2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
bende hematom var canım içerdeki kanama alanından dolayı oluyor dedi dr.um progestan ve pruluton iğne oluyorum denetim altındayım başından beri

Ilk haftalarda bende de hematom vardi ama yavas yavas kayboldu bundan bir bucuk ay öncesinde. Bu günler de gececek. Hele bi gelsin yavrum onu güzel bir sopa bekliyor=)

İyi Geceler Hatunlar..
Göğüs ve Karın Bölgesine Çatlamaması İçin Ne Kullanıyorsunuz ?

Ya da Etrafınızdaki Kullananların Yorumları Neler ?
Ne Tavsiye Ediyorsunuz ?

ben kendi bildiğim ve ilk hamileliğimde doktorumunda aynı şeyi onaylamasıyla şunu söyleyebilirimki.. eğer o karın bölgesinin çatlayacağı varsa 1000 tl de verip bir krem kullansan çatlıyor o karın ...yok sen şanslıysan ve yağlı ve esnek bir tenin varsa hiçbirşey sürmesende çatlamazsın...sadece kaşıntının verdiği rahatsızlıktan kurtulmak adına çoğunluğun tavsiyesi bebe yağı...ben onu bile çok ta düzenli sürmezdim öyle arada aklıma gelirse, çok şükür hiç çatlamadım...

Tecrübelisiniz Süper..
Çok Haklısınız Çatlayacak Olan Çatlıyormuş..
%100 Çözümü Yok Dedi Doktorumda..

Ama Eczaneye Gidiyorum..
İlaçlarımı Alacağım..
Eczacı Kız Başlıyor Şu Şöyle Bu Böyle..
Kafamı Karıştırıyor..

Benim Dermatoloğumda Aynısını Söylüyor..
Kaçış Yok Der Hep Israrla..

Çok Teşekkür Ederim, İçim Rahatladı..

sen yine arada atlıyorsun ben 13.haftamdayım 13 haftadır toplasan bir tam yumurta yiyemedim süt desen son bir haftadır 2-3 gece içmeye çalıştım zorla sabahı zor ettim..çok üzülüyorum bebeğimi gerekli şekilde besleyemiyorum diye ama elimizden gelen birşey yok...çıkaracaksam zorla yememinde bir anlamı yok dimi..

ben şimdiki doktoruma sorma gereği duymadım ama ilkinde sormuştum boşyere dünya paralar dökmeyin kremlere paranıza yazık demişti..senin dermatoloğunda onaylamış bunu...eczacıya gelince hiç boşyere kafan karışmasın... çok basit bir mantık malını satmaya çalışıyor tabiki övecek..

Çok Haklısın..
Bende Kullandım v.s. Diyor..

Geri Dönüşü Olmayan Bir Şey İşte Çatlak..
İnsanın Aklına Takılıyor O Yüzden..

bende vazelinle aktardan yaptırdığım bir yağ karışımı kullanıyorum ama ne yazıkki göğüslerimde basladı çatlaklar

aynen iyi oluoyr böyle gezmeler bizde her aksam yürüyüs yapıyoruz.benim korkunç derecede bas ağrım var.korkmaya basladım artık.pazartesi tekrardan gideceğim doktora olmadı beyin cerrahisine gitmeyi düşünyrm

Maalesef memlekette oldugum icin bilgisayar yok
Telefondan ara ara okuyorum Ramazan'ın ilk gunü oruç tuttum
Çok susadım yeterli suda alamadım diye açıkcası korktum
1 günden birsey olmaz ama zaten suyu çok tüketemiyorum
Sırf bebis susuz kalmasın diye susamasamda iciyorum
2.gunude acayip bir bas ağrısı çektim oruç tutmadığım halde
Resmen ağrıdan yatağa düştüm
Şimdide gecenin yarısı hortladim
Kızlar benim minik harekete gecti bu arada maşallah
4-5 keredir minik tekmeler hissediyorum
Süper bir duygu

Kızlar konuyla hiç alakası yok ama ben fritoz
almayı düşünüyorum king in minisi varmış 0.6 lt hacimli
Acaba kullanan varmı ? Kızım çok seviyor kızartmayı tavada yapınca da
her taraf batıyor

ben daha tekme falan hissemedim ..(

arkadaşlar merhaba ben de ocak annesi olcam Allah'ın izniyle. yeni üye oldum.

bi sorunum var ve korkuyorum. bende evlendikten sonra idrar yolu iltihabı çıktı. ilaç kullandım geçti. hamile kaldıktan sonra kontroller sırasında tekrar çıktı. monurol kullandım, geçtiğini düşünüyordum cuma günü sağlık ocağında test yaptırdım yine çıktı. pazartesi kadın doğuma gidicem ama bu geçmek biilmiyo, ilaç da kullanmak istemiyorum. bebeğime zararı olur mu bilgisi olan var mı?

bende sinbonun küçük fritözünü almıştım ama minik bir tabak çıkartıyor
kızın için yeterli olucaktır
etraf yağ olmuyor en güzeli o ama makinanın içinde yağı bırakıncada kokuyor
şimdi dolabın bir kenarında duruyor benimkisi
fırında az yağla kızartıyorum
bir arkadaşım tefal actifry i önermişti kızartmalar için çok memnun olduğunu söylemişti
bende düşünmüştüm ama fiyatı pahalı askıda kaldı

hoşgeldin,hayırlısı olsun
dr.una danışmalısın çünkü idrar yolu enfeksiyonu fazlaysa ilaç tedavisi önerebilir
bende az vardı bol su iç şimdilik dedi ilaca gerek duymadı

günaydın annişler ve zuzular

ay tek başıma kalmışım biz kalktık ta babişi bekliyoruz dün tavlada bize yenildi uyanamıyor :)Sabah tan kahvaltı edeyim serinken markete gidelim diyorum bakalım
bu arada şu actifry kullannan varmı gerçekten güzel ama çok geç pişiriyor demişti bi arkadaş çok pahalı ama kızartma severlere güzel kıng inkini kullandım ve şuan verecek yer arıyorum 1kere az uzun sürede yapıyor o tavada 10 kez onda 1kez ben sıkılıyorum bide kışlık patlıcan koymak için büyük 1şey olsun istiyorum çok rahatlık oluyor kıymalı harç dök fırına sür tamam

kızlar ben her ilaçta ilk tepki banyoda ilacı çıkarma aşaması yaşıyorum antibiyotiktede kan hapındada ki kan hapında çok kötüydüm nefes alamadım çıkartırken kullanmasam mı derken dün iyiydi şuan da içtim bakalım

kaşifcim bende gebelikte bu sorun çıktı antibiyotik kullandım düzelmedi 2ciye daha güçlü (normalde içince kafam kalkmaz bunda kalkmadı) ve 1kullanımlık tan Verdi şuan tahlili göstermedim ama temiz ve özeldeki teyzemizde korkma kullan erken doğum riski oluşur demişti bide ağrı kesiciden daha az zararı var antibiyotiğin dedi ama işte ilk lere hep tepki verdim psikolojik olarak hapları attı vücudum sonar alıştı aman doğmadan antibiyotik yüklendi bebişim

Canım gebelikte çok sık karşılaşılan bir durum bu sakın kontrollerini ihmal etme dr.un verdiği ilaçları kullanmanda bir sakınca olacağını düşünmüyorum ilk gebeliğimde bendede çok sık oldu ilaçtan ziyade vücudundaki iltihap daha çok etkiler bebeğini doktorun sakınca görmüyorsa bence kullan ilaçlarını geçmiş olsun şimdiden
bu arada hakkaten ayşe nerde göremedim umarım iyidir sağlıcakla kalın:)

oyy maşallah canım pıtırcıkalrına yerım ben onalrııııı :)

ayshe canm özeldn yazabilirim

sağol canım ben sana yazyaım önce :) :) :)

canım normal bi insnaın haftada 2 kez yumurta tuketmesı yeterlı bunu diyet listelerımden bılıyorum :) hamıleyken tabıı daha cok ıhtıyac oalbılıyo :)

ben de haftada 2-3 kez yemeye calısıyorumm canım :) bı kaç kez atlamaktan bişi olmaz :) ben sımdı kahvaltı yaptım mesela bı salatalık bi domates

tereyagında 2 yumurta beyaz peynır tam yağlı ve vişne reçeli birazda ekmek sonrasında da bıraz meyve ohh mis gibi doydum Allah bereeket versın :)

bende hematom var canım içerdeki kanama alanından dolayı oluyor dedi dr.um progestan ve pruluton iğne oluyorum denetim altındayım başından beri

canım amniyo için endişelenme inşallah kolaycacık atlatırsın ben de hala progestan kullanıyorum bak 15 haftadayız ama bende de hamtom var kuculdu

yok oldu nerdeyse ama tehlıkelı durumum oldugu ıcın dr bı 20 gun daha kullan dedı gecen muayenede

canım cumartesı dısarda ısım vardı erken cıktım sonra eve geldım yemektı iş güçtü derken akşam oldu :)

ayşe çoğunlukla iş yerinde giriyor sanırım evden pek giremiyor ee malum hafta sonu gezme tozma dinlenme...ohh sefanız olsun ne güzel kafalar dağılmıştır...

evet canım aynen öyle :) iş güç cumartesıden halletmeye calsııyorum pazara kalmasın diye :)

Günaydın kızlar güzel bir gün olsun inş....

Günaydın canım ınsallahhh :)

Günaydın kızlaaarr ilaç saatım gecmesın diye kalktım kahvaltımı yaptım eşim uyurken :)

bebişimle müzik dinleyip kopuyoruz ehehehe

hava çok güzel esiyoo , sakin bi gün ohh hamdolsun :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…