2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

merhaba. bende araniza yeni katildim.benimde bir kizim olucak insallah.herkese saglikli bebekler dogurmayi nasip etsin allah...

gunaydinnnn
biz de karı koca bjk liyiz. ogluma almak isterim ben de boyle bisi
isim olarak ben ruzgar ali dusunuyorum, esim ruzgar istemiyo

ben bugun 18 haftalık gebeyim ,erken yumurtladığım için erken gebe kaldım şimdi 14 ocakta doğum olucak ya ;bir hafta öncesi 7 ocak ,sezeryan olunca 1 haftada öyle oluyor yani hemen hemen aralığın son haftasına denk geliyor galiba,sanırsam ,herhalde

günaydın kızlar ya 3 güne kadar bebğimin hareketleriniz hissede biliyodum ama 3 gündür tık yok doktorada haftaya gidicez canım sıkıldı biraz hala cinsiyetiinide öğrenemedim

size de maşallahhh canımm :)

canım tüm bebekelrde organ gelısım yerı dumduz oluyo ve sonra ora bi tepecişk belirmeye baslıo o tepecık bi yarık olurs akız

yok sivrilirse erkek oluyo....13 hafat cınsıyet ıcın erken bı tarıh henuz cıkıntı olusmamıs olabilir 16 haftaya kadar

zamanı var o da gununde gıdıyosa bence bu sadece bı tahköın kesın değil belkı de erkektır hayırlısı olsun

canım ıkı ısım koymada tabıı kı sakınca yok kulağa da okunur problem değil ama ateşle beraber emin adını koymak

ateş ismini güzel kılmaz yanı oğlunun üzgünüm ama bir ismi batıl bir ismi sahih olucak emini eklemek ateşi meşru kılmıyo

çok sevıyo olabilirsin o ismi ama bazı gerceklerde var maalesef üzgünüm...yıne de istiyosan koy tabı ısmı senın cocugun sorumluluk sana ait

canım ben UNNADO dan sipariş verdim çok güzel şeyler var kaçırma bence kampanya hala devam ediyor

sağol canım bakıyorum hemen :)

günaydınnnnnnnnnnnnn ahali

günaydın :)

canım bebgının ılerde olması demek erken yumurtaldıgın anlamına gelemz sadece daha hjzılı buyumsutur

ve bu gerı kalmıycagı anlamınada gelmezz daha önce de yamzıstım okumadın sanırırm

benım kı de devamlı 1 hafta onde gidio ama ne tarıhımı değiştirdim ne baskası

üstelik tüm doktorların dedii gibi ocakta değil aralıkta doğrumamı bejklıyoalr ama hiçbişey yaşamadan kesınlık

kazanmayacagı ıcın ve sat a göre ocak anneıs oldugum ıcın sata göre takıp eıdorm :)

günaydın kızlar ya 3 güne kadar bebğimin hareketleriniz hissede biliyodum ama 3 gündür tık yok doktorada haftaya gidicez canım sıkıldı biraz hala cinsiyetiinide öğrenemedim

canım bu hafatalrda hergun hareket hıssedıceksın die bişart yok bu bı sorun oldugu

anlamına gelmez canın sıkılmasın...

yok dr kendisi söyledi,erken yumurtlamışsın diye dahs önceden şimdie 17 haftalık diye gittiğimde 18 haftalıksın demişti,son zamanlarda zaten düzegnsizlik vardı reglimde ..neyse böyle yani,bakalım kısmet

yok dr kendisi söyledi,erken yumurtlamışsın diye dahs önceden şimdie 17 haftalık diye gittiğimde 18 haftalıksın demişti,son zamanlarda zaten düzegnsizlik vardı reglimde ..neyse böyle yani,bakalım kısmet

takma o kadar ileriye doğru daha net belli olur
benimkiler ikiz ona bakarsan benim halim hep harap :))
ne zaman doğuracağım belli değil:))
sezeryan ve ikiz olduğu için normalde tek olsa 8 şubat ama erken doğum olacağı için muhtemelen ocak başı gibi olacak :))

ilk aylarda cocgun gelişimi genelde yumurtlama yada sat ile uyumlu gider.
ama sonraki aylarda bebegin önce yada geride gitmesi cocugun genetik yada beslenmesiyle alakalıdır
yani papatyanınki erken yumurtlamadan kaynaklı olabilir
benimkide erken döllenme mesela kesinlikle eminim
cünkü benim adet döngüm 32 gündür.ve ben hemen adetten sonra hamile kaldım.yani erken yumurtlamışım.
normalde 17-18.gün yumurtlamam lazımdı.ama ben o günlerde eşimle birlikte bile olmadım.

bu dogum zamanı için kesin tarih vermek yalnış oluyor genelde.sen nerede yazışmak istiyorsan orada yazış istersen.sonucta cok bi fark yok tarihler arasında

canım en abstan beri ileri gitse erken yumurtlamıs sayılırdın....önceki ayalr reglının düzensiz olması

bebegının saıtnı değiştirmez...en son kanama gördüğün tarıhe göre ehsaplanır bu da kesındır normalde

bi düzende gitmesi gerekmez yanı net hesap için...ayrıca gebelık boyunca görüğceksın geri düştüğü veya çok ileri gittiği

zamanalrda olucak...doktorun dediğine inanmıyorum acıkcası öle bi bahane atmıs...cunku hadı dıyelımkı gerı düştü

bu sefer ne dicek.. ?

ben de onu dedim 5-7 haftadan bahsediyo olsaydık bu doğru olurdu erken yumurtalmsı demesi doğru olurdu

ama 16-17 haftaya kadar satla uyumlu gelen bi bbek hop birden öne gecıosa bu yumurtlamayla alakalı olamaz canım

beslenme ile veya baska sebeple ölne gecmıs olabilir he yanlıs ölçümde oalbilri pekala ama erken yum ile alakalı olmaz

bunun ıcın regl düzeni de istenmez...cunku son kanama baslangıcına göre hesaplanır son 5 aydır kaç gunde bi

regl olduguna göre değil...bi de tam yumurtladıgın gunu bilemezsın benim siklusum 28 gun surer ve 14. gun yumurtlamam

lazım fakat ovulasyon testı ile hamıel kaldım ben ve 9. gun yumurtladım

hım bir de yumurtlama ile döllenme farklıdır erken yumutlamıs olabilrsin ama yumurtalıkta ilerlemesi

döllenmesi rahme düşmesi tam bi muamma kımse bu konuda bısey dıyemez ayrıca sen ılıskıye gırmemıs olsan dahı
,
sağlıklı spermelr içeride 2-3 gun yasayabılıyorlar...

Son düzenleme:
bana 13.haftada yüzde 90 erkek demişti.sonra 15.haftada yüzde 100 kız olduğunu öğrendik.16. haftada tekrar kesinleşti kız olduğu.bence kendini fazla kaptırma derim.
kızlar merhaba.göbüşleriniz çıktı mı?ben hamilelikten önce de zayıftım.şimdi 1 kilo falan aldım.ama göbüşüm çıktı sipsivri. sizde de öyle mi yoksa sadece benimki mi böyle?
benimde sipsivri çıktı ama zayıf olduğum için heralde.2 kilo aldım bende.

ben 7 haftalıkken yapmıştım pembe olmuştu yani erkekti.sonra kız olduğunu öğrenince merak edip tekrar yaptım geçen gün maviydi yani kız.heralde 10 haftadan önce yapmamak gerekiyormuş.yani benimki şuan doğru çıktı ama yanlış çıkanlarda oluyomuş.
yüzük testi çin takvimi falan hepsi erkek diyodu ama benim kızızm bütün herşeyi yıktı:))

valla kızlar inşallah ultrason zararlı değildir çünkü ben 2 ayrı doktora takip oluyorum.yaş ilerleyince insan daha bi pimpirikli oluyor.bu durumda 15 günde bir bebeğimi görüyorum.ikiside bebek iyi falan deyince anca rahatlıyorum
cinsiyeti öğrenemeyen arkadaşlar bence başka bi doktora gidin.ben çatlardım valla şimdiye kadar..

günaydın kızllar içim sıkılıyor (

tabıı kı zararlı değil canım ya doktorlar sık sık gelmeısn dıye mı yapıyoalr ne

benımkıde bana ılk 3 ay her cuma baktı kontrol etti riskli oldugu ıcın durumum....

haklısın ayşecim herşeyden korkuyoz valla bebiş olana kadar benim psikoloji alt üst olcak galiba

evet canım anne olurken paranoyak da oluyoruz :) bu haftaalr için bebegının hergun tekmelememesi normal

veya hıssetmemen normal ama su an 24. haftadan büyük olsaydık bu bıraz sıkıntı olurdu onu da sölimm :)

bir de bebek hareket etmıyorsa ya uyyodur ya actır bazısı açkende tekmeler rahatsız oldugu ıcın...

ve inan bana Allah koruusn bebegıne bişey olsa da o yuzden hareket etmese...mutlaka snede bi belirti verırı

ne bılıym rengın solar yüzün şişer halsizlik baygınlık hsısedersın kızarırısın bisürü belirtisi var baız durumlarda tansıyonun fırlar mesela

onun ıcın sıkıntı yok dıyelımkı 24 haftadayız bebek hareket etmedı o gun 2 saattır hareket yok açsan yemek ycıeksın yorgunsan

sol tarafa uznaıcaksın çikolata yıceksın beklıceksın sakınce yıen hareket etmıyro ve şişlikelrın olsuyoır baska sıkıntın varsa doğru doktora

sunud a söylemelıyım kı anne karnındkaı cansız bebek de su ıcınde yuzmeye devam ettiğinden hareket hıssedıyorsun

basıma geldı ondan bılıyorum...kısacası relax olcan kontrol edemıosn ne yazık kı.....

bu arada benım kızım çikolatalı gofret yıyınce pek hareketlenmezıd ama rodeo yıyınce yerıende durmazdı çok sevıodu galıba :)

ben ilk kez sata göre 8 haftalıkken doktora gittim ve usg de 9+3 günlük cıktı.doktorumda zaten erken döllenme olmuş dedi.
ve ne zmaan gitsem mutlaka bebek usgde hep 1 hafta önde cıkıyor hiç şaşmadı bu durum
tam 12 haftalıkken ikili test için gittigimde usgde 13+4 cıktı .az daha gec kalsam ikili test günüm gececekti.

saglıklı sperm evet 2-3 gün hatta 1 haftaya kadar yaşıyor
ama benim en son birlikteligimle yumurtlama dönemim arasında 10 günden fazla gün var.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…