2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
ben de sürekli tuvalet kağıdı değiştirerek halletmeye çalışıyorum.bilmiyorum ne derece hijyenik oluyor wc kağıdı.günlük pedler beni de çok rahatsız ediyor.sürekli bir kaşıntı hissi veriyor.

gönlüm kız diyor ama mantığımda erkek diyor.bakalım hayırlısı artık canım.bekleyip göreceğiz:)

canım doktor tuvalet kağıdını da önermiyor en iyisi pamuklu bez ama seni rahatsız etmiyor madem sorun yok...
kızlar çin takvimi tutuyor mu fikirlerinizi alalım

Kizlar cok kotuyum dun aksam randevum vardi doktorum 6 haftamda oldugumu soyledi alttan muayene etti kese gozuktu, konumu ve sekli guzeldi ama ne kalp atisi vvar ne de bebek olusumu.. Bos gebelik mi dedim o da daha erken bunu soylemeye iki hafta sonra gelin dedi.. Sabaha kadar agladim bana dua edin lutfen.. İkinci kez bu aciyi yasamak istemiyorum ilk bebegimin kalbi durmustu.. İki haftada kafayi yemezsem iyidir

tatlım sana tavsiyem aynı haftada bile olsan diğer bebek gelişimleriyle kıyaslama cunku seninki belki 1 hafta gec dollenmştir.
ben de dun gece gittim doktora kese vardı bebiş gorunmuyordu doktor normal dedi.ıustten muayenede daha da gec gorunuyor

Ben bu pirinç konusundan o kadar emin değilim.Çünkü glisemik indeksi yüksek bir ürün, yani hem anneye kilo yapar, hem de bebeğe gereksiz şeker yükü gibi geliyor.Normalde prinç yerine bulgur tavsiye edilirken hamilelikte de durumun değişeceğini sanmam.
herşeyin fazlası tabiki de zarar.tamamen hayatımızdan çıkarmaktansa ayarında almak lazım.sonuçta onda da birçok vitamin mineral var.uzmanlar kesinlikle pirinç tüketmeyin demiyor ki!
ikinci heyecan canım o vitamınelri başka besınelrden de alabiliriz ya pirinç çok kılo yapiyo cidden :KK53:

katılıyorum canım diyetısyenlerde fazla pirinç tüketılmeısnı öenrmıyorlar

canım ayarında tüketirsen sorun olacağını düşünmüyorum.ben muhakkak haftada birkaç sefer pilav yaparım bu güne kadar hamileliğim de dahil hiç kilo problemi yaşamadım.şuan da 56 kiloyum.herşeyi ayarında tüketmek önemli.sonuçta bu yazdıklarım da bilimsel bir yazı yani uzmanlar kesinlikle pirinç tüketmeyin demiyor. kopyala yapıştır yaparak sizlerle paylaştım

benim doğum tarihimide yazarmısınız yeni üyeyim fazla anlamıyorum siteden 12.01.2013 cıktı :)

Kizlar cok kotuyum dun aksam randevum vardi doktorum 6 haftamda oldugumu soyledi alttan muayene etti kese gozuktu, konumu ve sekli guzeldi ama ne kalp atisi vvar ne de bebek olusumu.. Bos gebelik mi dedim o da daha erken bunu soylemeye iki hafta sonra gelin dedi.. Sabaha kadar agladim bana dua edin lutfen.. İkinci kez bu aciyi yasamak istemiyorum ilk bebegimin kalbi durmustu.. İki haftada kafayi yemezsem iyidir

Öncelikle merhaba arkadaşlar... Rabbim hepinizin bebişlerini hayırlısıyla sağlığıyla kucağınıza almanızı nasip etsin... Bende 2012 ocak annesiyim çok şükür 4.5 aylık bir oğlum var geçen seneki heyecanımı yaşamak için topiğinize bir gireyim istedim:) Kuppe arkadaşım 6 haftada zaten genellikle kesesi gözükür bebek çok küçük kalp atışınıda ozamanda duyamazsın bende 2 aylıkken dinledim bebeğimin kalp atışını... Bak zaten 2 hafta sonra çağırmış seni inşallah ozaman dinlersin yorma kafanı bunlarla rabbim korusun meleğini sanada moral versin... Sen hiç kötü birşey düşünmeden anneliğin keyfini çıkar canım ..

kızlar acil bilgilerinizi paylaşın benle nolur..
bu sabah kan testi yaptırdım pazartesi de yaptırıcam.progesteron 11.7 çıkmış .nedir yani iyi mi?bilen var mı? 6 haftalık hamileyim..

ben de daha sadece keseyi gördüm canım korkma sorun yoktur bence...
kızlar buradaki tüm anne adayları çok heyecanlı maşallah ama hep kötü şeyler aklımıza getirip bu güzel günleri stres içinde geçirmeyelim sonuçta bu durum bebeğimizi de kötü etkiler ben de 2 gün önce dr a gidene kadar burada okuduklarımla acaba dış gebelik mi yoksa kimyasal gebelik mi diye yedim bitirdim kendimi, çok şükür öyle bir şey çıkmadı... iyi düşünelim iyi olsun tamam mı tatlışlar :KK19:
canım ben aslında hayata çok fazla olumsuz bakan bir insan değilim..herşeyle mücadele ettim şimdiye kadar ancak bir kere bebeğimi kaybettiğim için ve bu bebeğime çok bağlandığım için, böyle bir duruma da hazır olmadan doktora gittiğimden şoka girdim..doktor o kadar tuhaftı ki..senin adetlerin gecikir miydi dedi, bende yok çok fazla değil deyince, ekrana bakıyo Allaa allaa diyip durdu, ben zaten stresliyim, başımdan kötü bi olay geçmiş..iyice moralim sıfırlandı..bu durumum birazda doktordan kaynaklı sanırım..
tatlım sana tavsiyem aynı haftada bile olsan diğer bebek gelişimleriyle kıyaslama cunku seninki belki 1 hafta gec dollenmştir.
ben de dun gece gittim doktora kese vardı bebiş gorunmuyordu doktor normal dedi.ıustten muayenede daha da gec gorunuyor
canım senin kaç haftalıktı..benim geç döllenme olmuş olabilir aslında ...çünkü ilk yaptırdığım betahcg 61 çıkmıştı, diğer arkadaşlara göre çok düşüktü..adetime 1 gün falan vardı..bir de sen üstten mi muayene olmuştun canım..Allahım bebeklerimizi bize bağışlasın..amin
Öncelikle merhaba arkadaşlar... Rabbim hepinizin bebişlerini hayırlısıyla sağlığıyla kucağınıza almanızı nasip etsin... Bende 2012 ocak annesiyim çok şükür 4.5 aylık bir oğlum var geçen seneki heyecanımı yaşamak için topiğinize bir gireyim istedim:) Kuppe arkadaşım 6 haftada zaten genellikle kesesi gözükür bebek çok küçük kalp atışınıda ozamanda duyamazsın bende 2 aylıkken dinledim bebeğimin kalp atışını... Bak zaten 2 hafta sonra çağırmış seni inşallah ozaman dinlersin yorma kafanı bunlarla rabbim korusun meleğini sanada moral versin... Sen hiç kötü birşey düşünmeden anneliğin keyfini çıkar canım ..

canım Allah razı olsun senden..yazdıkların için çok teşekkür ederim..dediklerin benim için moral oldu..eşimde çok huzursuz, o da randevu almış bugün başka bir doktora..ben gitmeyelim bekleyelim diyorum ama o belki makinadan kaynaklıdır diyip duruyor..akşam başka bi doktora daha görüneceğiz..Bakalım inşallah güzel bir haber alabilirim..tekrar çok teşekkür ederim..

kızlar acil bilgilerinizi paylaşın benle nolur..
bu sabah kan testi yaptırdım pazartesi de yaptırıcam.progesteron 11.7 çıkmış .nedir yani iyi mi?bilen var mı? 6 haftalık hamileyim..

canım, 40 ın altında olunca biraz sakıncalı, benim 33,3 çıktı, günde üç kere progestan kullanıyorum, alttan fitil gibi alıyorum canımm..bence bunu hemen doktoruna söylemelisin ve çok fazla hareket etmemelisin, ağır kesinlikle kaldırmamalısın..uzanmalısın..hemen doktoruna söyle hayatım..

Son düzenleme:
canım, 40 ın altında olunca biraz sakıncalı, benim 33,3 çıktı, günde üç kere progestan kullanıyorum, alttan fitil gibi alıyorum canımm..bence bunu hemen doktoruna söylemelisin ve çok fazla hareket etmemelisin, ağır kesinlikle kaldırmamalısın..uzanmalısın..hemen doktoruna söyle hayatım..

haaa tatlım benım gebemisin oh maşalla cnm ya bak sana bi örnek verıyım bu kk dan bi arkadaşımızın tam 5 gun gunu gectı 19 cıktı sonucu maşalla şu anda 2 ayını gectı bak merıyıde biliyosun onunda 3 gun gecıkmedn sonra 81 çıktı senın daha erkekn dönemdeymış dualarım senınle hep guzel örmneklerı duşun bak bende düşük yapmış kimyasal gebeleık gecırmış biri olarak cok stres ettım bak şukur 16.hafta içindeyız

herşeyin fazlası tabiki de zarar.tamamen hayatımızdan çıkarmaktansa ayarında almak lazım.sonuçta onda da birçok vitamin mineral var.uzmanlar kesinlikle pirinç tüketmeyin demiyor ki!

canım ayarında tüketirsen sorun olacağını düşünmüyorum.ben muhakkak haftada birkaç sefer pilav yaparım bu güne kadar hamileliğim de dahil hiç kilo problemi yaşamadım.şuan da 56 kiloyum.herşeyi ayarında tüketmek önemli.sonuçta bu yazdıklarım da bilimsel bir yazı yani uzmanlar kesinlikle pirinç tüketmeyin demiyor. kopyala yapıştır yaparak sizlerle paylaştım

bende insülin direnci var ve ileri aylarda gebelik şekeri bekliyorum sende dedi doktor mesela bana pirinç pilavı yeme dedi zaten 3 senedir hiç yemedim desem yeri ama sarma yedim geçen dolmalarda hele zeytinyağlıysa öyle bulgurla olmuyor malesef pirinci dolmayla tüketiyorum bir tek, yani hakkımı ona saklıyorum az olmak kaydıyla tüketilebilir ama dikkatli olmakta fayda var...

canım ben aslında hayata çok fazla olumsuz bakan bir insan değilim..herşeyle mücadele ettim şimdiye kadar ancak bir kere bebeğimi kaybettiğim için ve bu bebeğime çok bağlandığım için, böyle bir duruma da hazır olmadan doktora gittiğimden şoka girdim..doktor o kadar tuhaftı ki..senin adetlerin gecikir miydi dedi, bende yok çok fazla değil deyince, ekrana bakıyo Allaa allaa diyip durdu, ben zaten stresliyim, başımdan kötü bi olay geçmiş..iyice moralim sıfırlandı..bu durumum birazda doktordan kaynaklı sanırım..

canım senin kaç haftalıktı..benim geç döllenme olmuş olabilir aslında ...çünkü ilk yaptırdığım betahcg 61 çıkmıştı, diğer arkadaşlara göre çok düşüktü..adetime 1 gün falan vardı..bir de sen üstten mi muayene olmuştun canım..Allahım bebeklerimizi bize bağışlasın..amin

canım Allah razı olsun senden..yazdıkların için çok teşekkür ederim..dediklerin benim için moral oldu..eşimde çok huzursuz, o da randevu almış bugün başka bir doktora..ben gitmeyelim bekleyelim diyorum ama o belki makinadan kaynaklıdır diyip duruyor..akşam başka bi doktora daha görüneceğiz..Bakalım inşallah güzel bir haber alabilirim..tekrar çok teşekkür ederim..

bak doktorun sakin olması çok önemli işte seni telaşlandırmış benimki çok sakin mesela bana kanama var kesenin altında ama geçer önemli değil dedi ben de üstünde durmadım bence eşin iyi yapmış başka biri dr a daha gidin rahatlamış olursun ben çok pimpirikliyimdir mesela 1 ay önce koltuk altımda bir beze buldum hemen kanserim diye üzülmeye başladım oysaki önemli değilmiş geçermiş, ama kadın dr um gerçekten çok sakin bir kadın ve beni rahatlatıyor, dua edicem sana iyi düşünelim iyi olsun birbirimize destek olmak için burdayız, ben de seni rahatlatmaya çalışıyorum...

doktorun sakin olması çok önemli işte, seni telaşlandırmış... benimki çok sakin mesela bana kanama var kesenin altında ama geçer önemli değil dedi ben de üstünde durmadım bence eşin iyi yapmış başka biri dr a daha gidin rahatlamış olursun ben çok pimpirikliyimdir mesela 1 ay önce koltuk altımda bir beze buldum hemen kanserim diye üzülmeye başladım oysaki önemli değilmiş geçermiş, ama kadın dr um gerçekten çok sakin bir kadın ve beni rahatlatıyor, dua edicem sana iyi düşünelim iyi olsun birbirimize destek olmak için burdayız, ben de seni rahatlatmaya çalışıyorum...

canım doktor tuvalet kağıdını da önermiyor en iyisi pamuklu bez ama seni rahatsız etmiyor madem sorun yok...
kızlar çin takvimi tutuyor mu fikirlerinizi alalım

çin takvimide sata göre değilde yumurtlama günüme bakınca kız
rus takviminde de kız çıkıyordu ve bebişim kız

çin takvimide sata göre değilde yumurtlama günüme bakınca kız
rus takviminde de kız çıkıyordu ve bebişim kız

ben de ikisini de yaptım ikisi de kız diyor ben de ilk bebeğim kız olsun istiyorum ama hayırlısı sağlıklı ve hayırlı evlat olsun önce...
bir de idrar rengi koyu olursa kız, açık olursa erkek diyorlar... benimki epey koyu ama bakacağız artık 14-16 haftalarda belli olur diyorlar bakalım görelim :KK1:

herkese merhaba. azicik kasik agrim var. bulanti yok hala :KK14:
benim ilk randevum onumuzdeki ctesi. gunler gecer mi acaba :KK24: neyse saglikli bir gebelik olsun da sabrederiz :KK31:
cinsiyet isine ben de merak saldim. kizim 31 aylik. ee bu da erkek olsa fena olmaz kiz olsa da basimizin ustunde yeri olur prensesin :KK34:

merhaba arkadaşlar...

hayırlı olsun topicin suaycım ayagımın tozuyla geldim:KK1::KK1::KK1:

bugün dr.a gittim ilk muayenemi oldum kızlar..sat ım 9nisandı..batta 9mayıs..
kesemizi gördük..ayy miniminnacık bişe ama bizi ölesiye mutlu etmeye yett:nazar:i..

Allah ım sağsalim kucagımıza da almayı nasip etsin insallah:KK16::KK16:

buarada suaycım seni de meraklardayım..sanırım keseni gördün rahatladın oh :nazar::nazar:

merhaba arkadaşlar...

hayırlı olsun topicin suaycım ayagımın tozuyla geldim:KK1::KK1::KK1:

bugün dr.a gittim ilk muayenemi oldum kızlar..sat ım 9nisandı..batta 9mayıs..
kesemizi gördük..ayy miniminnacık bişe ama bizi ölesiye mutlu etmeye yett:nazar:i..

Allah ım sağsalim kucagımıza da almayı nasip etsin insallah:KK16::KK16:

buarada suaycım seni de meraklardayım..sanırım keseni gördün rahatladın oh :nazar::nazar:

merhaba hayırlı olsun. bizim seninle tarihlerimiz çok yakın. benimde son adet tarihim 10 nisandı. 14 mayısda dr gittim 1 aylıktan küçüktü 22 günlük gibi bişey şimdi ptesi tekrar gideceğim ukltrasonla baktı göremedi vajinadan bakmadı.
sana da sadece üstten mi baktı ve tahlil falan verdimi verdiyse neler verdi? ben şuan sadece folikasit alıyorum sen ne kullanıyorsun.

kızlar birde kitapta okudum hangi göğüs ucun çabuk büyür ve engi değişirse ona göre cinsiyet anlaşılabiliyormuş birde ağrın hangi taraftaysa. ağrı sağda ve sağ göğsün rengi değişirse erkek bunlar solda olursa kız olurmuş bakalım benim sanki önce solum değişti kız olabilir yani.

Son düzenleme:
günaydın güzel anne adayları :KK16: burada hava kapalı dün sel oldu resmen bugün de kapalı hava ama olsun keyifler iyi :KK1:

kızlar ben de mantar ilacı koyunca öyle batıyor çamaşır ama ben çare buldum, eşimin eski atletlerini doğrayıp kendime bez yaptım günlük ped gibi kullanıp atıyorum, günlük ped kullanmayın çünkü onlar sentetik olduğundan en iyisi bile mantar yapıyor, %100 pamuklu bez yapın kendinize :KK1:
benim acayip derecede küçük abdest sorunum var tutamıyorum resmen tuvalete gidene kadar kaçırıyorum bazen o yüzden bezler kurtarıyor beni :KK1:

senin pelvis tabani kaslarinda zayiflik var galiba, kegel egzersizleri yapmani oneririm (Pelvis tabanını güçlendiren Kegel egzersizleri-Jinekolog Dr. Kağan (Kaan) Kocatepe detaylari okuyabilirsin burada). Cok kolay, her an her yerde yapilabilecek egzersizler. Idrar kacirma sorunu olmayanlara da kolay bir dogum ve dogum sonrasi kolay toparlanma icin tavsiye ediliyor, haberiniz olsun!

X