2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
ya kızlar aslında düşündümde biz şimdi ne bulursak sürüyoruz ya karnımıza heryerimize yani yağıydı nemlendiricisiydi losyonuydu hepimiz bişeyler kullanıyoruz sonuçta
ama ben bu çatlak olayında aldığımız bu önlemin çokta işe yarıyacağını düşünmüyorum şahsen :KK31:
çok yüzeysel bişey aslında bizim yaptığımız bu işlem çünkü içerden çatlıyosun genişleme içerden oluyor, böylede düşünmeme rağmen yinede faydası elbet olur belki diyerek bi umut yağlanıyorum gerçi kırkpınar güreşçileri gibi :KK60:
o ayrı :KK60: ama okadar düzenli kullanan organik yada eczaneden dünya para verip krem alıp sürenleri duyuyorum yine çatlıyolar, yine çatlıyolar :KK14:
kiminin cildi yani eti çok sıkıdır onlar bikaçkilo alıp vermede bile çatlar var benim öle bekar arkadaşlarım, heryerleri şimdiden çatlamış,
ama benim cildim cıvık cıvık :KK60: anladınız siz onu başka tabir bulamadım şimdi :KK60: henüz karnımda bişi yok sadece göğüslerimin alt tarafları başladı çatlamaya.
bide bu biraz genetik diyorlar eğer doğruluk payı varsa tabi, annem koduma işlemişseeee karnım cillop gibi kalır :KK9: kadın iki doğumundada hiç çatlamamış süt gibi karnı şuan öle krem falanda nerden bulup sürcek, hiç birşeyde yapmamış.
allah sonumuzu hayretsin bebeklerimiz sağlıklı olsunda inşallah, tıp gelişiyo hergün bulurlar bununda bi çaresini inş.
baksanıza ajdaya, ifadesi elbet değişti ama 70 yaşına geldi suratı kaymak gibi :KK9: e 21 estetikle (botoks ve dolgular hariç)
benim bilimadamlarına güvenim tam 60: :KK60:
birde atasözü geldi aklıma konumuzla alakalı eğerki o şanslı kadınlardan değilseeekk;kaderimizde varsa çatlıcaz abi napalım :KK60:

Vermeyince Mabud, neylesin sultan mahmut :KK60:

ay çok güldüm yaa vermeyince Mabud :KK9:
ama gerçekten genelde annesinde çatlak olmayanın kendisindede olmuyo
biz anadan kaybettik:100:

ben forumların birinde okumuştum bio-oil i 2 hafta önce buldum aldım şimdilik memnunum bir ara çok kurumuştu cildim onu bile düzeltti ki
üzerinde günde 2 defa kullanın yazıyor ben sadece bir kere kullanıyorum doktoruma da sordum sakıncası var mı diye sorun yok kullanabilirsin dedi
şu an için çatlağım yok inş yazılanlar gibi işe yarar da hiç olmaz
içeriğine baktım şimdi paraben yok bu arada
ben 60ml lik olandan aldım 25tl fiyatı
ya sizde varmış madem bi baksanız içinde 'liquidum paraffinum' yazıyor mu bi zahmet ??

ceremony
paradokss

genetik falan diyorlar ama yok ya annemde teyzemde halamda falan bi çatlak yok 3-4 çocukla onca kiloyla
ama ablamla bende var nasıl iş ki
:KK50::KK50:

kızlar aranızda istanbul özel 29 mayıs hastanesıne gıden varmı ben doktorumu değiştirdim doğumu burda yaptırıyormus ,nasıl bi hastane acaba

merhaba kızlar benim de bugün şeker yüklemesi yapıldı.sonucu pazartesi alcaz.doktor değiştirmiştim memnun kaldım, inşallah bu doktorla devam edicem.

kızlar ben de 1 doğum yaptım hamileliğimde baya da kilo almıştım ama tek bir çatlağım olmadı ama annemin var.şimdilik yine çatlak yok inşallah olmaz ya

ya sizde varmış madem bi baksanız içinde 'liquidum paraffinum' yazıyor mu bi zahmet ??

ceremony
paradokss

genetik falan diyorlar ama yok ya annemde teyzemde halamda falan bi çatlak yok 3-4 çocukla onca kiloyla

ay çok güldüm yaa vermeyince Mabud :KK9:
ama gerçekten genelde annesinde çatlak olmayanın kendisindede olmuyo
biz anadan kaybettik:100:
biraz sizi güldüreyim dedim :KK9: az moral olsun hepimize, bakmayın sinirlerim çok bozuk aslında çeneme vuruyor böyle :KK60: :KK60:
gsyk canımcım hangimizin kodu düzgün 3 ay sonra çıkacak meydana o zaman :KK60: :KK60: benimki yarı bozuk şimdiden deyim :KK60:
hepsi anamın suçu :KK60:
ay bana noluyo biri bişeymi yedirip içirdi naaptı anlayamadım :KK60: :KK60:

Son düzenleme:
biraz sizi güldüreyim dedim :KK9: az moral olsun hepimize, bakmayın sinirlerim çok bozuk aslında çeneme vuruyor böyle :KK60: :KK60:
gsyk canımcım hangimizin kodu düzgün 3 ay sonra çıkacak meydana o zaman :KK60: :KK60: benimki yarı bozuk şimdiden deyim :KK60:
hepsi anamın suçu :KK60:
ay bana noluyo biri bişeymi yedirip içirdi naaptı anlayamadım :KK60: :KK60:

bozma moralini sinirlenme ne olduysa boşver böyle gül gitsin işte.:KK8::KK8:

ben dün fakettim kahkaha atınca bebişim çok hareketleniyor :KK54:
ama bi gün üzgün olup ağlayınca ertesi gün bile çocuk kendine gelemiyor demk ki, pek bi hareketsiz kalıyor
:KK20:

ceremony
paradokss

ozaman yeni nesili bozan şey hormonlu yiyecekler:KK1:
aklıma başka bişe gelmio:KK1:

paradokss
moralini bozan her ne ise uzaklaştır onu kendinden
amaaaann bak nası zaman geçiyo bize kalan saçlardaki beyazlar,yüzdeki kırışıklıklar...
sonra geriye dönüp baktığımızda kendimize kızıyoruz niye böyle yaptım diye
elimizden geldiği kadar iyi düşünüp iyi olmaya çalışcaz napalım..:KK34:

Selam kizlar:) catlaklardan bahsetmissiniz, ben de henuz bisi yok insallah da olmaz. Annemde hic yok ona biraz giveniyorum ama belli de olmaz tabi:KK43: bebe yagindan baska bisi kullanmiyorum ama su bio oili kullanan cok galiba benim de aklima girmedi diil:) bu arada netten park yataklara bakiyorum da crest diye bi markaninkini begendim. Kullanan ya da herhangi bir fikri olan var mi bu marka hakkinda, aydinlatirsaniz sevinirim:)

dünkü kontrolumde doktor hanım sosyal paylaşım sitelerini takip etmeyin dedi :) alaturka wc kullanacakmısız,vede çömelerek yer silecekmişiz vileda ile değil perine kaslarını uyanı rahım kaslarını iyi çalıştirıyormus üstünede namaz kılmak hamileler için çok iyi bi egzersizmiş :))
yer silmeyi sölerken eşimin ağzı kulaklarında idi :)) ne güzel konusuyo dedi :))

canım bunları öğrendiğimiz çok iyi oldu bide merak ettim yer silme işine eşin neden okadar sevindi yerleri omu siliyordu yoksa

biz geldik güzel teyzeler...
bugün anneannemizle birlikte havuzluhana gittik... en alt kata bi indik... amannnn orası ne öyle... kocaman bi yer... adamlar parsellemiş tüm dükkanları... her ürün gamı için bir dükkan var... hastane çıkış seti için ayrı bi dükkan... yüzlerce çeşit... fiyat alternatifleri oldukça fazla... sonunda listemiz tamamlandı... son olarak aldıklarımızı da yazıyım size... odamızın düzenlenmesi bittiğinde resim çekip yüklerim... yarın anneanneyle birlikte Bursa'ya gidiyoruz çünkü... 1 hafta sizlerden uzak kalıcaz... son alışverişimiz... hatırladıklarımın fiyatlarını ve markalarını da yazıyım...
-hastane çıkış seti 40 tl
-travel sistem bebek arabası+puset (casual storm) 470 tl
-bebek destek minderi 40 tl
-bebek yastığı 40 tl
-bebek yorganı-mikrofiberli 60 tl
-burun temizleme aspiratörü 6 tl
-koruyuculu uyku seti 100 tl
-nevresim takımı da olabilen pike takımı 100 tl
-hamile destek yastığı 13 tl
-destekli alt açma minderi (figürlü) 25 tl
-oyun parkı 200 tl
-visko yatak 40 tl
-lastikli çaşaf 11 tl
-banyo küveti 20 tl
-küvet filesi (straforlu) 25tl
-küvet ayağı 20 tl
-banyo süngeri (chicco) 3 tl
-lohusa pijama takım (alt-üst+sabahlık) 70 tl
-3 tane emzirme atleti 45 tl
-titreşimli anadizi 50 tl
ayyy yazarken yoruldum... sanırım bu kadardı... öptük hepinizi güzel anneler... veeeeee minik melekler :KK39::KK49::nazar:

hayırlı olsun en kısa zamanda resimlerinide bekliyorz

Selam kizlar.bu gun cok yorucu bi gundu.ablam ev tasiyor bana yaklasacak.kabul ederse iznim bitince bebegimi ablama birakacagim bakmasi icin.yoksa isim zorr.

ya ben cerrahpaşada yaptırdım orda hemşireler limonları sıkıp hazırlamışlardı bile önceden ve tahlile gelmeden verdikleri listeyede yazmışlardı eğer sakıncası yada bi etkisi olsaydı koskoca araştırma hastanesinde böle bi konuya dikkat ederlerdi diye düşünüyorum :KK31:

Canım sende haklısın tabi ama bak burda da böyle yazıyo bilemedim hangisi doğru..Şeker hastalığı ve Diyet: BOZULMUŞ GLUKOZ TOLERANSI (YÜKLEME) TESTİ seker yükleme yaptrcakların burayı bi okumasını isterim..

Herkese selam :)
Kızlar biz bugün tüm gün dr idik. sabah şeker yüklemesi yaptırdık pazartesi sonuç alıcaz. Kalp çarpıntım vardı sabahları 2 aydır durmayan beni bayıltacak kadar haksiz bırakan, Kardioloji ye gittik ve sonuç temiz sadece hamilelik hormonları dedi.
Günün en güzel kısmı kızımı gördük çok güzelleşmiş, büyümüş 892 gr ve 32.5 cm olmuşuz :)) el salladı bolca esnedi çok hareketliydi, tüm organlarına tekrar bakıldı gayet sağlıklıyız be 1 hafta önden gidiyoruz :)):nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
Bu arada isim konusu netleşti : Dora (doruk zirve- ) koyduk kızımın adını :))

Herkese çok güzel sağlıklı haberler diliyoruz kızımla:KK16:

Herkese selam :)
Kızlar biz bugün tüm gün dr idik. sabah şeker yüklemesi yaptırdık pazartesi sonuç alıcaz. Kalp çarpıntım vardı sabahları 2 aydır durmayan beni bayıltacak kadar haksiz bırakan, Kardioloji ye gittik ve sonuç temiz sadece hamilelik hormonları dedi.
Günün en güzel kısmı kızımı gördük çok güzelleşmiş, büyümüş 892 gr ve 32.5 cm olmuşuz :)) el salladı bolca esnedi çok hareketliydi, tüm organlarına tekrar bakıldı gayet sağlıklıyız be 1 hafta önden gidiyoruz :)):nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
Bu arada isim konusu netleşti : Dora (doruk zirve- ) koyduk kızımın adını :))

Herkese çok güzel sağlıklı haberler diliyoruz kızımla:KK16:

Çok güzelmiş kızının ismi canım:)kalp çarpıntısı bende de var hiç panik atak yasadın mı tekrarlıyo olablr veya kan değerlerin düşük.. benim sanırım ikiside var bazen nefes alamıyorum ve kötü bi haber alcak gibi kalbm carpıyo fln yani tabi bu dönemde nabzımızda hızlı atıyo belki normaldr bilemyrm..

sağolasın ben dr.umada bi sorayım o zaman pazrtsi kontrolüm var bakalım o ne dicek? :KK31:

Ne demek canım bildiğimi paylaşmalıyım o sorumluluğu hissediyrm cünkü ucunda minnak yavrularımız var..Ama sen yine de takma şimdi belki etkilemydr ok,yalnız su bi gercekki bilgilendrme sıfır bana mesela hemşire oturcaksın fln demedi yada dr lar 3 gün önceki karbnhidrat beslenmesini söylemiyo iş başa düşüyo araştrmak lazım..

X