2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

allahtan akşam oldu şimdi birazcık çıkarız biz valla akşamada kayınvalide de iftar yapıcaz oh yemek derdim de yok

canım ınsallah güzel sonuclkar alırsınızz canımm :)

:)

hayırlı haberler alırısın canım inşallah.benden istemedi doktor 3 lü test

niye canım risklimiydi ikili testin senin

Sagolun arkadaslar, ilk 48 saati sorunsuz atlattık neredeyse. Benim ikili test+ense ölçümü sonunda 1/95, dörtlü test sonrasında 1/230 çıkmıştı. Yasımın da etkisi var tabii (37). Bu risk oraniyla icim rahat etmezdi 5 ay. Amniyo olduğumda 16+2 idim, mümkün olduğunca erken öğrenmek istedim, sonucunu almak da birkaç hafta sürüyor malum. Tatile Türkiye'ye geleceğiz, yolculuktan önce riskli donemi coktan atlatayım istedim bir de. Yattığım yerden yazıyorum hala, sonra detaylı anlatırım ama amniyonun kendisi hiçbir şey değil, çabucak olup bitiyor, sonrasi daha endişe verici. İlk birkaç gün riskli . Benim perinatolojist yapıldığı zamanın bebeğe etkisinden falan bahsetmedi, bu isin uzmanı olduğu için güveniyorum adama.

selam arkadaşlar
ne zamandır giremiyorum baya ilerlemiş sayfalar... ben çalışmaya başladım, akşam da geç varıyorum eve. annemler de geldi ramazan için bize anlayacağınız baya giremedim nete..
listeye baktım daa cinisiyetler belli olmuşş benim de kesinleşti 19 temmuzdaa Allah'ın izni ile kızım olacak benim de eklersin kızımı ayşe
herkes iyidir inşaallah, ramazan ayınızı da kutluyorum

kızlar markafonide babyjem diye bir marka var bakın oraya.çok güzel havlular var.ben aldım bir tane.bir tane önlük aldım birde bambu battaniye aldım.bakalım ağustosun 9undan sonra gelecekmiş.sizde bir bakın :)

ben de arara bakıyorumamacesaret edipalamadım gelince nasılolduğunuyazarsan ben dealırım:)

Ay canım yaa bir an önce geçip gitsin şu günler güzel sonuçlarını bekliyoruz hepimiz hayırlısı ile inşallahh ne kadar sürüyor orda sonuçların çıkması..

ay canım niye hamileyken madem boştun çalışmaya başladın tabi sen daha iyi bilirsin ama mecbur değilsen başlamasaydın zor oluyo hamilelkte .allah çalışan herkese kolaylık versin
kızın hayrlı olsun çok sevindim

aman maşallah ya çok şükür ki atlatmış sayılırsın artık ama tabi dikkat et canım allah kolaylık versin yar ve yardımcınz olsun

Ay canım yaa bir an önce geçip gitsin şu günler güzel sonuçlarını bekliyoruz hepimiz hayırlısı ile inşallahh ne kadar sürüyor orda sonuçların çıkması..

aman maşallah ya çok şükür ki atlatmış sayılırsın artık ama tabi dikkat et canım allah kolaylık versin yar ve yardımcınz olsun

inşallah. Burada 10-14 gün dediler. Fish denen erken sonuclar daha erken çıkıyor ama ben kesin sonuc olsun bir kerede diye beklemeyi tercih ettim.
Sağolasın Gamze.

Son düzenleme:
ohhhh kızın var tabi yardım eder sana ne güzel ver bezi eline silsin her yeri cim cime

yaa sorma canım 16 haftalık fln ama ben süpürdüm o sildi eheheueheueh

elimemi yapısır dedi atladı hemencik çok hamarat çoookk ayy koptum yaa

bu öksürük hapşırma olayını ben sodum doktora basınç oluşuyor orada dedi çok normal bir zararı olmaz korkma dedi

evet canım bı zararıyok bı anlık sancı yapio sadece :)

Kolay gelsin canım.2 gün bakmasan bile ne hala geliyor sen uzun zamandır da giremedin olacak o kadar.Allah kolaylık versin canım havalarda sıcak çok yorma kendini....
..

canım sorma anam ağladı valla :) ne mendebur şeylermıs temzıle temzıle bitmedı kırkladım mutfagı :)

aman canım dıkkat et kendıne bısey olmıycak ınsallah ama haklıymıssın amnıyo konusunda ınsallah temzı cıakr :)

selam canım ekleyeyeım :)

sanırım bu site bizim için bayaa faydalı olacak...

Kundak | Baby Sleep Solutions

benımkı cok yoruluyo su an doğunca kafayı vurup uyur diye dusunuyorum çok yorulkuyo cocuk ıcımde koştur koştur

Çalışan kadının haftasonu tatili başlığı altında yazabileceklerım şöyle öhöm öhömmm :)

cumartesı öğlene kadar claısıyorum ıse gıderken çamaşır astım eve geldım dus aldım pazara cıktık kardesımle eve geldım yemek yaptım

yemeği yedık (iftar) kayınvlaıdemle 1,5 saat telefonda konsuutk sonra mutfaga bi girdim aa böcüük hadı temzıle dekren sat oldumu sana 2,30

mutfagı mecbur o halde bırakıp az uznaayım dedım eşimle uyyakalmısız sahurdada mutfak o halde yemek yok su ıcıp yatmıs zavallım

sabah 5,30 gibi yataga gıttık yattık gunes doğunca sıcaktan uyyamadım 10 da kalktım kahvaltı yaptım hoop işe geri döndüm mutfağı boşalttım dolapalrı sildim

bütün eşyaları küçük odaya tasıdım mutfagı ılacladık o arada camasır topladım yanmıslar tabıı sonra renklılerı serdım balkonu yıakdım odayı süpürdüm

tam ütüye baslıodm eşim hadı tamam yeter ben yoruldum izlerken ya dedı yatırdı bıraz uzandık sonra kalktım mutfagı yerleştirdim börek yaptım fırına attım yemek yaptım saat 19,50 idi

eşime dedım çorbayı yap allah aşkına sofrayı kur benı yemege kaldır dedım yattım sonra bı koku gelıo yanık gibi koştum aşağı baktım yakmıs dolmayı

deıdm ben sana bak demedımmı die fırca cektım dolmayı baska tencereye aktardım su ekledım pişridm ve ezan okundu şaka gibi demı şimdide duş alıp yatıcam

yarın sabah direk hastanede olmam lazım heyet raporu için öldüm yaa güyaa hafatsonu tatilii :) çok dınlendım anlatamam :)

Son düzenleme:
aynen Ayşecim bnm bebekte çok çalışıyor :) iş dolayısıyla çokda seyahat ettik,hem çalışkan hem gezenti olacak

Son düzenleme:
Alışkanlıklar: Bebekler tekrar yoluyla öğrenir. Bebeğinizi bu zamana kadar hep emzirerek, sallayarak, koridorda omzunuzda taşıyarak, biberon vererek, arabasında gezdirerek vs. uyuttuysanız, bebeğiniz uykuyu bu hareketlerde bağdaştırmıştır ve gece uyandığında da yeniden uykuya dalabilmek için bunların yapılmasını ister. Bu konuda da tamamen haklıdır, çünkü bunlar olmadan nasıl uykuya dalabileceğini bilemez. Birçok zaman çaresizlikten, yorgunluktan, bıkkınlıktan dolayı hepimizin başvurduğu bu yanlış uyutma teknikleri, defalarca tekrarlandığında bize çok daha büyük problemler olarak geri dönerler. Zorlu ilk ayları sağ salim atlattıktan sonra amacınız bebeğinizi uyutmak değil, ona nasıl uykuya dalınacağını öğretmek olmalıdır.

aynen Ayşecim bnm bebekte çok çalışıyor :) iş dolayısıyla çokda seyahat ettik,hem çalışkan hem gezenti olacak

annem de bana hamıleyken böle imiş çok koşturuyomus böle ondan tezcanlı olmusum galıba

eşim çok yavaştır der sneın hamurun hızlı karılmıs dıye bizimkilerde mi böle olcak ne :) :) :)

ama dınelnırken bı ıkı kez hareket hıssettım ben durunca cocuk merak ettı tabıı nıye durdu

koşuyodu bısey mı oldu acaba dıe meraklandı yazık

aman gezentı bebıs fena oluyo ehehe yegenım gezmeye baya alıstı gecen baya bı aradan sonra avm ye gıttık

nası kahkahalar atıo hosuan gitti cadının :)

canim kizin hayirli olsun saglikli sihatli al insallah kucagina.benimde dogum tarihim 10 ocak 2013 insallah ku
rban oldugum allahim benimde gönlüme göre verir benim iki tane oglum var bunuda sag saglim alirim insallah kucagima.acaba hamilelikte nelere acerdin bulantin oldumu karnin sistimi kiz belirtilerini tasidinmi merak ettim ayrica bebegin oynamaya basladimi benimkinde tik yok daha.kendine iyi bak hayirli ramazanlar...

Son düzenleme:
kızlar aksam eşimle kötü bir kavga ettim.çok ağladım.sonra bir duş alıp sakinleşmeye çalıştım.ve sanırım ilk kez bebeğimi hissettim.bu diğer hissettiğimi sandıklarımdan çok baskaydı.içerden dışarı doğru bir vurma gibiydi.ilkini duydum yok değildir dedim.5-6 saniye sonra bidaha oldu.kalp atışlarımmı acaba dedim ama çok düzensiz şekilde tam on iki kere hissettim sonra kesildi.ve ben en son gebelik testi yaptığımda bu kadar heyecanlandım.kalbi duracak gibi oldu.ne güzel bir duyguymuşş allahım şükürler olsun

merhabalar kızlar dün gece uyurken eşimin eli benim göbüşümde yatıyoduk birden eşim hopladı kalktı ayy bu hareket ediyor diye. ee dedim gecelerin çocuğu olcek akcak alemlere.ıyyy dedi içinde yaşayan bişi var bu seni korkutmuyormu dedi. eskiden olsa evet derdim ama şimdi o yanımdayken huzurluym dedim.benmi onu koruyorum omu beni koruyor belli değil. küçük kuş sen neden geceleri uyumuyosun bakim komik baban panik yaptı

merhabalar kızlar dün gece uyurken eşimin eli benim göbüşümde yatıyoduk birden eşim hopladı kalktı ayy bu hareket ediyor diye. ee dedim gecelerin çocuğu olcek akcak alemlere.ıyyy dedi içinde yaşayan bişi var bu seni korkutmuyormu dedi. eskiden olsa evet derdim ama şimdi o yanımdayken huzurluym dedim.benmi onu koruyorum omu beni koruyor belli değil. küçük kuş sen neden geceleri uyumuyosun bakim komik baban panik yaptı

melone canım henüz cinsiyetin belli olmadı mı benim de 2 oğlum var 3.ye dr kız dedi hayırlı ve sağlıkla dogar ve yaşar işallah bebişşler seni çok iyi anlıyorum ben kız belirtileri verdim gören herkez kız dedi ekşi çin takvimi vb kız diyordu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…