2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
yesimcim cnm nasilsin guzelim nasil gidiyor hamislikkkkk
umarim herkes iyidir bizler beklemedeyiz halennn hakkimizda hayirli olan olsun insAllahhhh:KK51:

arkadaşlar bu progestero testi neden yapılıyor bana hiç bişey vermedi de neler yapıldığını da bilmiyorum. dediğim gibi benim daha bir aylık olmadı sizler neler yaptırdınız bu süreçde? bu akıntı sizde de çok oluyor mu ve kasık ağrısı?

herşeyin fazlası tabiki de zarar.tamamen hayatımızdan çıkarmaktansa ayarında almak lazım.sonuçta onda da birçok vitamin mineral var.uzmanlar kesinlikle pirinç tüketmeyin demiyor ki!

canım ayarında tüketirsen sorun olacağını düşünmüyorum.ben muhakkak haftada birkaç sefer pilav yaparım bu güne kadar hamileliğim de dahil hiç kilo problemi yaşamadım.şuan da 56 kiloyum.herşeyi ayarında tüketmek önemli.sonuçta bu yazdıklarım da bilimsel bir yazı yani uzmanlar kesinlikle pirinç tüketmeyin demiyor. kopyala yapıştır yaparak sizlerle paylaştım

Arkadaşım anlıyorum iyi niyetle birşey paylaşmışsın ama bence bir paylaşımın bilimsel olduğunu iddia edebilmen için makale / dergi / yazıya ait isim ve sayfa sayısı veya link vermen gerekir. Aksi halde posta gazetesi tarzı "amerikalı bilim adamlarının araştırmaları" başlıklı sağlık haberlerinin kalitesini aşamıyor malesef. Bir de ayarında almak lazım demişsin de , kime göre ayar, neye göre ayar? Bence pirinç riskli bir ürün. Şeker hastaları bilir, birkaç kaşık bile yeseler şekerleri farkedilir düzeyde yükselir. Kaldı ki gebelik şekeri diye bir durum da var.

Sakın yanlış anlama, iyi niyetin ve paylaşımın için teşekkür ederim kendi adıma. Ama böyle bir riski olduğunu da hatırlatmak isterim.:nazar:

kızlar mrb

ben de ocak annesiyim allah izin verirse.
sat 6 nisan dün dr a gittim kalp atışı yoktu bir de sadece kese var içinde bebek gözükmüyo henüz.

sizin sat a göre kaçıncı haftada duyuldu kalp atışları

Sanırım ben bu kategoride degerlendrilmeliyim...Ayın 13 unden 18 ıne dek (nısan) regl olmam gerekırken gebelık testı yaptım.ilk yaptıgım 17 nısandı ve silik çıkmıstı ikincisi 18 nısan sabahıydı hatta sabaha dek uyumadım..ogunun sabahı testlerden bırı sılık dıgerı de daha cızgı halınde cıkınca dedım kı kan testı yaptıracagım ve gıttıgımız klınıgı aradıgımda pozıtıf oldugunu ogrendım, fakat; haftaya daha kontrole gitmemiz gerekiyor çünkü henuz kalp atısı duyulmaz dedi doktor..velhasıl..ben geldim aranıza...beni alın..Şoktayım.istiyodum ama bukadar erken beklemiyordum...Mayıs gibi işler baslıycak, turizm sektorunde calısıyorum,rehberim ve benı bekleyen agır otobus yolculukları da mevcut...Dolayısı ile beni zor gunler beklıyor..Çalışmazsanız olmaz arkadaslar..maddi olarak iyi bir gelecek hazırlamak da lazım..Çok mutluyum..ama genelde endişelerim cok belki kabaca gelecek size ama, şişicemmm.Şimdiden bazı arkadaslarım,lekelerin çıkacak, kilo alıcaksın vs.diyip duruyolar...biraz bastan sacmalık bunları duymak ama duyuyorum..hele hele 3. aydan sonra allah nasip ederde gösterirse...insanların boş konusmalarını dusunemıyorum...Ama herseyden onemlısı cok huzur doluyum...ve içimde bir canlı büyüyecek..5.haftasında kişiliği olusan bi varlık...sakın adrenalın ve kortizon salgılamayın..plesentadan ufaklıga gecip onu da dunyayla tnaıstıgında streslı yapıyor...gelin hadi..konusalım bi an evvel..sevgiler...huzur dolu gunler..Dakik

allah hayırlı uğurlu etsin kafana takma öyle şeyleri

kızlar bende daha dün hamile olduğumu öğrendim benim bu 7. hamileliğim 2 oğlum var ilk evlilikten bu 2. evliliğim ve 2 kürtajım 1 kalbi duran bebeğim oldu ve birde en son 12 haftalık geçtiğimiz şubat ayında düşüğüm oldu heterozigot yani kan pıhtılaşması var bende 2 kaybımda büyük ihtimal bu sebepten oldu en son tüp bebek denemem olmuştu 22 kasımda negatifi gördüm en son o gün adet oldum ve arkasından hemen hamile kaldım sonra 12 haftalık sancım başladı ve doğumla bebeğimi düşürdüm bu güne kadar yani 4. adetimi pazartesi olmam gerekiyodu ama olmadım bu aradada 16 nisanda böbrek taşı yüzünden ameliyat oldum dr. o gün ameliyat sırasında vajinal kanamam olduğunu söledi ama ben bunu görmedim çok az olmuşum yani o kadar iğne ilaç ameliyat derken 10 gün önce evimi taşıdım koşturmaca geçti deterjanlar koliler temizlikler derken hiç ummuyodum ve hamile kalmışım :))) benim öyküm baya bi karışık ve uzun inşlh bu seferki hamileliğim kucağıma sağlıkla alışımla son bulur yavrumu burada güzel paylaşımlar olması dileğiyle

hepinize yürekten günaydınlar..... bugün okadar mutluyumki ..dün ultrason kontrolüme gittim inanamıyacaksınız ama 6+2de kalp atıslarını ve miniğimi gördüm .. 2 düşük yasadım bos gebelik ve kimyasal gebelik ve şimdi bebeğim bana tutunmus.. o anki duygularımı anlatmam imkansız nerdeyse ağlayacaktım.. şaşkınlık mutluluk sevinç hepsi biraradaydı .. Allahıma çok şükür ..
adetim 1 gün geçtiği halde 72 çıktı ümidim çok yoktu ama benim minnoşum hemencecik büyümüş 2 haftada annesini üzmedi bu sefer,eşim bile ağlayacaktı nerdeyse içeri giremedi kapıdan duymus seslerimi ... öyle bir duyguki Allahım hepinize bu sevinci yasatsın inşallah..

Gününüz aydın olsun :)

hepinize yürekten günaydınlar..... bugün okadar mutluyumki ..dün ultrason kontrolüme gittim inanamıyacaksınız ama 6+2de kalp atıslarını ve miniğimi gördüm .. 2 düşük yasadım bos gebelik ve kimyasal gebelik ve şimdi bebeğim bana tutunmus.. o anki duygularımı anlatmam imkansız nerdeyse ağlayacaktım.. şaşkınlık mutluluk sevinç hepsi biraradaydı .. Allahıma çok şükür ..
adetim 1 gün geçtiği halde 72 çıktı ümidim çok yoktu ama benim minnoşum hemencecik büyümüş 2 haftada annesini üzmedi bu sefer,eşim bile ağlayacaktı nerdeyse içeri giremedi kapıdan duymus seslerimi ... öyle bir duyguki Allahım hepinize bu sevinci yasatsın inşallah..

Senin adına çok sevindim aysem. Bende inşallah salı günü bu duyguları yaşarım.

inşallah inşallah :KK34: çok isterim herkez bu duyguyu yasasın kaç haftalıksın şuan sen

Benim biraz karışık canım sata göre 7 haftalık ama ben hep geç adet oluyordum.
Kan değerim için dr. düşük demişti. Benim hesabıma göre ve kan değerime göre şuan 5 haftalık.
Salı günü gidip kendi dr. öğreneceğim inşallah.

Benim biraz karışık canım sata göre 7 haftalık ama ben hep geç adet oluyordum.
Kan değerim için dr. düşük demişti. Benim hesabıma göre ve kan değerime göre şuan 5 haftalık.
Salı günü gidip kendi dr. öğreneceğim inşallah.

anladım inşallah güzel haberlerle dönersin geç döllenmedir benimde çok küçüktü 72 çıkmıstı ama hemen büyümüş bebeğim maaşallah güzel haberlerini bekliyorum

anladım inşallah güzel haberlerle dönersin geç döllenmedir benimde çok küçüktü 72 çıkmıstı ama hemen büyümüş bebeğim maaşallah güzel haberlerini bekliyorum

Benim 351den 2 gün sonra 763e yükseldi ama dr. yinede dış gebelik, gelişim geriliği olabilir yada geç döllenmedir dedi.
Umuyorum ki geç döllenmedir, merak ve heyecanla bekliyorum salı gününü..
Salı günü güzel şeyler yazacağım inşallah :)

Senin bebişte geç döllenmemiymiş canım?

Benim 351den 2 gün sonra 763e yükseldi ama dr. yinede dış gebelik, gelişim geriliği olabilir yada geç döllenmedir dedi.
Umuyorum ki geç döllenmedir, merak ve heyecanla bekliyorum salı gününü..
Salı günü güzel şeyler yazacağım inşallah :)

Senin bebişte geç döllenmemiymiş canım?

benimkide muhtemelen öyleydi çünkü sata göre 4 haftalık olması gerekirken 2 haftalık değerindeydi çok şükür hemen gelişmiş eminim sende güzel sonuclarla döneceksin kalbini ferah tut bol bol dua et bende hiç bir belirti yoktu bulantı yoktu korkuyordum ama çok şükür ulrasonda görünce herşey bitti :KK1: hala rüya gibi geliyor herşey Allahım ne büyüksün bugünüme çok şükür..:nazar:

Arkadaşım anlıyorum iyi niyetle birşey paylaşmışsın ama bence bir paylaşımın bilimsel olduğunu iddia edebilmen için makale / dergi / yazıya ait isim ve sayfa sayısı veya link vermen gerekir. Aksi halde posta gazetesi tarzı "amerikalı bilim adamlarının araştırmaları" başlıklı sağlık haberlerinin kalitesini aşamıyor malesef. Bir de ayarında almak lazım demişsin de , kime göre ayar, neye göre ayar? Bence pirinç riskli bir ürün. Şeker hastaları bilir, birkaç kaşık bile yeseler şekerleri farkedilir düzeyde yükselir. Kaldı ki gebelik şekeri diye bir durum da var.

Sakın yanlış anlama, iyi niyetin ve paylaşımın için teşekkür ederim kendi adıma. Ama böyle bir riski olduğunu da hatırlatmak isterim.:nazar:
güzelim bunda yanlış anlaşılacak birşey yok ama şiddetli şekilde karşı çıkmana şaşırttı doğrusu.bir haberi yalanlamak için de link vermek lazım.bana doğru gelmiyor,bence böyle şekilde yazmak çok inandırıcı olmaz.internetten yazarsan çok rahat çıkıyor.şunu da belirteyim.babam diyaliz hastası ve doktoru babama kepekli pirinç yemesini öneriyor.neden çünkü şekere iyi geliyor.pirinç deyince Türkiyede beyaz olan kullanılıyor.kahverengi uzun pirinçler var onlar daha sağlıklı.herkes kendi ayarını biliyordur sanırım.ben şimdi sana göre şu ayar başkasına göre bu ayar diyemem.ayarında almak genel bir tabirdir.yani herkes kendi ayarında alsın demektir.sana yasaksa yemezsin.zorla diretme yok yazımda.ben de biliyorum mesleğimi icra etmesem de bölümümde olan bir konu.herkes kendi vücudunu kendi hassasiyetlerini biliyordur.gebelik şekeri de illa herkes de çıkmıyor.herkesi bu nimetten mahrum etmek ne derece doğru.ben yiyebilenlere yazdım bu konuyu rahatsız olacak birşey söz konusu değil.kimse yemesin anlamını vermek de doğru değil.
umarım yanlış anlamazsın açıklayıcı olması için yazdım.selametle...

(böyle bir karşılık yazman da iyi oldu herkes kendi vücudunun hassasiyetine,risklerine göre kullanır veya kullanmaz tercih kişinin kendisine kalmış)

benimkide muhtemelen öyleydi çünkü sata göre 4 haftalık olması gerekirken 2 haftalık değerindeydi çok şükür hemen gelişmiş eminim sende güzel sonuclarla döneceksin kalbini ferah tut bol bol dua et bende hiç bir belirti yoktu bulantı yoktu korkuyordum ama çok şükür ulrasonda görünce herşey bitti :KK1: hala rüya gibi geliyor herşey Allahım ne büyüksün bugünüme çok şükür..:nazar:

Yazdıkların iyi geldi gerçekten, ben hep iyi düşünüp dua ediyorum.
Bi sorunda çıkmayacak inşallah,
Sende sağlıklı ve güzel bi hamilelik geçirirsin inşallah :)

aklınıza şimdide şu gelebilir diyalizle şekerin ne alakası var diye.babam şeker hastalığının ilerlemesinden dolayı diyalize giriyor.böbrekler işlevini yerine getiremiyor.

Ben bile duygulandım yaa.:KK43:Allahım herkese yaşatsın ve tamamına erdirsin hepimizi inş.

merhaba kızlar. çokşükür bende hamileyim. 2. aşılamam tuttu. henüz keseyi göremdik. ben erken öğrendim. aşılamanın 10.gününde idrar testinde çktı kan testi yptırdım 116 çıktı sonra iki gün sonra 207 iki sonra 460 değerlerim nasıl sizce ikiz olma ihtimali var mı. diğer aşılama yaptıran arkadaşların değerleri benimkinden düşük. korkuyorum ikiz diye. rahim anomalim var. çok riskli.

Ben bile duygulandım yaa.:KK43:Allahım herkese yaşatsın ve tamamına erdirsin hepimizi inş.

çok tsk edrm hayatımdaki en güzel anlardan biriydi . gerçekten Alahım herkeze yaşatsın bu duyguyu 2 yıllık hasretten ve 5 aylık stres dolu üzgün günlerden sonra bu an gerçekten paha biçilemez... :KK49:

merhaba kızlar. çokşükür bende hamileyim. 2. aşılamam tuttu. henüz keseyi göremdik. ben erken öğrendim. aşılamanın 10.gününde idrar testinde çktı kan testi yptırdım 116 çıktı sonra iki gün sonra 207 iki sonra 460 değerlerim nasıl sizce ikiz olma ihtimali var mı. diğer aşılama yaptıran arkadaşların değerleri benimkinden düşük. korkuyorum ikiz diye. rahim anomalim var. çok riskli.

gözün aydın.hayırlı olsun değerin 10.günde biraz yüksek ama hiç belli olmaz belki çift başlarsın yola sonra tekte devam edebilirsin Allahın izniyle hiçbişey olmaz sakın korkma zamanı geldiyse her şekilde gelicektr o.. ikizde olsa senden bi parça ne mutlu sana çok şanslısın defalarca deeyip başarılı olamayanlar var gerçekten yürekten tebrik ederim nazar değmesin :nazar:.

X