçlı buarada gitmeden önceki gece hiçbirşey yeme ve suan diyet uygulama ki varsa bişey cıksın da tedavisini ol şimdi tatlı patates yemem cıkmasın diye diyosun ama sonra illaki yiycen iyi zaten diye bence cok kasma neyse o cıksın ama önemli bişey olmaz inşllh benm hamilelikten önce de yapılmıştı test insülin direnci başlangıcı cıkmıştı biraz diyet yaptım gecti gitti ki benm annemde var seker yaa dikkat etmem lazm neyse gecmiş olsun tatlım unutmaki stres daha zararlı bebişe..
hmm ınsl cnm yaa dogru dıyorsun salı dan sonra tatlı fılan az altıyım gercı pek yemıyorum ama cunku cayı bıle 1 sekerlı ancak ıcıyorummm:KK25:

Zor gerçekten çalışmak. Gün geçtikçe dahada zorlaşıyor :KK50:
Bende planlı almaya çalışıyorum. kıyafet olarak bir eksiğim kalmadı çok şükür.sadece bikaç tane kısa kollu çıt çıtlı body alıcam o kadar.
Artık büyük eşyalarda sıra. onlarada başlasam biter zaten :KK76:

Ben daha yaptırmadım canım 9 nisanda olucak.
İnşallah bir dahakinde daha iyi çıkar. yediklerine çok dikkat et canımm

Baya detaylı yazmışlar. Biraz daha düşüneyim ben bunu. Ne kadar gerekli olur şuan tam bilemedim. Ben sırf kv nin evindeyken bebeğin kendi yatağı olsun diye istiyordum bunu.
Ya da bunun yerine kv nin evinede bir park yatak mı alsam. onlar daha uygun bundan :44::44:
ınsl cn yaa da ark.dedııg gıbi salı . dıkat edeyım yeterr kı varsa bırsey cıksınn kı oglusum ıı gelıssınn :nazar:

bence de suzancım 2. teste kadar normal yemene devam et bakalım ne varsa çıksın ona göre dikkat edersin sonra

Kızlar artık nerdeyse son 3 aydayız çok az kaldı büyük güne eksikler konusunda ne alemdesiniz ya ben cok sabırsızım bütün ıvır zıvırını almak istiyorum gerekli gereksiz cok heveslenyrm ama cevremden sürekli bi tavsiye durumu var mesela göğüs pompası sütün gelmezse alınır diyolar ben evde olcam calışsam zaten kimseyi dinlemem alırım ama illaki bebeğimi emaneten bırakcağım zamanlar olcak ozaman sütümü de bırakmak isterim her ihtimale karsı bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum??..yine sterilizasyn makinesi sizce alınmalı mı yoksa deterjan ve biberon fırçaları da işi görür mü?ben yan yatış ystığı, emzirme önlüğü,, minderi fln onları aldım oyun minderi bebek telsizi, mama sandalyesi fln da almak istiyorum ama erken mi sizce bebek doğunca bütün işim o olcağı için alamam diye düşündüm hepsi çıksın aradan istiyorum..Buarada ikea karyola dolap sifonyer almayı düşünen var mı yeterli bilginz var mı bu konuda??

kızlarr bebek albümü arıyorum değişik olsun ayak izi falanda koyulanlardan olsun istiyorum ama bulamıyorummm
yardımcı olurmusunuz

mrb larr

kız lar moralım bozukkk
can can hemen moral bozma yaa dikkat et biraz şekerli meyveler(muz kayısı kuru üzüm gibi) pirinç patates ve hamurişi özellikle pek yemiycen biliosun yani ben olsam öyle yapardım aşırıya kaçmazdım
ben demiştim ama o suyu ılık içmeyin soğuk su götürün diye sen unuttun sanırsam bu seferkine öle yap bak tamam kuzum bide limon sık içine benimkine öle yapmıştım tam limonata gibi olmuştu tadı güzeldi bile diyebilirim :KK9: moral bozmak yok plssss :KK16:
100lük iyi çıkar inş. o zaman sadece dikkat yediklerine diyorlar bildiğim kadarıyla
şimdi stres hormonlarını devreye sokarsan bebeişinede geçer biliosun bak oyüzden relax ol sen ok :KK54: :KK54: :KK54:

Son düzenleme:
can can hemen moral bozma yaa dikkat et biraz şekerli meyveler(muz kayısı kuru üzüm gibi) pirinç patates ve hamurişi özellikle pek yemiycen biliosun yani ben olsam öyle yapardım aşırıya kaçmazdım
ben demiştim ama o suyu ılık içmeyin soğuk su götürün diye sen unuttun sanırsam bu seferkine öle yap bak tamam kuzum bide limon sık içine benimkine öle yapmıştım tam limonata gibi olmuştu tadı güzeldi bile diyebilirim :KK9: moral bozmak yok plssss :KK16:
100lük iyi çıkar inş. o zaman sadece dikkat yediklerine diyorlar bildiğim kadarıyla
şimdi stres hormonlarını devreye sokarsan bebeişinede geçer biliosun bak oyüzden relax ol sen ok :KK54: :KK54: :KK54:

Canım limon sakın sıkmayın diyolar şekeri olduğundan düşük gösteriyomş aklınızda bulunsun en güzeli nefes bile almadan içip bitirmek şahsen ben öyle yaptımm:)

ama knedılerı hazırladılar laboratuarda öle verdılerdı bana ben soguk su gotursem öle yaparlarmıkıııı bırde lımon a ızın cıkarmıkıı:KK25:sagol cnm benımmm ınsl moral bozmak yok:KK17:

Kızlar artık nerdeyse son 3 aydayız çok az kaldı büyük güne eksikler konusunda ne alemdesiniz ya ben cok sabırsızım bütün ıvır zıvırını almak istiyorum gerekli gereksiz cok heveslenyrm ama cevremden sürekli bi tavsiye durumu var mesela göğüs pompası sütün gelmezse alınır diyolar ben evde olcam calışsam zaten kimseyi dinlemem alırım ama illaki bebeğimi emaneten bırakcağım zamanlar olcak ozaman sütümü de bırakmak isterim her ihtimale karsı bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum??..yine sterilizasyn makinesi sizce alınmalı mı yoksa deterjan ve biberon fırçaları da işi görür mü?ben yan yatış ystığı, emzirme önlüğü,, minderi fln onları aldım oyun minderi bebek telsizi, mama sandalyesi fln da almak istiyorum ama erken mi sizce bebek doğunca bütün işim o olcağı için alamam diye düşündüm hepsi çıksın aradan istiyorum..Buarada ikea karyola dolap sifonyer almayı düşünen var mı yeterli bilginz var mı bu konuda??
cnm ark.dedıgı gıbı mama sandalyesı fılan ılerde alırsın sankı hıc cıkmıcamıkı sımdıler bebe 40 cıkmadna dısardalarkı bızım dogum lar temmuz gelıyorr:KK53:alınır bence ya yeterkı para sorunun olmasın ben almakdansa o ka ılerısı ıcın parsını kenara koymayı tercıh edıyorum gene sen bılırsındee cunku artık hersey elınn altında eskıler gıbı sankı bınde bır mı cıkılıyor carsı ya magazaya dımı ama benım dusuncem böleee:KK30::KK25::KK49:

kızlarr bebek albümü arıyorum değişik olsun ayak izi falanda koyulanlardan olsun istiyorum ama bulamıyorummm
yardımcı olurmusunuz

E-bebek sitesinde var canım aradığın gibi ama böyle mudoya fln da bak istersen daha orjinal bişey bulablrsn..

Canım haklısın aslında ama benm aklımda bişey var mama sandalyesiyle ikea da cok uygun fiyatı ve kullanışlıymış eğer mobilyaları ordan alırsam alırım yoksa dediğin gibi biraz toparlansın öyle alırım zaten 1 yıl emzirmeyi düşünüyorum mamalara pek bulaşmıycam tabi toprak bey nasıl ister bilemiyorum:)

X