2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
canım yanı kişiden kişiye değil bak bebekten bebege bile değişiyo bebegın ıyıyse hoşsa pek takkılma bulantıya :)

bende 4 hazıranda gidicvem kalp atısı duymak ıcın ınsallahh duayrız canım pıt pıtları yaaa :nazar: :13:

inşallah canım Rabbim bütün herkese yaşatsın o duyguyu :nazar:

bende aranıza yeni katıldım daha 2 gün önce süpriz bi şekilde öğrendim ama bebeğim daha ne kadar kaç haftalık hiç bişey bilmiyorumm hafta sonu öğrenicem inşallah şu midesi bulanmayan anne adaylarını çok kıskandım şuann
sabh uyandığımda başlıyo bulantım gece uyuyana kadar aralıksız devam ediyoo hele bide çalışıyosanız işimz daha da zor ama bi yandan da hoşuma gidiyo bebeğimin içimde olduğunu böyle hissediyorum şimdilik :) büyük bi merakla bekliyorum kaç haftalık bebeğim

hayırlısı olsun canım
mide bulantıların umarım kısa sürer

kesinlikle katılıyorum
oğlumda 2009 doğumlu 3 yaşında
zaman geçmez dedikçe nasıl büyüdüğünü anlayamadım

birşey sorucam kardeşi olucağını söylediniz mi?
dr.ultrasonda bakarken oğluma kardeş geliyor dedi ve akşam oğlumun karnımı elleyip kardeş var burda demesi üzerine şaşırdım

ben daha hiç kimseye söyleyemedim.çünkü büyük kızımın 9 haziranda sbs sınavı var.ilk öğrendiğimde ağzını aradım kardeşin olsunmu diye.kıyametleri kopardı çok kızdı.genç kız olmuş ya kendisi:))bu yaştan sonra ne kardeşi falan dedi.bende sınavını kötü etkiler morali bozuk olur diye bekleme kararı aldım ama böyle kimseye söylememek beni mahfediyo.komşular neyin var senin deyip duruyolar.bilseler bi tas çorba yapar getirirler en azından.anneme kayınvalideme bile söyleyemiyom kızımın yanında ağızlarından kaçırırlar diye.halbuki kayınvalidem bilse her akşam yemek gönderir bize.9 haziranda zaten 10 haftalık olacak ozaman düzelirim inş.yani anlıyacağın doya doya yaşayamıyorum hamileliğimi.hep gizli gizli.bi naz yapamadım kimseye.kızımda anne bi doktora gitsene niye hep hastasın diyo.allah tan siz varsınızda sizinle rahat rahat konuşuyorum.yani çocukların hiçbiri bilmiyo.küçük kızım çok istiyo ama.o çok sevinecek duyunca.

ben daha hiç kimseye söyleyemedim.çünkü büyük kızımın 9 haziranda sbs sınavı var.ilk öğrendiğimde ağzını aradım kardeşin olsunmu diye.kıyametleri kopardı çok kızdı.genç kız olmuş ya kendisi:))bu yaştan sonra ne kardeşi falan dedi.bende sınavını kötü etkiler morali bozuk olur diye bekleme kararı aldım ama böyle kimseye söylememek beni mahfediyo.komşular neyin var senin deyip duruyolar.bilseler bi tas çorba yapar getirirler en azından.anneme kayınvalideme bile söyleyemiyom kızımın yanında ağızlarından kaçırırlar diye.halbuki kayınvalidem bilse her akşam yemek gönderir bize.9 haziranda zaten 10 haftalık olacak ozaman düzelirim inş.yani anlıyacağın doya doya yaşayamıyorum hamileliğimi.hep gizli gizli.bi naz yapamadım kimseye.kızımda anne bi doktora gitsene niye hep hastasın diyo.allah tan siz varsınızda sizinle rahat rahat konuşuyorum.yani çocukların hiçbiri bilmiyo.küçük kızım çok istiyo ama.o çok sevinecek duyunca.

canım doğru düşünmüşsün bencede
doğru zamanı daha iyi bilirsin tabiki
bende doğumuma yakın söylemek istemiştim oğluma ama dr.bozdu planımı:KK70:
bu arada sana süper anne demek geçti içimden:KK70:D
ben 2.bebek nasıl büyür diye düşünürken sen bunları aşmışsın bile

bende aranıza yeni katıldım daha 2 gün önce süpriz bi şekilde öğrendim ama bebeğim daha ne kadar kaç haftalık hiç bişey bilmiyorumm hafta sonu öğrenicem inşallah şu midesi bulanmayan anne adaylarını çok kıskandım şuann
sabh uyandığımda başlıyo bulantım gece uyuyana kadar aralıksız devam ediyoo hele bide çalışıyosanız işimz daha da zor ama bi yandan da hoşuma gidiyo bebeğimin içimde olduğunu böyle hissediyorum şimdilik :) büyük bi merakla bekliyorum kaç haftalık bebeğim

canım hayırlı olsun hoşgeldın son adet tarıhını bılıyorsan buradan hesaplayabılırsın Gebelik (hamilelik) haftas ve muhtemel doum tarihi hesaplayc - gebelik.org - Jinekolog Operatr Dr. Kaan Kocatepe

benım de cok bulantım var ve calsııyorum zor gecıo ama olsun napalım dayanıyoruzz :)

ah canım yaa benım eşim de15 yaısndayken kayınvalıdem hamıel kalmıs eşim baya terslemıs ne kardeşi ya

diye kendısı de söyluyo istemedım dıyo ama doğunca o kadar tatlıydı kı mınıcıktı cok sevdım

iyi ki olmus dedım diyo eşim hala da der yanı :) ınsallah canım senın kzıında zamanla alısır hele doğunca tam benımser ınsallah :)

inşallah canım Rabbim bütün herkese yaşatsın o duyguyu :nazar:

ınsallah canımm :)

canım hayırlı olsun hoşgeldın son adet tarıhını bılıyorsan buradan hesaplayabılırsın Gebelik (hamilelik) haftas ve muhtemel doum tarihi hesaplayc - gebelik.org - Jinekolog Operatr Dr. Kaan Kocatepe

benım de cok bulantım var ve calsııyorum zor gecıo ama olsun napalım dayanıyoruzz :)

ayy hesapladım ordan 7 haftalıkmışş teşşekür ederimm

okadar güzel bi duygu ki ne kadar ozr geçsede olsun daha fazla olsa ona bile dayanabilirz diyoruzzz

ayy hesapladım ordan 7 haftalıkmışş teşşekür ederimm

okadar güzel bi duygu ki ne kadar ozr geçsede olsun daha fazla olsa ona bile dayanabilirz diyoruzzz

canım hayırlı olsun tekrar ne güzel kocamna olmus :)

zorluklarıyla barebr güzel anne olmak sağlıkla kucaklamak da nasıb olr ınsallah hepımıze :)

ay-se cim bende emiinim doğunca en çok o sevicek ama genç kız tripleri işte.
ben iyi değilim müdür çık evde dinlendedi.zaten okulda kimseyok.
hepinizi öptüm.allah a emanet olun.

27 yaş
78 kilo
tekirdağ
2.bebeğim

canım beklenen doğum tarııhnı yazmmaıssın

ay-se cim bende emiinim doğunca en çok o sevicek ama genç kız tripleri işte.
ben iyi değilim müdür çık evde dinlendedi.zaten okulda kimseyok.
hepinizi öptüm.allah a emanet olun.

evet canım :) jhaklısınn

güle güle güzelcene dişnlend canım send eınsallah :)

mide bulantısı çekenlere Rabbim yardım etsin
iki haftadır ben de sürünüyorum hastahanelerde
ama bugün sanki daha iyiyim Allah bozmasın

Kızlar bir sorum var sizlere...
Şimdi ben daha 4. haftadayım...
Doktor kontrolüne 7. haftada gidiliyormuş. Bu süre zarfında folik asit kullanmam gerekir mi?
Yoksa 7. haftada doktor verirse mi kullanmalıyım? O zamanda geç kalmış olur muyum bilemedim...
Siz ne önerirsiniz?

Kızlar bir sorum var sizlere...
Şimdi ben daha 4. haftadayım...
Doktor kontrolüne 7. haftada gidiliyormuş. Bu süre zarfında folik asit kullanmam gerekir mi?
Yoksa 7. haftada doktor verirse mi kullanmalıyım? O zamanda geç kalmış olur muyum bilemedim...
Siz ne önerirsiniz?

canım ben 2.5 aydır kullanıyorum gebe kalmadan önce başlamıştım aile hekimine git istersen o veriyor.
daha var çünkü gtmene.ve folik asit ilk haftalarda önemli 8 haftaya kadar.
omurilik gelişimini tammalaması için.bide günlük 2 tane ceviz yemeni öneririm.

X