2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Kızlar bir sorum var sizlere...
Şimdi ben daha 4. haftadayım...
Doktor kontrolüne 7. haftada gidiliyormuş. Bu süre zarfında folik asit kullanmam gerekir mi?
Yoksa 7. haftada doktor verirse mi kullanmalıyım? O zamanda geç kalmış olur muyum bilemedim...
Siz ne önerirsiniz?

canım folbiol al eczaneden gunde bir tane iç tok karnına bu zaten vıtamın eğer dr

vitamın degerlerıdn düşüş görürüse ka tetsıdne daha da arttırı folbiol recetesiz de satılıyor

bir de şu an 3+ lardasın 4. haftanın ıcındesın tavsiyem 7. haftayı bekleme 5. haftada

bi git gözük ilk muayenenı ol düzgün yerlesmısmı bis orun var mı anlamıs olursun hem

mide bulantısı çekenlere Rabbim yardım etsin
iki haftadır ben de sürünüyorum hastahanelerde
ama bugün sanki daha iyiyim Allah bozmasın

sorma ahsen çok fena bulantı hastanelık olmadım cok sukur suymu ıcıyorum yemegımı yıoyorum zaten

yemek yıyınce gecıyo bulantı az bucuk Allah yardımcımız olsun :)

canım beklenen doğum tarııhnı yazmmaıssın

evet canım :) jhaklısınn

güle güle güzelcene dişnlend canım send eınsallah :)

adet düzensizliğim olduğu için takip etmiyordum:KK43:
tam gün olarak bilmiyorum canım ama tahminen 5 haftalık

sorma ahsen çok fena bulantı hastanelık olmadım cok sukur suymu ıcıyorum yemegımı yıoyorum zaten

yemek yıyınce gecıyo bulantı az bucuk Allah yardımcımız olsun :)

hamdolsn ya yiyebiliyorsan ne mutlu
ben bi kaç gündür doğru düzgün yemeye başladım
serumlarla beslenmekten şişko dobiş olcak çocugum:KK53:

canım ben 2.5 aydır kullanıyorum gebe kalmadan önce başlamıştım aile hekimine git istersen o veriyor.
daha var çünkü gtmene.ve folik asit ilk haftalarda önemli 8 haftaya kadar.
omurilik gelişimini tammalaması için.bide günlük 2 tane ceviz yemeni öneririm.

Evde var folik asit...
Aile hekimi beni 28 mayısta çağırdı...
Şimdiden sormadan başlasam zararı olur mu acaba?
Gidince sorarım...

hamdolsn ya yiyebiliyorsan ne mutlu
ben bi kaç gündür doğru düzgün yemeye başladım
serumlarla beslenmekten şişko dobiş olcak çocugum:KK53:

az az yıyorum karker atıyorum arada gidiyo cok sukur :)

ehehehe bebıs olmaz da sen şişko dobiş olabilrisin :KK1:

adet düzensizliğim olduğu için takip etmiyordum:KK43:
tam gün olarak bilmiyorum canım ama tahminen 5 haftalık

anladım canımm ben soru ısaretı koydum dr a gidince tahmını tarıh söler kese boyuna göre o zaman

düzenelriz olma mı ? :)

az az yıyorum karker atıyorum arada gidiyo cok sukur :)

ehehehe bebıs olmaz da sen şişko dobiş olabilrisin :KK1:

anladım canımm ben soru ısaretı koydum dr a gidince tahmını tarıh söler kese boyuna göre o zaman

düzenelriz olma mı ? :)

dün dr.uma söyledim sorun yok ben söylicem dedi ama 9 gün sonraki kontrolümde söylicek sanırım
öğrenince yazarım

folikasitin zararı olmazki canım
hatta tam tersi atlamadan kullanmalısın

ben 3 kilo verdim kız ne şişko dobişi:KK53:
ama iştahım açılırsa alırım tabi

istifraa ettiğin için vermıssındır canım sen ne dıyosun ben 7 kg verdım gecenkınde

ama sonra alınıyo kılo iştaha acılınca :) bulantı gecıcne

benide eklerseniz sevinirim listeyee
33 yaşındayım
istanbul
muhtemel doğum tarihi 23.ocak.2013
2.çocuğum

not ettım gun ıcınde eklıycem canım :) ıns hayırlı olsunn

dün dr.uma söyledim sorun yok ben söylicem dedi ama 9 gün sonraki kontrolümde söylicek sanırım
öğrenince yazarım

folikasitin zararı olmazki canım
hatta tam tersi atlamadan kullanmalısın

anladım canım tamam oz aman yazaız bız de :)

Günaydın herkese. Yahu bu hamilelik nasıl bir koku ve tatların keskinleşmesidir böyle. Hamilelikten önce bayılarak yediğim bol fıstıklı eti çikolatadan bi parça ısırdım ve tükürmem bir oldu. Bildiğiniz makina yağı kokusu aldım. Sonra lila pause çilekli yedim (hem çikolatası da az) ve çok hoşuma gitti, normalde hiç sevmem. Yaprak sarması konusunda arkadaşa katılıyorum, bugun hazır midem az bulanıyoken sarıp stoklayım bari :KK56:

akıntın çok mu geldi,ağrın var mı?

ne kadar desem tam net göremedim beklemedigim için bir tatlı kasıgı kadar olabilir. bir haftadır bişi olmuyordu daha önceleride peçeleri silince bir damla var yok kahverengimsi beyazımsı bir akıntı oluyordu 2-3 güne bir agrım var yok arası

ne kadar desem tam net göremedim beklemedigim için bir tatlı kasıgı kadar olabilir. bir haftadır bişi olmuyordu daha önceleride peçeleri silince bir damla var yok kahverengimsi beyazımsı bir akıntı oluyordu 2-3 güne bir agrım var yok arası

Canım ilk bebeğim olduğu için tecrübelerime dayanarak tavsiyede bulunamayacagım. İstersen doktorunu ara, en iyi yöntem o gibi.:26:

Günaydın herkese. Yahu bu hamilelik nasıl bir koku ve tatların keskinleşmesidir böyle. Hamilelikten önce bayılarak yediğim bol fıstıklı eti çikolatadan bi parça ısırdım ve tükürmem bir oldu. Bildiğiniz makina yağı kokusu aldım. Sonra lila pause çilekli yedim (hem çikolatası da az) ve çok hoşuma gitti, normalde hiç sevmem. Yaprak sarması konusunda arkadaşa katılıyorum, bugun hazır midem az bulanıyoken sarıp stoklayım bari :KK56:

bende de tam tersi dolma sarma görmek istemiyorum

dr.unla görüş canım çünkü bu durumlarda progestana başlatıyorlar
ilk hamileliğimde olmuştu ve çok az gelmesine rağmen başlamıştım

X